Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:23

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 03-09-2016 07:43 
Offline

Rejestracja: 09-09-2014 11:06
Posty: 13
Witam.
Chciałem spytać, czy orientuje się ktoś na temat przejść przez granicę na Słowację. Czy można swobodnie przechodzić czy też są jakieś punktu kontroli? Planuję marsz od Wysowej - po stronie słowackiej i powrót do Polski w Koniecznej

_________________
Wycieczki w Beskidach: http://wypoczynek.turystyka.pl/beskidy.html


Na górę
Post: 04-09-2016 18:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
Przechodzisz granicę gdzie chcesz i kiedy chcesz :)
Szumnie zapowiadane kontrole w okresie szczytu NATO w Warszawie i ŚDM-u (generalnie lipiec) były jedną wielką ściemą. Byłem w lipcu w Beskidzie Sądeckim i doszedłem na pogranicze z B.Niskim. Na Przełęczy Tylickiej (ważna lokalna droga na Bardejov i granica B.S. z B.N.) nie było śladu po zapowiadanych kontrolach :!: Podobnie bez problemu granicę można było przekroczyć w pobliżu Królewskiej Studni nieopodal Wojkowej. Jedyny ślad bytności Straży Granicznej w tamtym rejonie w omawianym czasie to był, gdy czekałem na busa w Krynicy i zobaczyłem łazik SG jadący w przeciwną stronę (na Nowy Sącz).

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 04-09-2016 19:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Leuthen pisze:
Szumnie zapowiadane kontrole w okresie szczytu NATO w Warszawie i ŚDM-u (generalnie lipiec) były jedną wielką ściemą.
A byłeś w lipcu w Świnoujściu i w Zgorzelcu?
Ja byłem i widziałem szumnie zapowiadane kontrole.
W Zgorzelcu na autostradzie nawet zakorkowało się z tego powodu (od strony niemieckiej).

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 04-09-2016 20:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
Alan pisze:
Leuthen pisze:
Szumnie zapowiadane kontrole w okresie szczytu NATO w Warszawie i ŚDM-u (generalnie lipiec) były jedną wielką ściemą.
A byłeś w lipcu w Świnoujściu i w Zgorzelcu?
Ja byłem i widziałem szumnie zapowiadane kontrole.
W Zgorzelcu na autostradzie nawet zakorkowało się z tego powodu (od strony niemieckiej).

Odpowiadając na Twe pytanie - nie, nie byłem. Kontrole w Zgorzelcu widziałem na TVP Wrocław w lokalnych "Faktach". Z relacji znajomego wiem o kontrolach w Beskidzie Niskim na dawnym przejściu w Barwinku.
Natomiast na jednym z 4 najruchliwszych przejść granicznych z Czechami - w Lubawce (kierunek: Trutnov) nie było w lipcu żadnych kontroli.

To teraz ja mam pytanie: czy zapoznałeś się, Alan, z pełną listą, gdzie miały być kontrole :?: Link do listy poniżej
http://sipdata.lex.pl/dane/dzienniki/2016/1538749/1.pdf
Po zliczeniu, gdzie w istocie były kontrole (a miały być rzekomo we wszystkich wymienionych w dokumencie punktach) wychodzi na to, że liczbę miejsc z kontrolami można było podawać nie w procentach, a promilach. Kto chciał wjechać do Polski bez kontroli, miał ku temu wiele możliwości. I dlatego nazwałem te kontrole ściemą.

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 04-09-2016 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Leuthen pisze:
To teraz ja mam pytanie: czy zapoznałeś się, Alan, z pełną listą, gdzie miały być kontrole :?: Link do listy poniżej
http://sipdata.lex.pl/dane/dzienniki/2016/1538749/1.pdf
Jasne. Na forum (innym, turystycznym) była o tym mowa odpowiednio wcześniej.
Leuthen pisze:
Po zliczeniu, gdzie w istocie były kontrole (a miały być rzekomo we wszystkich wymienionych w dokumencie punktach) wychodzi na to, że liczbę miejsc z kontrolami można było podawać nie w procentach, a promilach.
Zastanawiam się, jaką metodą zliczyłeś?
Byłeś w każdym z tych punktów?
Leuthen pisze:
Kto chciał wjechać do Polski bez kontroli, miał ku temu wiele możliwości. I dlatego nazwałem te kontrole ściemą.
Spokojna głowa, kto miał nie wjechać, nie wjechał. 8)

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 04-09-2016 21:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
Alan pisze:
Leuthen pisze:
Po zliczeniu, gdzie w istocie były kontrole (a miały być rzekomo we wszystkich wymienionych w dokumencie punktach) wychodzi na to, że liczbę miejsc z kontrolami można było podawać nie w procentach, a promilach.
Zastanawiam się, jaką metodą zliczyłeś?
Byłeś w każdym z tych punktów?

Oczywiście, że byłem. To był mój sposób na spędzenie lipca. Postanowiłem także w tym okresie nie spać, dzięki czemu mogłem odwiedzać punkty wymienione na liście 24 godziny na dobę. Pomodliłem się jeszcze żarliwie i posiadłem na 30 dni rzadki dar bilokacji, co podwoiło moją wydajność turystyczną. Dodatkowo otrzymałem wgląd w całą dokumentację wytworzoną w lipcu przez Straż Graniczną.
Czy wyczerpująco odpowiedziałem na nurtujące Cię kwestie :?:

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 04-09-2016 22:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Po co ta ironia?
Myślę, że wystarczyło w poprzednim wpisie podać źródło swoich spostrzeżeń.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 05-09-2016 03:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
Alan pisze:
Po co ta ironia?
Myślę, że wystarczyło w poprzednim wpisie podać źródło swoich spostrzeżeń.

A ja myślę, że wystarczyło nie stawiać retorycznego pytania a potem się dziwić, że uzyskało się na nie taką a nie inną odpowiedź.

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 05-09-2016 07:38 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Nerwowe reakcje...
Z okazji zapowiadanego wznowienia kontroli na granicach miałem wielką nadzieję na spotkanie z SG na granicy. Na pierwszy strzał początkiem lipca miało iść przejście na przełęczy nad Czeremchą. Stamtąd miałem pociągnąć granicznym by nielegalnie (wg obowiązujących przepisów) zejść na Driecną.
Niestety, zawiodłem się - rano na przełęczy nie było nawet śladu SG. Późnym popołudniem wracając na przełęcz od Certiznego mijały mnie i motory i samochody (a wedle przepisów miało to być w tym okresie tylko przejście piesze). Po dojściu na granicę - ponownie ani śladu SG.
Następny test obecności SG w innym punkcie - odpuściłem...


Na górę
Post: 05-09-2016 13:04 
Offline

Rejestracja: 08-07-2014 13:32
Posty: 143
W lipcu w Świecku też były korki od strony niemieckiej, ale to mogło być związane z zamachami.


Na górę
Post: 05-09-2016 19:21 
Offline

Rejestracja: 29-09-2014 18:47
Posty: 42
też w tym czasie byłam nad Czeremchą- 4 krotnie, ale chociaz nie spotkałam się ze strażą, to przecież są tez inne sposoby patrolowania granic. Skąd mamy pewnosc, czy jakis dron nie sfilmował naszej wycieczki do karczmy w ceriznem?


Na górę
Post: 14-09-2016 01:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
Hanula pisze:
Skąd mamy pewnosc, czy jakis dron nie sfilmował naszej wycieczki do karczmy w ceriznem?

Ja bym czerpał ją stąd, że gdyby w B.Sądeckim, gdy nielegalnie (w świetle wiadomej ustawy) przekraczałem granicę w pobliżu żółtego szlaku pod Wojkową (Kralova Studenka) i ten fakt został zarejestrowany przez drona/fotopułapkę etc., to bym miał tego jakiś namacalny dowód - np. jak zdjęcie z fotoradaru, które jest jedną z najdroższych fotografii w naszym kraju dostarczanych pocztą :wink:
Przypominam, że za takie nielegalne przekraczanie granicy groził mandat w wysokości 500 zł, a nasze państwo jest dosyć znane ze ścigania obywateli (patrz: Straż Miejska i parkowania na zakazie w miastach = blokady :mrgreen: ). Ktoś z Was dostał pocztą taki mandat :?:

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 15-09-2016 17:29 
Offline

Rejestracja: 29-09-2014 18:47
Posty: 42
Nie wydaje mi się, zeby od razu musieli reagować na takich terrorystów jak my! tu panują inne standardy niż na drogach


Na górę
Post: 09-11-2018 22:13 
Offline

Rejestracja: 19-09-2018 15:18
Posty: 30
Leuthen pisze:
Przechodzisz granicę gdzie chcesz i kiedy chcesz :)
Szumnie zapowiadane kontrole w okresie szczytu NATO w Warszawie i ŚDM-u (generalnie lipiec) były jedną wielką ściemą. Byłem w lipcu w Beskidzie Sądeckim i doszedłem na pogranicze z B.Niskim. Na Przełęczy Tylickiej (ważna lokalna droga na Bardejov i granica B.S. z B.N.) nie było śladu po zapowiadanych kontrolach :!: Podobnie bez problemu granicę można było przekroczyć w pobliżu Królewskiej Studni nieopodal Wojkowej. Jedyny ślad bytności Straży Granicznej w tamtym rejonie w omawianym czasie to był, gdy czekałem na busa w Krynicy i zobaczyłem łazik SG jadący w przeciwną stronę (na Nowy Sącz).


No tak - dzieki dobrodziejstwu umowy z Shngen granice praktycznie nie istnieją, można przekraczać granicę panstwa w dowolnym miejscu w lesie, na polu, między drzewami. Oczywiście nie w miejscu gdzie ruch turystyczny poza wyznaczonymi szlakami i drogami jest zabroniony z uwagi na ochrone przyrody czyli w parkach narodowych lub rezerwatach ścisych. I oczywiście w granicach zdrowego rozsadku - zamiast przeprawiać się np. przez rzekę Olzę wpław koło Cieszyna (nie jest to zabronione), lepiej skorzystać z pobliskich mostów.


Na górę
Post: 09-11-2018 22:16 
Offline

Rejestracja: 19-09-2018 15:18
Posty: 30
Hanula pisze:
też w tym czasie byłam nad Czeremchą- 4 krotnie, ale chociaz nie spotkałam się ze strażą, to przecież są tez inne sposoby patrolowania granic. Skąd mamy pewnosc, czy jakis dron nie sfilmował naszej wycieczki do karczmy w ceriznem?


Pod Czeremchą (ta na Podlasiu) tj przecie granica UE i Schengen.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl