Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 22:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 58 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 24-08-2005 06:14 
Cytuj:
Nie interesuja mnie przepychanki o splendor i odpowiedzialnosc.


Jeśli w tych tylko kategoriach zrozumiałeś "żale" moje, pazuzu, Tadka i J.Drogomira to znaczy, że nie zrozumiałeś z tego nic. Szkoda, że nie wziąłeś pod uwagę jednego postu człowieka z poza Stowarzyszenia, który napisał to i owo - czyli jak widzieli to jego znajomi. Post ten, choć nie chcę go zbyt głęboko komentować, wyjaśnia praktycznie sedno sprawy przynajmniej z punktu widzenia mioch "żali".

Co do odpowiedzialności to uważam, że jak ktoś bierze sobie coś na barki to powinien się wywiązywać - jeśli nie daje rady powinien trochę "ciężaru" spuścić na innych. "Splendoru" zaś wokół Rotundy było za mało (lub wcale go nie było choć było to przedsięwzięcie raczej bardzo ambitne z pośród realizowanych w tym czasie społecznie w Beskidzie Niskim)- skutki widać dzisiaj, łącznie z wiadomościami krążącymi tu i ówdzie, że krzyże zostały postawione przez lokalny samorząd. Splendoru osobistego, ja przynajmniej nie mam zamiaru nikomu odbierać - mam jednocześnie tą satysfakcję, że w przeciweństwie do ciebie, niemalże w procentach mogę wyliczyć każdemu jego udział.

Niestety, uważam że tego typu przedsięwzięcie nie może być realizowane w sposób "partyzancki" a w szczególności bez dobrej organizacji pracy, szerokiej reklamy przedsięwzięcia, pozyskania do współpracy (choćby wirtualnej) lokalnych "osobistości". Mimo, że z powodu moich niewygodnych zapytań m.in. o postęp spraw formalno - prawnych, czy też kwestie dotyczące zgodności wykonywanych prac z oryginalnym wyglądem elementów cmentarza zostałem odsuniety na "boczny tor" to dalej z ciekawością przyglądam się "postępowi" prac nad odbudowaniem Rotundy i jestem gotów dalej pomagać.
Być może się mylę i z cegiełek sprzedawanych po 5 zł uda się odbudować ten obiekt zanim zestarzeję się tak, że nie dam rady wejść na górę...[/quote]


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-08-2005 09:31 
uruloki pisze:
Cytuj:
Nie interesuja mnie przepychanki o splendor i odpowiedzialnosc.

Niestety, uważam że tego typu przedsięwzięcie nie może być realizowane w sposób "partyzancki" a w szczególności bez dobrej organizacji pracy, szerokiej reklamy przedsięwzięcia, pozyskania do współpracy (choćby wirtualnej) lokalnych "osobistości".


Być może się mylę i z cegiełek sprzedawanych po 5 zł uda się odbudować ten obiekt zanim zestarzeję się tak, że nie dam rady wejść na górę...


Nie mylisz się, cegiełki jako "pamiątka" ale nie jako żródło finansowania poważnego przedsięwzięcia.

A pieniądze, już przy innej dyskusji pisałem, są m.in. w Departamencie Turystyki MGiP.
Chyba że STOWARZYSZENIE SPOŁECZNY KOMITET ODBUDOWY CMENTARZA WOJENNEGO NA ROTUNDZIE już tam nic nie wskórało.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-08-2005 09:45 
Chyba że STOWARZYSZENIE SPOŁECZNY KOMITET ODBUDOWY CMENTARZA WOJENNEGO NA ROTUNDZIE już tam nic nie wskórało.

A tak w ogóle to jak zwykle.
Obchody 90 ROCZNICY BITWY POD GORLICAMI
I 650 ROCZNICY ZAŁOŻENIA MIASTA GORLICE
29.04-03.05.2005 już były.

Na FORUM jest kilka interesujących postów w tej sprawie, również o Rotundzie i powoływano się na STOWARZYSZENIE SPOŁECZNY KOMITET ODBUDOWY CMENTARZA WOJENNEGO NA ROTUNDZIE.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-08-2005 11:14 
Jak już było powyżej, remont takiego obiektu nie może odbywac się na zasadzie "pospolitego ruszenia", a zatem trudno wymagać od poszczególnych członków Stowarzyszenia czy też tym bardziej sympatyków wykonywania działań nie firmowanych przez Zarząd. Który zresztą jest powołany własnie w celu zarzadzania, m.in. finansami Stowarzyszenia. A działa to mniej więcej według schematu:
1. "Lokalny" członek lub sympatyk sygnalizuje możliwość pozyskania danych środków lub przydatnych lokalnych kontaktów lub wreszcie okazji do zareklamowanania przedsięwziecia.
2. Zarząd w Centrali (W-wa) otrzymuje wiadomość o tym.
3. Zaangażowany czeka następnie na decyzję czy Władze Stowarzyszenia są zainteresowane tematem, ewentualnie na wiążace dyspozycje.
4. A CZAS i OKAZJA W TZW. MIĘDZYCZASIE MIJA !!!!

Przykład z obchodów 90 rocznicy bitwy pod Gorlicami:
Członek Stow. lub Sympatyk może sprzedawać cegiełki i rozprowadzać ulotki w czasie obchodów, ew. wygryzmolić jakiś artykulik o całej "akcji" w jakimś lokalnym pisemku, ale nie może zaciągać zobowiązań (ani też przyjmować takowych) w imieniu Stow. nie będąc odpowiednio umocowanym. Zarząd Stow. (personalnie) okazję do wykorzystania takiej okoliczności po prostu pomija wyniosłym milczeniem, brakiem zainteresowania i nieobecnością na terenie obchodów. W związku z czym szeregowy sympatyk musi na Konferencji poświęconej tematowi cmentarzy dementować z mównicy tezy, (niestety w trakcie dyskusji, nie zaś jako pełnoprawny członek konferencji) jakoby samorząd przygotowywał remont Rotundy a nawet już uczynił kroki w tym kierunku.

Tak więc podsumowując - olbrzymim mankamentem Stow. o którym mowa jest odległość siedziby Stow. i miejsca zamieszkania Członków Zarządu od miejsca działania, przy jednoczesnym braku (choćby na terenie byłej Galicji) osób uprawnionych do reprezentowania Stow.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-08-2005 12:06 
Anonymous pisze:
Tak więc podsumowując - olbrzymim mankamentem Stow. o którym mowa jest odległość siedziby Stow. i miejsca zamieszkania Członków Zarządu od miejsca działania, przy jednoczesnym braku (choćby na terenie byłej Galicji) osób uprawnionych do reprezentowania Stow.


To może własne, lokalne, Galicyjskie Towarzystwo opieki nad miejscami drogimi i ważnymi dla byłej i obecnej społeczności tej ziemi.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-08-2005 12:08 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 21:03 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 24-08-2005 12:54 
Cytuj:
To może własne, lokalne, Galicyjskie Towarzystwo opieki nad miejscami drogimi i ważnymi dla byłej i obecnej społeczności tej ziemi.


Coś takiego jest w fazie realizacji 8) Tym nie mniej ciężko to idzie gdyż odpowiedzialni ludzie, którzy własnie byliby najmilej widziani w takim stowarzyszeniu, najpierw myślą a potem składają deklaracje, a najbardziej dalecy są od składnia deklaracji bez pokrycia. W założeniu ma to być Stow. które więcej robi niż obiecuje. Stow. to powinno jednoczyć i koordynować działania ludzi którzy już w temacie cmentarzy I wojny się jakoś wykazali nie zaś być platformą do "wybicia się" w "środowisku". Obojętnie jakim zresztą.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-08-2005 13:56 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 21:02 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 24-08-2005 16:36 
Widzę, że dyskusja powoli schodzi do podziemi...
Ale staje się coraz bardziej pasjonująca.
Rozumiem, że ludzie dobrze zorientowani w tematyce dotyczącej problematyki cmentarzy z I wojny światowej nie zabezpieczyli sobie " siły głosu" w organach statutowych Stowarzyszenia.
Niezła nauczka na przyszłość.

Ja wiele czasu spędziłem na Ziemi Gorlickiej i szerzej Beskidu Niskiego.
Przeprowadziłem szereg rozmów w kwestii cmentarzy i jakoś nie zauważyłem huuurrraaa optymzmu w kwestii " trzeciej drogi "

To działanie wymaga dużej odwagi i determinacji.

Rozumiejący pilność działań mających na celu zmianę zaistniałej rzeczywistości jednak mają obawy aby nie podpaść...

Każda nowa inicjatywa powoduje złamane monopolu i w pewnych środowiskach nie jest mile widziana.

I pomyśleć, że od pewnego pamietnego Sierpnia, gdzie byli "my" i "oni"
życie tak bardzo się skomplikowało.
Niby wolność i demokracja a my jacyś tacy mniej solidarni....

No i nauczmy się wreszcie z sobą rozmawiać :!:

Alleluja i do przodu.
Odwagi :!:

P.S.

A p. Drogomira to trzeba szanować :!:
Wykonał " benedyktyńską " pracę i jest jednym z najlepszych specjalistów w kwestiach o których piszemy. No i taką siłą spokoju się odznacza.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-08-2005 17:28 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 21:02 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 24-08-2005 20:37 
Cytuj:
no to widze ze bedziemy miec wysyp NGO'sow zajmujacych sie podobna dzialalnoscia. Zobaczymy kto bedzie lepszy w te klocki


Nie, ponieważ chodzi o jedną i tą samą organizację 8)

Cytuj:
Ja wiele czasu spędziłem na Ziemi Gorlickiej i szerzej Beskidu Niskiego.
Przeprowadziłem szereg rozmów w kwestii cmentarzy ...


Kłamiesz, albo... musimy się znać osobiście lub co najmniej z widzenia.

Cytuj:
Rozumiejący pilność działań mających na celu zmianę zaistniałej rzeczywistości jednak mają obawy aby nie podpaść...


W moim przypadku mogłbym zapytać - komu jeszcze nie podpaść - prokuratorowi ?

Cytuj:
... i jakoś nie zauważyłem huuurrraaa optymzmu w kwestii " trzeciej drogi "
Niestety nie załapałem o co może chodzić z tą "trzecią drogą" , ponieważ nie załapałem także o co chodzi z "pierwszą" i "drugą". Możesz mnie iluminować z lekka, ciekawość ?


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-08-2005 13:16 
pazuzu pisze:
no to widze ze bedziemy miec wysyp NGO'sow zajmujacych sie podobna dzialalnoscia. Zobaczymy kto bedzie lepszy w te klocki 8)


Czyżby chodziło o, tu cytuję;
Cytuj:
Podkarpackie NGO strona główna portalu www.podkarpackie.ngo.pl
Witamy na stronach serwisu podkarpackich organizacji pozarządowych


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-08-2005 14:06 
Najświeższe wieści są poniżej w okienku.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-08-2005 21:30 
Cytuj:
Czyżby chodziło o, tu cytuję;


Nie. NGO's to po prostu skrót od non-governmental organisations czyli organizacje pozarządowe. Pazuzu chodziło prawdopodobnie o to, że myślał iż w poście na który odpisywał chodzi o inną organizację niż ta która jest przez niego animowana. 8)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-08-2005 21:34 
A o jakim okienku ty piszesz, ciekawość ?


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 58 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl