Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 12:51

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
Post: 01-12-2010 20:22 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
No właśnie zdjęcia w internecie, artykuły na stronach, jakieś wezwanie, czasem grzywna i co? I tyle. Za jakiś czas są tam znowu...
Offroad ma to do siebie że nie odbywa się na asfalcie... A nasz Beskid stwarza ku temu warunki w wielu miejscach wręcz wyborne. Szkoda że kosztem przyrody. :( Jako osoba nie związana z Offroadem powiem tyle że jeśli to lubią to niech to robią nie jestem ich wrogiem ale jak większa większość nie chce aby odbywało się to kosztem przyrody. I tu pojawia się ten pat jak to zrobić żeby wszyscy byli zadowoleni...
Fajnie by też było gdyby zagościł pokój pomiędzy tymi którym wygląd tego terenu leży na sercu a których offroaderzy nazywają ekoterrorystami (gdzieś to wyczytałem) a tymi których obrońcy piękna Beskidu nazywają mordercami natury, wandalami itp. Ale czy nie są to pobożne życzenia kogoś kto stara się być pośrodku? :)

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 22-12-2010 11:21 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Dość rozjeżdżania traktów leśnych i wjeżdżania na trasy narciarskie - od dziś policja wyłapuje i karze mandatami kierowców quadów. Akcję "Quad" organizują policjanci, leśnicy i goprowcy.


Kierowca na quadzie
Patrole spenetrowały górskie okolice Bielska-Białej: rejon Koziej Góry i Cygańskiego Lasu, a także Doliny Wapienicy - Mandatami za nieuprawniony wjazd do lasu ukarane zostały cztery osoby. Dwie inne zapłaciły mandat za puszczanie wolno psów bez kagańca w miejscu publicznym - poinformowała bielska policja. Funkcjonariusze zapowiadają, że podobne działania prowadzone będą systematycznie.

Quadowcy mocno dają się we znaki nie tylko miłośnikom przyrody, ale i leśnikom, czy narciarzom. Zdarza się, że swoimi pojazdami wjeżdżają na trasy narciarskie. Najwięcej szkód wyrządzili na początku bieżącego roku, gdy w ciągu jednej nocy 10 quadowców zniszczyło około 5 km tras narciarskich w ośrodku Czyrna-Solisko w Szczyrku. Pozostały po nich dziury i koleiny, niezwykle niebezpieczne dla narciarzy.


Gazeta.pl
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... owcow.html

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 22-12-2010 12:49 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Miejmy nadzieję że nie będzie to jednorazowa akcja pokazowa tylko konsekwentne karanie przejawów wandalizmu.

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 20-02-2011 03:26 
Offline

Rejestracja: 21-03-2010 18:14
Posty: 3
cztery imprezy off roadowe sie szykuje w BN miejcie oczy otwarte najblizsza 20 marca krempna


Na górę
Post: 21-02-2011 00:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-02-2011 21:41
Posty: 4
odnośnie tematu jest taka stronka: www.stopquadom.pl

_________________
www.michata.pl


Na górę
Post: 28-11-2011 09:10 
Offline

Rejestracja: 23-11-2010 20:26
Posty: 75
w cywilizowany sposób na motocyklu podziwiać BN także można

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?p=122782


Na górę
Post: 23-01-2012 16:53 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Beskidzka zima 4x4 w BN powraca w lutym...

http://www.podroze4x4.pl/wypbeskidzkazima2012.html

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 27-10-2015 15:52 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
https://www.youtube.com/watch?v=UzUutvLnhiE

Polecam też poprzednie części.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 27-10-2015 15:57 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
[quote="HM"]https://www.youtube.com/watch?v=UzUutvLnhiE

Polecam też poprzednie części.

https://www.youtube.com/watch?v=qP3dTXu7i0E
poznajecie?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 13-01-2016 22:58 
Offline

Rejestracja: 08-04-2015 14:37
Posty: 3
Napisze dopiero teraz , ponieważ trafiłem po dłuższej chwili na ten temat. Co przeszkadza ludziom tego typu rajd? Na filmie widać , że nie ryją lasu , łąki tylko jadą po drogach gruntowych , leśnych ewentualnie zrywkowych. Abstrahuje od gościa , który utopił patrola w rzece - szkoda samochodu , nie rzeki , ponieważ jej jest to obojętnie ( uwierzcie mi na słowo ). Od lat jest posiadaczem samochodu terenowego , i często jestem w Beskidzie niskim - konkretnie na polanach surowicznych . Nie rozumiem ludzi , którzy na sile piętnują imprezy tego typu , które bądź co bądź nastawione są na off-road z poszanowaniem otoczenia ( nie jestem orgiem imprezy , ani nie mam z nim nic wspólnego ). Jaki cel miało pokazanie na tym forum tego filmu ? Nie przyczepiam się do nikogo , ani nie ganie nikogo - chciałbym tylko zapytać, w czym ludzie na tym konkretnym filmie zawinili ,ze został tutaj pokazany i w domyśle autora tego pokazu zganiony ? Spiesze z wyjaśnieniem , ze nie ma mnie na tym filmie ani jestem z nim w jaki sposób związany - poza tym ,że jestem czynnym " off-reoadowcem". Pozdrawiam i mam nadzieje ,że nie zostanę zbanowany ....


Na górę
Post: 03-02-2016 12:58 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
> Co przeszkadza ludziom tego typu rajd?
jezdze samochodami terenowymi odkad posiadam prawo jazdy (a wlasciwie nawet wczesniej niz je mialem) - i glownie terenowymi, innego auta niz terenowe nigdy nie mialem (pierwszy byl 25-letni sowiecki uaz wieki temu). jezdze nie tylko po polsce (wbrew pozorom jest jeszcze wiele miejsc do legalnej jazdy poza asfaltem, choc nie twierdze, ze jestem "swiety" i ze jezdze tylko "legalnie" - ale staram sie kierowac zdrowym rozsadkiem) - jezdze rowniez po dalekim swiecie (bylem m. in. na saharze, na kyzylkum, w pamirze, w tien-szanie).

i jestem zdecydowanie przeciwny ogranizacji masowych (czytaj: powyzej jednego samochodu) imprez off-roadowych zarowno na terenach gdzie to jest legalne (np. polne drogi), jak i nielegalne.
dlaczego?
ano dlatego, ze z moich obserwacji w ciagu tych wielu lat wynika, ze taka "banda" z reguly jedzie "do lasu" nie po to, zeby nacieszyc sie widokami, pozwiedzac czy psychicznie odpoczac, tylko dlatego, zeby sie popisac przed drugim, jak bardzo mozna wyjezdzic jedna dziure w ziemi lub jak gleboko mozna utopic w blocie samochod. tacy kolesie dostaja amoku - bo nawet najmadrzejszy czlowiek w kupie glupieje.
staram sie unikac takich jak ognia.

zas widzac pojedynczego osobnika (czy rodzinke) w samotnej terenowce zwykle sie zatrzymuje i zagaduje - i najczesciej sie okazuje, ze sa to normalni ludzie, ktorzy wyjechali na piknik z rodzina do lasu, tak jak onegdaj ludzie jezdzili do lasu fiatem lub syrenka i rozkladali sie z na kocyku. i tacy z reguly nie maja zamiaru ryc kolejnej dziury w ziemi, rozjezdzac krzakow czy wyc silnikiem na wysokich obrotach starszac zwierzeta i ludzi w promieniu 30 km, tylko chca posiedziec na widokowej polance, zapalic wieczorem ognisko czy pozwiedzac okolice.

> Na filmie widać , że nie ryją lasu
zle napisales.
na filmie nie widac, czy ryja czy nie - bo ten film nie jest pelnym zapisem calej imprezy. a na sieci znajdziesz setki filmow z imprez, na ktorych sa sceny besensownego rycia jak np. na tym w 50 sek.:
https://youtu.be/UzUutvLnhiE?t=50
czy na tym w 44 sek.:
https://youtu.be/QSuBBwV7scQ?t=44
i nie ma znaczenia, czy to gran zupanii na ukrainie czy okolice krempnej.

w masowych imprezach off-roadowych chodzi glownie o zarabianie pieniedzy przez orgow - jest rynek, to sie go zapelnia. a uczestnicy najczesciej nawet nie wiedza dokladnie gdzie sa, bo prowadzi ich organizator - im potrzeba tylko tzw. "fanu", a wieczorem najebki.
"w koncu przeciez nas stac, a reszta to ***" (autentyczne).

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 25-02-2017 19:32 
Offline

Rejestracja: 19-10-2007 06:51
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Mazeno, chłopaku, mam Ci przypomnieć, jaką w środowisku offroad miałeś ksywę? :twisted:

_________________
Z serca pozdrawiam;-)
Konik


Na górę
Post: 27-02-2017 08:40 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
dajesz, bom ciekaw, co gadaliscie za moimi plecami.

katalog w koncu wydales?

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl