Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 20:59

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 10-10-2010 20:18 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Korzystając z pięknej pogody oraz z tego że "obrobiłem" się trochę wykorzystałem sobotę na wypad w BN. Trasa miała na celu "wygasić" jeden nieznaleziony punkt na Wysokiem, odwiedzenie cmentarzy nr 1 i 2 w Ożennej na które zawsze brakowało mi czasu oraz odwiedzenie grobów położonych na Filipowskim Wierchu - swoją drogą - gdzie można poczytać o nich? Mapa Compass-u o nich nie wspomina a nie wiem czy gdzieś niedaleko nie ma jeszcze grobów żołnierzy z czasów I WŚ - jakby ktoś miał informacje to proszę o podzielenie się nimi.
W tej wycieczce po raz pierwszy nie szedłem sam - towarzyszył mi pewien osobnik z napędem na 4 łapy, wytrzymał całą wędrówkę i choć czasami przysypiało mu się na trasie to widzę że będzie z niego niezły towarzysz na następne wypady.
Zaczęliśmy rano (aż zanadto rano - dzień coraz krótszy i coraz później robi się jasno) ale chciałem zdążyć na autobus w Barwinku. Podejście pod Wysokie robiliśmy jeszcze zanim słońce wychyliło się za wierzchołków BN i dopiero przed samym szczytem zaczęło nas ogrzewać. Ze szczytu nie było za wiele widać w porannych mgłach więc poszliśmy dalej w kierunku Ożennej. Tam dopiero zaczęły mgły ścielić się doliną choć podczas podejścia pod cmentarze 1 i 2 już nie było po nich śladu. Chwila na cmentarzach, chaszczowanie do granicznego i dalej nim na Filipovský vrch,gdzie dotarłem na 11. Chwilę spędzam nad położonymi tam grobami z IIWŚ, ciszę przerywają warkoty motorów - słowaccy cross-owcy jadą granicznym i zrobili sobie postój pod pomnikiem. Zdawkowe "cześć" i idę dalej. Po chwili przejeżdżają koło mnie i ślady ich przejazdu będą mi towarzyszyć aż do Barwinka - choć błota wielkiego nie ma to mokra ziemia zmieszana głęboko bieżnikowanymi oponami aż za bardzo przylepia się do butów. Dalej na szlaku pustka aż do - jak się okazało - następnego Słowaka, którego zobaczyłem siedzącego na pniu nieopodal szlaku już przed podejściem na Baranie z opartą o pień "wykrywką" - zagadałem ale nie był zbyt rozmowny, pokazał znaleziony nabój do działka 45mm który już napoczął bagnetem - cały czas podczas dalszej wędrówki słuchałem czy nie słychać czegoś - uświadomienie sobie czym to grozi przychodzi z wiekiem dopiero, choć czasami niektórzy takiego szczęścia nie mają :-( Na Baranim pustawo - siedzi tylko jakaś parka, zaczynam karmić psa - wrąbał moje 2 buły, jeszcze trzeba będzie przemyśleć czy warto go w przyszłości zabierać i prowiant dla niego :-). Po chwili od Olchowca przychodzi ok. 10 osób, zachowują się dość hałaśliwie i z odpoczynku psa nici więc robię parę zdjęć (pięknie widać jesień ze szczytu) i zaczynamy się toczyć na spokojnie w stronę granicy. W Barwinku melduję się 40 min przed czasem, pies popiskiwał już od Baraniego z niewyspania, teraz ma chwilę zanim autobus przyjedzie, choć miałem obawy czy czasem nie zostanę na granicy przez niego, ale udało się. Wyspał się w cieple w autobusie i późniejszy marsz 2km do domu już przeszedł bez popiskiwania - będą z niego ludzie :-)

Zdjęcia tutaj


Na górę
Post: 10-10-2010 21:56 
Offline

Rejestracja: 22-07-2008 16:53
Posty: 189
Lokalizacja: Jasło
oj Dlugi, niewiele brakło, a spotkalibyśmy się na szlaku dziś ;) Jeszcze wczoraj planowałem iść pętlę z Ożennej, granicznym do Ciechanii i znów do Ożennej. Wylądowałem jednak dzisiaj na Jaworzynie Konieczniańskiej (gdzie natknąłem się na 10. osobowe ognisko)
Zazdroszczę Ci tej porannej wizyty na Wysokiem, choć temperatura pewnie dała się we znaki. Zdjęcia z poranka szczególnie miłe dla oka, chciałoby się powiedzieć 'kto rano wstaje...'
Co do poszukiwaczy 'trofeów wojennych', to można odpowiedzieć jedynie politowaniem. Przypomnę, że przed rokiem dokładnie w tamtych rejonach zaginął człowiek. Też ponoć chodził szukać skarbów. Do dziś go nie znaleźli.
Pozdrawiam zarówno Ciebie, jak i Twojego kompana ;) Do zobaczenia na szlaku.


Na górę
Post: 11-10-2010 07:15 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Nie wiem czy byśmy się rozpoznali na szlaku - teraz już wiesz po czym (kim) można mnie rozpoznać. Temperatura była spoko, bardzo dobra do wędrówki, płynów za dużo nie schodziło, choć towarzysz jest rasy z krótką sierścią więc nie wiem czy będzie w zimie się ze mna tłukł. W Barwinku nakrywałem go czapką bo się trząsł z zimna - a może ze zmęczenia?
Poszukiwacze zawsze się tam kręcili, jak sobie przypomnę co sam z kumplami z Żydowskiej Góry przywoziłem na sobótkowe ognisko to teraz pukam się w głowę. Jeden kumpel niestety zabawę z prochem przypłacił lekkim kalectwem, wtedy mi przeszło.
Do rozpoznania idealne były by koszulki... :-)


Na górę
Post: 11-10-2010 12:15 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Wielkie dzięki Dlugi za super fotki! ;)

A kompan jakiej rasy? Bo wygląda mi na posokowca bawarskiego takiego jak ma mój sąsiad... :)

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 11-10-2010 13:00 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
felek89 pisze:
A kompan jakiej rasy? Bo wygląda mi na posokowca bawarskiego takiego jak ma mój sąsiad... :)

Łyżew - tfu.... - wyżeł niemiecki krótkowłosy :-)


Na górę
Post: 11-10-2010 19:50 
Offline

Rejestracja: 22-05-2007 18:48
Posty: 245
Lokalizacja: KRK
Dużo Nas było w Niskim w ten weekend. Ja dreptałam niedaleko Was :-)
po trasie Kotań - Wyszowatka -Radocyna - Lipna - Zdynia - Gładyszów i jeszcze dalej
Jesień cudna, poranki mroźne ale widoki wszystko wynagradzają.
Relacja foto: http://www.panoramio.com/user/2910418

Dwa spostrzeżenia:
Prace w Świątkowej Małej postepują - kolory się pojawiły: http://www.panoramio.com/photo/42042795
Droga z Wyszowatki do Czarnego jakaś "szeroka i wyrównana" - jeszcze asfalt położą bo wybory idą :-)

PZDR.C.

ps. Piesio jest super!!!

_________________
Carolla


Na górę
Post: 11-10-2010 20:51 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Dlugi pisze:
felek89 pisze:
A kompan jakiej rasy? Bo wygląda mi na posokowca bawarskiego takiego jak ma mój sąsiad... :)

Łyżew - tfu.... - wyżeł niemiecki krótkowłosy :-)


Aham... No to też piękny ;) Ja też szukam jakiejś rasy na kompana na szlak ale nie mogę się zdecydować który się nadaje najlepiej i koło domu i w teren... ;/ Coś może mi polecicie chodź trochę nie na temat...? :)

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 31-10-2010 19:13 
Offline

Rejestracja: 22-05-2007 18:48
Posty: 245
Lokalizacja: KRK
To już pewnie ostatni taki weekend w tym roku, bo szczęścia "pogodowego" było pod dostatkiem i
więcej się chyba takich dni nie trafi :(
Kolekcja uzbierała się następująca : http://www.panoramio.com/user/2910418
Z obserwacji lokalnych:
1. droga przez Chyrową ma nową nawierzchnię, niestety zjazd do Polan nadal "dziurawy"
2. przejście Ożenna - N. Polanka to naprawdę fajna sprawa :-)

PZDR. C.

_________________
Carolla


Na górę
Post: 31-10-2010 20:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
zamieszkaj tu a będzie łikendów takich pod dostatkiem, polecam

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 01-11-2010 12:09 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Pogoda wczoraj była cudna, szczególnie niebo - aż żałowałem, że nie miałem aparatu na cmentarzach, szczególnie że niektóre pomniki piękne są. Niestety moje odwiedziny cmentarzy z I WŚ na Pogórzu zostały przełożone, może przed spotkaniem MBN jeszcze uda mi się to wykonać.


Na górę
Post: 17-11-2010 18:08 
Offline

Rejestracja: 22-05-2007 18:48
Posty: 245
Lokalizacja: KRK
Dorzucę jeszcze trochę na ostatki :-)

http://www.panoramio.com/user/2910418

Mam nadzieję, że pogoda Wam się w czasie zjazdu uda przynajmniej tak jak mnie w sobotę.
Choć błotko momentami dawało się we znaki ale takie sa uroki Niskiego :-)

PZDR.C.

_________________
Carolla


Na górę
Post: 13-10-2011 15:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-10-2009 22:51
Posty: 182
Lokalizacja: Krosno
Kilka fotek z 11 X 2011...

Obrazek
Olzy - Rudawka Rymanowska - część I

Obrazek
Olzy - Rudawka Rymanowska - część II

Obrazek
Olzy - Rudawka Rymanowska - część III

Obrazek
Wisłoczek - wodospad

Obrazek
Bałucianka - remontowana cerkiew

Obrazek
Zawadka Rymanowska - kapliczka

Obrazek
Jesień w Zawadce Rymanowskiej

Obrazek
Zawadka Rymanowska - cerkiew

_________________
http://www.przewodnik-beskidzki.eu


Na górę
Post: 06-11-2012 18:04 
Offline

Rejestracja: 22-05-2007 18:48
Posty: 245
Lokalizacja: KRK
Parę zdjęc z jesiennego Beskidu - Wierchomla Mała, Krynica.
Kolorowe lasy i trochę widoków:

http://www.panoramio.com/user/2910418?c ... oto_page=1

pzdr. C.

_________________
Carolla


Na górę
Post: 11-11-2012 15:31 
Offline

Rejestracja: 27-10-2012 19:34
Posty: 21
Lokalizacja: Jasło
Dzień dobry Wszystkim! :D
Nie znalazłem wątku powitalnego, w związku z czym pisz e tutaj.
Od niedawna mieszkam na obrzeżach Beskidu Niskiego (Jasło) i bardzo ciągnie mnie w ten cudowny rejon. Forum znalazłem jakiś czas temu - dziś postanowiłem napisać pierwszy post. Będąc fotoamatorem, jako wpisowe proponuję kilka swoich fotek z Beskidu Niskiego, konkretnie z okolic Mszany i Ropianki:
Obrazek[/URL]

_________________
www.marekskruch.pl


Na górę
Post: 11-11-2012 15:33 
Offline

Rejestracja: 27-10-2012 19:34
Posty: 21
Lokalizacja: Jasło
Proszę skasować ten drogi post. Nie wiem jak to zrobić. :)

_________________
www.marekskruch.pl


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl