Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 23:57

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 04-06-2014 19:02 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Dorzucę jeszcze trochę do swojego poprzedniego postu o parkowaniu.
Wodospady.
Wodospad Magurski. Nie ma problemu. Najlepiej zostawić auto w Foluszu i zrobić pętlę przez wodospad i Diabli Kamień.
Na Wisłoczku. Żeby nie parkować daleko, w dogodnym miejscu, to na drodze z Rudawki do Wisłoczka zaparkowałem na jezdni, na wysokości kładki do letniej bazy namiotowej, a więc przy samym wodospadzie. Parkowałem jedną stroną auta na jezdni, drugą na trawie obok złożonych kłód.
Wodospad Przy Młynie (na Iwielce). Żeby mieć najbliżej do wodospadu, zaparkowałem na drodze, częściowo na poboczu, przy pierwszym od południa zabudowaniu Iwli. Miejsce to zasugerował Darek Z. Od jezdni dochodzimy do drugiego, oddalonego nieco od drogi gospodarstwa, zostawiamy je po prawej stronie, lekko przez łąkę skręcamy w lewo i już słyszymy bliski wodospad.
W tym roku poruszałem się w kanale Tuchów- Komańcza z odchyleniami w obie strony. Nie miałem problemów z parkowaniem (od 10 min. do 5 godz), zarówno z miejscem, jak i z bezpieczeństwem. Wstąpiłem na ok.20 cm.w. z okręgów, głównie Tarnów i Łużna.
Jedno spostrzeżenie: parkując w rynku w Rymanowie wyczytałem, że płatne jest już od godziny szóstej! U mnie jest od 9, spotykałem od 7, ale od 6? Aż boję się, że się pomyliłem.
Tyle o tegorocznym parkowaniu w miejscach często odludnych. Jak widać- bezpiecznym.

Jeszcze zapytanie porządkowe związane z moim ubiegłorocznym pobytem w BN, kiedy bazując w Wysowej poruszałem się przeważnie po pd.zach. części regionu:
widziałem samochody przy cerkiewce w Bielicznej i przy dzwonnicy w Regietowie W.(tu dwa o rej RKN), czy tam dojazdy są legalne? A nie dochodziłem do tych miejsc drogami, którymi dojazd jest możliwy, więc nie wiem, czy stoją jakieś zakazy.


Na górę
Post: 04-06-2014 20:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
task pisze:
przedstawię tylko parę spostrzeżeń zgodnych z tytułem wątku.
task pisze:
Parkowanie w okolicach cm.w.
Tuchów: przy cm.w.161 nie można zaparkować. Pokrążyłem trochę i zaparkowałem na niedalekim dworcu autobusowym.
Chojnik cm.w. 150, jadąc od Tuchowa, tuż za tym cm. jest mała zatoczka nad rowem.
Bogoniowice cm.w.138, jest miejsce tuż za cm. na wjeździe do zabudowań. Zastanowiły mnie na tym cm.daty śmierci na mogiłach, od 16 I do 8 V. 1915r.- ich rozpiętość.
Ciężkowice :137 i inne cm.w. stanowiące część cmentarzy komunalnych lub innych dużych nie ma problemu z parkowaniem. W Ciężkowicach daszek na cmentarzu kompletnie rozsypany, wymaga kapitalnego remontu.

Proszę wyjaśnić, co wspólnego z parkowaniem w B.N. mają powyższe miejscowości?
Przecież one nie należą do Beskidu Niskiego, lecz do Pogórza.
Ktoś mądry kiedyś powiedział/napisał, że Grybów i Gorlice to górna granica Beskidu Niskiego.
Miał rację. Pomyślmy czasem o tym. :wink:
Znam ten region i jak widzę, że ktoś próbuje go wrzucić do worka pt. "Beskid Niski" odczuwam pewnego rodzaju zakłopotanie i też poddenerwowanie. Przecież kulturowo i geograficznie jest to mocno chybiona próba "zaszufladkowania".

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 05-06-2014 14:37 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Oj Alan, Alan. Miałem na Twój post nie odpowiadać, chciałem przeczekać, poczytać, jak inni to oceniają.
Przespałem się z tym, zjadłem obiad, otworzyłem piwo (Pilsweiser Premium Export w promocyjnej cenie 2.29, z ważnością do spożycia 20.12.2014) i odpowiem Ci. Postaram grzecznie, mimo, że Twój post, to encyklopedyczny przykład zaczepki formalisty.

Wymienione miejscowości, i całe Pogórze Ciężkowickie mają wiele wspólnego z BN.
1.Te, które zacytowałeś z mojego postu leżą nad Białą, rzeką, która źródła ma pod Lackową. Drogi wzdłuż Białej są najczęściej wybieranymi przez jadących w BN. Możesz zatrzymać się w wielu miejscach tego regionu, obejrzeć co nieco, a jest naprawdę tego sporo.
2.Historia- I w.św.- pamięć po poległych, galicyjskie cmentarze z tamtego okresu, to stanowi tematyczną całość. Przejrzyj forum. Niektóre wątki dotyczą miejsc odległych od formalnych granic BN. Chociażby Brzanka, Liwocz, Tarnów- cm.w.200- 204, katastrofy samolotów, a nawet Szczepanów w powiecie Brzeskim (cm.w.273) i Krościenko nad Dunajcem. Tyle z pamięci.
3.Od początku mojej obecności na forum nigdy mi do głowy nie przyszło, że te wątki tu nie pasują. Tematy są rozległe, terytorialnie zazębiają się, uzupełniają.
4.Wychowany turystycznie jestem w temacie Beskidów na przewodnikach Krygowskiego. Tom3/z4 tego autora "Beskid Niski i Pogórze" w swej części północnej obejmuje teren od Białej(Tarnów) po San(Dynów). Dla mnie Pogórza Ciężkowickie, Strzyżowskie i w znacznej mierze Dynowskie stanowią całość z BN, mimo, że teoretycznie, formalnie są oddzielnymi mezoregionami. A może już jestem niereformowalny.
Sytuacja jest podobna z nierozerwalnością Tatr i Podhala. Chociaż jakiś formalista...

Jeżeli nie przekonałem Cię, że mój post miał rację bytu w tym wątku, to napisz do administratora forum. Przedstaw trzy propozycje:
1.Rozszerzyć tytuł forum o Pogórze.
lub 2.Usunąć z forum wątki nie mieszczące się ściśle geograficznie na terenie BN.
lub 3. Zmienić/rozszerzyć tytuł tego wątku, lub usunąć część z mojego postu nie pasującą według Ciebie do tytułu.
Jeżeli któraś z tych propozycji zostanie zaakceptowana, to dobrowolnie poddam się karze banicji- roczny zakaz poruszania się po BN za każdą wprowadzoną zmianę. (Może Pogórze mi darują).

Żeby nie było za słodko.
Nie czepiałem się dotychczas Twojego "Forum Miłośników Turystyki i Podróżowania", nie wytykałem nieścisłości, czy błędów. Czasem tam zaglądam,ogólnie mi nie leży, ale można trochę interesujących wątków, czy postów znaleźć, ma rację bytu. Teraz jednak coś Ci napiszę.
1. Sam tytuł. Jakoś mi dziwnie brzmi. Czy turystyka i podróżowanie, to nie są synonimy? A na pewno jedno zazębia się z drugim. To tak jakby napisać: Miłośników Gór i Tatr.
2. Jak piszesz, znasz region Pogórza. Wytłumacz mi więc, dlaczego w założony przez Ciebie wątek o wieży na Bruśniku zawiera tyle Twoich błędów? Już w tytule: Pogórze Ciężkowickie. Powinno być Rożnowskie.
Pierwszy post: Pogórze Ciężkowicko-Rożnowskie. Nie ma takiego. Jest Ciężkowicko- Rożnowski Park Krajobrazowy.
Nie ma góry Bruśnik, jest wioska na o tej nazwie leżąca blisko Ciężkowic, ale po lewej stronie Białej, na Pogórzu Rożnowskim. Wieżę więc postawiono "w Bruśniku", tak jest też formalnie nazywana, a nie na Bruśniku
Nie za wiele błędów, jak na jeden wątek?
Na koniec pytanie w temacie informacji, którą zawierał Twój poprzedni post: podaj źródło, kto to powiedział/napisał, że Grybów i Gorlice, to górna granica Beskidu Niskiego? Bądź formalistą do końca.
Może nie znam regionu, tak jak Ty, ale według mnie może to być granica północna.
Bez względu na to, co mi odpiszesz, więcej czepiał się Ciebie, wytykał błędów nie będę, a było by co.


Na górę
Post: 05-06-2014 15:06 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
O granicach BN wątków jest już kilka na forum. Darujcie kolejny...

Do dyskusji o innych forach najlepiej nadają się tamte fora.

Alana sugeruje ignorować. Zawsze się musi trafić ktoś taki... nie bić, nie karmić, omijać.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 05-06-2014 17:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Nie jest żadnym formalistą.
Chodzi o precyzję.
Jeśli ktoś jawi się "ekspertem" w temacie BN i tamtejszego parkowania, to tak do końca, dokładnie...

Żarty, czyt. ripostę niczym "po piwie" darujmy sobie, bo są rzeczywiście "jak po piwie".

Temat jest o parkowaniu w BN, a nie o nas.
Ale Ty oczywiście na złość, aby tylko dogryźć (publicznie i nie na temat).
Ot typowo polskie postępowanie, tok myślenia.
Ehhh...

O górnej granicy BN to ja chyba też "po piwie" słyszałem.
Nie wiem czasem czy nawet nie tutaj w jednym z wątków...

P.S:
Proszę nie wmawiać nam czegoś, czego nie było - kwestia wieży na Bruśniku.
Była, jest i będzie w Bruśniku (wg. mojej wiedzy).
Kwestia wspomnianych synonimów to już wg. uznania, czyli wg. ilości wypitego piwa. 8)

task,
podobnie jak Ty, ja też czasami popełniam błędy merytoryczne.
Niemniej jednak nie łącz Ciężkowic, a tym bardziej Tuchowa z Beskidem Niskim.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 06-06-2014 12:31 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Zamykając powyższą dyskusję, winien jestem jedno sprostowanie do mojego ostatniego postu.
Otóż przedstawiając błędne informacje Alana, przypisałem mu również, że nieprawidłowo napisał, iż wieża postawiona jest "na" zamiast "w" Bruśniku. Prostuję: to nie stwierdzenie Alana, tak wyczytałem wcześniej w innym miejscu.
Do tematu więcej nie wracam.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl