Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 18:41

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 06-05-2009 16:37 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
A ja jestem zniesmaczony twoim kometarzem będącym w istocie próbą cenzury poruszonej przeze mnie kwestii.
Zamiast czytać więc twoją opinię wolałbym dowiedzieć się konkretów.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-05-2009 18:16 
Offline

Rejestracja: 10-04-2006 23:15
Posty: 90
Lokalizacja: z łąk malowanych zbożem rozmaitem
A mnie się wydaje, ale może tylko mnie, że wątek zapoczątkowało zaproszenie na uroczystość, a więc to ty się wcinasz uruloki, może założysz temat kto, ile i od kogo bierze, za to i tamto, jeśli cię to tak strasznie ciekawi co ? Może nawet powstanie kilka nowych stowarzyszeń, gdy ludzie zobaczą jaką kasą na tym można trzepać :lol: :lol: Najpierw :
uruloki pisze:
Ale czy zdążycie do 2-go maja wykarczować z wnętrza pola grobowego te 3 potężne pniaki które tam zostały. Oto jest pytanie.

A potem :
uruloki pisze:
Co do pniaków to przepraszam za porzednią namolność - doszła do mnie wiadomość że nie mieliście za nie zapłacone, nie było w umowie to zostały. Czyli nie ma sprawy. W zasadzie.

Oj jakie niewiniątko, bosze, tak mi się wymsknęło ale nie ma sprawy. W zasadzie.
Ps. Zalogowałem się jako 140 więc jeśli to za późno by coś powiedzieć to proszę admina o usunięcie tej wypowiedzi :oops:

_________________
Co dajesz to wraca, wielokroć większe.....


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-05-2009 18:39 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Ciekawe ile jeszcze postów minie zanim pojawi się konkretna informacja.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-05-2009 22:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Cóż, przeczytałem, co powyżej, smutne to..., a żadnych brudów w tej sprawie nie ma, a przykre, bo ten i ów może wątpić w społeczną pracę maguryczan...
Oto prawda:
prace na tym cmentarzu prowadzone były podczas dwóch obozów Magurycza społecznie, w VII i IX 2007 roku oraz po części nie społecznie we IX 2008.
Prace zaplanowane wspólnie z SPN wykonaliśmy.
Pniaki pozostały, owszem, te które budowli nie szkodzą, jakoś nie było czasu zwyczajnie, ale luz, pośpiechu nie ma, w sumie jak jeszcze pogniją to będzie nam łatwiej, hehehe
Ostatnio kumpel z Jasła zaczął usuwać, społecznie!!!, pniaki na 58, pewnie i na te da się namówić
A w ogóle to nieładnie się zachowujesz uruloki
To tyle na ten temat, możecie pomóc jak chcecie??? społecznie

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 05:28 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Czyli nie było odpłatnej umowy pomiędzy organizacją która zatrudniła wykonawcę i wykonawcą. Nikt nie otrzymał wynagrodzenia ? Po części nie społecznie, powiadasz...
Pomogę wam jak przestaniecie się wypowiadać jak Pytia, na razie na przykład na powyższe pytanie nie odpowiedziałeś...

W lecie będziemy porządkować jeden z cmentarzy w powiecie tarnowskim i prawdopodobnie gruntownie karczować cmentarz na Słowacji we współpracy ze Słowakami . Pomożecie ? Naprawdę społecznie, za swoje ?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 05:34 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
I jeszcze jedno - zapraszasz do współpracy ale nie przypominam sobie abyście publicznie zapraszali kogoś do pracy przy tym cmentarzu. Popraw mnie jeśli się mylę.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 07:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
jakaś chora jazda...
ja osobiście podpisałem umowę na przeprowadzenie prac we IX 2008
z SPN, które dostało pieniądze od ROPWiM
i tak
3000 zyły kosztowała chemia
1000 zyły tablica
a 6000 praca 8 osób po 12 h przez 8 dni we IX 2008

tak więc prace na tym cmentarzu prowadziliśmy społecznie w 2007 roku, zaś we IX 2008 pracowali tam ludzie - owszem związani z Maguryczem - ale nie w ramach działań stowarzyszenia

Uruloki, daj spokój, bardzo niegrzeczne są twoje insynuacje dotyczące pieniędzy, obrażasz mnie i dziesiątki osób związane z Maguryczem przez zwykłe dobre chęci.

Słyszałem, że dopytujesz się z czego żyję? Z pracy, z pracy, rzadkiej, ale takiej która daje minimum na życie, mi to starcza.

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 12:07 
Offline

Rejestracja: 07-12-2006 11:02
Posty: 117
Rzeczywiście dyskusja nacechowana emocjami. Ważne że wyremontowano ten cmentarz !
Chociaż pewne nieścisłości w wypowiedzi p. Szymona też są, bo skoro "nie w ramach działań stowarzyszenia", to czemu w sprawozdaniu całorocznym działalności Magurycza zapisano: "8 – 13 IX – prowadzenie prac remontowych na cmentarzu wojennym nr 59 z I W.Ś., Przysłup, gm. Uście Gorlickie; środki pozyskane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowicy z Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa". Wynika, że robił to Magurycz i super.
Mnie jeszcze jedno zastanowiło oglądając zdjęcia. Czy na poświęcenie byli zapraszani oficjalnie przez organizatorów prawosławni duchowni, bo na zdjęciu ich widać nie było?

_________________
romaszka


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 12:17 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
romaszka pisze:
Mnie jeszcze jedno zastanowiło oglądając zdjęcia. Czy na poświęcenie byli zapraszani oficjalnie przez organizatorów prawosławni duchowni, bo na zdjęciu ich widać nie było?


Podobno był zaproszony ks. Dubec, ale nie dojechał

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 15:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Do każdych prowadzonych prac zapraszamy, vide strona Magurycza!!!!!!!!!!!!!!!
Przy okazji, jak ktoś chciałby pomóc w Smerekowcu przy krzyżach przydrożnych i na cmentarzu w sobotę to zapraszamy :D

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 15:39 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
romaszka : Oczywiście że jest ważne iż wykonano te prace. Bezsprzecznie. Lecz nie jest bez znaczenia kto, w jakiej formie i za ile Czy społecznie czy jako rzemieślnik za kasę. I tu masz rację co do twojej uwagi: to powinno być jasne.

Szymon : Tak też właśnie sądziłem, że utrzymujesz się z pracy i tak mi mówiono. Normalnie z zarabiania pieniędzy, zwyczajnie jak każdy. Nie musisz o tym wspominać bo to jest „oczywista oczywistość”. Ale nie jest dla wszystkich oczywiste że, jak się okazało, także z pracy zarobkowej na cmentarzach. Skoro robisz to samo raz społecznie a raz niespołecznie, przy czym nie do końca wiadomo które jak, to się nie dziw że ktoś o to pyta.

Ponieważ nie wiem o jakich insynuacjach piszesz nie odniosę się do tego. Natomiast wierz mi – w żadnym momencie tej dyskusji moją intencją nie było obrażanie ludzi mających dobre chęci i pracujących bezpłatnie. Tak, że nikogo nie oszkalowałem, nie zniesławiłem a jak się też po twoich wyjaśnieniach okazało nie insynuowałem i nie konfabulowałem.

Co do Smerekowca - to rozjaśnij - wszczyscy pracują społecznie czy ktoś jest zatrudniony ?

Kończąc doprawdy nie wiem po co żeśmy tu tyle korespondowali skoro mogłeś od razu napisać, że przy remoncie tego cmentarza zarobiliście ca. 7000 PLN. Ci co nie mają pojęcia o czym mowa zbędnie by się tyle nie emocjonowali i nie podnosili sobie ciśnienia.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 15:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Romaszka, owszem jest taka nieścisłość, trochę wynika z mojej winy, rozpędu, faktu, że remont to suma prac społecznych i komercyjnych (podczas tych ostatnich byli też tacy, których w liczbie osób nie wskazałem, a pracowali społecznie...), a także faktu, że wykorzystywaliśmy sprzęt Magurycza uznając, że cel jest słuszny, a koszty w przypadku wynajęcia firmy byłyby wyższe znacznie, a tymczasem dotacja była terminowa i ograniczona, co jest normalne...
Czyli albo remont albo nic...
Nie powiem żeby taka sytuacja była luksusowa, wprost przeciwnie, czuję zgrzyt, bo ktoś powie, że wykorzystujemy sprzęt niezgodnie z przeznaczeniem...
Ale, na wszystkie nagrobki świata!!!, "moi" ludzie dostali za tę pracę po 7 zeta za godzinę... wiecie, że są przedsięwzięcia gdzie wolontariusze dostają po 200 euro kieszonkowego na dwa tygodnie...
Czyli jest to suma środków własnych i ROPWiM.
Na koniec: Magurycz to niewielka grupa ludzi, spotkaliśmy się w zeszłym roku na 4 2-tygodniowych obozach społecznych (średnio 15 osób x 12h x 14 dni x 4 = 10080 społecznych roboczogodzin... x 10 zyły, co jest śmieszną dość kwotą za ich pracę w moim mniemaniu, zwłaszcza jeśli zważyć warunki w jakich pracują, to to jest praca o wartości ponad 100 tysięcy zyły..., radość jak dla mnie), był kłopot ze zgromadzeniem ekipy na kolejny obóz i... uznałem, że lepiej jest zaproponować tak skromne wynagrodzenie niż nie robić nic... to drugi taki wypadek w 23-letniej historii Magurycza.
Wyjątki potwierdzają regułę...
Jeśli taka sytuacja kiedyś, gdzieś się powtórzy, raczej podejmę podobną decyzję..., nawet jeżeli to kogoś razi.

Myślcie co chcecie, ale może najpierw przepracujcie społecznie tyle co przeciętny Magurycza wolontariusz, a dopiero później sekujcie ich za to, że wzięli raz w roku po 7 zyły za h przez 8 dni...

ZAPRASZAM DO PRACY Z NAMI, SPOŁECZNEJ PRACY, NA NIEJ OPIERA SIĘ IDEA MAGURYCZA I TAK ZOSTANIE, BO TAK JEST DOBRZE!

p.s.: nikt nie wyłożyłby pieniędzy na wykonanie tego, co zrobiliśmy (mam na myśli dorobek Magurycza) za pieniądze... nie ma takich instytucji, a praca społeczna ma całą gamę walorów nieosiągalnych przy pracy za pieniądze... i o to też - poza dbałością o sztukę sepulkralną, która jest istotą - chodzi...

Pozdrawiam

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 15:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
W Smerekowcu społecznie :D

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 15:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
to ja na tym kończę...
wczoraj stawiałem nowy krzyż trójramienny na Odernem, za kasę...

poza wskazanymi wyżej wyjątkami praca Magurycza jest pracą społeczną, a swojej prywatnej "cmentarnej" na ogół działalności, nie umieszczam w kalendarium Magurycza...

Tyle

Do zobaczenia na cmentarzu :D

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2009 16:42 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
poza wskazanymi wyżej wyjątkami praca Magurycza jest pracą społeczną,

Lepiej wskazać późno niż wcale. I po co było mieszać z tym "społecznikowaniem" w Przysłupie na stronie i nie tylko ? Na drugi raz Szymon jak kasujecie kasę to objaśnij postronnych bo może zdażyć się sytuacja że kto nieświadomy przyjedzie pomóc za free a reszta za te "symboliczne" 7 za godzinę :lol:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl