Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 18:14

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 58 Następna
Autor Wiadomość
Post: 16-09-2011 13:14 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Stary Zakapiorze nie kombinuj :wink: . Z tego co wiem, to chodzi tu o drogę powiatową o numerze 1905R relacji: Kąty - Desznica - Świątkowa Wielka - Świątkowa Mała. A więc zaczynającej się w okolicach mostu w Kątach, a prowadzącej do Desznicy i później u podnóża Kolanina do Świątkowej Wielkiej (fragmentem odcinka z Desznicy do Świątkowej W. prowadzi czerwony szlak GSB, później również żółty, a także całym odcinkiem szlak rowerowy czerwony - więc o tą drogę tu chodzi !). W Świątkowej Wielkiej powiatowa droga skręca w lewo i prowadzi do drogi wojewódzkiej nr 992 relacji: Jasło - przełęcz Beskid nad Ożenną, czyli mówiąc najprościej, drogi przez całą wieś Świątkowa Wielka. A które odcinki tej całej drogi mają być remontowane, to wyjaśni nam etatowy członek... :wink: .
Cytat z jednego z jasielskich portali: - Obecnie realizujemy kilka inwestycji drogowych. Największa, która będzie realizowana ze środków powodziowych w tym roku, to przebudowa drogi Desznica-Świątkowa Wielka-Świątkowa Mała. Prace będą wykonywane na dwóch odcinkach. Zostanie położona nawierzchnia asfaltowa na odcinku z Kątów do szkoły w Desznicy oraz na odcinku od końca wsi Świątkowa Wielka do drogi relacji Krempna-Ożenna. Tak więc droga z Kątów do Jaworza oraz ze Świątkowej Welkiej do Świątkowej Małej będzie miała nową nawierzchnię – mówił nam Tadeusz Górczyk, etatowy Członek Zarządu.
Myślę, że już wszystko jasne jest :) .

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 16-09-2011 19:17 
Offline

Rejestracja: 12-08-2006 16:37
Posty: 347
Lokalizacja: Jasło
Nie żebym kombinowała, ale... na Folusz też jest droga powiatowa, a niedługo to już zostanie tylko "gruntówka" I nie przesadzam, jak ktoś chce sprawdzić to zapraszam :):):)

_________________
mój blog:
http://wrzosowiskomoje.blogspot.com/


Na górę
Post: 16-09-2011 20:06 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Bożena pisze:
Nie żebym kombinowała, ale... na Folusz też jest droga powiatowa, a niedługo to już zostanie tylko "gruntówka" I nie przesadzam, jak ktoś chce sprawdzić to zapraszam :):):)

Ta droga to już legenda :wink: , i faktycznie zanim ją zaczną robić, to po asfalcie może zostać już tylko podsypka :lol: . Ale może i nad nią starostwo się kiedyś zmiłuje :wink: .

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 27-09-2011 08:28 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
"Ekspresówka" z Brzeska do Muszynki. Znamy pierwsze szczegóły!

2020 rok to prawdopodobny termin zakończenia prac przy budowie drogi ekspresowej z Brzeska przez Nowy Sącz, aż do Muszynki (granica ze Słowacją). Orientacyjny koszt tej inwestycji to nawet 1,5 mld zł. W jaki sposób trasa może przebiegać w naszym regionie? Pierwsze szczegóły ujawnia nam Grzegorz Stech, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich z Krakowa.

- Najprostszym i najlepszym rozwiązaniem będzie zupełnie nowa droga na słabo zasiedlonych terenach. Myślę że właśnie taki projekt zostanie przyjęty i zrealizowany - mówi nam Grzegorz Stech. Istnieje też możliwość, że droga krajowa nr 75 z Nowego Sącza do Muszynki zostanie przebudowana w ciąg drogi ekspresowej. Czy jednak nie powtórzy się sytuacja sprzed kilku lat, kiedy liczne sprzeciwy mieszkańców wstrzymały realizację tej inwestycji? - Nie powinno być z tym większych problemów. Wtedy koncepcja drogi dwupasmowej z Nowego Sącza do Muszynki była po prostu bezsensowna. Obecny projekt nie powinien przewidywać takiego rozwiązania - dodaje Stech. Według dyrektora krakowskiego ZDW, droga na tym odcinku powinna zostać poszerzona, a dodatkowe pasy ruchu powinny pojawić się tylko na wzniesieniach, by zapewnić płynność ruchu pojazdów. Natomiast droga z Nowego Sącza w kierunku północnym pełniłaby już rolę normalnej trasy ekspresowej.

Realizacja tak dużej i drogiej inwestycji to prawdziwe wyzwanie, jednak Grzegorz Stech uważa, że ta trasa jest obecnie jedną z najważniejszych dróg w Małopolsce, dlatego jest szansa, żeby przyspieszyć jej realizację. - 1,5 mld zł, czyli orientacyjny koszt budowy, to nie jest wcale tak dużo, jeśli sfinansuje ją budżet państwa. Jeżeli tylko politycy będą przychylni, a liczę na to, że tak będzie, nie powinno być większych problemów z pozyskaniem środków - wyjaśnia Stech.

Budowa drogi ekspresowej z Brzeska do Muszynki będzie mogła ruszyć najwcześniej za 5 lat. W tym czasie zostanie wykonany ostateczny projekt, odbędą się też konsultacje społeczne i środowiskowe, skompletowana zostanie również niezbędna dokumentacja. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, trasa zostanie oddana do użytku kierowców na przełomie 2020 i 2021 roku.


Za sądeczanin.info:
http://sadeczanin.info/aktualnosci/art/25127

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 27-09-2011 18:43 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Darku, z tą drogą z Desznicy przez Kotań do Świątkowej Wlk trochę się zagalopowałem, choć "każda droga prowadzi do...Świątkowej". Na usprawiedliwienie podam fakt, iż w następnym dniu po sfabrykowaniu tego posta czekał mnie wyjazd w BN z bazą w Radocynie. I może nie byłoby to takie istotne, gdyby nie fakt, że na dachu samochodu, którym dotarliśmy do bazy podróżowały 4 rowery w tym mój, który w BN nie był od dwóch lat. Zupełnie pozbawiony kondycji-do chwili tej wyprawy miałem przejechane w tym roku 20 km-lecz z wolą spróbowania swoich, nadwątlonych niezmiernie mizernym stanem zdrowia i będąc myślami u Wioletki, popełniłem owo uchybienie. W pierwszym dni pobytu w Radocynie moje szanowne towarzystwo wybrało się na przejażdzkę do Bardejowa, a ja-mając w tym roku zaliczone w nim dwie wizyty samochodowe-postanowiłem dla rozgrzewki udać się w kierunku granicy. Zatrzymałem się chwilę przy radocyńskich cmentarzach; łemkowski z trawami po pachy i sporymi pokrzywami, które obficie mnie poparzyły, ale to "dla zdrowotności" a wojenny niszczejący coraz bardziej z uszkodzonym ogrodzeniem (nic się nie zmieniło od ostatniego pobytu przed dwoma laty). Przejechałem jeszcze ok 1,5 km, by przyjrzeć się cieniutkiej Wisłoce i wpadającym do niej jakimś strumyczkiem. w drodze powrotnej zatrzymałem się obok nowo wznoszonej budowli noszącej dumną nazwę (o ile mie pamięć nie myli) "Pracownia pasieczna" a której przeznaczenie raczej nie wskazuje, by inwestor zamierzał w niej hodować pszczoły. Na punkt obserwowania życia miejscowych trutni też to nie wygląda. I tu zrodziła się we mnie myśl, iż skoro gmina wydaje pozwolenie na tego rodzaju budowle to może bym i ja zwrócił się do niej z uprzejmą prośbą o pozwolenie na
budowę "Instytutu strugania fujarek i wariata". Miałoby moje liczne towarzystwo cyklistów dobrą bazę wypadową a że niekiedy miewaliśmy szalone pomysły to-z pomocą rekomendacji Wioletki-mógłbym może oczekiwać spełnienia owej prośby. Wróciwszy do bazy doczekałam się po jakimś czasie powrotu z zagranicznego wojażu pozostałej części naszej ekipy z pamiątkami z owej wyprawy wśród których nasze szczegółne zainteresowanie wzbudził płyn w szklanym opakowaniu pod tytułem "Jelcyn" (tłumaczenie z języka zachodniego). Po sukcesie naszych wycieczek postanowiliśmy w niedzielę udać się na pstrąga do Świątkowej Wielkiej, co uczyniliśmy, pokonując podjazd przez Długie do Wyszowatki (na miękkich obrotach dałem sobie rady) i po dobrnięciu do asfaltu, zwalniając z powodu ostrzeżeń o niedźwiadziach i wilkach. Spożywszy "pstrąga po bałkańsku" i popiwszy płynem kolarza górskiego (miałem w tym momencie ochotę zaśpiewać Bregovica w oryginale), obserwowaliśmy zmagania młodocianego wędkarza, który postanowił własnoręcznie dostarczyć pstrągi dla swojego towarzystwa-też na rowerach. Nie czekając na efekt owych łowów udaliśmy się w drogę powrotną. Moje towarzystwo trasą, którą przyjechali, zaś ja stoczywszy walkę wewnętrzną, pojechałem na skróty przez Nieznajową. Miałem małe obawy czy uda mi się pokonać brody na Wisłoce bez zsiadania z roweru, lecz coż to byłby ze mnie za stary zakapior gdybym nie spróbował. Próba wypadła znakomicie, wszystkie 5 brodów zaliczyłem "z marszu" a raczej "z jazdy".
Ochłonąwszy nieco po udanej wyprawie na pstrąga spakowalismy manatki a rowery na dach naszego pojazdu i pożegnawszy się z Wioletką udaliśmy się w droge powrotną.
A na zakończenie tej relacji mam pytanie. W Świątkowej Wlk, za cerkwią odbiega szutrówka, która kończy się-wg mapy-scieżką gdzieś nad cerkwią w Wołowcu. Kiedy przed dwoma laty, również na pstrągu w Świątkowej Wlk, rozmawiałem z przygodnym znajomym z Krempnej twierdził, że ta droga prowadzi do Nieznajowej. Z mapy to nie wnika. Czy ktoś z Szanownych Beskidników mógłby mnie poinformować, gdzie ta droga prowadzi i czy da się ją pokonać na rowerze, nawet z częściowym dźwiganiem go na barkach (mój Scott miałby satysfakcję, że tym razem ja go dźwigam).
P.S. Czy moi "przedmówcy" chcieliby wyasfaltowania drogi w Folusza do Świątkowej? Toż to szalony, że użyję parlamentarnego słowa, pomysł. Cały urok tej drogi polega m. in. na tym, iż resztki asfaltu znikają z niej na dobre. Ponadto duża część jednej z tych dróg (ta docierająca w pobliże Magury Małastowskiej) znajduje się w granicach MPN, więc tam asfaltu z pewnością nie odnowią. Drugą jechałem już wiele lat temu ale i ona nie była-o ile dobrze pamiętam-wyasfaltowana na znacznej długości i oby tak dalej. Coż to bowiem za przyjemność dreptać w BN po asfalcie, nie mówiąc już o jeździe rowerem.


Na górę
Post: 27-09-2011 21:34 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Gdzie w Świątkowej Wielkiej dają takie pyszne pstrągi?


Na górę
Post: 28-09-2011 08:38 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Prawie na końcu Świątkowej Wlk, po lewej stronie drogi w kierunku Świerzowej Ruskiej. Trafić nie jest trudno, bo po drodze są reklamy i przy tej "jadłodajni" też. Pstrąg jest przyrządzany na wiele sposobów. Ja tym razem wybrałem "po bałkańsku". Bardzo smaczny. P.S. Za ochroniarza robi pies, ale nie jest groźny a nawet sympatyczny.


Na górę
Post: 03-10-2011 06:49 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Z nowych dróg (a raczej odnowionych) droga z Krempnej na Polany ma nową nawierzchnię przechodzącą w starą na 1km przed Polanami, niestety dalej w kierunku Chyrowej bez zmian tegorocznych.
Czarniutki, gładziutki asfalcik jest też między Lubatową a Jasionką.


Na górę
Post: 03-10-2011 19:18 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
stary zakapior pisze:
A na zakończenie tej relacji mam pytanie. W Świątkowej Wlk, za cerkwią odbiega szutrówka, która kończy się-wg mapy-scieżką gdzieś nad cerkwią w Wołowcu. Kiedy przed dwoma laty, również na pstrągu w Świątkowej Wlk, rozmawiałem z przygodnym znajomym z Krempnej twierdził, że ta droga prowadzi do Nieznajowej. Z mapy to nie wnika. Czy ktoś z Szanownych Beskidników mógłby mnie poinformować, gdzie ta droga prowadzi i czy da się ją pokonać na rowerze, nawet z częściowym dźwiganiem go na barkach (mój Scott miałby satysfakcję, że tym razem ja go dźwigam).

Jeśli chodzi o szutrówkę odbijającą ok. 700 m w lewo, jadąc od cerkwi w kierunku Świerzowej Ruskiej, to nie wiem jak obecnie, ale niegdyś prowadziła w górę potoku Krokowego i tam się kończyła (podobnie jak pokazuje obecnie geoportal), czyli na granicy powiatów jasielskiego i gorlickiego. Ale pamiętam, że parę lat temu, podczas rajdu rowerowego, jadąc od Bartnego czerwonym szlakiem, opuściliśmy go, wybierając stokówkę prowadzącą stokami Mareszki, prowadzącą od drogi Banica - Wołowiec i wtedy od niej, ledwo wydeptaną ścieżką przedostaliśmy się do stokówki do doliny potoku Krokowiec prowadzącej do Świątkowej Wielkiej. Może teraz te stokówki połączyli jakoś... choć wątpię :wink: . A jeśli, to chyba nie w ten sposób, by schodziła gdzieś w okolicach cerkwi w Wołowcu, albo tym bardziej, by jakaś jej odnoga kierowała się do Nieznajowej. A to dlatego, że musiałaby schodzić do Nieznajowej przez teren MPN, a to raczej niemożliwe :wink: . Choć mówią, że nie ma rzeczy niemożliwych :) .

stary zakapior pisze:
P.S. Czy moi "przedmówcy" chcieliby wyasfaltowania drogi w Folusza do Świątkowej? Toż to szalony, że użyję parlamentarnego słowa, pomysł. Cały urok tej drogi polega m. in. na tym, iż resztki asfaltu znikają z niej na dobre.

Nie wiem o co chodzi, ale nikt nie pisał o wyasfaltowaniu wspomnianej przez Ciebie drogi :roll: .

Cytuj:
Ponadto duża część jednej z tych dróg (ta docierająca w pobliże Magury Małastowskiej) znajduje się w granicach MPN, więc tam asfaltu z pewnością nie odnowią.

I jeśli już mowa o Magurze, to zapewne o Wątkowskiej myślałeś...:wink: .

Cytuj:
Drugą jechałem już wiele lat temu ale i ona nie była-o ile dobrze pamiętam-wyasfaltowana na znacznej długości i oby tak dalej.

Niedługo ta druga odnoga stokówki zaniknie całkiem, bowiem zarasta miejscami w zastraszającym tempie...

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 03-10-2011 19:20 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Dlugi pisze:
Z nowych dróg (a raczej odnowionych) droga z Krempnej na Polany ma nową nawierzchnię przechodzącą w starą na 1km przed Polanami, niestety dalej w kierunku Chyrowej bez zmian tegorocznych.

Oprócz tego, odnowiona jest droga z Polan w kierunku Huty Polańskiej, choć nie cała. Brakuje jeszcze trochę, by asfaltem dojechać do Huty pod schronisko Hajstra :) .
Ponadto asfaltowa droga prowadzi z Polan, od miejsca skrętu drogi w kierunku Olchowca, przez Dobańce. Ale jak daleko ją wyasfaltowano to nie wiem, bo nie miałem czasu sprawdzać :wink: .

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 04-10-2011 10:47 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Darek Z. pisze:
stary zakapior pisze:
A na zakończenie tej relacji mam pytanie. W Świątkowej Wlk, za cerkwią odbiega szutrówka, która kończy się-wg mapy-scieżką gdzieś nad cerkwią w Wołowcu. Kiedy przed dwoma laty, również na pstrągu w Świątkowej Wlk, rozmawiałem z przygodnym znajomym z Krempnej twierdził, że ta droga prowadzi do Nieznajowej. Z mapy to nie wnika. Czy ktoś z Szanownych Beskidników mógłby mnie poinformować, gdzie ta droga prowadzi i czy da się ją pokonać na rowerze, nawet z częściowym dźwiganiem go na barkach (mój Scott miałby satysfakcję, że tym razem ja go dźwigam).

Jeśli chodzi o szutrówkę odbijającą ok. 700 m w lewo, jadąc od cerkwi w kierunku Świerzowej Ruskiej, to nie wiem jak obecnie, ale niegdyś prowadziła w górę potoku Krokowego i tam się kończyła (podobnie jak pokazuje obecnie geoportal), czyli na granicy powiatów jasielskiego i gorlickiego. Ale pamiętam, że parę lat temu, podczas rajdu rowerowego, jadąc od Bartnego czerwonym szlakiem, opuściliśmy go, wybierając stokówkę prowadzącą stokami Mareszki, prowadzącą od drogi Banica - Wołowiec i wtedy od niej, ledwo wydeptaną ścieżką przedostaliśmy się do stokówki do doliny potoku Krokowiec prowadzącej do Świątkowej Wielkiej. Może teraz te stokówki połączyli jakoś... choć wątpię :wink: . A jeśli, to chyba nie w ten sposób, by schodziła gdzieś w okolicach cerkwi w Wołowcu, albo tym bardziej, by jakaś jej odnoga kierowała się do Nieznajowej. A to dlatego, że musiałaby schodzić do Nieznajowej przez teren MPN, a to raczej niemożliwe :wink: . Choć mówią, że nie ma rzeczy niemożliwych :) .


Jeszcze w tamtym roku obie drogi kończyły się w lesie i nie były połączone - wątpię, żeby coś się w tej kwestii zmieniło.
Z końca obu dróg można zejść do doliny Zawoji, od tej z Banicy ścieżka na pola nad cerkwią jest wyraźna, ale bardzo podmokła, na rower nie ma szans.
Od tej ze Świątkowej ścieżka mi się skończyła w lesie, albo źle sobie wybrałem, ale to było już niedaleko łąk i nie było jakichś specajalnych chaszczy.
Żadna z tych dróg nie prowadzi do Nieznajowej, ale jest ścieżka przez las, która zaczyna się już za Wołowcem i schodzi potem na Nieznajową. Można do niej chyba dojść od tej drogi Świątkowskiej bez schodzenia do Wołowca.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 04-10-2011 12:22 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Dzięki za informacje w sprawie szutrówki z Świątkowej Wlk w kierunku...Tak mi się też zdawało, że prowadzi w krzaki. Przynajmniej nie będzie mnie kusić. I oczywiście w moim poście chodziło o drogę w pobliżu Magury Wątkowskiej a nie Małastowskiej. Przepraszam za oczywisty błąd.


Na górę
Post: 05-10-2011 17:20 
Offline

Rejestracja: 05-01-2010 18:08
Posty: 28
W przeciągu kilku lat na terenie BN w części wschodniej powstało kilka nowych dróg leśnych np Szachty-Polany Surowiczne, a w tym roku przeprowadzono i wciąż są prowadzone remonty kilku z nich np.(Moszczaniec-Jasiel, Lipowiec w strone Kamienia, Droga na Piotruś).
Nie chcę siać spisków ale czy tak nie dzieje się zazwyczaj przed wyprzedażami majątku? A ploty o sprzedaży lasów chodzą.
Obym się mylił.
Co o tym myślicie?


Na górę
Post: 05-10-2011 18:17 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Nie tylko w Beskidzie Niskim budują nowe drogi w lasach, więc nie siej zamętu.


Na górę
Post: 05-10-2011 18:41 
Offline

Rejestracja: 05-01-2010 18:08
Posty: 28
Nie chodzi mi tylko o BN. Ale o to, że ponad dwadzieścia lat nie robili nawet remontów a teraz nagle nastąpiło ożywienie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 58 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl