Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 16:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17-12-2013 22:21 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Co się dzieje?
W szalonym tempie rośnie lista nowych użytkowników, nawet po kilkudziesięciu dziennie- patrz ostatnie strony listy użytkowników. Dzieje się tak przynajmniej od 8 listopada, a być może od wcześniej. Następuje to przeważnie w równych odstępach czasowych. Wirus, złośliwiec, zawistny zazdrośnik- konkurent , czy dla jaj ktoś się bawi jakimś programem?
Ja otrzymałem wiadomość na pw od takiego użytkownika, która zawierała tylko mój cytat bez innej treści.
Nie znam się na tym. Pytam więc co to jest, czy można to zlikwidować, czy jest to groźne?


Na górę
Post: 17-12-2013 23:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-05-2011 15:05
Posty: 315
Faktycznie, jest ich ponad 600...


Na górę
Post: 18-12-2013 00:24 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Sytuacja jest dziwna. Forum od jakiegoś czasu jest celem ataku dziwnego spamu.
Normalny spam to z reguły linki, dziwne maile rejestrujące a w tym przypadku użytkownicy rejestrują się z polskich maili, piszą po 2-3 posty, żadnych linków, żadnego spamu, normalne loginy, posty odnoszące się do treści wątków.
Pozornie grzeczny uczestnik forum. I najlepsze, że nic ponad rejestrację i napisanie trzech postów nie ma miejsca.

Od pewnego czasu nowi użytkownicy muszą uzyskać naszą akceptację więc na forum śmiecia nie ma choć ciągle się rejestrują. Trzeba będzie usunąć hurtowo tych co mają mniej niż 4 posty.

A może ktoś z Was wie jaki jest cel takiego działania?

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 18-12-2013 10:41 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
Skleroza? :)

Muszę nabić trochę postów, bo i mnie usuniecie...


Na górę
Post: 26-02-2014 18:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Ostatnio atakują Was innego rodzaju badziewia.
Loginy już niepolskiego pochodzenia, cała masa. :shock:

Sugeruję wymienić kod potwierdzający (ten przy rejestracji) na "pytanie sprawdzające" z odpowiedzią wymagającą logicznego myślenia (np. obliczenie, mała/wielka litera, itp). Jeśli to nie pomoże, konieczna będzie aktualizacja phpBB do najnowszej wersji (3.0.12), gdyż mam wrażenie, że aktualnie przechodzą luki w zabezpieczeniach (w aktualizacji uległo to poprawie).


To z dedykacją dla HM, gdyż "większość moich postów, po za rzeczonym linkiem nie zawiera żadnej sensownej treści".

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 01-03-2014 21:28 
Offline

Rejestracja: 19-10-2011 16:29
Posty: 5
Bartek Wadas pisze:
Trzeba będzie usunąć hurtowo tych co mają mniej niż 4 posty.
BW

Nie piszę postów, bo nie bywam w Beskidzie Niskim, ale interesują mnie niektóre wątki na forum. Status zarejestrowanego użytkownika pozwala na wybór postów od ostatniej wizyty, więc nie każdy przypadek o liczbie mniejszej niż 4 ( to mój drugi post w ciągu trzech lat ) to ktoś do usunięcia.


Na górę
Post: 01-03-2014 23:00 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Bartek cezaryol ma rację. Nie można stosować jednolitych kryteriów dla wszystkich! Jeden robi sobie jaja, czysty SPAM a drugi nie piesze postów bo tylko korzysta czytając! Ato co ty zaproponowałeś to DYSKRYMINACJA! Książkowy jej przykład...

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 01-03-2014 23:38 
Offline

Rejestracja: 19-10-2011 16:29
Posty: 5
Dobrze że nie jestem odosobniony w poglądach na tę kwestię. Ten post jest moim czwartym,więc przestałem czuc się zagrożony ( co najmniej koniecznością ponownej rejestracji ),ale pewnie jest ktoś jeszcze w takiej sytuacji jak ja,a nie jest spamerem.


Na górę
Post: 05-03-2014 20:05 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
A mnie zastanawia, jakim sposobem zdjęcia dołączone do postów nabierają nie wiedzieć czemu "ponadnormatywnych" rozmiarów, gdy wcześniej były regulaminowe albo, co zauważyłem przedwczoraj, straciły pion (dotyczy to na pewno niektórych moich zdjęć). Nadto, jak zdołałem zauważyć, zdjęcia z postów turpina, a być może i innych forumowiczów, nagle zniknęły a w ich miejsce pojawił się jakiś dziwny znaczek.
To ostatnie dotyczy i niektórych moich zdjęć ale w moim przypadku prawdopodobną przyczyną tego jest zgromadzenie z moich zasobach w Image Shack podwójnych a nawet potrójnych (takich samych) zdjęć i gdy próbowałem usunąć któreś z nich znikało z moich postów i zamieniało się w ten dziwny znaczek, jak u turpina.
Może turpin wyczyścił niechcący swoje archiwa zdjęciowe a skutki j.w. Najlepiej, gdyby on sam wypowiedział się w tej sprawie, choć od pewnego czasu "nie daje głosu".
Przy okazji informuję, że Image Shack, jak mi się zdaje, zmieniło zasady korzystania z ich usług, ale o tym postaram się jeszce napisać w stosownym wątku.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl