Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 11:38

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-09-2013 09:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Cześć !

Mam jutro dojechać do "Karpackiej Troi" z wycieczką autokarową ze Śląska. Sęk w tym, że jadę tam konkretnie pierwszy raz. Sama przejeżdżałam tam szosą nr 28 multum razy, ale jakoś nie zwróciłam uwagi czy przy tej drodze jest tablica kierująca do skansenu. A na samej stronie "Karpackiej Troi" dojazd jest narysowany bardzo mocno enigmatycznie.
Na google street view tablicy kierunkowej nie widać (zdjęcia są z maja 2012).
To jak właściwie tam jest ?
Czy kierować się za drogowskazem "Trzcinica 1 km" ?

http://goo.gl/maps/7RtRR

Dojeżdżać będę od strony Jasła, bo wcześniej do Tarnowa autostradą i przez Pilzno.
Zresztą od strony Gorlic problem jest ten sam.


Przepraszam, cofam pytanie - już znalazłam.

http://goo.gl/maps/0iZZb

Chyba zdecydowanie lepiej od strony Jasła


Na górę
Post: 26-09-2013 15:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-11-2006 16:10
Posty: 232
Lokalizacja: jasło
Tyle że na jednej i drugiej mapce z googla koniec trasy wypada nad Troją ;) Ale jadąc od Jasła zjezdzając z 28 tak jak na drugim linku , kierowca trafi bo w górę i tak nie dojedzie autokarem (ograniczenie 3,5 tony) tylko skieruje się za tabliczką na Troje . Gdyby ktos jechał od Pilzna osobowym ( albo rowerem ) to polecam taką trasę https://maps.google.pl/maps?saddr=krajo ... via=1&z=12
miejscami mniej komfortowa ( wąskie uliczki i wiecej dziur ) ale widokowo dużo ciekawsza ( kawał Beskidu Niskiego i Tatry ), juz kilka razy spotykałem turystów w Jareniówce czy Trzcinicy na górze i tamtedy ich prowadziłem do Troi . Nie wiem dlaczego od tamtej strony nie ma żadnych tabliczek , drogowskazów albo chociaż notka na mapce http://www.karpackatroja.pl . Być moze liczą tylko na duże grupy w autokarach i stąd takie podejscie .


Na górę
Post: 26-09-2013 16:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
To jeszcze tak z ciekawości zapytam - czy jest tam dużo ciekawego do pokazania dla laików archeologicznych ?
Będę mieć tym razem grupę hajerów z kopalni "Andaluzja" :) - bardzo sympatyczna grupa, ale jadą się głównie zabawić, a przy okazji trochę pozwiedzać a nie wgłębiać w tajemnice archeologii.
Sama zaproponowałam ten temat, bo w Bóbrce już byli, w Łańcucie już byli i chciałam aby zobaczyli coś nowego.


Na górę
Post: 26-09-2013 17:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-11-2006 16:10
Posty: 232
Lokalizacja: jasło
W samej Troi nie podpowiem bo nie byłem :) Z moich znajomych górników tyle ze naftowych większość pewnie chetnie odwiedziłaby jakąś okoliczną winnicę , w okolicy Trzcinicy jest ich kilka http://www.winiarzepodkarpacia.pl/o-nas/nasze-winnice , tyle ze juz pewno plan wycieczki pełny :)


Na górę
Post: 27-09-2013 20:32 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Dla niezainteresowanych archeologią powinna być w miarę ciekawa ekspozycja z figurami naturalnej wielkości i makietami faz rozwoju grodu w pawilonie głównym. Także film pokazywany w pawilonie jest zrealizowany w sposób mogący wciągnąć widza słabo/sredniozaintersowanego. Jeśli może to być komplement dla ekspozycji i dla filmu to dodam, że moja córka lat pięć a także inne dzieci z rodziny z którymi bywam w Trzcinicy przy okazji imprez "Dwa oblicza...." (i podobnych) nigdy nie rezygnują z obejrzenia ani jednego ani drugiego.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 30-09-2013 10:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Byłam, widziałam i potwierdzam. Bardzo interesująco, również dla laików przedstawiona ekspozycja.
Bardzo ciekawy film. Niestety akurat "moja" część grupy, bo nas podzielono oglądała go na końcu, ale za to stwierdzili, że lepiej zapamiętają.
Również dla "laików" było to wszystko bardzo ciekawe.

Część osób była wcześniej w Biskupinie (ja - nie) i porównując do tamtego skansenu archeologicznego mówiła, że w "Karpackiej Troi" wygląda to wszystko znacznie ciekawiej.


Na górę
Post: 11-11-2013 17:04 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
To tylko cieszyć się pozostaje kiedy ,,naszą'' miejscową Troję do Biskupina przyrównują...

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl