Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 15:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rotunda
Post: 30-11-2015 18:00 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
http://www.gorlice24.pl/2,TV_Gorlice24.htm?id=243
Nie mogę się powstrzymać od komentarza: @#$%^& !!!

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł: Re: Rotunda
Post: 01-12-2015 09:38 
Offline

Rejestracja: 15-03-2007 08:41
Posty: 225
Nocny marsz z pochodniami, sztandarami i śpiewem zawsze niedobrze mi się będzie kojarzył i nic na to nie poradzę. Jeśli dobrze pojąłem filmik – w Dniu Niepodległości (a raczej w nocy) pomodlili się i - jak potrafili - oddali hołd wszystkim tam pochowanym z różnych stron Austrii, Czech i Rosji.
W lesie hałas ostatnio duży (budowa drogi między Jaworzyną a Rotundą), więc może chociaż w nocy dobrze byłoby zachowywać się z większym umiarem. No i śpiew koniecznie należałoby poćwiczyć.


Na górę
 Tytuł: Re: Rotunda
Post: 01-12-2015 10:59 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
KG pisze:
jak potrafili - oddali hołd wszystkim tam pochowanym z różnych stron Austrii, Czech i Rosji.

Ja odebrałem to inaczej(z tego krótkiego filmiku):
Rotunda, żołnierze rosyjscy i austro-węgierscy - (a więc zaborcy), polegli w lutym/marcu 1915 (a więc długo, długo przed odzyskaniem niepodległości i 11 listopada 1918)...jako, że ma to niewiele wspólnego (moim zdaniem) ze Narodowym Świętem Niepodległości...chłopcy przyszli z pochodniami na groby wrogów i najeźdźców by im wykrzyczeć, że jeszcze Polska... A modlitwa szła im nad wyraz kulawo.
A może po prostu niewielu z uczestników marszu wiedziało o co chodzi z tą I światową i Rotundą...?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl