Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 21:10

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17-09-2004 17:07 
mam pytanie: dlaczego w spisie miejscowosci nie ma Woli Cieklinskiej?? rozumiem ze moznaby sie tu spierac czy ona jeszcze jest na terenie BN czy juz w Dolach Jasielsko-Sanockich, ale mimo to warto by bylo opisac cerkiew i cmentarz.
pzdr


Na górę
   
 Tytuł: braki
Post: 17-09-2004 17:28 
a tak w ogole zauwazylem ze nie planujesz opisu miejscowosci pomiedzy dolina Bialej a dolina Kamienicy Dunajcowej?? why??


Na górę
   
Post: 17-09-2004 17:29 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Jest to faktycznie miejscowość, którą różnie się traktuje ale jej brak w spisie miejscowości jest tylko wynikiem przeoczenia. W spisie cmentarzy jest. Myślę, że nie tylko Wola Cieklińska jest pominięta...np. brak Izb zauważyłem dopiero w zesłym miesiącu


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-09-2004 19:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
faktycznie Woli Cieklińskiej nie ma, a jest Cieklin. na jego terenie również znajduja się piękne, odnowione cmentarze z I wojny, polecam również Cieklinkę i okoliczne wzgórza nad Bednarką, wspaniałe widoki na Beskid i Pogórze.


Na górę
Post: 17-09-2004 20:33 
Piękne cmentarze w Cieklinie to kiedyś ... ale były. To co się obecnie wyprawia z remontami to po prostu horror szoł. Johann Jaeger w grobie by sie przewrócił. Dobrze k***a :evil: , że kaplicę na cmentarzu nr. 14 przy "remoncie" skrócili tylko o kilka metrów bo równie dobrze mogli zrobić płaski dach i też by były "piękne cmentarze". Albo zamiast betonowe opaski grobów zbiorowych obłożyć wykładziną kamienną (zupełnie taką samą jak sobie nowobogaccy swoje "gargamele" obkładają) obłożyć szlifowanym lastrykiem. Nie wspomnę że wcześniej były to opaski z kamienia (normalnego, ciosy piaskowcowe) które wydarli z ziemi i nie wiadomo co z nimi zrobili. A może także przy okazji Cieklina nr 14 wspomnimy fak iż cmentarz ten nie ogranicza się do kwater w pobliżu kaplicy ale i kilku w lesie wzdłuż kilometrowej ścieżki ? Tak, myślę że trzeba o tym wspomnieć bo ci sami "wspaniali" renowatorzy wydarli z ziemi i obramowania tych grobów w lesie pomimo że były dobrze zachowane. Wydarli obramowania a kamienie rozrzucili w około. Czy aby nie dlatego aby zatrzeć pamięć o tamtych kwaterach ? W sumie się nie dziwię, nie takie "cuda" wyprawiano w temacie cmentarzy wojennych. Ot, zrobi się jako-tako kwaterę w pobliżu kaplicy (o reszcie się zapomni) i bedzie kolejny cmentarz który można zakwalifikować jako "wyremontowany". Z tymi cmentarzami jest tak jak z brakującym prześcieradłem w wojsku, jak brakuje "sztuki" to robi się trrrrrach! z jednej dwie i o co chodzi ? Sztuki się zgadzają ? Zgadzają ! Cmentarze tez "remontuje" się na "sztukę".
Pozdrawiam "sztukatorów - sztukmistrzów" i tych zapatrzonych w ich "dzieła":evil: .
Wasz Wiraszka. 8)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 18-09-2004 01:56 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Myślałem, że spis miejscowości jest umowny. Przecież ani kompletny, ani zawierający najciekawsze miejsca :roll:
Powinien być otwarty i uzupełniany przez nas.
Właśnie się za to zabieram... ;-))


Na górę
Post: 18-09-2004 15:58 
no, Uruloki ma racje. ten remont to skandal. z reszta przy cmentarzach nr 12 i 13 w Cieklinie nic nie ruszone.


Na górę
   
Post: 20-09-2004 21:28 
Bartek Wadas pisze:
Jest to faktycznie miejscowość, którą różnie się traktuje ale jej brak w spisie miejscowości jest tylko wynikiem przeoczenia. W spisie cmentarzy jest. Myślę, że nie tylko Wola Cieklińska jest pominięta...np. brak Izb zauważyłem dopiero w zesłym miesiącu

a ja juz myslalem ze zrezygnowales z opisu z powodu braku zrodel, ktore moznaby "przepisac" na swojej stronce :evil:. co do samej Woli naprawde zasluguje na opis, mam dwa zdjecia cerkwi :twisted: , jak jeszcze stala i byla to jedna z ladniejszych w okolicy.
a odnosnie cmentarza nr 11, czy nikt z was nie zauwazyl, ze krzyze sa dziwnie niskie?? obecny wyglad tego cmentarza dziwnie smierdzi ropica gorna, wtajemniczeni wiedza o co chodzi :twisted:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-09-2004 08:24 
Cytuj:
a odnosnie cmentarza nr 11, czy nikt z was nie zauwazyl, ze krzyze sa dziwnie niskie?? obecny wyglad tego cmentarza dziwnie smierdzi ropica gorna, wtajemniczeni wiedza o co chodzi


:wink: Smierdzi może dla ludzkiego nosa, natomiast pies tropiący poszedłby w stronę Urzędu Gminy w Dębowcu. Bez przesady - nie cały "syf" robi Ropica - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :lol:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 22-09-2004 23:43 
nie mialem na mysli, ze to sprawka kogos z ropicy gornej, ale ze zaprezentowano takie samo podejscie do remontu jak u panow z ropicy


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl