Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 21:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 414 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 828 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 27-02-2008 16:52 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Bądź więc łaskaw udowdnić mu że konflikty takowe nie zaistnieją i tak jak on pogódź się ze stanem faktycznym,

W przeciwieństwie do kolesi na b. godzę sie z tym faktem w calej rozciąglości i z przyjemnością. Nie tylko z efektem sie godzę ale i z zasadami które ów fakt wywołały. Oni zaś negując te zasady (poprzez poddawanie w wątpliwość przyszłego efektu) godzą sie z tym tylko dlatego że muszą. Zrozumiałeś różnicę i zrozumiałeś dlaczego bronię swojego stanowiska czy dalej jest ważne dla ciebie tylko że słoneczko świeci i trawka kiełkuje ?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-02-2008 17:52 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
uruloki - oj chłopino trochę Cię poniosło chyba . Pożyjemy zobaczymy kto miał racje czy Polski imbecyl mający duuuże problemy z ortografią i infantylny podszywacz zarazem czy też mądry i górnolotny intelektualista zwiący się na forum uruloki.

Chciałbym aby tablice się pojawiły i aby wszystko w Bielance było jak dotychcasz bez kłutni i sporów, chociaż jakoś coraz mniej we mnie wiary w takie rozwiązanie jeśli Łemkowie mają mieć wsparcie u ludzi Twojego pokroju.

"Co do konfliktu to wygląda na to, że dla ciebie i drugiego kolegi o łudząco podobnym nicku i łudząco zbieżnych poglądach jego zarzewiem może być nawet samo istnienie Łemków." - ok ja jestem według Ciebie imbecylem , ale taka bzdura i podłe oszczerstwo nie przyszła by mi do głowy .

Bowiem podziały etniczne czy chcesz czy nie chcesz, zostawiając na boku tablice, po prostu istnieją. Różnice te mogą prowadzić do konfliktów albo wzbogacać (nie tylko materialnie) różniących się. A tablice dwujęzyczne są właśnie próbą takiego wzbogacenia kultury i krajobrazu. - użyłem słowa podział bo gdy wcześniej napisałem że rodzi się konflikt to ktoś odpisał mi o Kosovie i Afganistanie więc nazwij to sobie jak chcesz , mam nadzieje ze rozumiesz to że tablice popsuły stosunki międzyludzkie w porównaniu z czasem przed realizacją pomysłu wspaniałomyślnych aktywistów.

Czy podziały (rozumiane jako różnorodność nie konflikty) to coś złego samo w sobie ? Ludzie po prostu się różnią i tak już jest. Pochodzeniem narodowym, językiem i wyznaniem. Próby sztucznego i siłowego wyrównywania tych różnic już w historii były przerabiane i były to działania haniebne lub w najlepszych przypadkach tylko wątpliwe moralnie. - jeżeli te różnice przez sprawę tablic nie przybrały na sile nic a nic i to wszystko co tu wypisujemy to pisanie o czymś co nie ma miejsca - to ja naprawde jestem imbecyl i to do potęgi . Nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę że ludzie się różnią choćby dlatego że nie jestem Tobie w żaden sposób podobny.

Porównać można ewentualnie cenę nośnika dobra niematerialnego czyli tablicy (a będzie ich chyba dwie lub trzy) z ceną wykonania kilku mb drogi ale to wypada słabo jako argument przeciw tablicom. - ciekawe czy całkowity koszt tych tablic to będzie cena blachy + farba , jakoś mi się nie wydaje . Uczepiłeś się drogi a to był tylko przykład , ale pewno w Bielance nie ma w tej chwili innych potrzeb tylko tablice . Ciekawe było by zapytać znowu wszystkich mieszkańców czy wolą tablice zamiast np dofinansowania tymi środkami książek , ubrań , ciepłego posiłku dla dzieciaków w szkole ?? Tylko proszę nie czepiaj się tego że napisałem o dzieciach to jest tylko przykład , bo tamten był chyba nie przemawiający do Twojej wyobraźni.

"A moje porównanie do Gomółki – to bynajmniej nie tęsknota tylko wskazanie, że są Polacy którzy podobnie jak on nie mają pojęcia co to jest demokratyczne państwo prawa i nie szanują jego instrumentów. To strach po prostu przed prymitywnym szowinizmem, strach przed podburzoną przez nacjonalistów tłuszczą gotową bić i wysyłać na Madagaskar każdego kto wygląda, mówi i zachowuje się „nie po polsku”. Tłuszczą na której potrzeby „polskość” ma być na bieżąco definiowana przez imbecyli nie potrafiących nawet pisać w ojczystym języku bez błędów ortograficznych... Oczywiście jest to porównanie którego osoby infantylne i generalnie głupie nie są w stanie ogarnąć. Dla tych (oraz dla dzieci podszywających się na tym forum pod osoby dorosłe) wyjaśnienie dodatkowe: najpierw zaczyna się od zwykłego kwestionowania prawa innych do inności, potem są konflikty większości z upominającym się o swoje prawa mniejszościami a potem już równia pochyła. A na końcu powrót do przeszłości i Gomułka." - no to zobacz jak napisałeś dwukrotnie nazwisko towarzysza G. - ale wiem że tak jest przy szybkim pisaniu, tymbardziej ze nie wiadomo jakiej jesteś narodowości ,więc napewno nie przyszło by mi do głowy nazwanie Ciebie imbecylem. Zmartwie Cię jednak ze ogarnąłem to porównanie i tak jak Ty wymyśliłeś to że "problemem jest istnienie Łemków tak Pan G lub jego koledzy ogłaszali że stonka nam z USA przyleciała . Jeśli nie tęsknota to napewno przejawiasz podobną tendencje do oczerniania innych mających inne zdanie .

Nie widzę powodu dla którego Łemkowie z Bielanki mieli by przepraszać że żyją. - nie widzę powodu aby wymyślać takie bzdury . Wiem wyrwane z kontekstu ,a le i tak zdecydowanie nie potrzebne i idiotyczne posunięcie w prowadzeniu dyskusji nawet z dziesięcioma imbecylami .

Ogólnie najgłupsze, najgorsze, najbardziej infantylne i szkodliwe będzie bezpodstawne wieszczenie te tablice mogą przynieść daleko idące negatywne konsekwencje. - ja nie wieszcze( znowu jak Gomułka przekręciłeś fantazjujesz ) tylko się "głośno" zastanawiam zabierając głos w dyskusji, a podstaw jeżeli nie zauważyłeś w ostatnich prasowych relacjach i wywiadach z mieszkańcami to proponuje jeszcze raz przeczytać to co już w tej chwili mówią pytani o zdanie mieszkańcy Bielanki .

Czy tablice przyniosą jakiekolwiek negatywne konsekwencje ?? to się dopiero okaże , oby nie przyniosły czego wszystkim naprawde szczerze życzę.[/i]

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-02-2008 17:58 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
uruloki - nie jestem Twoim ani dla Ciebie żadnym "kolesiem" - na przyszłość oszczędź sobie takiego mnie określania .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-02-2008 18:38 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
A ja myślałem że piszę o imbecylach spod znaku swastyki (czy innej mutacji tego znaku) a nie o tobie. No ale jak uderzyć w stół to i nożyce się odezwą. Z cytowanych artykułów wynika tylko że ludzie mają na temat tablic różne zdanie a to nie jest jeszcze konflikt. Żaden. I nie bedzie bo nie ma ku temu powodu. Nie ma tez powodu do sensacyjnych tytułów.
Warto na marginesie calej dyskusji zauważyć że "za" wypowiadają sie (tak i w gazetach jaki i tutaj na forum) osoby dobrze znane z imienia i nazwiska a "przeciw" anonimowe indywidua.
Cytuj:
Chciałbym aby tablice się pojawiły i aby wszystko w Bielance było jak dotychcasz bez kłutni i sporów, chociaż jakoś coraz mniej we mnie wiary w takie rozwiązanie jeśli Łemkowie mają mieć wsparcie u ludzi Twojego pokroju.

Chlopie! Obudź się ! Dotychczas było bez tablic !
Chodzi o to żeby nie szczuć jednych na drugich podsuwaniem wyssanych z brudnego palca insynuacji że tablice to jakieś zarzewie do konfliktu etnicznego ! Jak się należą to mają być i koniec.
Ja nie wątpię że jest to słuszna, potrzebna , zgodna z prawem i ciekawa inicjatywa.
Tyle.

P.S. Kolegą moim raczej nie będziesz z twoimi pogladami więc odpuść sobie ten pseudoszacunek wyrażany dużymi literami.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-02-2008 19:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Uruloki, dla mnie kiełkująca trawa i świecace słoneczko są dlatego ważne by od nadmiaru innych ważnosci poważnie nie zwariować. A w temacie tejże dyskusji ważny by mi się wydawał spokój, ale za najważniejsze uznam byś pzostał przy swoim zdaniu. Czego jak czego, ale zwady tu z nikim, także z Tobą, nie szukam. Pozdrawiam.

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-02-2008 19:26 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
kolegami nie będziemy - no chyba że już jesteśmy np znajomymi bo też jestem z Gorlic a to małe miasteczko więc kto wie czy sie gdzieś kiedyś razem piwa nie napiliśmy bo tutaj jesteśmy anonimowi .

Jeżeli chodzi o szacunek (pseudoszacunek - jest mi obcym pojęciem ) wyrażany dużymi literkami to jakoś będziesz musiał z tym żyć bo traktuje w ten sposób każdego z kim rozmawiam - tak jakoś mam wbite do łba i Ciebie też będzie to zawsze dotyczyło tym bardziej że poza forum BN to Cie nie kojarze i nie wiem jakim jesteś człowiekiem .

Tablice dwujęzyczne niech się pojawią , różnic niech nie pogłębiają i niech nie bądą żadnym zarzewiem konfliktu .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-02-2008 19:52 
Offline

Rejestracja: 25-06-2007 07:08
Posty: 479
Lokalizacja: z Beskidu Niskiego
Uruloki :D Mam prośbę do Ciebie - zanim klikniejsz "wyślij", to wcześniej kliknij "podgląd", przeczytaj spokojnie to co napisałeś, popraw i dopiero wtedy wyślij. I jeszcze jedno: przestań (jeżeli - oczywiście - potrafisz) wszystkim, z którymi sie nie zgadzasz zarzucać ciągotki faszystowskie, bo zaczyna się to robić nudne.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-02-2008 05:48 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
http://tygodnik.onet.pl/30,0,6939,polsk ... tykul.html

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-02-2008 12:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Cytat z powyższego:
"Stefan Hładyk ze Zjednoczenia Łemków piękną polszczyzną mówi, że teraz powinna zwyciężyć demokracja. Na razie zamiast demokracji rodzi się wrogość i odżywają dawne spory. A Bielanka to jedynie poligon doświadczalny, bo w sprawie wprowadzenia dwujęzycznych nazw wypowiedzieli się pozytywnie wójtowie gmin: Uście Gorlickie, Sękowa, Ropa i Gorlice.

Czyli jednak! Smutno trochę i cokolwiek straszno nawet. Mamy zamęt jednak.

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz

cudne manowce, cudne manowce


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-02-2008 16:49 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Nierozsądna i przedwczesna wydaje mi się ta wypowiedź p. Hładyka oraz tak samo niebezpieczna jak "alarmujące" tytuły z prasy. Stało się konkretnie coś że p. Hładyk widzi "wrogość" ? Zdarzyły się znaczące akty agresji czy dewastacji ? To bowiem że ludzie mają odmienne zdanie i nie są jednomyślni jest w demokracji zasadą a nie czymś strasznym i wyjątkowym.
Czyżby "alarmiści" nie wiedzieli, że istnieje coś takiego jak samospełniająca się przepowiednia ? Jak się ludziom iks razy dużymi literami powie że konflikt istnieje to w końcu któryś mniej kumaty pomyśli: " Co ?! Cholera ! Jest konflikt a ja nie uczestniczę ?! Trzeba coś zniszczyć tym sk.... zanim oni zaszkodzą mnie !" Kto nie wierzy że to działa i zostało udowodnione eksperymentalnie tego odsyłam do przebogatej literatury psychologicznej.

Więcej spokoju wokół tej sprawy może tylko pomóc.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-02-2008 17:32 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Z tego artykułu wynika, że Hładyk powiedział tylko: " teraz powinna zwyciężyć demokracja." A to o wrogości i poligonie, to chyba niezbyt zręcznie wstawiony komentarz dziennikarzyny.
Ja tak to Widze...

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-02-2008 16:43 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
HM: Faktycznie, po dokładniejszym przyjrzeniu się temu cytatowi można uznać że komentarz ten nie pochodzi w całości od p. Hładyka.

Nawiasem mówiąc inne redakcje mogły by się uczyć pisać o tej sprawie na przykładzie tej zajawki:

Cytuj:
"Kolejne wsie o cyrylicy
Redaktor: J.R
29.02.2008.

W najbliższym czasie w następnych sołectwach naszego powiatu odbędą się konsultacje społeczne na temat wprowadzenia podwójnego nazewnictwa.

Inicjatorem wprowadzenia dwujęzycznych nazw miejscowości, w których znajdują się największe skupiska Łemków jest młodzieżowa organizacja społeczno-kulturalna „Czuha”. Stowarzyszenie to jest stosunkowo młodą organizacją, bowiem zostało powołane do życia zaledwie w czerwcu ubiegłego roku, a jedną z pierwszych spraw, jaką się zajęło był właśnie wniosek o podwójne (polsko-łemkowskie) nazwy miejscowości.

Przypomnijmy, że pierwsze z takich konsultacji społecznych niedawno odbyły się w Bielance. Wprawdzie wzięło w nich udział zaledwie 38 % uprawnionych do głosowania to opcja podwójnego nazewnictwa zdobyła większość. Radni gminy Gorlice, w której to leży Bielanka nad ewentualnym wprowadzeniem podwójnego nazewnictwa obradować będą w czasie sesji pod koniec kwietnia.

Kolejną gminą, która przeprowadzi niebawem konsultacje będzie Uście Gorlickie. Radni tej gminy podjęli już stosowną Uchwałę w tej sprawie. W najbliższym czasie należy zatem spodziewać się głosowań w Blechnarce, Hańczowej, Ropkach, Regietowie, Gładyszowie, Zdyni, Koniecznej, Nowicy, Kunkowej."


za: http://www.gorlice24.pl/powiat/kolejne- ... ylicy.html

Prosto, rzeczowo i na temat.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-02-2008 22:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31-05-2007 16:55
Posty: 642
Lokalizacja: Gdańsk
http://www.gorlice24.pl/powiat/kolejne- ... ylicy.html
straszne komentarze!!!!!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-03-2008 08:09 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Ot, jak zwykle - anonimowy szajs wypływa na wierzch. Z poziomu i argumentacji wypowiedzi "przeciw" tam zamieszczonych można wywnioskować, że piszą te komentarze dzieci lub osoby lekko upośledzone.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-03-2008 09:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-02-2008 09:54
Posty: 31
Lokalizacja: Kraków
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,42699,4974977.html

_________________
Jacek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 414 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 828 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl