Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 05-02-2023 05:52

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5
Autor Wiadomość

Gdy wież widokowych w naszych górach, w tym w BN zaczęło przybywać, to będąc na Buczniku i Pagórku krakałem sam do siebie, że to kolejne atrakcyjne, następne miejsca "zagrożone" wieżami.
I wykrakałem, okolica ta, jedynie lokalizacja przesunięta trochę na południe - na Walik.
Byłem 10 dni temu na Waliku, jeszcze takim pustym, takim beskidzkoniskim. Nie myślałem tam o swoim wcześniejszym "krakaniu", nie przypuszczałem, że to moja ostatnia wizyta na "takim" Waliku.
Parafrazując:
Hej byli casy byli
Hej ale siy minyni
...

Doprecyzowując (grodzisko Walik) wzgórze 501 m n.p.m. nad Desznicą. Przy rowerowym (Szlak zielony "Śladami św. Wojciecha": Nowy Żmigród - Podgóry - Grzywacka - Kąty - Skalnik - wzgórze 501 m - Walik - Brzezowa - Mytarz - Nowy Żmigród).
Wójt Gminy: "Oprócz tego łączymy Brzezową z Jaworzem drogą asfaltową, będzie parking i wykonujemy szlak turystyczny. Chcemy go oznakować, część po szlakach znakowanych PTTK-owskich, a część po naszych pomysłach. " Powierzchnia działki 0,04 ha.

Jure pisze:
Doprecyzowując (grodzisko Walik) wzgórze 501 m n.p.m. nad Desznicą. Przy rowerowym (Szlak zielony "Śladami św. Wojciecha": Nowy Żmigród - Podgóry - Grzywacka - Kąty - Skalnik - wzgórze 501 m - Walik - Brzezowa - Mytarz - Nowy Żmigród).
Wójt Gminy: "Oprócz tego łączymy Brzezową z Jaworzem drogą asfaltową, będzie parking i wykonujemy szlak turystyczny. Chcemy go oznakować, część po szlakach znakowanych PTTK-owskich, a część po naszych pomysłach. " Powierzchnia działki 0,04 ha.

Mam nadzieję, że chociaż nie ruszą tych ścieżek grzbietemw kierunku Skalnika.

Rozpoczęły się prace związane z budową wieży widokowej na wzgórzu w Desznicy w gminie Nowy Żmigród.

Wykonawca zrealizował już szereg prac ziemnych i betoniarskich, obecnie stawiana jest stalowa konstrukcja. Obiekt ten ma powstać do końca roku. Ta długo wyczekiwana inwestycja jest możliwa do realizacji dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w ramach naboru na inwestycje wspierające rozwój turystyki.

Przedsięwzięcie obejmuje:
wykonanie wieży widokowej w sąsiedztwie pozostałości średniowiecznego grodziska „Walik” o wysokości konstrukcji ok. 25 m,
modernizację dróg dojazdowych: ok. 2,5 km nawierzchni utwardzonej ulepszonej i ok. 0,2 km nawierzchni utwardzonej nieulepszonej,
placu postojowego dla ok. 10 samochodów,
wytyczenie i oznakowanie szlaku turystycznego, a także montaż tablic informacyjnych.
Krosno112
https://nowyzmigrod24.pl/wiadomosci/3229-trwa-budowa-wiezy-widokowej-w-gminie-nowy-zmigrod-zdjecia.html

Góra Desznicka. Wykonałem dn.2022.11.15
Obrazek
Obrazek

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5

Strefa czasowa UTC+01:00