Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 15:19

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 03-04-2005 20:17 
Zachęcam do zapoznania się (koniecznie przed zwiedzaniem :wink: ) z nowymi zdjęciami i wiadomościami dotyczącymi tego właśnie cmentarza pod adresem:

http://www.cmentarze.gorlice.net.pl/okreg_1_cz2.htm#nr48

Jak się to ma do "trąbienia" że cmentarze I wojny światowej są jedną z największych atrakcji powiatu gorlickiego. Zaorać, zarównać, zalesić ... i po problemie :evil:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 05-04-2005 14:01 
Uruloki, a podejrzewasz kogos o przywlaszczenie sobie tego krzyza?? :wink:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 05-04-2005 14:51 
Cytuj:
Jak się to ma do "trąbienia" że cmentarze I wojny światowej są jedną z największych atrakcji powiatu gorlickiego. Zaorać, zarównać, zalesić ... i po problemie :evil:


Jeśli żyjemy w chorym kraju, w którym każda ze znaczniejszych instytucji itp. czuje się jakby była państwem w państwie, to mamy właśnie takie rezultaty tego postępowania. Każdy robi to co chce, przeważnie mówiąc, że to w imię wyższych ideałów i celów, nie patrząc na potrzeby innych.
Ech, Dziwny jest ten świat....... śpiewał Czesław Niemen.

Cytuj:
Jednakże obecnie dojście do cmentarza jest w znacznym stopniu utrudnione. Otóż Nadleśnictwo Łosie oprócz wyżej wspomnianej wycinki zrobiło miłośnikom cmentarzy wojennych inny dodatkowy "prezent". W lesie bezpośrednio przed cmentarzem założono bowiem szkółkę leśną która jest ogrodzona blisko dwumetrowym ogrodzeniem z siatki.


Tak po chwili namysłu można stwierdzić, że myślenie w szerszych kategoriach nie jest najmocniejszą stroną kierownictwa tegoż nadleśnictwa.
Uruloki, ale zanim będziemy się nad nimi pastwić, może by się zwrócić do tego nadleśnictwa i spytać, jaki cel przyświecał temu, żeby akurat tam zrobić szkółkę. Jestem ciekaw co wymyślą, aby usprawiedliwić swoje decyzje i późniejsze postępowanie.

Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 05-04-2005 19:54 
a może by tak do Regetowa zaprosić gości podczas obchodów 90 lecia Bitwy Gorlickiej? Nie jest to pomysł zły, aczkolwiek nieco wstydliwy.
ps a krzyże nie powinny ginąć, tak jak kute bramy...


Na górę
   
Post: 06-04-2005 12:57 
Tak, zaprosić oficjeli świetujących rocznicę bitwy gorlickiej do zapalenia zniczy na grobach poległych żołnierzy.

PS. oczywiście ONI na pewno postępują zgodnie z nauczaniem Papieża Polaka.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 07-04-2005 05:25 
Cytuj:
"Uruloki, ale zanim będziemy się nad nimi pastwić, może by się zwrócić do tego nadleśnictwa i spytać, jaki cel przyświecał temu, żeby akurat tam zrobić szkółkę. Jestem ciekaw co wymyślą, aby usprawiedliwić swoje decyzje i późniejsze postępowanie."


Jak ci już odpiszą to daj koniecznie znać :?


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 09-04-2005 16:14 
Cytuj:
Jak ci już odpiszą to daj koniecznie znać


Uruloki, wyczuwam w twojej odpowiedzi lekką nutkę sarkazmu, która przemawia przez Ciebie. Cały świat się jednoczy, kibice przeciwnych (zwaśnionych) drużyn się bratają, prezydenci Kwaśniewski i Wałęsa podają sobie ręce na zgodę, a Ty tak na odczepne :wink: .
Ponadto, gdzież bym śmiał odbierać Ci przyjemność napisania osobiście do nich. Mnie będzie trudno pisać, bo ja tam nie byłem, nie znam sytuacji z autopsji, więc nie mam pełnego obrazu istniejącego tam statu quo.
Postuluję więc, abyś to jednak Ty napisał pismo i po otrzymaniu odpowiedzi podzielił się z nami wszystkimi.

Pozdrawiam
Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 09-04-2005 23:21 
Cytuj:
Postuluję więc, abyś to jednak Ty napisał pismo i po otrzymaniu odpowiedzi podzielił się z nami wszystkimi.


Szkoda czasu. I zdrowia. Nie należy marnować sił na działania nie mające szans na efekt.

Cytuj:
Mnie będzie trudno pisać, bo ja tam nie byłem, nie znam sytuacji z autopsji, więc nie mam pełnego obrazu istniejącego tam statu quo.


To się tam przejedź. Być może zobaczysz coś całkiem innego i dojdziesz do innych wniosków...

Cytuj:
Cały świat się jednoczy, kibice przeciwnych (zwaśnionych) drużyn się bratają, prezydenci Kwaśniewski i Wałęsa podają sobie ręce na zgodę,
, a świstak siedzi i zawija w te sreberka... Chyba za dużo naoglądałeś się telewizji i chyba w kółko tych samych programów. Za dwa - najdalej trzy tygodnie wszystko wróci do normy...


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 10-04-2005 18:45 
Cytuj:
Szkoda czasu. I zdrowia. Nie należy marnować sił na działania nie mające szans na efekt.

Jak tak mówisz, to pewnie coś wiesz na ten temat. Więc pozostaje nam przyjąć to co się tam stało, choć niekoniecznie się z tym zgadzać.

Cytuj:
To się tam przejedź. Być może zobaczysz coś całkiem innego i dojdziesz do innych wniosków...

Postaram się zaglądnąć w tamte strony i zobaczyć, jak to rzeczywiście wygląda. Jak dojdę do innych wniosków, to dam znać

Cytuj:
a świstak siedzi i zawija w te sreberka... Chyba za dużo naoglądałeś się telewizji i chyba w kółko tych samych programów.

Telewizji nie oglądam zbyt często, ale przyznam, że ostatnio w dostępnych mi programach (a nie ma ich dużo) temat był jeden, wiadomo jaki i z jakiego powodu.

Cytuj:
Za dwa - najdalej trzy tygodnie wszystko wróci do normy...

Obyś się mylił. Ale coś mi się zdaje, że muszę przyznać Ci rację. Kibice już zdążyli pokazać jaką braterską miłością pałają do siebie: http://sport.onet.pl/1079729,wiadomosci.html. Chyba dlatego A. Hamilton pisał, że Człowiek jest stworzeniem rozumnym dodając poźniej: ale niekoniecznie rozsądnym.

Darek


Na górę
   
Post: 08-07-2005 14:59 
Nie martwcie sie o krzyz z cmentarza nr 48, ktory zaginał w niewyjaśnionych okolicznościach... Został pobrany jako wzór do wykonania nowych krzyzy na ten cmentarz ;) i nic złego mu sie nie stało... Choć pewnie na cmentzrz nie trafi z powrotem, tylko raczej do muzeum...
to gwoli uspokojenia szanownych forumowiczów
Pozdrawiam
UZ


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 08-07-2005 19:31 
wiemy 8) nawet przez kogo zostal zabrany 8)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 09-07-2005 15:29 
Cytuj:
Nie martwcie sie o krzyz z cmentarza nr 48, ktory zaginał w niewyjaśnionych okolicznościach... Został pobrany jako wzór do wykonania nowych krzyzy na ten cmentarz ;) i nic złego mu sie nie stało... Choć pewnie na cmentzrz nie trafi z powrotem, tylko raczej do muzeum...


Ja i pazuzu sie nie boimy ani nie martwimy bo wiemy kto i dlaczego go zabral, choc ja na przyklad nie wiem po co do k***y nedzy robi sie z tego "tajemnice". Glupie to i bezcelowe - czasem propaganda to "wieksza" polowa sukcesu - kto bral udzial w "remoncie" Rotundy to wie co dal brak propagandy.

----------------------
sorry za brak polskich czcionek, ale nie mam dostepu do polskiej klawiatury :wink:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 01-09-2005 15:12 
Offline

Rejestracja: 20-09-2004 07:59
Posty: 36
Lokalizacja: wawka
Wielkie ukłony dla remontowniczych cmentarza. Byłam na nim po raz pierwszy w maju i stan był ogólnie rzecz biorąc żałosny. I byłam kilka dni temu - piękne, nowe krzyże. Ale dopiero teraz rzuca się w oczy okropny kontrast pomiędzy krzyżami świecącymi nowością, a cała resztą. Przydałoby się wyremontować kompleksowo - łącznie z wyodrębnieniem mogił, uporządkowaniem murka itd. Może to jest zadanie na nastepny rok dla mieszkańców bazy w Regetowie. Takie prace porządkowe - jak na Rotundzie. Chyba że ktoś już pomyślał o takiej akcji - to chętnie się przyłaczę. I jeszcze jedno - uroku cmentarzowi nie dodaje pozostawiony materiał po odbudowie. Nie żebym się czepiała,a le jak się coś robi, to się robi łacznie z porządkami. ..
Bardzo sie cieszę, że ruszyła się sprawa odbudowy, ale to jak widac nie wszystko.

Nawiasem mówiąc - czy ktoś może wie, co się stało z krzyżem na ścianie cmentarza - bo jest osmalono-zwęglono-nadpalony. I to w ciekawy sposób - tylko na jednym odcinku - środkowym.

No i fakt, że szkółka to beznadziejny pomysł w tym miejscu - w maju bładziliśmy dobre pół godziny, zanim cmentarz się odnalazł. Tym bardziej, że dojście do niego od głównej drogi nie było wyraźnie odnaczone - teraz jest o niebo lepiej.

Pozdrawlaju

madziaba


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-09-2005 20:44 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 21:01 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 01-09-2005 21:26 
Cytuj:
Wielkie ukłony dla remontowniczych cmentarza.


Pudło ! Nikt z obecnych na tym forum nie brał udziału w ustawieniu nowych krzyży. Jeśli chcesz przekazać swoje ukłony, a jesteś przecież z Centrali to zapytaj Anety Załugi kto uczynił remont - będzie wiedzieć.

Żeby nie było - nie upublicznię kto to zrobił, ponieważ osoba/osoby, które to zdziałały najprawdopodobniej tego sobie nie życzą, choć nie popieram takiej "konspiry".

Cytuj:
Może to jest zadanie na nastepny rok dla mieszkańców bazy w Regetowie. Takie prace porządkowe - jak na Rotundzie.


Może. Inicjatywa szlachetna. Szkoda jednak że w te wakacje nie odchwaszczono samej Rotundy. Sam nie jestem bez winy :(

Cytuj:
I jeszcze jedno - uroku cmentarzowi nie dodaje pozostawiony materiał po odbudowie. Nie żebym się czepiała,a le jak się coś robi, to się robi łacznie z porządkami. ..


O to, to, to !!! Racja - a jeszcze lepiej by było dokończyć to co się zaczęło. Np. Rotundę. Być może materiały pozostawiono z nadzieją na dalszy remont, po co taszczyć je drugi raz :idea: :?:


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl