Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 612 Następna
Autor Wiadomość
Post: 26-10-2012 17:04 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Był tam kiedyś napis: "Personel w kuchni na dole prosimy wołać", nie wiem czy jeszcze jest, dawno nie byłem na Magurze.
Ale to właśnie mi się podoba. Jest w tym schronisku klimat.


Na górę
Post: 26-10-2012 17:19 
Offline

Rejestracja: 06-06-2012 21:10
Posty: 19
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Brenna
Michał pisze:
Był tam kiedyś napis: "Personel w kuchni na dole prosimy wołać", nie wiem czy jeszcze jest, dawno nie byłem na Magurze.
Ale to właśnie mi się podoba. Jest w tym schronisku klimat.


Początkiem sierpnia napis jeszcze był. :)

Pozdrawiam.

_________________
"Ty sobie wisisz, a my tu wszystko musimy na swój rozum brać"


Na górę
Post: 26-10-2012 23:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Szanowny p.Mirosławie (czyt.uruloki) - przeczytałem Pański krytyczny wywód dotyczący Magury i zrobiło mi się po prostu wstyd - wstyd za Pana. Dlaczego ?
Ano dlatego, że:
- w całym BN są tylko dwa obiekty PTTK-owskie - Bartne i Magura. Bartne omijam szerokim łukiem ale jestem entuzjastą, jak to Pan się wyraził "szałasu bez podłóg" czyli Magury. I w tym miejscu dziwi mnie u Pana brak "lokalnego patriotyzmu".
- mówienie "do dziury" jeszcze nikomu nie zaszkodziło - wystarczy raz tam być i wszystko jasne (było to zresztą dostrzeżone w "Jednym z dziesięciu"). To TYLKO na Magurze tak jest i tworzy to specyficzny klimat.
- co do czystości obiektu, stanu sanitariatów i tzw."ciepłej wody" - był Pan zapewne na Magurze za panowania p.Kozińskiej - buty ściągało się na werandzie, woda - owszem, była ("rura" na zewnątrz) a tylko dziewczyny w "wyjątkowych przypadkach" (?) mogły korzystać z umywalni wewnątrz; była również murowana "sławojka", a jakże tylko w przepisowej odległości - teraz to wszystko jest pod jednym dachem, może nie zawsze w idealnej czystości ale to przecież ci "niedzielni" turyści a niezadługo "amatorzy białego szaleństwa" robią "złą robotę", prawdziwi turyści - nigdy.
- wspomniał Pan o wyciągu (a w tej chwili "kanapie") - właśnie wyciąg jest "największym złem" jakie spotkało Magurę. Czy nie wystarczy w pobliżu jedna narciarska góra (Jaworzyna), którą posiekano gondolami, kanapami, orczykami ? Przecież wszyscy narciarze to zmotoryzowani !

Reasumując - jeżeli wziąć pod uwagę ubiegłoroczną pozycję Magury (bodajże 10-tą), to postęp jest ogromny !
I nawet Pańskie uszczypliwe uwagi (delikatnie mówiąc), nam, miłośnikom Magury nie zaszkodzą.
W przyszłym roku - zwyciężymy !

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 27-10-2012 21:18 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
A mnie się robi głupio jak kto czytać nie umie ... Napisałem, że i szałasy bez podłóg mają fanów podobnie jak Magura. Nie, że Magura podobnie jak szałasy nie ma podłogi ale, że podobnie jak te szałasy bez podłogi ma fanów. Jak zajdzie potrzeba napiszę dużymi literami.

Ja fanem Magury nie jestem żeby było jasne. Schronisko to schronisko i dla mnie ma pełnić funkcje schroniska jak najlepiej. Ma być wygodne, czyste, przyjazne - "klimat" to już raczej kryterium pozamerytoryczne. Z tego co doczytałem w tym rankingu o którym piszę "klimat" nie był brany pod uwagę. Nie wzruszają mnie także historie (prehistorie ?) że kiedyś była woda z rury na zewnątrz itp. a teraz jest postęp. Kiedy pragnę takich "klimatów" jak woda z rury i toaleta w pięknych okolicznościach przyrody" to po prostu poruszam się z namiotem i nocuję byle gdzie.

Natomiast jeśli chodzi o wyjeżdżanie mi z brakiem "lokalnego patriotyzmu" to proszę o zejście z osobistych wycieczek i odniesienie się do meritum czyli do bardzo słabej oceny Magury przez "n.p.m.", albo kontynuację "twórczości fanowskiej" już bez odnośników osobistych.

Nawiasem mówiąc cenię lokalne produkty nawet bardzo o ile przewyższają jakością produkty nielokalne.

Ponownie nawiasem, co by było gdyby do tego schroniska przyszedł ktoś niemy, co nie jest wykluczone...

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 06-12-2012 23:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
[quoto="uruloki"]
Ponownie nawiasem, co by było gdyby do tego schroniska przyszedł ktoś niemy, co nie jest wykluczone...[/quote]

Obrazek

Witam serdecznie - właśnie wróciliśmy z przejścia Magury Małastowskiej - powyższe napisy są niezniszczone na windzie w schronisku (to tak, aby @uruloki był spokojny - nie widziałem jeszcze turystę - głuchoniemego, choć turystę niewidzącego - a i owszem).

Dzisiaj na Magurze była cudna zima - śniegu tak ok.20 cm, piękne słońce - wchodziliśmy pod słupami "kanapy" i wyszliśmy na "Magurę od kuchni" -

Obrazek

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 14-02-2013 20:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
W czasie wczorajszego przejścia na biegówkach wału Magury Małastowskiej, odwiedziłem ulubioną Magurkę.
Oto kilka zdjęć -

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 19-02-2013 11:22 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Gdy oglądam w tv jakieś westerny, czy coś w tym temacie, i widzę długie poidła dla koni, to zawsze powracają sentymenty do schroniska na Magurze. Ci co dawniej tam bywali, wiedzą o co chodzi.

_________________
BESKID NISKI TO JEST LEKARSTWO, KTÓRE OD CZASU DO CZASU MUSZĘ ZAŻYĆ, ABY ORGANIZM MÓJ MÓGŁ PRAWIDŁOWO FUNKCJONOWAĆ.


Na górę
Post: 19-02-2013 19:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
task pisze:
Gdy oglądam w tv jakieś westerny, czy coś w tym temacie, i widzę długie poidła dla koni, to zawsze powracają sentymenty do schroniska na Magurze. Ci co dawniej tam bywali, wiedzą o co chodzi.


Witam - zapewne masz na myśli "rurę z wodą", która jak ulał przypominała poidło dla koni ale była praktyczna, bo:
- służyła do ablucji - nieraz i "całego człowieka", jak weszło się do rynny ( brrry, jaka ta woda była zimna !),
- można było i buty obmyć ( co w dzisiejszych, kafelkami wykładanych łazienkach, nie uchodzi), aby potem dać obuwie do wysuszenia przy piecu na dole w kuchni,
- na koniec można było zaczerpnąć wodę, aby na kocherze [albo na prymusie...serce się kroi, jak się wspomina kwadratowy prymus produkcji USSR (mam go do dziś - jest sprawny, gotowy do użycia)] zagotować przed schroniskiem wśród kamieni wodę na np.herbatę, zupę albo makaron, który wespół z mielonką stanowił podstawę zahartowanych górołazów.
No i komu to przeszkadzało (mam na myśli rurę wodną), no komu ?
Pozdrawiam wszystkich miłośników Magurki !

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 20-02-2013 17:28 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Andy 500, dobrze kojarzysz. Są rzeczy, których nie zapomina się, czas takich wspomnień stoi w miejscu. Jak niektórym niewiele potrzeba do szczęścia, a jak wielu może to popsuć.

_________________
BESKID NISKI TO JEST LEKARSTWO, KTÓRE OD CZASU DO CZASU MUSZĘ ZAŻYĆ, ABY ORGANIZM MÓJ MÓGŁ PRAWIDŁOWO FUNKCJONOWAĆ.


Na górę
Post: 20-02-2013 22:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
No tak, wspomnienia są nieprzemijające...
Znalazłem zdjęcie (w archiwum Magury), które jest jakby dziś wykonane - popatrz, jak Magurka wyglądała bez drzew. Pozdrawiam :)

Obrazek

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 27-03-2013 10:51 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Jakieś zmiany ? Nowy gospodarz ? czy to tylko plotki ?
Podzielcie się informacjami.

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
Post: 28-03-2013 21:09 
Plotki tylko. A jedzenia mają nawet lepsze niż wcześniej :)


Na górę
   
Post: 05-04-2013 21:44 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Orientujemy się - wedle naszej orientacji, nocleg kosztuje coś około dychy.


Na górę
Post: 08-11-2013 18:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Witam - zeskanowałem stare zdjęcie ze słajdów - rok 1984, oto efekt (dla przypomnienia widok obecny)


Obrazek

Obrazek

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 21-07-2016 23:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Dobry wieczór - tym, co nie wiedzieli albo nie zdążyli obejrzeć krótkiej relacji pt. Na ratunek schronisku na Magurze Małastowskiej (Teleexpress Extra z dnia 19.07.br.), niniejszym przedstawiam -

http://teleexpress.tvp.pl/26209414/na-r ... astowskiej

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 612 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl