Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 21:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: 06-09-2013 10:07 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
IX Spotkanie Miłośników Beskidu Niskiego i portalu http://www.beskid-niski.pl odbędzie się w tym roku w dniach 22-24 listopada w OSW w Radocynie zwanym również Hotelem.

Zaczynamy usilnie pracować nad programem.

Zapraszamy do dyskusji, poddawania pomysłów, sugestii,wniosków... A także zgłaszania się prelegentów.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 06-09-2013 10:12 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
No i masz... i paszła w ... cała agitacja :-( ;)


Na górę
Post: 06-09-2013 10:51 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Ale będzie słoneczko i cieplutko.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 30-10-2013 15:09 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Pełny program spotkania, warunki uczestnictwa, ceny, terminy już dostępne pod tym linkiem.

http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... alnosci/a2

Zachęcamy do dyskusji, składania propozycji, uwag, skarg.
Oczekujemy na propozycje sobotniej wycieczki i zagospodarowanie z pożytkiem piątku.

Bartłomiej Wadas

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 31-10-2013 12:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2009 09:22
Posty: 262
Lokalizacja: Uście Gorlickie
W sprawie sobotniej wycieczki przesyłam propozycje pod rozwagę:

1. Z Radocyny wzdłuż Wisłoki do granicy słowackiej (piękna dolina), później w lewo granicą (niebieski szlak) do Przełęczy nad Ożenną. Później Ożenna, Grab, Wyszowatka, Długie, Radocyna. Trasa w przybliżeniu ok 20 km, 6-7 h marszu
Mocne strony: piękna dolina Wisłoki w tym miejscu, jeśli pogoda dopisze to na prawdę warto, punkt widokowy przy trasie granicznej (chyba jeszcze coś widać), po drodze cmentarze wojenne, cmentarz w Długim
Słabe strony: blisko 1/3 trasy asfaltem, trasa lepsza na rower

2. Z Radocyny do Nieznajowej, dalej wzdłuż potoku Zawoja, żółtym szlakiem do Wołowca. Z Wołowca zielonym szlakiem w kierunku Jasionki do punktu widokowego na stoku Czarnej (703). Wracamy do szlaku zielonego (punkt widokowy jest poza szlakiem) i w prawo obok pomnika ofiar Thalerhofu z powrotem do Radocyny. Bardzo szacunkowo ok 25 km. nie wchodzimy na teren NPM, brak dodatkowych opłat.
Mocne strony: same moce strony :)
Słabe strony: kiepskie oznakowanie szlaku od Wołowca do drogi Krzywa- Czarne Radocyna (kiedyś tam się pogubiłem)

_________________
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu- Antoine de Saint-Exupéry Dębowy Jar


Na górę
Post: 02-11-2013 13:58 
Offline

Rejestracja: 20-09-2004 07:59
Posty: 36
Lokalizacja: wawka
Dębi Wierch, przez jeziorko. Potem do grzbieciku i powrót granicznym i doliną. Podejmuję się poprowadzić, jeśli będę ;)


Na górę
Post: 02-11-2013 15:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Nie znam tamtych okolic, może się wybiorę...

Mam pytania do organizatorów:
1. Czy można wziąć udział w samej wycieczce/wędrówce (sobota)?
Gdzie i komu należy zgłosić ten fakt?

2. Gdzie na stronie lub na forum można znaleźć fotorelacje z poprzednich 8 spotkań?

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 02-11-2013 20:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-01-2009 11:52
Posty: 33
Lokalizacja: Jasło
Witam Koleżeństwo,
od paru lat wybieram się na Spotkanie Miłośników BN.
Zawsze coś lub ktoś stało na przeszkodzie.
Mam pytanie, czy ośmiolatek, który od czasu do czasu a ostatnio coraz częściej wybierający się w góry z ojcem
znajdzie tam coś dla siebie (czytaj rówieśników) :?:

Pozdrawiam

Przemek


Na górę
Post: 03-11-2013 08:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2009 09:22
Posty: 262
Lokalizacja: Uście Gorlickie
sq8erb pisze:

Mam pytanie, czy ośmiolatek, który od czasu do czasu a ostatnio coraz częściej wybierający się w góry z ojcem
znajdzie tam coś dla siebie (czytaj rówieśników) :?:

Byłem w zeszłym roku na spotkaniu w Zdyni i nie widziałem uczestników w tym wieku. Sam mam dwóch synów w wieku 10 lat i na podstawie programu spotkania w Radocynie, myślę, że mogą być dla nich interesujące niektóre wykłady np. o katach bieckich- fakty i legendy, opowieści o beskidnikach - zbójnikach karpackich, magia ludowa Karpat, beskidzkie drapieżniki -ciekawostki z życia.
Ciekawa też może być wycieczka sobotnia, w zależności jaka trasa zostanie finalnie wybrana (chodzi o dystans i atrakcje po drodze).
Poza tym impreza raczej dla starszych.

_________________
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu- Antoine de Saint-Exupéry Dębowy Jar


Na górę
Post: 03-11-2013 08:47 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Lukasz_konrad pisze:
W sprawie sobotniej wycieczki przesyłam propozycje pod rozwagę:

1. Z Radocyny wzdłuż Wisłoki do granicy słowackiej (piękna dolina), później w lewo granicą (niebieski szlak) do Przełęczy nad Ożenną. Później Ożenna, Grab, Wyszowatka, Długie, Radocyna. Trasa w przybliżeniu ok 20 km, 6-7 h marszu

Piękna trasa i z chęcią się do niej dołączę, aby pooglądać jak to jesienią wygląda. Oby tylko abonament na pogodę opłacony przez HM się nie skończył, bo wtedy na pewno skargi do adminów popłyną :-)

Ja dorzucę następne trasy pod rozwagę:
1. Doliną Długiego (nie moją, ja jestem Dlugi ;) )do przeł. Długie, odbić na jeziorko osuwiskowe, zejść do Radocyny, udać się w kierunku granicy - gdzie dokładnie to wskaże ten wątek. Nie ręczę wprawdzie, że to przetrwało, ale żadnych sygnałów o zlikwidowaniu nie było...
Z tego miejsca przez cmentarze łemkowskie i I-szowojenne powrót do hotelu. OK. 7-8km
Aby trasa ta była bezpieczna wymagana jest obecność T.K., nie musi być w grupie wycieczkowej, wystarczy, że będzie się kręcił gdzieś w okolicy a już niedźwiedź(ic)e z okolic jesiorka ściągną do niego jak muchy na lep :-)
2. Z Radocyny Przez cmentarze w Czarnem, odbić w lewo i na przełaj :-) w kierunku ruin, o których kiedyś pisał beskidtur. Później zejście na górną część wsi Lipna i przez cmentarze powrót do hotelu. Łatwa trasa to nie jest, długość też ok. 7-8km.

Alan pisze:
1. Czy można wziąć udział w samej wycieczce/wędrówce (sobota)?
Gdzie i komu należy zgłosić ten fakt?

To jest dobrowolne spotkanie a nie skoszarowanie i ćwiczenia wojskowe. Śledź temat, pewnie będą różne wycieczki, wybierz, która Ci odpowiada i wtedy skontaktuj się z uczestnikami.

Alan pisze:
2. Gdzie na stronie lub na forum można znaleźć fotorelacje z poprzednich 8 spotkań?

Ostatnie
Przedostatnie
Przed- przedostatnie ;)
Szukaj w googlach ;)


Na górę
Post: 03-11-2013 10:12 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Alan pisze:

2. Gdzie na stronie lub na forum można znaleźć fotorelacje z poprzednich 8 spotkań?


Wybacz, że nie dostaniesz gotowego rozwiązania.
Zerknij na spis treści a trafisz na wszystko...

http://www.beskid-niski.pl/index.php?whatsnew=all

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 03-11-2013 10:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Długi,
dzięki za linki.

Jeśli nic innego w tym terminie nie wyskoczy, to może się pojawię (gdyż jak wspomniałem, nie znam tamtych stron).

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 03-11-2013 15:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-01-2009 11:52
Posty: 33
Lokalizacja: Jasło
Lukasz_konrad pisze:
sq8erb pisze:

Mam pytanie, czy ośmiolatek, który od czasu do czasu a ostatnio coraz częściej wybierający się w góry z ojcem
znajdzie tam coś dla siebie (czytaj rówieśników) :?:

Byłem w zeszłym roku na spotkaniu w Zdyni i nie widziałem uczestników w tym wieku. Sam mam dwóch synów w wieku 10 lat i na podstawie programu spotkania w Radocynie, myślę, że mogą być dla nich interesujące niektóre wykłady np. o katach bieckich- fakty i legendy, opowieści o beskidnikach - zbójnikach karpackich, magia ludowa Karpat, beskidzkie drapieżniki -ciekawostki z życia.
Ciekawa też może być wycieczka sobotnia, w zależności jaka trasa zostanie finalnie wybrana (chodzi o dystans i atrakcje po drodze).
Poza tym impreza raczej dla starszych.


Dzieki za dobra rade .


Na górę
Post: 04-11-2013 14:57 
Offline

Rejestracja: 26-10-2006 15:28
Posty: 68
Kolejne propozycje tras:

1. PĘTLA SZLAKAMI - ok. 12 km – 4h
Żółtym na południe, minąwszy „szaniec” czarnym przez Mały Beskid do konnego z Koniecznej, nim do szkoły, cmentarza, a może na stok Dębiego Wierchu (zależnie od pogody).
Z powrotem do narciarskiej i nią mijając jeziorko osuwiskowe na przełęcz Długie. Zejście rowerowym do mostku na Wisłoce i powrót do ośrodka drogą.

2. TRASĄ PRZEMYTNIKÓW – ok. 14 km – 5h
Z ośrodka na północ zielonym LP. Za „użytkiem ekologicznym” na południe bez szlaku do Lipnej.
Czarnym w prawo ponownie do zielonego i dalej na południe, następnie na wchód szlakiem konnym do mostka.
Bez szlaku podejście na Wilusia. Zejście do Ondavki, przejście do Vysnej Polianki. Powrót na północ do szlaku granicznego.
Zejście z Wilusia do drogi konnej i dalej czarnym szlakiem przez Mały Beskid do ośrodka.
Szczegółowe instrukcje na stronach 53-56 http://www.lemko.org/pdf/barn2004.pdf.

W dniach 8-23/IX/2013 zostanie przywrócona kontrola granic wewnętrznych.
Przekraczanie granicy będzie możliwe tylko w wyznaczonych przejściach.
Zaleca się, by zamiast wchodzić na Wilusia, przejść na ślad wcześniej opisanej pętli.
Słońce zajdzie, o 15:45, ale księżyc wzejdzie już o 19:00.
Sezon myśliwski w pełni. :mrgreen:


Na górę
Post: 04-11-2013 21:16 
Offline

Rejestracja: 22-05-2007 18:48
Posty: 245
Lokalizacja: KRK
Dlugi pisze:
Oby tylko abonament na pogodę opłacony przez HM się nie skończył



Dla wsparcia wybiera się też na spotkanie jeden meteorolog, niestety "niepraktykujący" (w zawodzie) ale zawsze to jakieś "chody" u góry :-)

C.

_________________
Carolla


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl