Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 16-04-2024 22:20

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: ups !
Post: 24-10-2004 16:54 
Niechcący namieszałem, taki byłem oburzony że pomyliłem numery cmentarzy. :oops: Oczywiscie tabliczki w których się zakochałem od pierwszego wejrzenia :evil: są zamontowane na cmentarzu nr 65. Jak ktoś odwiedził cmentarz 66 to też dobrze, bo jak miał ze sobą np. pracę Drogomira to mógł sie przekonać jaki jest obecny układ ngrobków w stosunku do pierwotnego, a także przekonać się iż faktycznie podczas remontu (parę lat wstecz) nie wykonano tam tabliczek nagrobnych. :wink: Dla niektórych jednak brak tych tabliczek na 66 to norma i można to skwitować "zawsze tak było". :shock:

No cóż, nigdy nie chciało mi się spamiętać tych pięciuset kilku numerowanych cmentarzy w Galicji Zachodniej 8)


Na górę
   
Post: 25-10-2004 22:13 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
usunąłem.
Bibliografię można znaleźć tu:
http://forum.pomoc24.net.pl/


Ostatnio zmieniony 26-04-2007 00:53 przez Marek Widurek, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 26-10-2004 12:11 
I po co ta cała wyliczanka :?:
Zadziwiające jest to że najbardziej zaciekły kolekcjoner kolejnych pozycji zdatnych do dopisania do tej listy pisze w poście o "zepsutych cmentarzach" :

Cytuj:
Obce mi są wasze pseudonaukowe bełkoty i problemy.


Tak że piszcie, opisujcie, wyszukujcie a mądrala i tak wie swoje :

Cytuj:
pseudonaukowe bełkoty i problemy


Po co ci czytać np. książkę Bobulskiego jak składa się ona prawie z samych "pseudonaukowych bełkotów" a zwłaszcza z "problemów" :?: Po co praca Dudy :?: Po co mrówcza praca Drogomira :?: Na co ci oglądanie zdjęć z albumu Brocha i Hauptmanna :?:

Największe nieszczęście dla cmentarzy wojennych w BN polega na tym że do remontów zabierają się ludzie dla których fakty to "pseudonaukowy bełkot i problemy".

Kiedyś padła na jednej z konferencji o cmentarzach (we wczesnych latach 90-tych, w tzw. kuluarach) uwaga że w ogóle to najlepiej byłoby zwłoki żołnierzy ekshumować i przenieść na jeden olbrzymi cmentarz a małe cmentarze zarównać buldożerami. Żeby wreszcie skończyć te "pseudonaukowe bełkoty" a zwłasza zlikwidować "problemy". Raz na zawsze. :evil:


Na górę
   
Post: 26-10-2004 13:36 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Czego psujesz Bartkowi wątek?

Trzeba było odpisać tam, gdzie Cię zabolało, czyli w wątku swoim: o "psuciu".

Zauważ, że nie zwróciłeś uwagi na przymiotnik: "psudonaukowe".

;)


Na górę
 Tytuł: nie rozumiem
Post: 28-10-2004 17:40 
jak na razie to najbardziej pseudonakowe są właśnie twoje posty...


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 28-10-2004 18:49 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Drogi Andrzeju!
Nigdy nie rościłem pretensji do kompetencji i wiedzy na temat cmentarzy jak Smok.
Nie mam też ambicji naukowych. Trudno więc moje posty nazwać pseudonaukowymi.
Oczywiście naukowe nie są - i nie miały nigdy takie być.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-10-2004 23:58 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 18:08 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 29-10-2004 09:26 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
usunąłem.
Bibliografię można znaleźć tu:
http://forum.pomoc24.net.pl/


Ostatnio zmieniony 26-04-2007 00:52 przez Marek Widurek, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 29-10-2004 14:32 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 18:17 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 29-10-2004 15:39 
Do "Marka Widurka":

Zawsze jest tak że jak ktos już nie ma żadnych argumentów w dyskusji to czepia sie np. wyglądu rozmówcy albo wymowy. W przypadku Forum internetowego najniższą formą upadku dyskutanta jest czepianie się błędów ortograficznych lub nicka. Komentując nasze nicki dałeś podsumowanie swojego poziomu. :?

Z drugiej strony nie trudno mi zrozumieć że poglądy moje i pazuzu zburzyły twój ogląd tych 30-tu cmentarzy które do tej pory "zaliczyłeś". Ale cóż,rzeczywiste fakty sa trochę różne od wyobrażeń albo projekcji życzeń. Można się oburzać (choć najlepiej by było oburzać się na sprawców tych faktów) ale w oburzeniu na rozmówców nie należy przekraczać granicy którą jest po prostu ... śmieszność. :?

Co do treści twojego postu to chyba pomyliłeś sobie całkowicie forum . To jest forum o Beskidzie Niskim i jego aspektach a nie forum literatury fantasy czy też forum mitologiczne. Choć trzeba przyznać że próbka twojej twórczości na temat systematyki smoków u Tolkiena, oraz pewnego rodzaju zdolność do widzenia świata oczami fantazji prognozuje że zdołałbyś może coś zdziałać :wink: na niwie powieści fantasy. Myślę że lepiej będzie jak zrezygnujesz ze zwiedzania cmentarzy wojennych na rzecz na przykład ruin zamczysk, podziemi itp. Zawsze bowiem łatwiej znaleźć tam jakiś materiał na powieść fantasy niż na cmentarzach wojennych o których już niestety kto inny napisał tomy wypełnione faktami (zresztą z rodzaju faktów "pseudonaukowych" jak już raczyłes zauważyć). Z ciekawością (kliniczną) przeczytam powieść fantasy, którą już poprzednio obiecałeś napisać, osadzoną w Beskidzie Niskim. :lol:

Nie skomentuję także używania przez ciebie nicka "Marek Widurek", prawdopodobnie osoba (skądinąd poważana w swoim środowisku, zapewne :wink: ) nie byłaby zadowolona że ktoś w jej imieniu dyskutuje z oczywistymi faktami. Ale cóż, jak już kiedyś nadmieniłem, na forum internetowym byłoby dużą naiwnością sądzić że w rzeczywistości jesteś tym za kogo sie podajesz. Nie zdziwił bym się gdyby a tym Forum, w tym temacie ktos podpisał się np. R.Frodyma, bo jest to po prostu możliwe.

Nie mam nadziei że weźmiesz sobie te uwagi do serca, bo już dawałeś przykłady że nie chodzi ci o rzeczywistą dyskusję o kondycji cmentarzy, perspektywach ich odbudowy czy też sposobie naprawy zaistniałej sytuacji czy o winnych tych "niedociągnięć" a jedynie na udowodnieniu ... no właśnie czego :?: :shock:

To tyle tytułem komentarza dla nowo upieczonego pisarza fantasy. :roll:


Na górę
   
Post: 29-10-2004 22:40 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
usunąłem.
Bibliografię można znaleźć tu:
http://forum.pomoc24.net.pl/


Ostatnio zmieniony 26-04-2007 00:52 przez Marek Widurek, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 29-10-2004 23:54 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
usunąłem.
Bibliografię można znaleźć tu:
http://forum.pomoc24.net.pl/


Ostatnio zmieniony 26-04-2007 00:52 przez Marek Widurek, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 30-10-2004 00:48 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Marek Widurek pisze:
Są fora, które wręcz ograniczają do siebie czynny dostęp jedynie do ludzi uprzednio zarejestrowanych i sprawdzonych (proponuję Bartkowi Wadasowi zastanowienie się nad tym). Bierny udział mogą brać wszyscy a czynny zarejestrowani. I wtedy stosuje się nicki, lecz nie ma bezkarności w chamstwie, obrażaniu innych i grubiaństwie. Bo dane kryjące się pod nickiem znane są administratorowi.



Marku...przecież rejestrować się mozna w nieskończoność...na szczęście Wasza dyskusja nie wymknęła się jeszcze spod kontroli.
Jak to w każdym forum bywa...poziom dyskusji ma kształt sinusoidy...prócz naprawdę postów o małej wartości...przekazaliście ogrom wiedzy i wskazówek...
Tylko proszę... załóżcie czasem nowy temat...za miesiąc nikt juz przez to nie przebrnie...ale i tak Wam dziękuję...


Na górę
 Tytuł: No tak
Post: 30-10-2004 20:59 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Rzeczywiście.
Dmuchałem na zimne, bo póki co, bardzo lubię się przekomarzać z Urulokim.


Na górę
 Tytuł: nie prawda
Post: 26-11-2004 14:13 
nie prawda minął miesiąc i przebranęłam


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl