Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 11:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10-12-2009 00:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Arjano napisał:
"Swoją opowieścią zainteresował mocno, może w przyszłym roku do grona maguryczan dołączą kolejne osoby?"

Oj tak, niech dołączają :!: :!: :!:
Planowane obozy Magurycza w 2010 roku, nie wiem czy wszystko się uda, ale szansa jest :!: :roll: :
- Berehy Górne, Bieszczady, cmentarz greckokatolicki
- Baligród, Bieszczady, cmentarz żydowski
- Podkamień, Ukraina, cmentarz ukraińsko-polski
- Szargorod, Ukraina, cmentarz żydowski
- Mrozy i Szeligi koło Ełku, cmentarze ewangelickie
- Zawadka Rymanowska, cmentarz greckokatolicki
- cm. nr 58, Magura Małastowska

i hit

- Zakład Nerczyński, Rosja, Góry Jabłonowe zdaje się (za Ułan-Ude), 8000 km stąd, 18 km od granicy z... Chinami :shock: , cmentarz rosyjsko-polsko-niemiecko-francuski (jak nigdy ilość miejsc ograniczona, będą eliminacje, konkurs, chyba, że ktoś na własny koszt pojedzie)

pozdrawiam kamiennie

Szymon

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 15-12-2009 20:25 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
przy dzieleniu wątku na właściwy - czyli po V spotkaniu i na Magurycz w 2010 przypadkowo usunąłem wczorajsze i dzisiejsze wpisy, za co uczestników dyskusji przepraszam

tyle udało się odzyskać:

dyskusja pisze:
szymon NGK Magurycz Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 10-12-2009 14:16


moty Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 10-12-2009 19:50





Dołączył(a): 01-12-2009 19:44
Posty: 4 szymon NGK Magurycz napisał(a):
Zakład Nerczyński, Rosja, Góry Jabłonowe zdaje się (za Ułan-Ude), 8000 km stąd, 18 km od granicy z... Chinami

Niesamowita sprawa! Toż to jest 600 km za Bajkałem. Nerczyńsk leży na tym samym południku co Pekin tylko ok 1400 km bliżej bieguna. Serce Azji. A jaka tam przyroda!
Szymon napisz coś więcej. Przewidywany termin rozpoczęcia obozu i czas jego trwania. Jakie kryterium trzeba spełnić poza tym oczywistym jakim jest wytrzymałość w ciężkiej fizycznej pracy. Pozdrawiam.










szymon NGK Magurycz Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 10-12-2009 22:31





Dołączył(a): 24-01-2005 18:11
Posty: 394
Lokalizacja: nowica Moty, po porządku odpowiadam:
- VII 2010, środek lipca zapewne,
- najprawdopodobniej 10-12 dni pracy + 5 dni podróży w te i z powrotem (nie koleją, ta zabiera zbyt wiele czasu, a to środek sezonu, a cmentarzy wiele..., a więc liczy się szybkość),
- nie wiem w tej chwili ile pieniędzy zdobędę, a od tego będzie zależeć liczba uczestników, ale... na pewno będą eliminacje (te w mniejszym stopniu będą dotyczyć osób, które chcą się wybrać na własny koszt... już takie są....) i to czego jestem teraz pewien, to, że ich wynik będzie zależał przede wszystkim od wkładu w realizację innych projektów i działań Magurycza, przede wszystkim beskidzkoniskich , a ściśle: najbardziej od uczestnictwa w innych obozach Magurycza w 2010 roku.

Jak opracuję szczegóły tego specyficznego konkursu, to podam je do wiadomości w Hyde Parku, w osobnym wątku

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.







szymon NGK Magurycz Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 10-12-2009 22:31





Dołączył(a): 24-01-2005 18:11
Posty: 394
Lokalizacja: nowica jakybś się nie załapał, to przywiozę ci jakieś skrzydlate stworzenia, obiecuję

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.










moty Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 12-12-2009 11:24





Dołączył(a): 01-12-2009 19:44
Posty: 4 Szymon!
Chętnie pojawię się na cmentarzach w Beskidzie Niskim, nie tylko ze wzgledu na powyższy regulamin. Jednak z powodu bardzo angażującej mnie czasowo ze względu na zakres obowiązków i daleki dojazd pracy, mógłbym pomagać Maguryczowi przede wszystkim w dni wolne. Jeśli mimo tych ograniczeń będę przydatny to proszę o informacje o obozach. Pozdrawiam.










wiewiórka Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 13-12-2009 23:15





Dołączył(a): 16-07-2009 15:24
Posty: 34 no dobrze ,podobno kto pyta nie błądzi, raz kozie śmierć etc, Szymon kobiety to mogą pomóc przy takich remontach? czy to trzeba mieć siłę Herkulesa?
Pozdrawiam










figmar Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 14-12-2009 00:37





Dołączył(a): 05-11-2009 21:41
Posty: 10
MIra pisze:
A tak nawiasem mówiąc to nawet czasu nie było, aby się przedstawić i dalej nie wiem kto jest kto?

MIra jak zwykle ma rację. Moglibyśmy się poznać na tym forum np. poprzez 5 czy 6 zdań o sobie.
Niedługo Święta to i więcej czasu. Co Wy na to? jeśli znajdzie ta propozycja poparcie czy uznanie to ja mogę zacząć.











szymon NGK Magurycz Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 14-12-2009 10:35





Dołączył(a): 24-01-2005 18:11
Posty: 394
Lokalizacja: nowica Wiewiórka
większość Magurycza to kobiety bo... lepiej pracują i to nie jest kwestia siły a uporu, imperatywu, ochoty......

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.





Góra





Arjano Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 14-12-2009 10:57







Dołączył(a): 12-04-2007 12:03
Posty: 217
Lokalizacja: Rzeszów "Kobiety są efektywne, panowie efektowni", że zacytuję Szymona ze Zdyni

_________________
Pozdrawiam

Arjano
http://www.mikula.rzeszow.net





Góra





szymon NGK Magurycz Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 14-12-2009 11:40





Dołączył(a): 24-01-2005 18:11
Posty: 394
Lokalizacja: nowica Otóż to Arjano, otóż to
Znam paru efektywnych facetów, ale tylko paru, a statystycznie rzecz ujmując... znacznie więcej efektywnych kobiet... taka natura

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.






figmar Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 14-12-2009 13:29





Dołączył(a): 05-11-2009 21:41
Posty: 10 szymon NGK Magurycz napisał(a):
Znam paru efektywnych facetów, ale tylko paru,


Jak tylko paru to może ich wymień.








szymon NGK Magurycz Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 14-12-2009 15:44





Dołączył(a): 24-01-2005 18:11
Posty: 394
Lokalizacja: nowica Wiesz figmar, nikt nie pracuje w Maguryczu po to, żeby być wymienianym, tym samym nie widzę potrzeby wymieniania, ale też nie ma powodu żeby nie wskazywać ludzi, którzy pracuję społecznie, zatem wskazuję tych, którzy pracowali w tym roku (to część sprawozdania Magurycza z działalności w 2009 roku):

8. Wolontariusze czyli ci, dzięki którym to wszystko było możliwe (nazwisk czasami brak na życzenie zainteresowanych):
Agata Bewicz, Aleksander Budzyński, Andrij, Katarzyna Duma, Maciek Dutka, Wacław Dutka, Marcin Dziedzic, Izabela Famulska, Andrij Fedoryszyn, Anna Gruca, Karolina Hendrys, Karol Hydzik, Anna Jurczyszyn, Elżbieta Kopałaka, Jakub Leja, Piotr Malowany, Natalia Małecka, Michał, Anna Maślana, Klaudia Mąkosa, Joanna Mikołajczak, Szymon Modrzejewski, Maja Obrębska, Magdalena Oreńczuk, Magdalena Pałyska, Anna, Ewelina Piątkowska, Marcin Pietrusza, Agata Pitucha, Andrij Proskurniak, Krzysztof Rodak, Ostap Romanowycz, Oleh Semenciw, Magdalena Stańczak, Jakub Starzykowski, Jolanta Suchar, Grzegorz Wacek, Lidia Wociór, Tania Wowk, Dorota Woźnica, Włodzimierz Woźnica, skauci z Francji w liczbie 6, jeśli o kimś zapomniałem to proszę o wybaczenie!.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.



figmar Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 15-12-2009 00:12





Dołączył(a): 05-11-2009 21:41
Posty: 12 szymon NGK Magurycz napisał(a):
dzięki którym to wszystko było możliwe


Pod tym nagłówkiem wymieniasz ca 50 osób mniej więcej po połowie Pań i Panów, to znaczy, że nie jest jak napisałeś:
"paru efektywnych facetów, ale tylko paru"

ale okazuje się, co wynika z twojej listy, że jest ,,facetów" +-25 tj tyle co i Pań. I o to chodziło.

Dziękuję za listę wolontariuszy myślę ,że ma ona racje bytu na tym forum. Swoją drogą to i ja chciałbym kiedyś, jak bym się przydał, dołączyć do tej listy.








szymon NGK Magurycz Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 15-12-2009 01:18





Dołączył(a): 24-01-2005 18:11
Posty: 395
Lokalizacja: nowica Figmar, mylisz się... owszem, jak najbardziej, w rzeczy samej jest jak napisałem, nie inaczej ... ilość nie oznacza jakości, ani tym bardziej czasu pracy . Wyliczał nie będę kto ile pracował i jak efektywnie. Wierz mi, po 23 latach na prawdę wiem o czym mówię/piszę. Jeden przykład: w zeszłym roku było nas na Ukrainie w Podkamieniu 18 osób, 14 dziewczyn (dwie pracowały kiepsko) i 4 chłopaków (jeden pracował kiepsko)... .
Do pracy niezmiennie zapraszam może poprawisz trochę statystykę

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.







figmar Tytuł: Re: Po V spotkaniu... Beskidnicy wszystkich krajów łączcie się!
Napisane: 15-12-2009 19:18





Dołączył(a): 05-11-2009 21:41
Posty: 12 Cytuj:
może poprawisz trochę statystykę


Ja nie żartuję mam poważny zamiar popracować z Wami. Rozmawiałem na ten temat też z Tadeuszem K. Uważam Waszą robotę za niezwykłą, pożyteczną i interesującą. Jak sobie poukładam plan na przyszły rok to się z Wami skontaktuję. Wstępnie to chciałbym do Was zawitać w przyszłym roku tak marzec - kwiecień pod warunkiem ,że będzie dla mnie robota typu: przynieś, podaj, pozamiataj.



_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
Post: 17-12-2009 10:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
:) :) :)

STOWARZYSZENIE MAGURYCZ

Nowica 13, 38-315 Uście Gorlickie, Polska, 0-18-351-63-45, 0-600-688-811; www.magurycz.org


Planowane obozy Magurycza w 2010 roku, nie wiem czy wszystko się uda, ale szansa jest zawsze:
- Berehy Górne, Bieszczady, cmentarz greckokatolicki, konserwacja nagrobków Buchwaków, weekend majowy,
- Baligród, Bieszczady, cmentarz żydowski, zakończenie prac remontowych przy około 40 macewach i zakończenie odkrzaczania, przełom VI i VII,
- Podkamień, Ukraina, cmentarz ukraińsko-polski, remont około 30 wybranych nagrobków polskich i ukraińskich, przełom VII i VIII,
- Szargorod, Ukraina, cmentarz żydowski z przełomu XVI/XVII wieku, przełom VII i VIII,
- Mrozy i Szeligi koło Ełku, cmentarze ewangelickie, początek IX lub środek VIII
- Zawadka Rymanowska, cmentarz greckokatolicki, 2 połowa VIII,
- Żydowskie i Ciechania, cmentarze greckokatolickie oraz krzyże i kapliczki przydrożne, zakończenie prac remontowych, 2 połowa VIII,
- cm. nr 58, Magura Małastowska, kontynuacja prac remontowych, 2 połowa IX,

i być może (zależy to od pozyskania funduszy, organizacji tego i wskazanych wyż obozów ORAZ UCZESTNICTWA W NICH):
- Zakład Nerczyński, Rosja, Góry Borszczowoczne, 8000 km stąd, 18 km od granicy z... Chinami, cmentarz rosyjsko-polsko-niemiecko-francuski; jak nigdy ilość miejsc ograniczona, będzie konkurs, którego regulamin podam na forum Magurycza do końca I 2010 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PRACY SPOŁECZNEJ Z NAMI! KAMIENIE SĄ LEKKIE!!! :)


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE PLANOWANYCH OBOZÓW DOSTĘPNE BĘDĄ OD 1 II 2010 ROKU TU: http://www.magurycz.fora.pl/ lub pod numerami telefonów 0-18-351-63-45, 0-600-688-811.


„CMENTARZE PEŁNE SĄ LUDZI, BEZ KTÓRYCH ŚWIAT NIE MÓGŁBY ISTNIEĆ”



Szymon Modrzejewski

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 22-02-2010 21:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
AKTUALNY PLAN DZIAŁAŃ MAGURYCZA NA RZECZ OCHRONY SZTUKI SEPULKRALNEJ W ROKU 2010 – SEZON XXIV

1. Berehy Górne, gm. Lutowiska, Bieszczady – cmentarz greckokatolicki – remont wybranych nagrobków i dokumentacja – 29 IV – 4 V,
2. Baligród, gm. w miejscu, Bieszczady – cmentarz żydowski – zakończenie remontu macew, dokumentacja i odkrzaczania kirkutu – 26 VI – 10 VII,
3. Mrozy i Szeligi, gm. Ełk, Mazury – cmentarze ewangelickie – remont nagrobków, dokumentacja, odkrzaczanie – 11 – 24 VII,
4. Podkamień, województwo lwowskie, Ukraina – cmentarz „kozacki”, cmentarz polsko-ukraiński – remont wybranych nagrobków; Szargorod, województwo winnickie, Ukraina – cmentarz katolicki, żydowski i prawosławny – remont wybranych nagrobków – 25 VII – 15 VIII,
5. Żydowskie, gm. Krempna; Zawadka Rymanowska, gm. Dukla, Beskid Niski – cmentarze greckokatolickie oraz krzyże i kapliczki przydrożne – remont nagrobków oraz wybranych obiektów małej sakralnej architektury przydrożnej – 18 VIII – 1 IX,
6. Magura Małastowska, gm. Uście Gorlickie, Beskid Niski – cmentarz z I W.Ś. nr 58 – kontynuacja remontu, prace rekonstrukcyjne – 5 – 19 IX.
7. Poza wskazanymi obozami może mieć miejsce szereg drobnych działań interwencyjnych.
Podczas każdego z obozów będą także miały miejsce warsztaty poświęcone ochronie szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego, a w szczególności sztuki sepulkralnej.

KAMIENIE SĄ LEKKIE!
POWODZENIE WSKAZANYCH OBOZÓW ZALEŻY OD TWOJEGO UDZIAŁU I POZYSKANIA FUNDUSZY, O KTÓRE STARANIA TRWAJĄ (jasność w tej materii będziemy mieli w czerwcu). TERMINY MOGĄ ULEC ZMIANIE!

UWAGA!!!
Na forum Magurycza - http://www.magurycz.fora.pl/ - w wątku „Planowane obozy Magurycza w 2010 roku”, dla każdego ze wskazanych obozów założony jest osobny temat. Tam też, po zalogowaniu się na forum, należy zaznaczyć swój akces, jednocześnie wysyłając na adres szymon@magurycz.org zgłoszenie, które powinno zawierać: imię, nazwisko, adres aktualny i zameldowania, e-mail, telefon i obozy, w których chcesz wziąć udział!

Szymon Modrzejewski, przewodniczący Magurycza

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl