Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:32

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 25-07-2006 21:05 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
no dziurki sobie zrobili żeby znicze dawać :lol: nie będą gasły jak są obudowane z trzech stron :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-07-2006 21:07 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Zapewne gdyby umieli odpowiedzieć na to i kilka innych pytań można by uniknąć co najmniej kilku nonsensów i zniekształceń obiektu.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-07-2006 18:25 
nie mam czasu teraz, pracujemy w Grabiu i Ożennej, na cmentarzach greckokatolicich, nawet nie doczytałem tego co piszecie Panowie, powiem tak: nie próbuję nikogo tłumaczyć, siebie też, tyle, że w tym bełkocie zapominacie chyba czym jest, albo powinien być cmentarz, to smutne i tyle, nie chcę żadnego niechlujstwa, ale to co piszecie wyzute jest z sensu, tam leżą LUDZIE, nie tylko - drogi Mirosławie - Rosjanie (TY i taki błąd?). Chodziło mi tylko o dowody, nie o pustą i płytka jak brodzik dyskusję. Nie jestem fanem takiego przekazu, wolę w 4 oczy i zapraszam na cmentarz.... pozdrawiam, szy


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-07-2006 18:29 
ta, a pozniej ktos napisze, ze cmentarz zaprojektowal Jurkovic zamiast Wierdak & Towarzystwo Milosnikow Gminy Krempna

a gdzie Uru napisal ze tam tylko mochy spoczywaja?


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 27-07-2006 06:29 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Anonymous pisze:
ta, a pozniej ktos napisze, ze cmentarz zaprojektowal Jurkovic zamiast Wierdak & Towarzystwo Milosnikow Gminy Krempna

a gdzie Uru napisal ze tam tylko mochy spoczywaja?



pazuzu? :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-07-2006 08:09 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 13:45 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 27-07-2006 10:18 
Anonymous pisze:
nie mam czasu teraz, pracujemy w Grabiu i Ożennej, na cmentarzach greckokatolicich, nawet nie doczytałem tego co piszecie Panowie, powiem tak: nie próbuję nikogo tłumaczyć, siebie też, tyle, że w tym bełkocie zapominacie chyba czym jest, albo powinien być cmentarz, to smutne i tyle, nie chcę żadnego niechlujstwa, ale to co piszecie wyzute jest z sensu, tam leżą LUDZIE, nie tylko - drogi Mirosławie - Rosjanie (TY i taki błąd?). Chodziło mi tylko o dowody, nie o pustą i płytka jak brodzik dyskusję. Nie jestem fanem takiego przekazu, wolę w 4 oczy i zapraszam na cmentarz.... pozdrawiam, szy


Drogi Szymonie!!

Czy nie zdenerwowalbys sie, gdybys zobaczyl, ze ktos np. przy stawianiu powalonego krzyza lemkowskiego obcial mu ramiona i zrobil z niego krzyz lacinski? jaka roznica? w koncu jeden i drugi to krzyz :wink:
albo zalozmy podczas przeniesienia cerkwi skasowano kopuly i przykryto konstrukcje dachem dwuspadowm. o co cala afera, przeciez swiatynia byla i jest nadal.
nie rozchodzi sie o to (przy czym w calym zadufaniu p. Mielczarkowie sie upieraja, a Ty swoimi wypowiedziami do nich dolaczasz) ze cmentarz zostal wreszcie uporzadkowany, tylko o to CO MA WSPOLNEGO Z PIERWOTNYM WYGLADEM. uwazajac, ze architektura jest zdecydowanie mniej wazna od ponownej sakralizacji miejsca spoczynku poleglych zolnierzy mozna dojsc do paradoksalnego wniosku, ze wystawienie pomnikow i zrobenie kamiennego ogrodzenia nie mialo sensu. mozna przeciez to bylo ogrodzic zwykla siatka, postawic zwykly krzyz, groby skomasowac i tac na nich krzyze z rurek, wyszloby taniej :wink:
podobnie z cmentarzami lemkowskimi: po co wydawac pieniadze na konserwacje kamiennych krzyzy, zakopac to wszystko w ziemii, ogrodzic teren drewnianymi sztachetami i wstawic tablice ze to jest cmentarz.
wystarczy?? NIE. podejmujac sie rekonstrukcji cmentarza, zalozyliscie ze chcecie odtworyc to, co zaprojektowal Jurkovic. Na to poszly duze pieniadze publiczne (2000 zł w 2003, 1000 zl w 2004, 20000 zł w 2005 - te z budzetu wojewody i 2000 zl w 2006 z ROPWiM +to, co dostaliscie od ACK), czy nie warto by bylo najpierw dokonac solidnej analizy zachowanych zrodel i przekazow, zeby nie zostac posadzonym chociazby o marnotrawstwo publicznych funduszy? bo to, co jest teraz, z grubsza tylko przypomina zamysl Jurkovica

co do pierwotnego wygladu, owszem, dowodow nie ma na koncepcje Mirka, Mirek ma tylko bardzo mocne poszlaki, natomiast Wy nie macie kompletnie NIC. ZUPELNIE NIC. nawet tych kilku poszlak i chyba tym mozna tlumaczyc Wasza nerwowosc gdy sie mowi o tym, ze zrobiliscie cos zle. a ciosy na wiencie wraz z calym, dobrze jeszcze zachowanym pomnikiem kwatery austriackiej widac na zdjeciu, ktore mam, a to juz jest dowod :twisted:
a swoja droga nie raza Cie te rosyjskie krzye?? bo wg mnie sa nieestetyczne w nie chce mi sie wierzyc, zeby Jurkovic przy calym swoim geniuszu zaprojektowal takie "potworki"

pozdrawiam zyczac jednoczesnie wielu doznan estetycznych rzypodziwianiu swojego "arcydziela" podczas prac na cmentarzu w Ozennej


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 27-07-2006 10:19 
w 2004 powinno byc 10 000 zł ale mi jedno zero zniknelo.

pazuzu


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 28-07-2006 16:37 
Ktoś coś tu myli Panowie :evil: , ja niczego tam nie planowałem i nie analizowałem, zatrudniono mnie do nadania krzyżom wykonanym z piaskowca, tym nowym, fakturę zbliżoną do oryginałów, to tyle i to *** nie arcydzieło a zwykłe kucie. Pracowałem tam parę dni za pieniądze ACK i tylko w tym roku!!!! :evil:. Więc proszę nie mieszać mnie do kwestii kasy, zrobiłem, o co proszono i tyle. I proszę czytać uważnie co piszę, to pomaga zrozumieć intencje. Macie z tym kłopot! Niczego *** nie obcinam i nie przerabiam, a wy znajdzcie dowody, wtedy będzie o czym rozmawiać. Później znajdzcie kasę i zaprowadźcie ład. Dość mam forów, zadęcia i sarkania.... i wirtualnej waszej rzeczywistości. . Skoro tak wam to przeszkadza, to do roboty. Mi przeszkadzają połamane krzyże to organizuję ich naprawianie. Zapraszam nadal do pracy z nami........... i żegnam się z tym klepaniem w klawiaturę. Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 28-07-2006 16:39 
powyżej to ja, Szymon Modrzejewski, punk - kamieniarz


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 28-07-2006 16:43 
jedyne co widze - to fakt iż uczyniono z dyskusji na temat cmentarza, serie prywatnych wycieczek...
...do czego z przyjemnością się dołączę:
- po pierwsze na całym cmentarzem góruje olbrzymia lipa - i nie ma tu mowy o jakiejkolwiek pomyłce czy złej interpretacji. To w jej cieniu leżą żołnierze armii austro-węgierskiej i armii rosyjskiej. celowo pokreślam ten dość istotny fakt.
Dziwnym wydaje mi się więc powoływanie się na plan ACK - nie ma w nim zaznaczonego kluczowego elementu cmentarza jakim owa lipa jest. Co wiecej - jej istnienie poważa również prawidłowość jego wykonania. Jedna z kwater jest w nim umieszczona pod lipą - z racji na wiek drzewa jest to niemożliwe.
- moc poszlak Pana Mirosława jest dla mnie co najmniej wątpliwa, niestety. Co wiecej - z rozmów przeprowadzonych z mieszkańcami wsi wynika że elementy krzyży wykorzystano ( poobnie jak nagrobki z pobliskiego cmentarza ) na fundamenty. Jest to niestety dość ponura praktyka, zdarzajaca sie bardzo często.
- niestety jakośc wykonania remontu cmentarza jest nieciekawa - i to nie tylko dla mnie ale dla i dla wielu innych osób. Proponuje Panom skupić się na tym - to o wiele ważniejsze. Popełnione błędy konstrukcyjne i wykonaniowe są tak wyrażne że dają pewność iż otoczenie cmentarza ( murek ) nie wytrzyma długo.
Chciałbym się spytać dlaczego Panów nie zraziło brakoróbstwo wykonawców ( tudzież błędne poprowadzenie poziomów murków). Zmeniono kształt czapki nakrywającej murek. Nie wykorzystano oryginalnego kamienia, skorzystano z podmurówki cerkwi.
To są błędy które powinni zauważyć ludzie uważajacy sie za specjalistów w tej dziedzinie. Nieomylność zobowiązuje, a brak uwagi na takie fakty - pozwala mi w nią wątpić.
tyle.


Pracowałem na tym cmentarzu jak robotnik niewykwalifikowany machający łopatą zajmując się poprawianiem radosnej tworczosci wykonawców. Dlatego prosze by , jak to wczesniej zdażyło się Panom czynic, nie mieszać mnie do spraw finansowych. Swą prace wykonałem prawidłowo i z opdpowiednim do niej nastawieniem ( wszak to cmentarz !!!!! o czym zdaża się panom zapominać )

Kuba "Kubek" Zaremba
Członek NGK MAGURYCZ
kierowca i kopacz


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 28-07-2006 17:04 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 13:44 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 28-07-2006 21:21 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
pazuzu pisze:
co do lipy - to ze jej nie ma na planie, nie znaczy ze plan jest zly, bowiem na prawie zadnym planie cmentarza z okresu miedzywojenneo nie zaznaczano drzew :twisted:
na zdjeciu archiwalnym owa wielka lipa (jezeli to ta sama) jest tylko malym drzewem, ktore w niczym nie przeszadza.:


o którym zdjęciu mowa? ze strony Urulokiego?

na tym zdjęciu "owa wielka lipa" jest tą lipą która do dzisiaj rośnie na tym samym miejscu.


pazuzu pisze:
no a teraz pytanie: w ktorym miejscu dokladnie stala cerkiew?? :oops:


no to teraz już wiadomo :D

pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-07-2006 12:42 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 13:41 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 29-07-2006 20:17 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
...moc poszlak Pana Mirosława jest dla mnie co najmniej wątpliwa, niestety.

Cóż, jedyny komentarz który sie nasuwa jest taki że łatwiej jest uwierzyć w to w co chce się uwierzyć. Ja mam jak to nazywasz "poszlaki" że pomnik kwatery rosyjskiej wyglądal inaczej niz go współcześnie wykonano - twórcy zas remontu nie mają NIC na potwierdzenie prawidłowości swojego "wytworu". Poza tym zapewne nie wiesz nawet jakie materiały mam na myśli kiedy pisałem "tak pisze tutaj, a tak tutaj". Najbardziej przerażające jest to że remontujący cmentarz nr 3 w Ożennej najwyraźniej także nie wiedzą o co chodzi. Lub udają głupa.
Cytuj:
( wszak to cmentarz !!!!! o czym zdaża się panom zapominać )
- nigdy o tym nie zapominamy. Nigdy także nie zapominamy że najważniejsi na cmentarzu są zawsze pochowani. Natomiast remontujący cmentarze w okolicach Krempnej nader często o tym zapominają nie oddając pochownanym podstawowego hołdu jakim jest umieszczanie na krzyżach tabliczek imiennych o treści zgodnej z liczbą, nazwiskami, imionami , datami śmierci oraz przynależnością do jednostek wojskowych pochowanych pod nimi. W przypadku cmentarza w Ożennej nie spodziewam sie oddania takiego hołdu - podobnie jak nie oddano go na cmentarzu nr 5 w Grabiu.
Cytuj:
Dziwnym wydaje mi się więc powoływanie się na plan ACK

NIGDY nie powoływałem się na żaden "plan ACK", plan o którym mowa znajduje się w aktach Archiwum Państwowego w Krakowie (APK !) i dodatkowo został opublikowany w ogólnodostępnej publikacji książkowej na kilka lat przed rozpoczęciem remontu w Ożennej (J.P. Drogomir "Polegli w Galicji Zachodniej 1914-15")

Szymon napisał:
Cytuj:
Niczego *** nie obcinam i nie przerabiam, a wy znajdzcie dowody, wtedy będzie o czym rozmawiać.

Jakże, górnolotnie się wyraziłeś Szymon - jak na prawdziwego punka przystało - może jeszcze dodałbyś coś o zglanowaniu ?
Sęk, k***a w tym że do ciebie ŻADNE dowody nie docierają, a nawet, k***a nie zadałeś sobie trudu żeby zajrzeć do materiałów o których pisałem na stronie - żeby odpowiedzieć ci stylem który jest ci bliski. I żeby jeszcze pozostać w tym konwenasie stylu wypowiedzi - nie pi***ol mi tu, że się znasz na cmentarzach z I wojny.

I jest to dla mnie dziwne że tak gwałtownie bronisz prawidłowości wykonania remontu cmentarza o którego pierwotnym wyglądzie masz blade pojęcie.

Cytuj:
Skoro tak wam to przeszkadza, to do roboty.

Czyli co ? Mam przyjść nocą i utrącić te wytwory wyobraźni remontujących ? Bo rozmawiać rozmawiałem już chyba ze wszystkimi "odpowiedzialnymi" ?

Do całej reszty "naczelnych grabarzy" - jedno zdjęcie mi pokażcie, jeden rysunek archiwalny, jeden zachowany krzyż projektu Jurkowicza, w takiej formie jak go wykonano współcześnie na pomniku kwatery rosyjskiej na cmentarzu w Ożennej - ba ! - pokażcie mi chociaż jeden rysunek ręką Jurkowicza wykonany pokazujący analogiczny kamienny element gdziekolwiek - a obalicie wszystkie moje tzw. "poszlaki".
Propozycja jak myślę uczciwa - choć jak na razie ani pan inż. arch. Wierdak ani p. Mielczarkowie do "konkurencji" nie przystąpili, mimo przeprowadzonych rozmów.

M.Ł.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl