Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 11:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29-11-2014 18:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
Dziennik Polski donosi:
"Policja i straż leśna nie mają skutecznego sposobu na walkę z nielegalną jazdą quadami i motorami po górskich szlakach. Dlatego zmęczeni ich uciążliwością ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Ale nie zawsze z głową. Przykładem są "wilcze doły" na leśnej drodze między Gorlicami i Bielanką. Głębokie prawie na metr wykopy mają ukrócić szaleństwa osób rozjeżdżających las motocyklami crossowymi i quadami, które nie tylko niszczą przyrodę, ale też zagrażają turystom na szlakach."
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/dzienn ... asow/rexb7

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 07-12-2014 05:56 
Offline

Rejestracja: 13-02-2013 18:36
Posty: 12
Jestem zdania, że tego typu przeszkody nie załatwią problemu. Uważam, że rozwiązaniem jest kompromis polegający na tym, że stworzone zostaną trasy dla quadów i motocykli. Co do niszczenia przyrody - zrywka drewna robi 1000 x większe bagno na szlakach niż wyżej wymienieni. Jako zapalony rowerzysta mam też negatywną opinię na temat zakazu jazdy w parkach narodowych rowerem - w jaki sposób rower ma niszczyć przyrodę bardziej niż piechur? Na marginesie, nie widziałem w BN bardziej zniszczonej trasy niż z Wernejówki do Polan Surowicznych. Sądzę, że zniszczenia dokonały samochody terenowe. Czegoś takiego jak tam w życiu nie widziałem.


Na górę
Post: 21-03-2015 22:01 
Offline

Rejestracja: 20-03-2012 20:46
Posty: 27
Lokalizacja: Dębica
Tu jest Polska :D Jak mogą skutecznie walczyć na terenie PN, skoro nie radzą sobie z nimi na terenach podmiejskich, gdzie występują dużo mniejsze kompleksy leśne? To samo mam koło siebie na Pogórzu. Często są to grupy zorganizowane, które w niedzielne przedpołudnia urządzają sobie tournee po lasach. Często poruszają się po tych samych trasach, wystarczy chcieć ich złapać.
Problemem nie są koleiny, bo ciężki sprzęt leśników robi dużo większe spustoszenie ( dla ALP nie liczy się wytyczony szlak pieszy- koło mnie zdewastowali oznakowane ścieżki w pobliżu miejsca ścinki), ale ryk motorów płoszący zwierzynę w promieniu kilometrów.


Na górę
Post: 08-04-2015 14:40 
Offline

Rejestracja: 08-04-2015 14:37
Posty: 3
Coppermine pisze:
Jestem zdania, że tego typu przeszkody nie załatwią problemu. Uważam, że rozwiązaniem jest kompromis polegający na tym, że stworzone zostaną trasy dla quadów i motocykli. Co do niszczenia przyrody - zrywka drewna robi 1000 x większe bagno na szlakach niż wyżej wymienieni. Jako zapalony rowerzysta mam też negatywną opinię na temat zakazu jazdy w parkach narodowych rowerem - w jaki sposób rower ma niszczyć przyrodę bardziej niż piechur? Na marginesie, nie widziałem w BN bardziej zniszczonej trasy niż z Wernejówki do Polan Surowicznych. Sądzę, że zniszczenia dokonały samochody terenowe. Czegoś takiego jak tam w życiu nie widziałem.


To Kolego źle sądzisz, drogę tę niszczyły samochody LP , traktory , a w najmniejszym stopniu samochody terenowe. Poza tym jest/była to droga "publiczna" , więc każdy mógł nią jeździć , a że nikt o nią nie dbał to wyglądała jak wyglądała. Pisze w czasie przeszłym bo w tamtym roku została troszkę wyrównana.


Na górę
Post: 06-07-2017 12:47 
Offline

Rejestracja: 06-07-2017 08:42
Posty: 1
Według mnie błąd był popełnianiu już od samego początku.
Powinno się oznaczyć tereny dozwolone do jazdy quadami i takie na których
jest bezwzględny zakaz. Teraz mamy tego konsekwencje czyli rozwalone drogi..

_________________
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl