Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 09:12

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: O autorytetach
Post: 11-03-2007 23:06 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Autorytet, (mój tezaurus podpowada mi różne synonimy: popularność, poważanie, prestiż,
uznanie) wg Wikipedii to osoba lub instytucja ciesząca się uznaniem, mająca kredyt zaufania co do profesjonalizmu, prawdomówności i bezstronności w ocenie jakiegoś zjawiska lub wydarzenia.
Bycie autorytetem, mieć autorytet nie jest zależne od oceny pojedynczych osobników. Posiadanie autorytetu jest zatem zależne od opinii ogółu pewnej populacji. Co wcale nie wyklucza postaw negatywnie oceniających osoby uznane przez większość za autorytet.
Zatem możemy bez zbytnich ceregieli zrobić ankietę na temat tego, kto jest autorytetem w tematyce Zachodniogalicyjskich Cmentarzy Wojennych.
Ponieważ mam niejaką wiedzę na temat literatury tematu pozwolę sobie zaproponować ( w kolejności alfabetycznej) kilka nazwisk ludzi, którzy wg mnie mogą do roli autorytetu w naszej dziedzinie predystynować.
Bartosz Adam
Bobulski Stanisław
Boryczko Emil
Drogomir Jerzy
Duda Oktawian
Frodyma Roman
Garduła Krzysztof
Kroh Antoni
Łopata Mirosław
Ogórek Leszek
Partridge Agnieszka
Patoczka Piotr
Pencakowski Paweł
Piecuch Andrzej
Reinfuss Roman
Schubert Jan.
A ponieważ największe kontrowesje budzi postać Pana Romana Frodymy muszę zacząć od Niego.
W stosunku do każdej osoby z listy (można ją skrócić lub rozszerzyć) zadam pytanie:
Czy X jest autorytetem w dziedzinie Zachodniogalicyjskich Cmentarzy Wojennych?
Ankieta dla każdej osoby będzie wisieć (załóżmy) 5 dni.
Na koniec zobaczymy kto w opinii forumowiczów jest największym autorytetem w w/w dziedzinie (i czy w ogóle?).

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 11-03-2007 23:47 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Bartosz Adam :shock: :?: Jakieś publikacje nt. cmentarzy I wojny poza tematyką żydowską :?: I dlaczego nie zacząłeś tej farsy alfabetycznie ? Bardzo przemyślanie - czemu nie wszyscy jednocześnie ? Kiedy zamknięcie ankiety ? Poza tym chodzi tylko o to kto z listy jest autorytem wśród użytkowników tego forum. Ogolnie brawa :lol:

Najciekawsza i najuczciwsza ankieta byłaby gdyby każdy z listy mógł zagłosować tylko raz i nie na siebie. Przynajmniej mieli by wiedzę by oceniać innych :?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 23:55 przez uruloki, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 
Post: 11-03-2007 23:52 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Marek Widurek pisze:
A ponieważ największe kontrowesje budzi postać Pana Romana Frodymy muszę zacząć od Niego.


Głównie dlatego.

Poza tym, z pewnością Jego miejsce w ankiecie jest niezagrożone (podobnie jak kilku innych autorów).
Czy ankietować Bartosza lub innych zadecydują głosy forumowiczów mamy na to pięć dni.
Chciałem wszystkich jednocześnie, ale tego to forum chyba nie obsługuje...

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
 
Post: 15-03-2007 22:50 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Za dwa dni koniec pierwszej ankiety.
Jeśli ktoś ma zamiar zabrać głos to radzę pośpiech...
Nie mam żadnych głosów sprzeciwu, więc wygląda na to, że będziemy ją kontynuować.
Zgodnie z zapowiedziami następna ankieta będzie dotyczyć Mirka Łopaty a potem już alfabetycznie.

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
 
Post: 15-03-2007 22:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Marek Widurek pisze:
Zatem możemy bez zbytnich ceregieli zrobić ankietę na temat tego, kto jest autorytetem w tematyce Zachodniogalicyjskich Cmentarzy Wojennych.
(...)
Reinfuss Roman
(...)


co ma Reinfuss do wiatraka :?: :wink:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 15-03-2007 23:00 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
W końcu...
Czekam na takie właśnie głosy.
Reinfuss był chyba pierwszy...:
87.Reinfuss Roman: Cmentarze wojenne na Łemkowszczyźnie. „Wierchy” 1935;
88.Reinfuss Roman: Cmentarze, na których nie zapłoną światła. „Kuryer Literacko—Naukowy”, 29 kwietnia 1935, R. XII, nr 17, dodatek do „Ilustrowanego Kuryera Codziennego" nr 117;

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 16-03-2007 23:25 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
co ma Reinfuss do wiatraka


Nic nie ma i nie o to Markowi przecież chodzi. Chodzi o udowodnienie że cieszę się mniejszą popularnością na tym Forum od R. Frodymy, czego udowadnianie zresztą jest dosyć bezsensowne bo jest to sprawa oczywista. Włączanie do tego „rankingu” większej ilości osób ma na celu li tylko zmydlenie oczu. Któż bowiem wie co napisali w swoich artykułach czy książkach Bartosz Adam, Bobulski Stanisław, Boryczko Emil, Patoczka Piotr, Reinfuss Roman czy Schubert Jan. Niewielu – może z pięć osób, góra. Co więcej, jak można mniemać że tego typu ankieta będzie w jakikolwiek sposób odzwierciedlała rzeczywistość jeśli osoby które będą głosować bronią twórczości jednego „autorytetu”, przyznając publicznie na tym forum że nie znają twórczości innej osoby z listy. O intencji Marka świadczy także ustawienie kolejności osób : Frodyma, Łopata i reszta...
Jako jedyny z tej listy próbowałem potraktować dyskutantów zwyczajnie, jak równych w wiedzy o cmentarzach – poświęcałem czas na dyskusje i prowadzenie ogólnodostępnej strony informacyjnej, podczas gdy inni w tym czasie zajęci byli skrupulatnym podwyższaniem swojego piedestału, zaś rzesza fanów zajęta była pucowaniem owego piedestału do połysku. Okazało się to błędem i nauczką ...
Jeśli więc ktoś chciałby na mnie zagłosować na „tak” –proszę niech tego nie robi. Uznane autorytety muszą zostać autorytetami :? , zaś mnie na wykazywaniu mniejszej mojej popularności na tym forum nie zależy ponieważ jak napisałem powyżej jest to pewnik.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 17-03-2007 10:19 
Offline

Rejestracja: 15-03-2007 08:41
Posty: 225
Szanowny Moderatorze !
Dobrzy ludzie poinformowali mnie, iż będę przemiotem głosowania na pożytecznym forum CMENTARZE. Ponieważ chciałbym decydować o swoim udziale we wszelkich głosowaniach, bardzo proszę o usunięcie mnie z listy.
Względy podmiotowe - to po pierwsze.

Po drugie - nigdy nie czułem się Autorytetem ani Wzorem Do Naśladowania.

A po trzecie - proszę spojrzeć na problem z drugiej strony - gdybym w jakiś sposób wygrał albo chociaż uzyskał kilka głosów, czułbym się zobligowany sprostać oczekiwaniom P.T. głosujących. Zważywszy, iż cmentarzy jest ile jest, a ile jest - nie wiemy (po Bielsko ?), zrujnowałoby to moje życie osobiste i zawodowe.
Tak więc, Wysoki Moderatorze, proszę kreślić !

Ponieważ jednak zostanie trudna do zasypania alfabetyczna wyrwa (harmonogram głosowań), proponuję Hauptmanna Hansa Hauptmanna (szarżę można też wpisać po nazwisku, niewiele to zmieni), który nie tylko znał się na rzeczy ale i poetą był.

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Garduła


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 17-03-2007 10:27 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Cholera, szkoda, że nie da się wysłać emaila do Reinfussa...


Ostatnio zmieniony 17-03-2007 11:05 przez buber_krosno, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 
 Tytuł:
Post: 17-03-2007 10:35 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
To się nazywa wyrafinowane wyśmianie :lol:
Czy moglibyśmy wreszcie zakończyć tą bezsensowną dyskusję, ankiety itp i wrócić do tego ca ważne?? Czyli do cmentarzy? Nikt tu nikogo nie przekona do swoich racji, bystrzejsi wyciągną wnioski i - jeśli zechcą - zastosują do siebie. Ja wyciągnąłem jeden prosty wniosek: Nigdy już nie będę się wdawał w żadną tego typu dyskusję na forum. Ani poza nim.


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 17-03-2007 11:12 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Myślę, że jednak ankieta zaproponowana przez Marka nie ma najmniejszego sensu a jej cel i wyniki mogą budzić wątpliwości.
Faktem przecież jest, że pośród osób nominowanych do ankiety znanych większości uczestników forum jest kilka osób a prawdziwym jej celem było skonfrontowanie M. Łopaty i R. Frodymy dla tego nie chcę by przy kolejnej osobie wystawionej na publiczny pręgierz (M.Łopata) na nowo rozpoczęła się dyskusja o tym co nieistotne.
Natomiast wracając do kwestii autorytetów i ich poszukiwań...to jest to sprawa czysto subiektywna i mimo zamknięcia przeze mnie tego wątku (ostatnio wykonuję dużo prac cenzorsko-porządkowych :lol: ) pozostawiam tą listę na forum. Być może te kilka nazwisk będzie inspiracją do dalszego pogłębiania wiedzy w zakresie cmentarzy wojennych.

Nie chcę również by to wysoce merytorycznie forum skupiające fachowców i pasjonatów z ogromną wiedzą aczkolwiek czasami z rozbieznymi pogladami odstraszało i zniechęcało nowych uczestników dyskusjami odbiegającymi od tematyki pełnymi osobistych uwag a nie wiedzy fachowej

Bartek Wadas

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl