Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:14

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-02-2009 03:28 
Offline

Rejestracja: 03-03-2007 00:28
Posty: 16
Cześć wszystkim. Chciałem zaprezentować Wam filmik o cmentarzach wojennych moich okolic. Wiem, że to amatorka i nie ująłem wielu ciekawych cmentarzy ale mam nadzieję, że się spodoba. Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-02-2009 03:29 
Offline

Rejestracja: 03-03-2007 00:28
Posty: 16
http://www.youtube.com/watch?v=CQ3xssNrsZE


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-02-2009 13:59 
Offline

Rejestracja: 24-11-2006 19:28
Posty: 138
Walker, bedę po prostu szczery !
Pracy bardzo dużo,efekt- bardzo bardzo słaby.

1. Mogłeś zaczekać na lepszą pogodę -w zachmurzone jesieno-zimowe dni najpiękniejsze miejsca wygladają nieatrakcyjnie.
2. Brak dobrego światła powoduje, że nie widać co jest filmowane o szczegółach nie wspomnę.
3. Brak pomysłu na pokazanie odmiennosci poszczególnych cmentarzy. Ten sam sposob filmowania; najazd i "na okrągło".
4. Technika fimowania =ZERO. Gdzie ty się tak spieszysz? Większość tego filmu to szare plamy!! Krajobrazy to samo. W tym filmie nie ma ostrego kadru !!! Przy każdym najeździe walczysz rozpaczliwie o ostrość, a jak ją już prawie masz, to kadr się kończy.
Rada
Spróbuj zrobić ciekawy film o jednym cmentarzu. Taki na 30 s do 1 minuty.
Poprawny technicznie!

Na koniec
Nie twierdzę, że nakręcił bym film lepszy. Natomiast takiego bym na pewno nie pokazał.
Moim zdaniem film do wykasowania.
Zrób lepszy i zachwyć nas.
Lis


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-02-2009 14:22 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Lis, ale z Ciebie kat! :lol:
Przecież to youtube, a nie Cannes czy inszy Hollywood!
Filmik jak filmik, amatorski, normalny, coś tam pokazuje, jakieś przesłanie niesie. Ale dwie rzeczy mi nie pasują:
1. Muzyka - owszem, gdyby film dotyczył wyłącznie cmentarzy legionowych, to byłoby OK, a tak leci "wróć Jasieńku", a kamerką najazd na tabliczkę, gdzie żaden Jasiek ino Johann z typowo germańskim nazwiskiem.
2. No i to przesłanie końcowe, cobyśmy pamiętali, że tu także Polacy polegli w bratobójczej walce spoczywają, i dlatego mamy obowiązek pamiętać. A jakby nie spoczywali, to zaniedbania cmentarzy byłyby w porządku?
Walker, nie załamuj się, jak chcesz, weź powyższe pod rozwagę i kręć dalej :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-02-2009 17:25 
Offline

Rejestracja: 03-03-2007 00:28
Posty: 16
Hej kabir:
Przesłanie może jest za dużym słowem. W zamyśle miało to być zaproszenie na cmentarze wojenne ludzi niewtajemniczonych (a YouTube jest na to dobrym miejscem).
1. Niemieckich piosenek patriotycznych raczej nie chciałem dawać z racji głównych odbiorców czyli Polaków, którym te słowa są bliskie sercu. Pierwsza brygada owszem - początek zgrał się z cmentarzem legionowym, których w dalszej części brak. Większość oglądających o tym nie wie i z tego założenia wychodziłem. Nie synchronizowałem muzyki z ujęciami, to może i Johann się pojawił w złym momencie. Na Johanna też może jakaś dziewczyna czekała, a ta piosenka też pasuje do każdego poległego żołnierza (choć niestety wersja jest o ułanie ale innej nie miałem).
2. Trochę za dalece zinterpretowałeś moje słowa. Zwróciłem uwagę na pewien paradoks wśród niewtajemniczonych. Wydaje mi się, że w filmie absolutnie nie faworyzuję Polaków - o czym świadczą wspomniane przez Ciebie ujęcia jak i tekst końcowy.

Kręcił będę dalej (to drugi mój filmik w tej tematyce). Niestety wolny czas mam ograniczony (w tygodniu pracuję, w weekendy studiuję) ale i tak coś wygospodaruje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-02-2009 18:33 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
No ale tam są TRZY piosenki legionowe, przez cały czas filmu. Jasiek to tylko przykład. Ja wybrałbym jakąś poważną, ale niekoniecznie pogrzebową nutę, coby i do specyfiki miejsca i do pory roku pasowała. Instrumentalną wyłącznie.
Pozdrawiam Cię serdecznie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-02-2009 18:54 
Offline

Rejestracja: 03-03-2007 00:28
Posty: 16
Skoro dalej chcesz brnąć to powiedz mi gdzie w "Piechocie" (przypominam, że utwór w filmie jest instrumentalny) i "Rozkwitały pęki białych róż" jest mowa STRICTE o legionach ?
Jeśli legionowa jest głównie geneza to dla mnie ten utwór jest po prostu wojenny. A czy to napisał legionista, czy wojak czy cywil - nie wnikaj PROSZĘ!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-02-2009 20:22 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Oczom nie wierzę, uszom też, zatem powróciłem na youtube, ponownie filmik zglądnąć! A "Pierwsza Brygada" to co ?! Przecież nawet jakby wszystkie trzy były w wersji instrumentalnej, to jest to jedyna muzyka w tym filmie, a jak zaprzeczysz, że i tak zestaw audio cały jednoznacznie się kojarzy z legionowym etosem - to wymiękam i spadam. Chciałeś opinii - no tom zaopiniował, podając uwagi, chyba nie w niegrzecznej dla Ciebie formie , życzliwie (chyba). A Tyś widzę nie tyle ambitny, ile kłótliwy, i ani mi w głowie "brnąć" czy "nie brnąć", ale jak tak traktujesz uwagi, to wiesz - nie kręć więcej i nie pokazuj.


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-02-2009 22:38 
Offline

Rejestracja: 03-03-2007 00:28
Posty: 16
walker69 pisze:
Pierwsza brygada owszem - początek zgrał się z cmentarzem legionowym

następnie Twój post
kabir pisze:
Oczom nie wierzę, uszom też, zatem powróciłem na youtube, ponownie filmik zglądnąć! A "Pierwsza Brygada" to co ?!


Nie będę kontynuował dyskusji z kimś kto nie czyta moich postów. Albo szanujemy się nawzajem i czytamy to co ktoś napisał albo milczymy. Zapraszam do komentowania na YouTube. Nie usuwam komentarzy w swoich filmach, więc możecie tam utrwalić swoje negatywne opinie przed większym gronem internautów.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-02-2009 22:51 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Przepraszam Cię, Walker, zapomniałem o poprzedniej Twojej odpowiedzi, wybacz. Ale tak, czy inaczej wrażenie po filmie mam takie, jak i przedtem.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl