Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:50

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 127 28 29 30 3138 Następna
Autor Wiadomość
Post: 07-06-2012 07:29 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Jako postscriptum zamieszczam jeszcze zdjęcia z Wirchnego i Gładyszowa:
Obrazek

Obrazek
Panie z "urobkiem" - pozbierane wypalone znicze:
Obrazek
Gładyszów kościół:
Obrazek
Przed kościołem w Gładyszowie wraz z Miśką:
Obrazek


Na górę
Post: 09-06-2012 07:31 
Offline

Rejestracja: 15-03-2007 08:41
Posty: 225
Zmiany w Łysej Górze.
http://imageshack.us/photo/my-images/68 ... 0x480.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 0x480.jpg/

Następnym etapem ma być ogrodzenie. Możliwe jest też przywrócenie pierwotnych rozmiarów pomnika.


Na górę
Post: 09-06-2012 20:26 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
KG pisze:
Możliwe jest też przywrócenie pierwotnych rozmiarów pomnika.

A wcześniej nie było to możliwe, ma się rozumieć :shock: :?: :lol: :lol:


Żarcik taki :wink:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 09-06-2012 21:01 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
KG pisze:
Zmiany w Łysej Górze.

A kusiło mnie by dziś wstąpić ;)
Krzyże równo stoją a tylko zdjęcie przekłamuje? Czy będzie zrobione wejście główną bramą a nie jak dotychczas boczną? Przypadkiem koło kamieni HV (a szczególnie jednego ;) ) nie grzebaliście?


Na górę
Post: 09-06-2012 21:54 
Offline

Rejestracja: 31-12-2010 18:54
Posty: 19
Lokalizacja: krynica
Bedzie remont cmentarza i to w tym roku , możecie startowac do przetargu na ten cmentarz , specyfikacja jest na stronie gminy Nowy Zmigród,Pozdrawiam


Na górę
Post: 09-06-2012 23:03 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
skiba pisze:
możecie startowac do przetargu na ten cmentarz , specyfikacja jest na stronie gminy Nowy Zmigród

Dzięki, jak zwykle na pewno złożymy ofertę, co Dlugi :lol:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 10-06-2012 06:50 
Offline

Rejestracja: 31-12-2010 18:54
Posty: 19
Lokalizacja: krynica
uruloki pisze:
skiba pisze:
możecie startowac do przetargu na ten cmentarz , specyfikacja jest na stronie gminy Nowy Zmigród

Dzięki, jak zwykle na pewno złożymy ofertę, co Dlugi :lol:

Ale jestes dowcipny ,haha :D


Na górę
Post: 10-06-2012 07:38 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Nie mniej od większości "remontujących" te cmentarze w przeszłości i części tych co remontują je w ostatnich latach :lol:

Ale generalnie poprawki (byle sensowne !) w "wyremontowanych z całą pieczołowitością" cmentarzach to krok do przodu - nie tracę nadziei, że uda się to także z cmentarzami w Grabiu, Ożennej, Krempnej, Czarnem, Lipnej, Radocynie, Długiem, Wirchnem, Gładyszowie, by wspomnieć tylko kilka cmentarzy "jurkowiczowych".

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 10-06-2012 07:39 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 10-06-2012 14:08 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
KG pisze:
Zmiany w Łysej Górze.

Przepraszam, uznałem że robicie tam remont, tylko zmęczenie mnie może usprawiedliwić ;) Bramka główna (z mojego śledztwa ;) ) była już początkiem grudnia 2011. Nie wiem kiedy pojawiły się ramiona na krzyżach (czy są po obu stronach?).
uruloki pisze:
Dzięki, jak zwykle na pewno złożymy ofertę, co Dlugi :lol:

No ja to na pewno, tym bardziej że obycia w tym żadnego nie mam a i skojarzenia jakoś nie najlepsze ostatnio z autostradami :-)


Na górę
Post: 11-06-2012 08:20 
Offline

Rejestracja: 15-03-2007 08:41
Posty: 225
Dlugi pisze:
Krzyże równo stoją a tylko zdjęcie przekłamuje? Czy będzie zrobione wejście główną bramą a nie jak dotychczas boczną? Przypadkiem koło kamieni HV (a szczególnie jednego ;) ) nie grzebaliście?

To i owo mogłoby być bardziej pionowo i może jeszcze wyprostują – trochę starsze zdjęcie (jeszcze bez bramy):
http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 0x480.jpg/
Czy będzie dojście do bramy głównej - nie wiem. Przez te blisko 100 lat sporo się zmieniło. Trochę szkoda, że wybrano wariant bocznego wejścia bez słupów kamiennych.
Przy wiadomym „HV” nie miałem potrzeby grzebać. Ja tam tylko zdjęcia robiłem.


Na górę
Post: 11-06-2012 10:13 
Offline

Rejestracja: 15-03-2007 08:41
Posty: 225
Korekta - jednak w projekcie wybrano wariant furty między kamiennymi słupami. Wynika to m.in. z przedmiaru robót. Płot ma być z okorowanych żerdzi, czyli tak jak przewidział Jurkovič. Ciekawe jak wyjdzie.
Długi - nie zauważyłem Twojego drugiego pytania. Dołożono ramiona także po przeciwnej stronie. W wymaganej liczbie.


Na górę
Post: 11-06-2012 14:20 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
22-24.06

Bieżąca opieka nad cmentarzami - poprawiny.

Poprzednia wyprawa w dniach 25-27.05 choć w tytule trzydniowa, dzięki moim hamulcowym sprowadziła się do jednego dnia pracy tj. soboty.
Musielismy późno przyjechać i wracać wcześnie w niedzielę.
Prawie cały plan pracy realizowaliśmy w sobotę z językiem na brodzie.
Za to noce były dwie i to jakie.

Teraz chciałbym inaczej:

22.06 (piątek):

10.00 - przyjazd i zakwaterowanie głównej grupy.
Stara Cegielnia - Kario - Gładyszów;
10.00 - 12.00 - Policzenie się, narada. Ustalenie szczegółowe prac oraz powrotów z cmentarzy.
Rozwiezienie i wydelegowanie grup pieszych ze sprzętem na cmentarze:

48 Regietów - koszenie całości cmentarza z zagrabieniem i wyniesieniem poza obręb.
Punktowe dosianie trawy;
49 Blechnarka - zakres identyczny;
50 Wysota - próba pionierskiego dojazdu, grabienie wnetrza, usuniecie gałęzi;
51 Rotunda - zakres podstawowy jak na 48 i 49, ponadto znaczne poszerzenie strefy
pod obsiew trawą i jeszcze inne ciekawe prace z pewnych względów
objete chwilowo tajemnicą;
18.00 - powrót do bazy - oddanie się w ręce specjalistów d/s kultury i oświaty;

Osoby które dotrą do "Starej Cegielni" po naszym wyjeździe do pracy, otrzymają propozycję porządkowania cmentarzy 55 i 61 w Gładyszowie wraz z niezbędnym sprzętem.

Ponieważ będzie to wigilia "Nocy Świetojańskiej" i związanych z nimi Sabatami Czarownic, dobrze by było gdyby Panie wystapiły w strojach służbowych i na własnym sprzęcie :wink:

Również z tych względów Panie nie będą liczone jako pasażerowie pojazdów, bo taki przelot z Rotundy do bazy pod Jaworzynkę, to parę sekund, tanio i ekologicznie :wink:

Na Rotundzie będzie potrzeba stałego dyżuru więc muszą być rozbite 2-3 namioty na pobyt nocny. Chętni na biwak proszeni o zabranie namiotów. A w ogóle jaka to noc gdy się zaczyna o 22.00 a kończy o 2.30.


23.06 (sobota):

8.00 - ewentualny wywóz grupki na dokończenie prac na cm, 61;
8.20 - pozostali uczestnicy pojadą /polecą/ na Rotundę do kontynuacji prac;
18.00 - powrót do bazy;

Ponieważ nie wszystkie prace na Rotundzie będą miały charakter prac spolecznych, zapewniam wyzywienia i popicie dla regeneracji nadwątlonych sił.

24.06 (niedziela):

Msze Św. - Gładyszów i Smerekowiec - 7.00

ok. 9.00 - 9.30 - może cm. 46 Konieczna - Radocyna - Lipna.
Może Długie, może Czarne, może Nieznajowa i Wołowiec. Jak kto chce i gdzie chce.
Powrót do bazy po manele i do domu.

A wracając do Moderparty i ustawiania się na robotę w Długim to powiem tak:
Słuchajcie Pisiorki - nie kiepkujcie sobie ze swego Prezesa.
Prezes się nie przejęzyczył. Prezes wie co mówi i zawsze ma rację.
Dowód na to że czarne jest białe znajdziecie właśnie w kościele w Gładyszowie przed ołtarzem!
Wszystko jest cacy tylko trzeba jeszcze znaleźć odpowiedzialnego za pogodę i ewentualnie winnego za jej brak.
Zapraszam - przyjedźcie.

Może wieś Gorlice da się sprowokować.
Placek Miry pachnie mi do dzisiaj a moje zakonnice nie mają z kim poplotkować. A poza tym /mówię to w wielkiej tajemnicy/ zapowiadany jest niespotykany wysyp grzybów!

Nieznośne Jasło z gadułą Antkiem na czele ma się stawić w komplecie i obowiązkowo.
Książki macie mi oddać najpóźniej do soboty!
I nie tak jeden za wszystkich. Każdy musi osobno tak jak brał :wink:


Na górę
Post: 11-06-2012 15:33 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
Krzysztofie,

1) jesteś pewien, że murowane słupki boczne były? bo z tego co mi świta w głowie, to w inwentaryzacji w latach 50 ich nie zaznaczono (a słupy bramy głównej owszem) - ale pamiec moze mnie mylic, bo to dawno było, a wtedy mi głowę zaprzątały inne cmentarze - ale słupki bramy głównej pamiętam na 100%
2) rzeczywiscie fajnie by było, gdyby pomnik "naprawic", tym bardziej ze projekt jest (jeszcze z przeznaczeniem na cmentarz w Krempnej)
3) nie orientujesz sie, czy mostek tez bedzie odtwarzany??


I zupelnie z innego Graeberbezirku... czemu wszyscy piszą, ze kaplica na 181 powstała przed wojna?

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, narobi na szachownicę i będzie dumny z wygranej


Na górę
Post: 11-06-2012 16:41 
Offline

Rejestracja: 15-03-2007 08:41
Posty: 225
Ad 1) Pewno dogrzebałeś się też do innego planu z czasów po I wojnie, gdzie jest tylko wejście boczne, a głównego nie ma. Rzuć okiem do reprintu Brocha (s.63) a jeszcze lepiej – na oryginał tego ujęcia (z tym trudniej). Słupy widać. Nie wiadomo tylko jaki był rozstaw i do tego potrzebna jest odkrywka w linii ogrodzenia.
Ad 2) Pozostaje kwestia finansów. Dobrze, że nikt tego nie robił bez planów (w r. 2000). Wstrzemięźliwość w takich razach nie jest zła, także w upamiętnieniu własnych działań.
http://imageshack.us/photo/my-images/10 ... 0x480.jpg/
Ad 3) Nie mam pojęcia. Tam się dużo zmieniło. Nawet cmentarz się nie mieści na cyplu. Nie wiem też jak wyglądają sprawy własnościowe, na Geoportalu nie wygląda dobrze. A poza tym – jeśli już to w ostatniej kolejności.
pazuzu pisze:
czemu wszyscy piszą, ze kaplica na 181 powstała przed wojna?

Tam zaraz wszyscy. Ty nie piszesz, Broch – nie pisze, to już jest was dwóch, a z Hauptmannem – nawet trzech.
Poza tym powstała przed wojną (drugą).


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 127 28 29 30 3138 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl