Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 20:10

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 30-06-2009 12:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-02-2009 15:52
Posty: 389
Odnośnie książek J.Gajura, w moim przypadku jeden "Gajur" został kiedyś nabyty, przeczytany i ...chaos i dezinformacja.

Warto przeczytać recenzję Piotra Trochanowskiego zamieszczoną w Almanachu Diecezjalnym (tom2, Gorlice 2006).

_________________
Góry, strumienie, sioła,
chciały iść z Fewroniom, Klementijom.
Zostały.
Słońce poszło.


Na górę
Post: 01-07-2009 14:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-07-2009 13:32
Posty: 5
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Witajcie moi Drodzy,
Jestem jednym z pomysłodawców serwisu Łemkowyna. Przeczytałam uważnie Wasze wypowiedzi odnośnie serwisu i pragnę się do niektórych ustosunkować:
kabir pisze:
Tak, i pomysł i strona graficzna OK. Przydało by się trochę więcej informacji np. o autorach - czy mają przygotowanie fachowe albo doświadczenie w tego typu projektach (być może nie doczytałem). Bo jak się coś nazwie szumnie-dumnie "Bibliografia Łemkowszczyzny - Бібліографія Лемковини" (po mojemu raczej winno być Бібліоґрафія, lub Бібльйоґрафія - za Horoszczakiem) to wartało by, coby rzecz miała i ręce i nogi, a projektodawcom zapału starczyło. No i na początek - przydało by się trochę krytycyzmu, odsiania ziarna od plew, bo na razie pozycji niewiele, ale taki Bata jest, BATA :!: :shock: http://lemkowyna.wikidot.com/104, mam nadzieję, że Gajur się tam nie znajdzie. Obaczym, może warto się włączyć. Na razie powodzenia życzę pomysłodawcom :)

1. Jeżeli chodzi o moje przygotowanie bibliograficzne, to jestem doktorantką w Instytucie Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UŚ. Na co dzień mam raczej do czynienia z informacją naukową (również regionalną), ale bibliografia to jedno z moich hobby. Chcę jednak zaznaczyć, że "Łemkowyna" to nie jest bibliografia w klasycznej formie. Gdyby zastosować wszelkie kropki, kreski i nawiasy kwadratowe dla informacji nie wziętych ze strony tytułowej, nawiasy okrągłe dla serii, itp. to byłaby ona mniej czytelnia i mniej użyteczna użytkownikowi. Zapewne teoretycy bibliografii przewracają się w grobach, jednak serwis tego typu to w zamierzeniu rękawica rzucona staremu porządkowi, który wg mnie w XXI wieku się już nie sprawdza. Ile osób korzysta z "Przewodnika Bibliograficznego"? Ile skorzysta z serwisu? Ile osób znajdzie odpowiedzi na swoje pytania w obu typach wydawnictw? Po co komu UKD? Oj wiele jest dylematów... Starałam i staram się rozwiązywać je na bieżąco, zmieniać i ulepszać, jednak nadrzędna zasada to użyteczność.

2. Podytuł "Bibliografia Łemkowszyczny" jest dobry jak każdy inny (przy okazji, poprawiłam nazwę za p. Horoszczakiem, za które to wytknięcie szczerze dziękuję).

3. Jeżeli natomiast chodzi o pozycje, które są rejestrowane, to nie jest to bibliografia selektywna, czyli rejestruje WSZYSTKO, co dotyczy Łemkowszczyzny i Łemków. Wiadomo, że wiele książek to - co tu dużo pisać - gnioty, jednak i one mogą się komuś przydać (np. gdyby ów ktoś chciał napisać artykuł o gniotach właśnie). Jeżeli pragniecie Państwo wyeksponować swoją opinię na temat danej pozycji możecie to zrobić w uwagach, wskazując na jakąś krytyczną recenzję lub samemu napisać kilka zdań np. o tym, że praca jest kontrowersyjna, bo... (przy czym trzeba pisać bez emocji). Tak więc ziarna i plewy się znajdą w tej bibliografii.

Widzę, że macie Państwo wiele ciekawych uwag i pomysłów. Zapraszam do dzielenia się opiniami na temat serwisu, ulepszania go! Jeżeli macie ochotę, to uruchomię forum na stronie "Łemkowyny", gdzie będzie można podyskutować na konkretne tematy.
Dziękujemy za życzliwe słowa i jeszcze raz zachęcamy do współpracy!
Przydałaby się nam pomoc zwłaszcza przy transliteracji tytułów.

Łączę serdeczne pozdrowienia,
Honorata Zarębska (alias drzewoja)

_________________
Łemkowyna. Bibliografia Łemkowszczyzny: http://lemkowyna.wikidot.com


Na górę
Post: 01-07-2009 22:07 
Offline

Rejestracja: 12-05-2009 21:13
Posty: 138
Lokalizacja: Beskid Niski
Jakoś wielcy znawcy od bibliografii się nie odzywają.
Cóż powiesz na to wyżej Kabir?

_________________
Znajdź dom w Beskidzie
http://www.beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego:
http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
Post: 02-07-2009 08:15 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Cytuj:
Cóż powiesz na to wyżej Kabir?

Re: Ano nic, Marku, com miał powiedzieć, tom już powiedział.

Cieszę się, że Drzewoja wzięła pod uwagę niektóre moje zastrzeżenia, a to, czy bibliografia będzie selektywna, czy nie, zależy wyłącznie od niej, jako od właściciela i administratora strony. Faktycznie, moja wyobraźnia tak daleko nie zadziałała, żeby dopuścić myśl o tym, że ktoś mógłby pisać nt. gniotów czy fałszu o Łemkowszczyźnie. W takim razie proponuję, aby książki Gajura, Baty, Prusa, Poliszczuka itp. umieszczać w bibliografii z jakimś specjalnym oznaczeniem, albo wydzielić podzbiór C (jak curiosa), na przykład.
Drzewoja - jeśli chcesz do końca być zgodna z Horoszczakiem (i nie tylko), to zmień jeszcze Лемковини na Лемковины :)
Pomysł z odrębnym forum na Twojej stronie jakoś się mi nie widzi, czy są bowiem jakieś sprawy, o które nie mogła byś zapytać na forum BN? No i jeszcze drobniutka uwaga - jedna z kategorii Twojego forum posiada opis "Dyskusje o transliteracji tytułów na język łemkowski" - nie za bardzo rozumiem, o co chodzi.
Ale, ale, żeby nie było, powtórzę - i pomysł, i sama stronka się mi podobają, tylko wiadomo - jeszcze się taki nie narodził, coby kabirowi (w pełni) dogodził. Mam nadzieję, że moje uwagi za dobrą monetę przyjmujesz, jako życzliwe, aczkolwiek doprawione szczyptą chilli :)
PS. Do projektu na razie nie dołączę, bo dołączyli już tam znacznie więksi ode mnie znawcy bibliografii, czy też w ogóle Łemkowszczyzny. I byłbym w ich towarzystwie wysoce onieśmielony.
Pozdrawiam serdecznie, jeśli pozwolisz, będę tam zaglądał i korzystał.


Na górę
Post: 02-07-2009 08:37 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
jednemu pisze że bzdury opowiada a drugiemu że wyobraźni mu zabrakło aby to samo pojąć i nawet rozwiązania proponuje przeciw którym ostro protestował 3 posty wcześniej- ot znana forumowa chorągiewka


śmiało możecie usunąć tego posta bo nic do dyskusji nie wnosi , ale rozbawił mnie z samego rana i to mnie skusiło do napisania

Pozdrówki
:)

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Post: 02-07-2009 12:12 
Offline

Rejestracja: 12-05-2009 21:13
Posty: 138
Lokalizacja: Beskid Niski
kabir pisze:
Re: Ano nic, Marku, com miał powiedzieć, tom już powiedział.


Przykro mi, że Cię zawiodę ale nie jestem Markiem, chociaż zawsze chciałam być chłopakiem :roll:

_________________
Znajdź dom w Beskidzie
http://www.beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego:
http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
Post: 02-07-2009 16:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-07-2009 13:32
Posty: 5
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
kabir pisze:
Drzewoja - jeśli chcesz do końca być zgodna z Horoszczakiem (i nie tylko), to zmień jeszcze Лемковини na Лемковины :)
Pomysł z odrębnym forum na Twojej stronie jakoś się mi nie widzi, czy są bowiem jakieś sprawy, o które nie mogła byś zapytać na forum BN? No i jeszcze drobniutka uwaga - jedna z kategorii Twojego forum posiada opis "Dyskusje o transliteracji tytułów na język łemkowski" - nie za bardzo rozumiem, o co chodzi.
Ale, ale, żeby nie było, powtórzę - i pomysł, i sama stronka się mi podobają, tylko wiadomo - jeszcze się taki nie narodził, coby kabirowi (w pełni) dogodził. Mam nadzieję, że moje uwagi za dobrą monetę przyjmujesz, jako życzliwe, aczkolwiek doprawione szczyptą chilli :)
PS. Do projektu na razie nie dołączę, bo dołączyli już tam znacznie więksi ode mnie znawcy bibliografii, czy też w ogóle Łemkowszczyzny. I byłbym w ich towarzystwie wysoce onieśmielony.
Pozdrawiam serdecznie, jeśli pozwolisz, będę tam zaglądał i korzystał.


Dziękuje raz jeszcze za wskazówki odnośnie podtytułu. Zastosuję je z pewnością.
Co do forum na stronie, sądziłam, że lepiej będzie jak wszystko się znajdzie w jednym miejscu. Zobaczymy, może komuś innemu przypadnie do gustu. A co do podkategorii "Dyskusje o transliteracji tytułów na język łemkowski" to, jak się pewnie domyśliłeś Kabirze, nie mamy za bardzo pojęcia jak to robić, ale wierzymy, że może znajdzie się osoba, która będzie w stanie zapisywać tytuły po łemkowsku, przez co bibliografia stanie się bardziej przyjazna Łemkom (no ale jeśli nie, to zrezygnujemy z tego).
Wszelkie uwagi i pomysły są mile widziane. A z chilli to bywa różnie... jednego zapiecze, inny nawet nie zauważy.
Jeszcze raz zapraszam wszystkich do współpracy - zarówno tych onieśmielanych jak i tych onieśmielających :)

Z pozdrowieniami.

_________________
Łemkowyna. Bibliografia Łemkowszczyzny: http://lemkowyna.wikidot.com


Na górę
Post: 02-07-2009 16:48 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Aha, bo ja akurat inaczej myślałem, że to drobna pomyłka stylistyczna i chodzi o "transliterację z języka (a raczej alfabetu) łemkowskiego. Po Twoich wyjaśnieniach już wiem, że chodzi nie o transliterację, a o przekład tytułu na język łemkowski. Bo transliteracja to w skrócie sposób zapisywania języka x w języku x, tylko różnymi alfabetami. No nie wiem, pomysł bardzo, bardzo nowatorski, wprowadzający elementy autorskie do odtwórczej w istocie roli bibliografii. Ale może zbyt staroświecki jestem?
Jeśli można, tak przy okazji, chciałbym Cię, jako fachowca, o coś zapytać (absolutnie nie chodzi o Twoją bibliografię, tylko o zasady). Czy przepisywanie bibliografii, no - z bibliografii zamieszczonej w jakiejś książce może być potraktowane jako plagiat?


Na górę
Post: 02-07-2009 18:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-07-2009 13:32
Posty: 5
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
kabir pisze:
Jeśli można, tak przy okazji, chciałbym Cię, jako fachowca, o coś zapytać (absolutnie nie chodzi o Twoją bibliografię, tylko o zasady). Czy przepisywanie bibliografii, no - z bibliografii zamieszczonej w jakiejś książce może być potraktowane jako plagiat?


Nie jestem prawnikiem, ale widzę to tak:
Jeżeli uznamy bibliografię w książce za utwór (definicja ustawowa: każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia), to tak - mamy do czynienia z plagiatem, bo utwory podlegają ochronie prawnoautorskiej.
Jeżeli jednak w sposób twórczy przetworzymy utwór podlegający ochronie prawnoautorskiej i będzie on posiadał nową formę w stosunku do źródła (tu: bibliografii z książki) oraz indywidualne cechy oraz będzie wykazywał się oryginalnością (np. wprowadzimy dane do bazy i umożliwimy wyszukiwanie w niej; wykonamy katalog kartkowy, itp.), to stworzymy nową jakość = nowy utwór, którego sami staniemy się twórcą.

Nie określiłeś Kabirze, czy poza przepisaniem bibliografii zostaną podane informacje o autorze i tytule dzieła - jeśli podasz te dane, to być może coś takiego zakwalifikuje się do miana cytatu (niestety granice tego, co jest cytatem, a co nie jest są dość płynne, warto sięgnąć do tekstów orzeczeń), jeśli ich nie podasz a przepiszesz bibliografię słowo w słowo, to zapewne będzie to plagiat.

Tak więc sprawa się rozbija chyba o to, co jest oryginalnym opracowaniem w odniesieniu do bibliografii w książce, a co nie. Zasięgnę jeszcze opinii znajomego prawnika, żeby się przekonać, czy dobrze kombinuję.

_________________
Łemkowyna. Bibliografia Łemkowszczyzny: http://lemkowyna.wikidot.com


Na górę
Post: 02-07-2009 19:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-07-2009 13:32
Posty: 5
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
kabir pisze:
Aha, bo ja akurat inaczej myślałem, że to drobna pomyłka stylistyczna i chodzi o "transliterację z języka (a raczej alfabetu) łemkowskiego. Po Twoich wyjaśnieniach już wiem, że chodzi nie o transliterację, a o przekład tytułu na język łemkowski. Bo transliteracja to w skrócie sposób zapisywania języka x w języku x, tylko różnymi alfabetami.

Dokładnie rzecz ujmując, to chodzi o transliterację tytułów z cyrlicy na alfabet łaciński oraz o transliterację (albo wskazanie już funkcjonujących przekładów tytułów) polskich tytułów na cyrlicę.

_________________
Łemkowyna. Bibliografia Łemkowszczyzny: http://lemkowyna.wikidot.com


Na górę
Post: 02-07-2009 19:12 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Dzięki serdeczne!
Mi raczej chodziło o takie prostsze przypadki, łatwe do udowodnienia. Np. jak ktoś, tworząc bibliografię walnie byka jakiego - literówkę, orta, datę wydania itp., a błąd ten wystąpił wcześniej tylko w jednej bibliografii, stanowiącej część jednej, konkretnej pozycji. Tak, że mam jasność. W temacie transliteracji i przekładów również.
Dziękuję jeszcze raz, jak widać - wykształcenie, wiedza, kultura osobista i uroda :D czasami jednak chodzą w parze (czy raczej czwórkami, czy jakoś tak).


Na górę
Post: 17-09-2009 15:11 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
http://lemkowyna.wikidot.com/

Nima już kurna projekta :?: :!:


Na górę
Post: 25-12-2011 08:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
To ja też coś dorzucę.
1. "Święci, błogosławieni, świadkowie wiary Archidiecezji Przemyskiej Materiały z sesji naukowej" Krosno 2001
2. "Kronika wydarzeń świadectwem czasów i ludzi" Stanisław Rajchel własnym sumptem
3. "Sztuka cerkiewna w diecezji przemyskiej Materiały z międzynarodowej konferencji naukowej 25-26 marca 1995" Łańcut 1999
4. "Zachodnioukraińska sztuka cerkiewna Dzieła-Twórcy-Ośrodki-Techniki Materiały z międzynarodowej konferencji naukowej 10-11 maja 2003" część I Łańcut 2003
5. "Zachodnioukraińska sztuka cerkiewna Materiały z międzynarodowej konferencji naukowej Łańcut-Kotań 17-18 kwietnia 2004 r." część II, Łańcut 2004
6. "Leksykon drewnianej architektury sakralnej Podkarpacia" tom I Procarpathia Rzeszów 2011
7. "Dawna i współczesna architektura drewniana Bieszczadów i Beskidu Niskiego" Wojciech Wierdak Maciej Nitka Procarpathia Rzeszów 2010
8. "Łemkowie Proces rozwoju świadomości etnicznej narodu rusnackiego do 1947 r." Teodor Wiącek Cisna 2008
9. "Straszliwi zbójnicy z Bieszczadów i okolicy" Robert Bańkosz Krosno 2010 można pobrać z pdf www.pawuk.pl
10. "Archidiecezja przemysko-warszawska kościoła greckokatolickiego" Przemyśl 2003
11. "Oazy ortodoksji Z wizytą w przemysko-nowosądeckiej eparchii" Jan Gajur Krosno 2011
12. "Szymbark od a do z Leksykon regionalny" Marek Dziedziak Szymbark-Gorlice 2011
13. "Chrystus z łemkowskiego krzyża Rzecz o kamiennych krzyżach na Łemkowszczyźnie " Andrzej Stachowiak Gorlice 2009
14. "Inwentaryzacja cmentarzy łemkowskich w nieistniejących wsiach na ternie gmin Sękowa i Uście Gorlickie" Ksiądz Roman Dubec Adam Janczy
15. "Chłopskie wiatraki Podkarpacia" Henryk Olszański Sanok 2002


Na górę
Post: 25-12-2011 09:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Wątek bibliofilski w którym piszę i będę pisać o wspomnianych przeze mnie książkach
viewtopic.php?f=8&t=3893

1. "Rzecz o majorze Antonim Żubrydzie Samodzielny Batalion Operacyjny Narodowych Sił Zbrojnych 1944-1947" Waldemar Basak Ruthenus
2. "Rzecz o majorze Antonim Żubrydzie" Waldemar Basak wydanie II Ruthenus Krosno 2010
3. "Kresowa księga sprawiedliwych 1939-1945 O Ukraińcach ratujących Polaków poddanych eksterminaci przez OUN i UPA" "Studia i materiały" TOM XII IPN Warszawa 2007
4.Jakub Izdebski "Zarys sytuacji społeczno-gospodarczej w powiecie sanockim w latach 1944-1956"
Tomasz Bereza "Kolektywizacja wsi w powiecie sanockim w latach 1948-1956"
Ks. Henryk Borcz "Dekanat sanocki w latach 1944-1956"
Robert Witalec "Działalność UB wobec podziemia ukraińskiego w powiecie sanockim (1944-1947).
"Powiat sanocki w latach 1944-1956" Redakcja: Krzysztof Kaczmarski i Andrzej Romaniak
Muzeum Historyczne w Sanoku, IPN Oddział w Rzeszowie
Rzeszów-Sanok 2007
5. "Walka z ukraińskim podziemiem na południowo-wschodnim obszarze Polski w latach 1944-1948"; Gajewski Benedykt; Sanok 2005
6. "Zbrodnie bez kary" Łukasz Kuźmicz, Rzeszów 2005
7.Janusz Borowiec "Wojskowy Sąd Grupy Operacyjnej "Wisła", Krzysztof Kaczmarski: Działania aparatu bezpieczeństwa wobec ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego w czasie jego internowania w Komańczy (1955-1956) "Bieszczady w Polsce Ludowej w 1944-1989" IPN Rzeszów 2009
8. "Ośrodki odosobnienia w Polsce południowo-wschodniej (1981-1982)" Grzegorz Wołk IPN Rzeszów 2010
9. "W kręgu "Łun w Bieszczadach". Szkice z najnowszej historii Bieszczad" Grzegorz Motyka
Warszawa 2009
10. " Tak było w Bieszczadach Walki polsko-ukraińskie" Grzegorz Motyka Warszawa 1999
11. "Od rzezi wołyńskiej po akcję "Wisła Konflikt polsko-ukraiński 1943-1947 " Grzegorz Motyka
12. Wiesław Syrek
"Początki władzy komunistycznej w powiecie krośnieńskim (od "wyzwolenia" do powstania Tymczasowego Rządu Jedności Narodowej)", Wiesław Syrek "Referendum 1946 w powiecie krośnieńskim", "Krosno i powiat krośnieński w latach 1944-1956"
Redakcja: Krzysztof Kaczmarski, Mariusz Krzysztofiński, Czesław Nowak IPN Rzeszów-Krosno 2009
13. "40 lat Muzeum Kultury łemkowskiej w Zyndranowej"
14. "Śladami historii wielokulturowości w dolinie Taboru i Wisłoka" Rymanów 2011
15. "Zamieszańcy Studium etnograficzne " Henryk Olszański Sanok 2007


Na górę
Post: 25-12-2011 09:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
1. "Ludowe obrzędy doroczne w Polsce południowo-wschodniej” Redakcja: Adriana Pyszkowska i Damian Drąg Rzeszów 2011
2. "Akcja "Wisła" Redakcja Jan Pisuliński IPN Warszawa 2003
3. "Akcja "Wisła" Przyczyny, przebieg, konsekwencje Materiały z konferencji naukowej zorganizowanej 23-24 lutego 2007 w Przemyślu" Przemyśl 2007
4. "Dom drewniany w Polsce Tysiąc lat historii" Jerzy Czajkowski Kraków 2011
5. "Profesor Roman Reinfuss badacz historii i kultury ludowej - w setną rocznicę urodzin" materiały pokonferencyjne" Szymbark 2010
6. "Do cerkwi, do miasta, na tańce Tradycyjny strój łemkowski - rusińskich górali karpackich" Maria Brylak-Załuska Nowy Sącz 2002
7. "Gdzie wspólne źródła Dzieje współistnienia kultur polskiej i ukraińskiej na ziemi sanockiej od średniowiecza do współczesności" Sanok album i materiały dla studentów
8. "Almanach Diecezjalny tom 2 2006" Gorlice 2006
9. "Gorlice na szlaku czarnego złota" Paweł Krokosz Kraków 2007
10. "Okolice Rymanowa i Kraćunoviec Produkt turystyczny" Rymanów
11. "Odkryj Małopolskę Przewodnik po wybranej ofercie kulturowej" Joanna Felicja Bilska Departament Promocji, Turystyki i Współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa MałopolskiegoKraków 2006
12. "Ocalić od zapomnienia Mapa ścieżek spacerowych i szlaków rowerowych w gminie Rymanów". Rymnaów
13. " Rymanów, Rymanów Zdrój przewodnik turystyczny Wojciech Krukar, Jan Tomkiewicz , Ewa Lipka, Danuta Litarowicz Rymanów
14. "Śpiewnik pograjkowy pogranicza bojkowsko-łemkowskiego" Opracowanie: Paweł Królikowski
Komańcza
15. "Transgraniczny informator turystyczny" Redakcja: Krystyna Boczar Różewicz Dukla
16. "Zabytki architektury drewnianej Powiatu Gorlickiego" Paweł Kutaś Zakrzów 2010
17. Stanisława Tomkowicza Inwentarz zabytków powiatu krośnieńskiego"
Z rękopisów Autora wydali i własnym komentarzami opatrzyli Piotr i Tadeusz Łopatkiewiczowie" Kraków 2005
18. "Stanisława Tomkowicza Inwentarz zabytków powiatu jasielskiego, Z rękopisu Autora wydali i własnymi komentarzami opatrzyli Piotr i Tadeusz Łopatkiewiczowie" Kraków 2001
18. "Znikające domy O architekturze obszaru Poraż, Mokre, Morochów, Niebieszczany W obiektywie i opowieści" Redakcja: Monika Serafin Sałasz 2010
19. "Krynica" Redakcja Feliks Kiryk Kraków 1994
20. "W dolinie Górnego Wisłoka i od Rymanowa do Jaślisk i Dukli" Andrzej Potocki Krosno 2003


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl