Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 10:51

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02-12-2018 20:36 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Ostatnio tam byłem z 15 lat temu. Z 10 lat temu było na sprzedaż. Potem wiem, że były tam jeszcze jakieś imprezy końskie. Mi pasował klimat lokalu, ale słyszałem też niezbyt pochlebne opinie. W każdym razie od dawna jak by nic o Pantałyku nie słychać. Strony z Googla też sprawiają wrażenie niezbyt aktualnych.
Wiecie co tam się teraz dzieje? Coś tam funkcjonuje jeszcze?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 04-12-2018 08:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Czytałem jedną relację rowerową z 2015r.
Autor chciał tam zaglądnąć, ale "okazało się, że od kilku lat ośrodek ten jest nieczynny".

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 04-12-2018 17:50 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
17 sierpnia 2008 Gościniec Pantałyk był czynny ale nie było miejsca na nocleg bo był tam jakiś młodzieżowy obóz jeździecki...W sierpniu 2015 szedłem z Bieszczadów przez Komańczę i Dołżycę na granicę i dalej na zachód...wtedy już nie było czynne w ogóle...


Na górę
Post: 05-12-2018 19:22 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Spodziewałem się tego. Szkoda.
Wy też macie wrażenie, że w BN jest coraz większa przepaść pomiędzy standardem las-namiot a agro-elite?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 05-12-2018 21:57 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
HM pisze:
...w BN jest coraz większa przepaść pomiędzy standardem las-namiot a agro-elite?
W tej "przepaści"na szczęście jest przestrzeń, a w niej punkty zahaczenia, czyli wersje pośrednie.
Nie trzeba korzystać ze skrajności, chociaż obie mają swoich zwolenników.
"standard las-namiot" w BN jeszcze funkcjonuje. Znam kilku z tego forum, też z innego, którzy taką wersję preferują. O kilku z poza forum wiem lub ich relacje czytałem.
Druga skrajność? W tym kierunku współczesny świat się toczy w coraz to szerszych przestrzeniach. Wkroczyło to-to również do BN. Z tym trudno coś zrobić. Walczyć? Bez szans na sukces. Akceptować nie trzeba, można omijać, nie propagować, nie nagłaśniać...
Ostatnie dwa Spotkania:
Bartek Wadas pisze:
XIII-te Spotkanie Miłośników Beskidu Niskiego Huta Polańska 17-19.11.2017
Warunki uczestnictwa:
- pobyt od piątku do niedzieli obejmuje opłatę za dwa noclegi, kolacja (piątek), śniadanie, obiad i kolacja (sobota), śniadanie (niedziela) - 190 zł (pokój z łazienką) - 150 zł (pokój o standardzie turystycznym)
Dodatkowo, osoby które przyjadą tylko w sobotę mogą zamówić posiłki:
- śniadanie, kolacja 18 zł
- obiad 25 zł

HM pisze:
XIV Spotkanie Miłośników Beskidu Niskiego... w Farfurni...
Technicznie - Koszty 185,- (dwa noclegi, kolacja w piątek, śniadanie i obiad w sobotę, śniadanie w niedzielę). Należy doliczyć za dodatkowo płatną kolację w sobotę. Płatne za całość - bez odpisów jak ktoś z czegoś nie skorzysta.
Z odczuć uczestników tych Spotkań oraz nieobecnych to wersja pośrednia, ale bliższa skrajności "agro-elite". Zaznaczam, że to nie powód mojej tegorocznej nieobecności.
Znam miejsca tańsze. Nie ma musu płacić za noclegi po 50 zł lub jeszcze drożej. Weekend przed Spotkaniem w Zawadce w innym gronie mieliśmy Spotkanie w Kotani, gdzie za noclegi płaciliśmy do 20 zł.
Są chatki, jest Piotrek w Przybyszowie, znam agro i z nich korzystałem wielokrotnie po 25 zł, np. w Krempnej, w Wysowej..., również sympatyczny Zaścianek w Jaśliskach bardzo tani. Te miejsca oczywiście nie nadają się na zloty kilkudziesięcioosobowe. Piszę o tym jako wersjach pośrednich, bliższych "standard las-namiot", dla samotników lub mniej licznych grup.


Na górę
Post: 06-12-2018 08:25 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
> Walczyć? Bez szans na sukces. Akceptować nie trzeba, można omijać, nie propagować, nie nagłaśniać...
nie ma co walczyc, lepiej geba na klodke.
jak o czyms nie gadaja, to nie istnieje.
a lepiej, zeby dla ogolu nie istnialo.
kiedys robilem blad i opisywalem swoj swiat (ten, po ktorym sie wlocze) - efektem takich dzialan (oczywiscie nie tylko moich, nie bylem/jestem jedyny) jest skrajnie zwiekszona masowosc turystyki w takich miejscach. nawet jesli chcialem dobrze (przekazac jakas wiedze), to ogolnie wyszlo zle ("ja tez tak chce!", fejsbunie i selfiki).
wiec reki do skomercjalizowania swiata wiecej nie przyloze.
z tym, ze nie wiem czy juz nie za pozno.
teraz se w brode pluje.
madry mazeniak po szkodzie.

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 06-12-2018 17:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Witam pod dłuuugiej przerwie, spowodowanej...no, mniejsza z tym.
Wspominaliście Dołżycę a w niej schronisko "Pantałyk" - otóż nocowałem w tym schronisku dawno temu, bo w sierpniu roku 2009. Byłem jedynym gościem, przyjętym w miarę poprawnie - było to w czasie (nieudanego zresztą) przejścia szlakiem granicznym Komańcza - Krynica - dotarłem tylko do Grabu, skąd wróciłem do Gorlic (na pocieszenie powiem, że przeszedłem już graniczny BN w r.1999/2003 z Krynicy do Komańczy, teraz chciałem "zrobić" ten szlak na odwrotnie). Wychodząc 7 sierpnia z "Pantałyku", zrobiłem "na pamiątkę" dwa zdjęcia, które przedstawiam.

Obrazek

Obrazek

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 06-12-2018 21:17 
Offline

Rejestracja: 04-03-2018 16:40
Posty: 176
HM pisze:
Wy też macie wrażenie, że w BN jest coraz większa przepaść pomiędzy standardem las-namiot a agro-elite?


Mysle , że nie masz racji. Jest jeszcze sporo kwater w cenach nie spotykanych w polskich górach.
Dla mnie dobra miejscówka to : czysto, ciepło , ciepła woda i zasadniczo tyle .
Mozna na terenie BN znaleźć wiele takich za 20 - 25 PLN a nawet poniżej tej ceny.
Dla kontrastu polecam wyjazd w sąsiednie Bieszczady do którejkolwiek "Osady" , "Siedliska" , "Dworu" itd. tam dopiero ceny potrafią przerazić.
Póki co korzystajmy z dobrobytu BN bo prędzej czy później ta zaraza dotrze i tutaj wraz z nazewnictwem , spa i różnymi innymi ***.


Na górę
Post: 07-12-2018 09:12 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
A może jakieś konkrety w tych cenach ?


Na górę
Post: 07-12-2018 17:21 
Offline

Rejestracja: 04-03-2018 16:40
Posty: 176
Michał pisze:
A może jakieś konkrety w tych cenach ?

Służę:
-Komańcza Taka drewniana chata jadąc od centrum po prawej stronie przed drogą do Dołżycy - 25 PLN
-Mrukowa ostatni dom przed wiatą przy szlaku 20 PLN
-Ośrodek diecezjalny w Kotani 15 ze śpiworem , 20 z pościelą
Ceny są oczywiście z tego roku.


Na górę
Post: 07-12-2018 18:52 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
kulczyk1 pisze:
HM pisze:

Dla kontrastu polecam wyjazd w sąsiednie Bieszczady do którejkolwiek "Osady" , "Siedliska" , "Dworu" itd. tam dopiero ceny potrafią przerazić.

To niezaprzeczalny fakt, ale w Bieszczadach funkcjonują wciąż w całkiem sporej liczbie schroniska młodzieżowe z bardzo niskimi cenami (zazwyczaj sporo poniżej 20 zł), których w Beskidzie Niskim niestety obecnie brakuje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl