Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 08:56

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 09-05-2009 09:16 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Widzisz Darek chodzi o to że nigdy nie było niejasności co my robimy, w jaki sposób, dlaczego tak a nie inaczej, za jakiej wielkości i czyje pieniądze. Właściwie nawet zawsze kierowaliśmy sami dziennikarzy na takie pytania. A tu jak widzisz trochę rzetelnej informacji trzeba było wyciągać w wielkich bólach w tonie który wielu odebrało jako "dworowanie" bądź nawet "obrazę". Dla mnie symptomatyczne jest że osoby związane z Maguryczem zaczęły od ataku na osobę pytającego zamiast ukrócić chorą sytuację "szumu informacyjnego" jedną krótką wyliczanką: kiedy, kto; co społecznie i ile a co za kasę zarobkowo.

Szymon napisał:
Cytuj:
uruloki, nigdy więcej tego błędu nie popełnię, choćby skały i pniaki srały.

Mam nadzieję że piszesz o błedzie polegającym na braku pełnej informacji prowadzącej do dezinformacji. Jeśli tak to w porządku. Szkoda tylko że nie doszedłeś do tego od razu.

Szymon zapytał:
Cytuj:
Zatem pytam przy okazji:
czy jeśli prowadzę, koordynuję projekt przez 6 miesięcy i dają/płacą mi za to 3000 zyły [o które sam zabiegałem] to śmierdzę kasą? czy tylko oczekuję możliwości funkcjonowania w tym czasie (prąd, opał, telefon, jedzenie... etc. etc.) .

Było by o niebo przejrzyściej gdybyś utrzymywał się z całkiem innego zajęcia. Tak, to wygląda z twej wypowiedzi że ten "prąd, opał, telefon, jedzenie... etc. etc." prywatny jak rozumiem, pokrywasz z "okruszków z projektu". Wierz mi że wielu ludzi prowadzi szeroko zakrojoną działalność społeczną dokładając nawet do niej z kasy zarobionej w swej pracy zawodowej. Nie mówię ani nie mam tu na myśli działalności stowarzyszenia w którym sam działam, żeby nie było znowu nijakiej kontrowersji.

Przy okazji: o tablicy pisałem myśląc o konserwacji tablicy inskrypcyjnej. O innej mi nic nie wiadomo. Napisz waść o jaką tablicę chodzi, gdzie i kiedy wmontowaną. Proponuję za pierwszym postem :wink:

Pozdrawiam pracujących społecznie i wszystkich rzetelnych rzemieślników pracujących w Beskidzie Niskim.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-05-2009 13:54 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
uruloki pisze:
Dla mnie symptomatyczne jest że osoby związane z Maguryczem zaczęły od ataku na osobę pytającego zamiast ukrócić chorą sytuację "szumu informacyjnego" jedną krótką wyliczanką: kiedy, kto; co społecznie i ile a co za kasę zarobkowo.


to o mnie :?: :lol:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-05-2009 19:09 
Offline

Rejestracja: 16-12-2007 11:15
Posty: 68
Lokalizacja: Jasło
Witam !!!
Uruloki widzę że chodzi Ci o kasę a powiedz mi jak będzie wyglądała współpraca ze Słowakami?? Czy Wasze Stowarzyszenie robi to w czynie społecznym ??
A powiedz mi czym się Wasze Stowarzyszenie zajmuje i ile zrobiliście w ciągu całej działalności Waszego stowarzyszenia i gdzie podaj jakieś kalendarium bo jestem też zainteresowany Waszymi poczynaniami w tej kwestii lub podaj linka do strony bym mógł poczytać jeśli jest taka .
Szymon ciężko pracuje wiem bo miałem z nim szansę pracować I PRACOWAŁEM W CZYNIE SPOŁECZNYM !!!!!!!!!!!!!!!!! .
a może Wy się włączycie w wycinanie pniaków na cmentarzu numer 58 Zapraszam

_________________
Kocham Beskid Niski


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2009 11:56 
Offline

Rejestracja: 19-08-2005 10:57
Posty: 79
Lokalizacja: Węgrzce
Hej
Szkoda tracić czasu na takie paplanie z osobami pokroju urulokiego.
Może ona na państwowym robi to i ma czas na bzdury ale nam Szymon życie ucieka - ja już się wyleczyłem.

RAV - siła pracy


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2009 16:20 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Jasne RAV, osoba to akurat zrozumiałe że osoba twojego pokroju (anonimowy członek Magurycza zapewne, choć i tego do końca mi nie wiadomo) nie potrzebuje dyskusji w której się okazuje, że mogą paść pytania a co najważniejsze także wyjaśnienia zupełnie dla wielu zaskakujące. Po co dyskutować, czas przecież to pieniądz, co RAV :lol: ? Tylko nie rozumiem po co piszesz apelując żeby nie pisać ? RAV – siła logiki :lol: ?

Tym nie mniej Roncziemu odpowiem: no zgadza się ! Chodzi o kasę zarobioną na tym cmentarzu. Kto, komu, za co i ile. I zostało to już wyjaśnione tak dogłębnie i z wszelkimi didaskaliami, że nawet ja nie mam pytań dodatkowych w tej kwestii.

Tak, ze Słowakami będziemy porządkować/remontować jeden z ichnich cmentarzy wojennych w czynie społecznym w 1 – 2 kolejne weekendy najprawdopodobniej na wakacjach. Nie zapewniamy: refundacji kosztów dojazdu, ewentualnego noclegu, wyżywienia i napojów oraz ubrań roboczych. Można liczyć na: podwiezienie dla ilości osób proporcjonalnej do wolnych miejsc w samochodach i jak zawsze na ciężką pracę (kto z nami robił w Cieklinie-Józefowie czy Ropicy Górnej cm. 77 to wie o co chodzi). Zapewniamy: pełny zestaw narzędzi potrzebnych do pracy. Czyli to co zwykle. O terminie powiadomimy także tradycyjnie między innymi na tym Forum (choć jak pokazuje praktyka to już nieco bez sensu). Materiały eksploatacyjne – paliwo do wykaszarki i piły oraz oleje i smary pokryjemy częściowo z pieniędzy CRUX GALICIAE pochodzących z obowiązkowej składki (50 PLN rocznie). Strona słowacka (KVH Beskydy) także pracuje społecznie i ustali wszelkie formalności (m.in. terminy a także ostateczną lokalizację prac).

Linka do naszej strony z interesującymi cię informacjami znajdziesz w tej dyskusji we wcześniejszych postach.

Porównywanie naszych organizacji jak już pisałem wcześniej kilkakrotnie jest bez sensu z wielu przyczyn. Jeśli masz jakieś szczegółowe pytania odnośnie naszych działań załóż najlepiej osobny temat dla danego cmentarza - będzie przejrzyściej. Zapewniam, że postaram się odpowiedzieć bez oburzenia i wykrętów.

Do wycinania pniaków na cmentarzu nr 58 ja osobiście się nie włączę i tobie odradzam. Część pniaków jest bowiem wrośnięta w kamienno-ziemny wał otaczający cmentarz. Wykarczowanie tych pni spowoduje powstanie dziur i erozję wału; w 2-3 lata wał będzie wyglądał gorzej niż przed tym. Kto nie wierzy niech dokładnie obejrzy wał na Rotundzie, tam też zapaleńcy nie słuchali – różnica jednak między tymi cmentarzami jest taka, że dla Rotundy w momencie karczowania była dobra dokumentacja i realne perspektywy odbudowy to i szkoda będzie krócej widoczna. A dla cmentarza nr 58 nikt wykonania takiej dokumentacji, z tego co wiem nie ma nawet w planach, o fizycznej rekonstrukcji nie wspominając.

Zresztą, żeby nie sięgać do Rotundy – dobre chęci już spowodowały pewne szkody na cmentarzu nr 58 – ktoś wyciął i wyciągnął korzenie z „piramidy” , zrobiły się dziury, pokazała się ziemia i to co dotąd jeszcze jako-tako stabilne zaczęło jechać.

W środku, owszem można karczować pnie ale trzeba przy tym pamiętać, że często są wrośnięte głęboko w pola grobowe i w kamienne obrzeża grobów, trzeba by było je ponownie rekonstruować. Są to „dość poważne” roboty ziemne, a te jak wiadomo na cmentarzu wojennym wymagają odpowiedniej zgody.

Tak, że chęci masz dobre ale licz się z tym, że skutek może być opłakany.

Wracając jednak do cmentarza nr 59 na Przysłupie – o jakiej tablicy emaliowanej (forma, miejsce zamontowania, treść) i kiedy zamontowanej pisał Szymon ?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2009 18:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Forma: tablica wypukła - blacha emaliowana, 90x60 cm.
Koszt tablicy: 1000,00 PLN (zamówiona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowicy).
Zamontowana społecznie 29 IV 2009 przed południem w południowo-zachodnim rogu muru cmentarnego od zewnątrz (być może lokalizacja ta zostanie zmieniona).
Treść:
"CMENTARZ WOJENNY NR 59 / OKRĘG NOWY ŻMIGRÓD / projektował Duszan Jurkowicz / Miejsce pochówku 60 żołnierzy armii austro-węgierskiej i 20 armii rosyjskiej - poległych w 1915 roku / Odnowiony w latach 2007-8 przez Stowarzyszenie Magurycz z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Nowicy".
+ logo ROPWiM...
Gwoli ścisłości swój wkład w ten remont ma także Fundacja Wspomagania Wsi, Fundacja im. Stefana Batorego oraz Fundacja Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość, bo podczas obozów, które odbyły się dzięki dotacjom z wyż wymienionych fundacji pracowaliśmy m.in. na tym cmentarzu w 2007 roku, co wykazałem w stosownych sprawozdaniach.

uff, to tyle w tej sprawie...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2009 18:44 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Dzięki za info.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2009 19:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2005 15:43
Posty: 1693
Lokalizacja: Biecz
Podsumowując.
Z przebiegu dyskusji (na pierwszym jej etapie przynajmniej) wydawało mi się, ze chodziło o te nieszczęsne pieńki.
Czyli pieńki powinny zniknąć!!!

Tak dla przypomnienia dwie wypowiedzi urulokiego z początku dyskusji:

Cytuj:
Ale czy zdążycie do 2-go maja wykarczować z wnętrza pola grobowego te 3 potężne pniaki które tam zostały. Oto jest pytanie.


Cytuj:
Ironiczna ? Która ? Ta w której zapytałem o pniaki ? No bo co to w sumie za impreza kiedy pniaki sterczą tu i ówdzie ?


Po drodze pojawiły się sprawy finansowe. Kto komu ile zapłacił i za co. Czy zapłacono za pieńki?
Sprawy finansowe zostały wyjaśnione a tu na koniec zaskoczenie w kwestii technicznej. Przerasta mnie to (biorąc po uwagę poruszane także w tym temacie wątki logiczne)

Cytuj:
Do wycinania pniaków na cmentarzu nr 58 ja osobiście się nie włączę i tobie odradzam. Część pniaków jest bowiem wrośnięta w kamienno-ziemny wał otaczający cmentarz. Wykarczowanie tych pni spowoduje powstanie dziur i erozję wału; w 2-3 lata wał będzie wyglądał gorzej niż przed tym. Kto nie wierzy niech dokładnie obejrzy wał na Rotundzie, tam też zapaleńcy nie słuchali – różnica jednak między tymi cmentarzami jest taka, że dla Rotundy w momencie karczowania była dobra dokumentacja i realne perspektywy odbudowy to i szkoda będzie krócej widoczna.




:idea: :?:

_________________
Na cmentarzu czujesz, że żyjesz
http://www.youtube.com/watch?v=dbP1e4Sw ... re=related


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2009 20:36 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Przerasta mnie to

Nie przejmuj się ja też nie wszystko w sprawie cm. 59 rozumiem ale przynajmniej udało sie zebrać do kupy kilka faktów co przed tą dyskusją nie było takie oczywiste. Jak mówi przysłowie pszczół : po nitce do kłębka :lol:

Za pieńki na 59 nie zapłacono i stoją (nie było o nich mowy w umowie) to fakty nie wymagajce już żadnych dodatkowych potwierdzeń, czyba że masz inne zdanie ?

Co mają jedne pieńki do drugich ? Ano to, że na pieńki na 58 trzeba będzie mieć pozwolenie a na prace przy cmentarzu nr 59 już takie pozwolenie było i pieńki mimo robót społecznych - nieodpłatnych i odpłatnych pozostały a "odtrąbiono". Czy może jakies fakty mają się inaczej (oprócz "odtrąbienia" gdzie zapewne znów bedziemy dyskutować co miałem na myśli ?).

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl