Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:32

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19-11-2007 06:33 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Z niejakim Kornutem - Sławkiem od pewnego czasu (będzie z 3 lata wstecz) chodzimy sobie od tu i ówdzie razem po zaśnieżonym BN. Wczoraj podczas przemarszu z Klimkówki do Uścia powstał pomysł aby zapytać czy są na forum jeszcze inni ludzie posługujący się tym sprzętem podczas wędrówek zimowych. No więc pytam - jest tam kto na tych rakietach ? Może udałoby się zorganizować jakąś grupę i od czasu do czasu pochodzić w większym gronie ?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 23-11-2007 23:31 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
w tym roku spędzam okolice świąt i sylwestra na Wołowcu... i planuję "wciągnąć" się w rakiety. Podobno dzięki nim... BN z innej perspektywy

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-11-2007 20:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2007 17:10
Posty: 123
Lokalizacja: Mielec
A ja za dwa tygodnie mam plany szkoleniowe (dla gimnazjalistów) z rakietami, ale snieg zniknął i mam wątpliwości czy do 8-9 grudnia coś się w okolicy Uśia i Hańczowej zmieni.

_________________
od halnego
....niech cię zawsze na szlak trafi !!!


Na górę
Post: 12-12-2007 11:21 
Offline

Rejestracja: 12-12-2007 11:18
Posty: 1
uruloki pisze:
Z niejakim Kornutem - Sławkiem od pewnego czasu (będzie z 3 lata wstecz) chodzimy sobie od tu i ówdzie razem po zaśnieżonym BN. Wczoraj podczas przemarszu z Klimkówki do Uścia powstał pomysł aby zapytać czy są na forum jeszcze inni ludzie posługujący się tym sprzętem podczas wędrówek zimowych. No więc pytam - jest tam kto na tych rakietach ? Może udałoby się zorganizować jakąś grupę i od czasu do czasu pochodzić w większym gronie ?


Z chęcią przystąpiłbym aczkolwiek kupiłem chyba zbyt mało nośne rakiety jak na moja wage ponad 100kg (Baldas na alu-ramie). Jak mnie bedziecie wyciagac z zasp to chetnie ;-)


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-12-2007 16:05 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Na razie nie wymyślili jakichś specjalnych rakiet do chodzenia po błocie :wink: Jak będziemy się z Kornutem gdzieś wybierać damy znać wcześniej na PW 8)

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-12-2007 17:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-11-2006 16:10
Posty: 232
Lokalizacja: jasło
sa tacy co im brak śniegu nie przeszkadza
http://terakowski.republika.pl/szlak/pages/narciarz.htm
a tak poważnie to chodzi ktoś na rakietach (czy w rakietach -jak się mówi ?)
domowej roboty ? Pytam bo kiedyś próbowałem coś takiego sklecić z leszczyny
ale nie za bardzo zdawaly egzamin , może ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-12-2007 20:27 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Stary wątek ale masz w nim kopalnię różnorodnych wiadomości dotyczących rakiet, jeśli oczywiście będzie ci się chciało przegrzebać się przez całość: [url]http://ngt.pl/forum/[akcesoria]-rakiety-sniezne,1394,1.html[/url]
W mojej opinii samorobne rakiety mają się tak do "najnowszych wynalzków" jeśli chodzi o parametry użytkowe jak samorobne narty z desek do przeciętnych Rossignoli. Oczywiście jeśli oldskul i surwajwel rulez to nie ma rozmowy :lol: :wink: ...

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-12-2007 10:08 
Offline

Rejestracja: 13-12-2007 09:53
Posty: 3
Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej w Krakowie w celu promowania turystyki zimowej m.in. rakietowej, wymyślił Zimową Odznakę Turystyczną www.cotg.gory.info
Organizują również biegi na rakietach, a przy pomocy Urzędu Marszałkowskiego wyznaczono również szlaki rakietowe;)
Osobiście zastanawiam się rakiety mają przyszłość, na górę możesz wejść również na nartach, ale z góry na rakietach nie zjedziesz;]


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-12-2007 11:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-11-2006 16:10
Posty: 232
Lokalizacja: jasło
ale z rakietami po gęstym lesie łatwiej :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-12-2007 16:50 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Nie mam zamiaru nikogo przekonywać o wyższości rakiet nad nartami czy odwrotnie – są to bowiem dywagacje równie jałowe jak dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Po prostu rakiety służą do czego innego a narty do czego innego i używane, przynajmniej teoretycznie powinny być w różnych warunkach terenowych – przemawia za tym fakt że o ile się nie mylę oba sprzęty były używane już od prehistorii przez ludy północy równocześnie.

Piszesz, że na nartach można zjechać – cóż, gdybyś spróbował zjechać szlakiem prowadzącym z Homoli do Uścia, tam gdzie ostatnio schodziliśmy na rakietach z Kornutem prawdopodobnie potrzebna by ci była pomoc GOPR-u (z uwagi na nachylenie, wystające z pod śniegu kamienie i gałęzie oraz stopień zarośnięcia zbocza). Podobnie pod znakiem zapytania stała by wygoda wyjścia na Homolę w tym miejscu, lub dowolnym innym zakrzaczonym zboczem Beskidu N.

Do niewątpliwych zalet rakiet należą wg. mnie:
a) to że przypina się je do takich butów jakie aktualnie masz na nogach,
b) aby chodzić w rakietach nie trzeba posiąść żadnych specjalnych umiejętności – odwrotnie niż w przypadku nart.

Możliwość i łatwość poruszania się zimą w rakietach w dowolnie trudnym terenie ( z wyjątkiem skał) i w dowolnym kierunku jak wspomniał gezeb, także po zwykłych szlakach pieszych stawia moim zdaniem pod dużym znakiem zapytania celowość znakowania specjalnych „Szlaków rakietowych”

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-01-2008 09:49 
Offline

Rejestracja: 03-11-2007 22:43
Posty: 30
12.1.2008r. byłem na Magurze Wątkowskiej. Na samej górze śniegu około 70 cm. przypomniałem sobie o Waszych planach odnośnie rakiet - tu napewno by się przydały.


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-01-2008 23:44 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Również na cmentarz wojenny nr 46 Konieczna-Beskidek lepiej wybierać się z rakietami, dziś poszedłem od strony przejścia granicznego - na początku jeszcze ok, ale im bliżej cmentarza tym więcej śniegu a już na cmentarzu warstwa po kolana, czasem nieco wyżej...
ObrazekObrazekObrazek
... więc spacer po samym cmentarzu polecam w rakietach :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-02-2008 16:18 
Offline

Rejestracja: 21-12-2004 10:02
Posty: 69
Lokalizacja: Gorlice
Wybieram sie w niedziele w góry na rakiety może jest ktoś chętny mam dwie trasy Wątkowska lub koło Wysowej góra Jawor , Hrb, Płaziny przeł. Wysowska. Zapraszam.

_________________
Iść boso, poprzez śniegi,
byle tylko było do czego.


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-02-2008 19:03 
Offline

Rejestracja: 21-12-2004 10:02
Posty: 69
Lokalizacja: Gorlice
Wybieram sie w BN w niedziele moze jest ktos chetny, trasa do ustalenia.[/list]

_________________
Iść boso, poprzez śniegi,

byle tylko było do czego.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl