Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 20:31

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 03-11-2013 08:18 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Alanie. Już kiedyś zwracałem Ci uwagę odnośnie zdjęć. Tym razem ostrzegłeś, ale to nie wystarcza. Znam parę osób, które umieszczają relacje na różnych forach ale nigdy nie ma potrzeby wchodzić na inne forum aby przeczytać relację do końca bądź obejrzeć zdjęcia - ja odbieram to jako szacunek dla czytelnika. Ty przecież w końcu wrzuciłeś tu zdjęcia, jakbyś od razu tak postąpił, byłby jeden kłopot z głowy ;) I tak podziwiam, że chciało Ci się operować tymi kodami BBC.
Druga sprawa to wybrana trasa (nie cel a trasa). Również będę zachęcał do takiego jej wybierania, aby zobaczyć jak najwięcej. Przecież szkoda czasu/sił aby drugi raz oglądać to samo zamiast zwiedzić inne rejony. Ale to już wybór osobisty, w każdym bądź razie coś się już w Tobie zmieniło, że przerzucasz się na samotne wędrówki...

task pisze:
Trafisz na górny skraj łąk nad Izbami, gdzie istniały szańce Konfederatów Barskich, a niedawno umieszczono pamiątkową tablicę im poświęconą. Miejsce skrętu z granicy, które ktoś podał na forum, to słupek 249/9, na pewno dobre. Ja jednak sugeruję trochę niżej, słupek 249/11. J

"Niedawno" ma różne znaczenia, możesz coś więcej napisać o tablicy? Ja widziałem tam tylko krzyż, ale BN ciągle się zmienia...
Potwierdzam, że słupek 249/11 jest lepszy, drogi w okolicach 249/9 nie stwierdzono :-)


Na górę
Post: 03-11-2013 10:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Dlugi pisze:
Tym razem ostrzegłeś, ale to nie wystarcza. Znam parę osób, które umieszczają relacje na różnych forach ale nigdy nie ma potrzeby wchodzić na inne forum aby przeczytać relację do końca bądź obejrzeć zdjęcia - ja odbieram to jako szacunek dla czytelnika.
Wezmę to pod uwagę przy następnych fotorelacjach. :wink:


Dlugi pisze:
I tak podziwiam, że chciało Ci się operować tymi kodami BBC.

No szkoda, że opcja dodawania załączników bezpośrednio z komputera jest tutaj nieaktywna. :?


Kwestia wyboru/doboru trasy, jak wspomniałeś, to rzecz osobista.
Samotne wędrowanie ma oczywiście dużo pozytywów (lubię!), ma również kilka negatywnych stron (dzikie zwierzaki na szlaku, "dzikie postaci" szukające zaczepki bez powodu, albo z powodem).

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 03-11-2013 16:25 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Do Dlugiego: o tablicy nad Izbami gdzieś wyczytałem, najprawdopodobniej na forum, podobnie o tej pod Jaworem (o tej na pewno na forum). Nie pamiętam, czy było info o dacie umieszczenia jej. Obie w tym roku odnalazłem pierwszy raz. Nie wiem więc od kiedy tam są. Zdjęcia z pod Jawora na forum już znajdują się w którymś z wątków historycznych. W razie czego, to też mam, ale nie będę ich powtarzał. Umieszczam więc tylko te z tablicą z nad Izb. Dodatkowo zdjęcia z amboną stojącą blisko krzyża oraz z panoramą z tego miejsca na Izby i okolice.
https://picasaweb.google.com/1052597427 ... gdGI8aeKCw


Na górę
Post: 05-11-2013 16:54 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Alanie, chcę Ci odpowiedzieć w tym miejscu, bo to Twój wątek, chociaż zahaczę też o wątek turpina "Poza szlakiem...", gdzie Ciebie wspomniałem. Uwagi jakich Ci tu udzielono, to rady porządkowe, a nie złośliwości. Dotyczą zasad umieszczania foto-relacji. Takie tu obowiązują. Znasz chyba zasadę: pkt 1. Szef (gospodarz) ma zawsze rację, a jeżeli nie zgadzasz się z tym, to patrz pkt. 2, który mówi.... Dla mnie sprawy związane z komputerem, to materiał ciężkostrawny i łatwiej mi by było gdyby była możliwość robienia tego, co Ty proponujesz: dołączać załączniki z komputera. Może Ciebie mający na to wpływ wysłuchają. Teraz jestem "po prośbie" u córki. Przywołałem Ciebie w innym wątku, ale nie krytykuję Twojego forum. Uwierz mi, góry ogólnie są mi bliskie. Twoje forum nie twierdzę, jest, że jest gorsze. Jest inne, bardziej ogólne, skierowane do szerszego grona miłośników gór i ogólnie podróżowania. Jest potrzebne, ciekawe i już się tam zalogowałem, a prędzej, czy później uaktywnię przestrzegając obowiązujących tam zasad. Tutaj wypowiadają się osoby precyzyjniej ukierunkowane. Dlaczego ja tu się uaktywniłem, dowiesz się, gdy przeczytasz mój pierwszy post w moim wątku "Dlaczego w Beskid Niski". Gdy na tym forum odezwałem się pierwszy raz zakładając wątek "Mandylion", to przeczytaj jaką dostałem pierwszą odpowiedź. Bardzo sympatyczną, nie wyczułem w tym złośliwości. I zaakceptowałem taką atmosferę. Więc nie obrażaj się na merytoryczne uwagi. Jestem tu gościem, przeczytałem regulamin i gdyby mi się coś nie podobało, to by mnie tu nie było. Chyba się rozumiemy. Jednak jest pewna rzecz, którą portal b-n.pl. przewyższa inne portale o zbliżonej tematyce. Portal, to pewnego rodzaju konstrukcja, budowla, a te, żeby były solidne i trwałe, muszą mieć porządne fundamenty. I takie tu znajdziesz. Fundamentami tymi są historia i etnografia. Poprzez wędrówki wołoskie, Konfederację Barską, I i II wojnę św., akcję Wisła, po teraźniejszość. Do tego kultura materialna i duchowa mieszkańców tych ziem. Nigdzie nie znajdziesz tak obszernej i szczegółowej wiedzy o tym rejonie. Czytając poszczególne wątki na tym forum można napisać poważne prace naukowe. Dlatego tu się zakotwiczyłem. Inne fora nie mają takich fundamentów. Żyją bardziej teraźniejszością. Myślę,że nasze fale na których nadajemy trochę zbliżyły się. task.


Na górę
Post: 05-11-2013 17:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Tutejsze zasady powoli poznaję.
Osobiście poszukuję jednak wiedzy, faktów z zakresu turystyki górskiej (GSB i inne, mniej znane szlaki piesze).
Interesuje mnie głównie możliwość uprawiania trekkingu na tym dość ciekawym, jeszcze nieznanym dla mnie terenie.
Przyciąga mnie tu chęć poznania tej mieszanki: dzikości z elementami różnych wyznań religijnych.

task,
dzięki za wyjaśnienia.
Przyjąłem.
Niemniej jednak wydaje mi się, że powyższa rozmowa powinna odbyć się raczej w kuluarach (PW), a nie w temacie o Lackowej widzianej moimi oczami, względnie w dwóch innych wątkach na forum. :?:

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl