Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:37

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 19-02-2017 19:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Idą zmiany w MPN.
Radni za, a jak dyrekcja MPN?

Polecam lekturę tekstu:
http://www.wirtualnejaslo.pl/artykul/ma ... w_a/11546/

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 20-02-2017 09:07 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
> Radni za
trudno, zeby przeciw - na autorytet tego pana w sprawach mpn to akurat bym sie nie powolywal:
http://www.ino4x4.pl/kontakt.html

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 20-09-2019 17:35 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Dyrektorem Magurskiego Parku Narodowego został właśnie myśliwy, człowiek bez wykształcenia przyrodniczego, polujący na Białorusi na głuszce (krytycznie zagrożony wyginięciem ptak w Polsce).

Facebook - Wolne Rzeki.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 21-09-2019 03:56 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Szef koła łowieckiego został dyrektorem Magurskiego Parku Narodowego. Robił sobie zdjęcia z upolowanym głuszcem
Ministerstwo Środowiska mianowało Norberta Kiecia dyrektorem Magurskiego Parku Narodowego, który leży na pograniczu Małopolski i Podkarpacia. Nowy zarządca jest szefem Koła Łowieckiego z Wojnicza. Ekolodzy protestują przeciwko tej decyzji.

Cytuj:
Na szefa Magurskiego Parku Narodowego powołany został w czwartek Norbert Kieć - poinformowało Ministerstwo Środowiska. Poprzedni dyrektor Marian Stój przeszedł na emeryturę z końcem maja tego roku.

Ta nominacja nie spotkała się z uznaniem ekologów. Nie podoba im się, że nowy dyrektor jest zapalonym myśliwym i szefem koła łowieckiego w Wojniczu (Małopolska). Kieć robił sobie zdjęcia z upolowanym głuszcem. To rzadki ptak z rodziny kurowatych, który jest pod ochroną, bo grozi mu wyginięcie.

"Stało się! Magurskim Parkiem Narodowym będzie zarządzać myśliwy. To kwintesencja ochrony przyrody według PiS, który dba o mocną reprezentację w służbach ochrony przyrody, aby były jak najliczniej łowieckie" - napisała na Facebooku Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, organizacja społeczna, która zajmuje się ochroną dzikiej przyrody.


https://www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2 ... First=true

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 22-09-2019 08:55 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
Ekolodzy nie lubią nowego dyrektora parku, więc ma już chłop u mnie plus. Przekonamy się za jakiś czas czy to była dobra nominacja.


Na górę
Post: 24-09-2019 10:11 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Gar pisze:
Ekolodzy nie lubią nowego dyrektora parku, więc ma już chłop u mnie plus. Przekonamy się za jakiś czas czy to była dobra nominacja.


I dlatego, że nie lubią go ekolodzy, ma u ciebie plus kolo, polujący na chronione zwierzęta, podoba ci się, że przyrodę ma chronić myśliwy?

Gratuluję intelektu.

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 24-09-2019 10:20 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
tom1915 pisze:
Gar pisze:
Ekolodzy nie lubią nowego dyrektora parku, więc ma już chłop u mnie plus. Przekonamy się za jakiś czas czy to była dobra nominacja.


I dlatego, że nie lubią go ekolodzy, ma u ciebie plus kolo, polujący na chronione zwierzęta, podoba ci się, że przyrodę ma chronić myśliwy?

Gratuluję intelektu.


Gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem. Na Białorusi takie polowanie jest dopuszczalne. Jest zresztą plan, że Polska będzie kupowała głuszce właśnie z tego kraju.
Myśliwy w wielu przypadkach ma większe kompetencje niż ekolog, więc problemu nie widzę.


Na górę
Post: 24-09-2019 10:35 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Gar pisze:
Gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem. Na Białorusi takie polowanie jest dopuszczalne. Jest zresztą plan, że Polska będzie kupowała głuszce właśnie z tego kraju.
Myśliwy w wielu przypadkach ma większe kompetencje niż ekolog, więc problemu nie widzę.


No wiem, pilnowanie majątku najlepiej powierzyć złodziejowi, pilnowanie przyrody - myśliwemu... Kompetencje ma, wie, jak zabijać, niszczyć się już nauczył. Jak w kawale, w Afryce przecież polowano kiedyś na noplisków. Na Białorusi wiele rzeczy jest dopuszczalnych, zawsze można tam się przenieść.

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 24-09-2019 16:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
tom1915,
znasz nowego dyr. osobiście/jego umiejętności i kompetencje, czy wyrobiłeś sobie o nim zdanie na podstawie kilku (lub jednego) mediów?
Przypomnę, że naszym państwem kierował niedawno też pewien myśliwy. Doczekał do końca kadencji. Temu też dajmy szansę.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 25-09-2019 09:14 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
tom1915 pisze:
No wiem, pilnowanie majątku najlepiej powierzyć złodziejowi, pilnowanie przyrody - myśliwemu... Kompetencje ma, wie, jak zabijać, niszczyć się już nauczył. Jak w kawale, w Afryce przecież polowano kiedyś na noplisków. Na Białorusi wiele rzeczy jest dopuszczalnych, zawsze można tam się przenieść.

Masz jakieś argumenty czy tylko ziejesz jadem na podstawie tego, że ktoś jest myśliwym. Jeśli Twoja wiedza o myśliwych kończy się na "zabijać i niszczyć" to brak słów. Wypadałoby się wybrać do jakiegoś koła łowieckiego i pogadać z myśliwymi. Może zobaczenie drugiej - nieznanej w mediach - strony działalności tej grupy społecznej trochę zmieniłoby Twoje nastawienie do nich.
P.S. Ciekawy jestem czy byłeś na Białorusi skoro sugerujesz, że można się tam przenieść. Jeśli byłeś i podoba Ci się Białoruś to zawsze można tam pojechać po raz kolejny (a może nawet przenieść), jeśli tam nie byłeś - czas pojechać i wyrobić sobie własne zdanie, a dopiero potem kogoś do niego wysyłać.


Na górę
Post: 25-09-2019 23:16 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
No to żeby było jasne - tak, zieję jadem tylko z tego powodu, że dyrektorem parku narodowego został myśliwy. Taka jest moja prywatna opinia.

Jak widać na tym konkretnym przykładzie - parkiem narodowym ma zarządzać człowiek, który żyły sobie wypruwa, żeby na Białorusi głuszec był gatunkiem podobnie zagrożonym, jak w Polsce. Brawo. To może po nim dyrektorem MPN powinien zostać jakiś deweloper? Może i ta grupa społeczna jest niedoceniana, zwłaszcza na obszarach cennych przyrodniczo?

Nie odczuwam potrzeby poznawania grupy społecznej, która czerpie satysfakcję z zabijania. Owszem, zdarza mi się z myśliwymi rozmawiać, bo z każdym rozmawiać mogę. Ale zbyt często widzę tę "pierwszą" stronę działalności. Jakieś drugie, szóste i dziesiąte strony mi tego raczej nie przesłonią.

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 26-09-2019 12:07 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Przed siedzibą Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej były dziś trzy protesty. Mieszkańcy domagali się konsultowania zamiarów poszerzania terenów chronionych, stowarzyszenia chcą skłonić dyrektora, żeby przestał być myśliwym. Ekolodzy protestują przeciwko przebudowie drogi wiodącej przez teren Parku.

Z protestami zmierzył się nowy dyrektor Magurskiego Parku Narodowego. Protestujący wiążą z nim nadzieje, ale dla stowarzyszeń społecznych problemem jest, że jest myśliwym. Przedstawiciele stowarzyszeń poprosili dyrektora na piśmie o zawieszenie funkcji przewodniczącego w kole łowieckim, ale Norbert Kieć zapowiedział, że nie zrezygnuje z polowań.

Dyrektor nie jest stroną w sprawie przebudowy drogi na terenie parku, ale musiał łagodzić kontrowersje wynikające z różnicy zdań między ekologami, a mieszkańcami gminy Krempna. Ekolodzy nie chcą modernizacji drogi. Twierdzą, że po przebudowie, pod kołami samochodów będą ginęły zwierzęta.

Mieszkańcy Krempnej są za remontem drogi tak zwanej przez Żydowskie, bo droga przez Świątkową jest zagrożona osuwiskiem. Poprzednia dyrekcja skłonna była zagrodzić drogę, ale nowe szefostwo ma inny plan. Nowy dyrektor parku zapewnił, że będzie konsultował te plany związane z działalnością parku, które będą dotyczyły mieszkańców Krempnej. Mieszkańcy twierdzą, że do tej pory ich nie było.


https://rzeszow.tvp.pl/44536225/protest ... wWtZHsm5n8

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 27-09-2019 08:40 
Offline

Rejestracja: 21-01-2006 17:56
Posty: 296
Lokalizacja: Ruda Śląska - Orzegów
tom1915 pisze:
No to żeby było jasne - tak, zieję jadem tylko z tego powodu, że dyrektorem parku narodowego został myśliwy. Taka jest moja prywatna opinia.

I po temacie ...


Na górę
Post: 01-10-2019 21:02 
Offline

Rejestracja: 04-03-2018 16:40
Posty: 176
Dla mnie może być płatnym zabójcą byle przyjaznym turystom.


Na górę
Post: 25-01-2023 09:22 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Dziś jest 24 Stycznia, wczoraj był 23... Wiem, bo sprawdziłem. Do 1.04 jeszcze ponad dwa miesiące.

Cytuj:
Z dniem 24 stycznia 2023 r. decyzją Dyrektora MPN w związku z trudnymi warunkami do uprawiania turystyki, połamanymi drzewami i wiszącymi konarami, zamykamy wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze do dowołania.


http://www.magurskipn.pl/index.php?d=ak ... i&art=1630

Uważajcie na siebie!
W Niskim jest zima! Wyjście powyżej schronisk grozi śmiercią! (Że w Niskim nie bardzo da się wyjść powyżej schronisk...? To PONIŻEJ!!!)

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl