Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 19:38

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
Post: 27-12-2010 07:59 
Offline

Rejestracja: 15-03-2007 08:41
Posty: 225
No cóż. Po przeczytaniu postu, który napisał uruloki przyznaję, że zbyt prosto (może nawet prostacko) widzę ten problem.


Na górę
Post: 07-05-2011 15:49 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
148 Chojnik zaznaczony o wiele za wysoko i za daleko od drogi - powinien być o kilka poziomic dalej na wschód. Kiedy nie ma liści, widać go z drogi - ale o tej porze roku żeby go zauważyć, trzeba mieć naprawdę sporo szczęścia. Widzę, że wyżej już sprawa była ruszana (że zgłaszano wydawnictwu), więc piszę tylko ku przestrodze zwiedzających, licząc że Compass już wie o co chodzi.
Nie ma tego złego, złaziłem dzięki temu w kratkę stoki chojnickiej Babiej Góry :lol:

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 15-08-2012 22:21 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Ostatnio, korzystając z mapy BN Compassu, (wydanie VII z 2009), zahaczyłem o Cieklin i cmentarz nr 14. Zaznaczony jest tam, ze względu na swój szczególny charakter, aż czterema symbolami, niezbyt precyzyjnie, ale jadąc/idąc czarnym "cmentarnym" szlakiem rowerowym nie sposób wszystkich jego części nie odnaleźć. Los chciał że dwa dni później mapa zostawiona nieopatrznie w zasięgu łapek miłej dwulatki zamieniła się w coś w rodzaju confetti, przyszło mi więc nabyć nową, tym razem wydanie IX z 2011. Rzut oka dla porównania i co się okazuje: 3 pierwsze symbole cmentarza zostały bardziej dosunięte do szlaku - czyli poprawa - a czwarty, na poprzedniej mapie w miarę wiernie, wydaje mi się, oddający pozycję ostatniej, południowej części cmentarza z kwaterą niemiecką, skądinąd właśnie remontowaną... zniknął :shock: Chciałoby się zapytać: "ale o co kaman?!"


Na górę
Post: 23-08-2012 23:10 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Może nie do końca trafiłem z umiejscowieniem tego pytania...

Przygotowując się do nowych wędrówek na Podkarpaciu zauważyłem, że ani mapa BN, ani Bieszczady (obie Compassu) nie pokrywają małego kawałka poniżej w okolicy miejscowości Dołżyca i jej okolicy...

I moje pytanko dotyczy tego rejonu właśnie a mianowicie czy jest tam coś czego nie można pominąć? Przechodzi tam szlak graniczny, ale czy oprócz tego, czy są to miejsca ,,godne szczególnej uwagi''.

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 24-08-2012 05:49 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Ten kawałek jest na starych wydaniach Compassu.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 24-08-2012 06:00 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Na starej mapie z 2005r masz ten fragment. Późniejsze wydania mimo interwencji nie mają tego fragmentu jak również ciągłości z mapami od północy.
P.S. Spóźniłem się ;)


Na górę
Post: 25-03-2013 21:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-04-2012 13:11
Posty: 7
Witam po długiej nieobecności:)

Pojawiam się z pytaniem o cmentarz w Berezce, jest na mapie zaznaczony a nie mogliśmy go znaleźć, ani po jednej ani po drugiej stronie ulicy. Niestety zrezygnowaliśmy z poszukiwań po wywiadzie z mieszkańcami, którzy nie mieli pojęcia o cmentarzu z 1914-1915 roku.
Czy Ktoś z Was wie coś na temat tego cmentarza czy w ogóle istnieje i gdzie go możemy szukać.
Bardzo będę wdzięczna za odpowiedz.
Pozdrawiam


Na górę
Post: 27-03-2013 07:48 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Niestety, Bieszczady nie mają tak upamiętnionych cmentarzy jak w Beskidzie. Często są oznaczone choć w terenie nie są do odróżnienia, tylko starsi mieszkańcy wiedzą gdzie co było. Miałem to samo z cmentarzem w Prełukach, nad Turzańskiem (też pytałem starszych mieszkańców co to jest za krzyż na przełęczy - nie mieli pojęcia a było to z kilometr od ich domu. Po prostu zawsze był i się nie zastanawiali.) jak i w Kamionce, prawdopodobnie będę miał to samo w Tworylnym (Kiczera Dworska/Tworylczyk).
Z Bieszczadami jest jeszcze taka sprawa, że Ci co znają położenie cmentarzy choćby z IWŚ raczej internetowo nie rozpowszechniają takich informacji z obawy przed hienami.
Podobna sprawa jest z cmentarzem nad Zyndranową, wygląda na to, że nie jest we właściwym miejscu upamiętniony (choć całkiem możliwe że były tam co najmniej 2) a już parę lat zwracam uwagę Compass-owi, że pozycja na mapie jest błędna. W sumie ciekawe, może na nowej wreszcie poprawili?


Na górę
Post: 27-03-2013 12:26 
mialam taki przypadek na mapie był szukalismy ze znajomymi z godz i odpuscilismy sobie potem .


Na górę
   
Post: 28-03-2013 11:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-04-2012 13:11
Posty: 7
Dzięki za odpowiedz. Na jakiejś stronie wyczytałam ze ten cmentarz jest, natomiast w przewodniku Rewasza nie ma wzmianki na ten temat. W takim razie trzeba tam wrócić i szukać do skutku:)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl