Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 11:17

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 21-02-2007 21:19 
Offline

Rejestracja: 24-11-2006 19:28
Posty: 138
Uruloki,
Ja jeszcze nie byłem w Nowym Sączu na cmentarzu. Masz może zdjęcie tego pomnika na kwaterze B ?
Czy te kwatery są jedna obok drugiej?


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-02-2007 22:06 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cobym miał niemieć :lol:
Mam kilka - naprędce znalazłem jedno (jeszcze analogowe 8) z 1999 roku:

Obrazek

W sumie mimo kilku lat dobrze ilustruje sytuację, przy tym masz wskazówkę co do wielkości pomnika poprzez porównanie z sylwetką ludzką. Generalnie do zeszłego roku (wtedy byłem ostatni raz w N.Sączu na tym cmentarzu) nic sie nie zmieniło. Kwatera B jest po prawej stonie, w głębi cmentarza - jeśli stoisz twarzą do "rycerza pancernego".

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-02-2007 22:25 
Offline

Rejestracja: 24-11-2006 19:28
Posty: 138
Dzięki :!:
To już ma wszystko.


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-02-2007 17:00 
Offline

Rejestracja: 24-11-2006 19:28
Posty: 138
Otrzymałem od tej pani zdjęcie jej ojca.
Służył od 1914 do końca wojny, prawdopodobnie w artylerii.
Służbę zakończył jako oberleutnant.

Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-02-2007 17:44 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Dziwne... na tym zdjęciu ma dystynkcje szeregowego. Od szeregowego do porucznika :shock:
Na tym zdjęciu jest faktycznie w mundurze artyleryjskim (chyba Waffernrock wz. 1904) i chyba służył w jakims pułku artylerii konnej (sztylpy, szabla) . Ale zdjęcie wygląda mi na zrobione grubo przed 1914 rokiem... ale to tak na marginesie (z solidność powyższych uwag nie ręczę - nie jestem militarystą :lol:)

Myślę że warto już zakończyć ten temat i nie drażnić Bartka dywagacjami historycznymi odbiegającymi nie tylko od tematu BN ale i od tematu cmentarzy :idea:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-05-2007 17:50 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
Z włoskiego Predazzo miasteczka w pobliżu Bolzano za pośrednictwem znajomych w Kielcach przyszła prośba o próbę odnalezienia poległego w okolicach Lwowa Bartolomeo Dellagiacomo.
Jednego Dellagiacomo o imieniu Michele rodzina odnalazła sama w dokumentach cm.nr. 57 w Uściu Gorlickim. Drugiego – Nicola Dellagiacoma z cm.nr. 195 w Rzuchowej podałem znajomym tych włochów tak na zapas. Wprawdzie nazwiska różnią się ostatnią literą ale z pisaniem było różnie. Obaj z 3 i 4 T.K.J.R. czyli po sąsiedzku.
A wiec Bartolomeo Dellagiocomo – cmentarnicy do roboty.
Jak będę miał więcej szczegółów to podam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-05-2007 14:37 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Co tu do roboty ? Nikt „z palca” miejscem pochowania tego człowieka koło Lwowa na forum nie strzeli, podejrzewam. Spisy w tej formie co u J. Drogomira nie były dla cmentarzy na tych terenach publikowane, jak dotąd według mojej wiedzy, więc nie ma tak łatwo. Proponuję rodzinie tego Włocha wpierw kwerendę w Kriegsarchiv w Wiedniu. Strona z formularzem zapytania jest ogólnodostępna w sieci – koszty kwerendy są także podane. Z tego co wiem dokumentacja w aktach osobowych jest na tyle dokładna że powinna być podana miejscowość śmierci ( a często jest też podane miejsce pochowania). Kiedy już się dowiedzą o jaką miejscowość może chodzić powinni skontaktować z Austriackim Czarnym Krzyżem w sprawie ustalenia czy cmentarz w takiej okolicy istnieje jeszcze. Z tego co mi wiadomo ACK współpracuje z Ukraińcami przy renowacji kilku cmentarzy z I w.ś. w okolicach Lwowa. Jest więc szansa że w ten sposób da się ustalić miejsce pochowania tego Bartolomeo Dellagiocomo. Na przykład w miejscowości *** (pol.; ukr.: Hijcze) jest duży zachowany cmentarz Cesarskich Strzelców Tyrolskich wraz z mauzoleum na którego tablicach zachowały się dziesiątki nazwisk pochowanych żołnierzy. Może warto zapytać na początek w ACK czy mają te nazwiska z pomnika spisane ?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł: prośba
Post: 12-01-2008 19:53 
Offline

Rejestracja: 12-03-2007 20:47
Posty: 2
Lokalizacja: krosno
Witam.

Poszukuję wiadomości o moim przodku Michale Cymerman (brat mojego dziadka, pochodzili z okolic Krosna) Nie dawno znalazłem w "zbiorach rodzinnych "jego zdjęcie i dowiedziałem się jedynie tego, że był (prawdopodobnie i jak wynika ze zdjecia ) oficerem w armii CK. Jest już za póżno i nie mam od kogo się dowiedzieć gdzie służył , gdzie zaginął(zginął) i z jakiego okresu pochodzi zdjęcie które zapewne wysłał do rodziny.Jestem zdecydowany w poszukiwaniach szukać w Czarnym Krzyżu w Wiedniu, ale wcześniej piszę tu na to forum bo wiem że jest tu wielu Ludzi których wiedza pozwala na fachową odpowiedż.
Z góry dziękuje za zainteresowanie .
Pozdrawiam Janusz

ps. nie potrafię załączyć tu zdjęcia

_________________
pozdrawiam Janusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-02-2008 01:11 
Offline

Rejestracja: 16-05-2007 22:07
Posty: 36
Lokalizacja: Bochnia
Proponowałbym zacząć od rejestracji na portalu http://www.fahnen.republika.pl/ - sporo Ci tam wiary i po zdjęciu czasem podadzą Ci oddział, ewentualnie formację w jakiej służył. Dodatkowo mają pełne namiary na Kriegsarchiv w Wiedniu i znają ceny kwerendy. W Czarnym Krzyżu raczej nie ma co szukać - oni zajmują się cmentarzami.
Pzdr


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-03-2008 13:12 
Offline

Rejestracja: 12-03-2007 20:47
Posty: 2
Lokalizacja: krosno
[quote="Airacobra"]Proponowałbym zacząć od rejestracji na portalu http://www.fahnen.republika.pl/ - sporo Ci tam wiary i po zdjęciu czasem podadzą Ci oddział, ewentualnie formację w jakiej służył.....[/quote]
Dzięki wielkie za informację, niezwłocznie się zarejestruję.
Pozdrawiam Janusz

_________________
pozdrawiam Janusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-03-2008 09:47 
Offline

Rejestracja: 20-03-2008 09:43
Posty: 7
Lokalizacja: Ukraina, Kijow
Drodzy Panstwo!
Juz oddawna szukam grob swojego dziadka, Rosjanina, ktory zginal w czasie II wojny swiatowej w Polsce. Nazuwa sie Gwozdew German Pawlowicz.
Mialam duzo problemow, zeby na podstawie pisma z czasow wojny wyjasnic w jakich okolicach zginal dziadek (bylo napisane po rosyjski zupelnie inaczej).
Po otwarciu rosyjskiego archiwum http://www.obd-memorial.ru udalo mi sie wyjsnic, ze zginal w Zondranowej.

Mam chec odwiedzic ta miejscowosc, ale nie wiem, gdzie szukac pochowania.

Czy ma ktos cos do podpowiedzenia w tej sprawie?

Z powazaniem,

Swietlana

_________________
Swietłana


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-03-2008 12:09 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Witam,
w Zyndranowej pod pomnikiem który swego czasu wznósł Teodor Gocz (i który wysadzono) spoczywa podobno 4 żołnierzy radzieckich poległych w czasie operacji dukielskiej. Na pewno p. Gocz będzie znał więcej szczegółów na ich temat.
Największy w okolicy cmentarz na którym leżą żołnierze polegli w tym okresie znajduje się jednakże w Dukli.

Myślę że są na forum osoby które mogą podać ci namiary zarówno na pana Gocza jak i do Muzeum w Dukli gdzie być może znajdują się jakieś dokumenty dotyczące pochowanych na miejscowym cmentarzu wojennym z II w. św.

Pozdrawiam - M.Łopata

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-03-2008 12:19 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Adres pod ktorym zapewne można się skontaktować z p. Goczem: Muzeum-Skansen Kultury Łemkowskiej Zyndranowa, 38-454 Tylawa, tel. (013) 43 307 12 (adres znaleziony w sieci, jak ktoś ma lepsze namiary niech poda).
Zdjęcie pomnika:
http://www.stepow.pl/gallery/main.php?g2_itemId=1699

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-01-2009 20:47 
Offline

Rejestracja: 22-01-2009 20:17
Posty: 2
Lokalizacja: Bieszczady
Witam, poszukuję grobu pradziadka Wolanin Ignacy 18 LIR , IIIbaon. ur.1881. Pisałem już do PCK ale archiwum było w czasie wojny dwa razy spalone nic tam nie mają z I wś. W austryjackim czarnym krzyżu odesłali mnie do Krigsarchiw .I wreszcie coś ale mam teraz problem i zagadke, bo według rodzinnej histori zginął w 1915r. a tu odpowiedż i dokumenty że przebywał w szpitalu w Krakowie do marca 1917,na tym już utknąłem. Proszę o jakąś podpowiedż, poradę.


Na górę
Post: 24-01-2009 07:07 
Offline

Rejestracja: 03-10-2008 19:27
Posty: 58
zakładając, że przeszedł do wieczności w Krakowie, to został pochowany na wojskowej części cmentarza rakowickiego. Można to sprawdzić w Drogomirze i w księdze pochowań wojskowych w ZCK (dodatkowo prowadzone były wykazy zmarłych w kolejności alfabetycznej). Jeśli był w szpitalu na Łagiewnikach to pewnie spoczął na pobliskim cmentarzu wojennym przy obecnym sanktuarium.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl