Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 09:14

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-11-2007 08:34 
Offline

Rejestracja: 16-05-2007 22:07
Posty: 36
Lokalizacja: Bochnia
Jak z może i szlachetnej inicjatywy zrobić pośmiewisko ? Pomijając fakt wykonania przez J. Drogomira spisów poległych - inicjatywa może i ciekawa, ale żeby cmentarze przenosić ?
Oto dowód :
http://www.mtg-malopolska.org.pl/images ... nepod.html

Polecam poczytać opis do cmentarza 313 - ja szczerze się ubawiłem.
Ofiary epidemii cholery uważa się za żołnierzy - do tego jescze wyznania mojżeszowego. :)
Dodatkowo pomylono Zonię 340 z Wichrasem 341. Liczba poległych się nie zgadza.
Ktoś zauważył jeszcze może inne przekłamania - to może wyprowadzimy kolegów "genealogów" z błędu ?

Jeśli tak działają genealodzy to ja nie będę chyba więcej miał do nich zaufania, ale cóż nie myli się ten co nic nie robi.
Pzdr


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-11-2007 16:57 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Cmentarz nr 365 - Tymbark, przy drodze ze Mszany Dolnej do Limanowej w Tymbarku po prawej stronie jest znak informujący o cmentarzu. Cmentarz jest odnowiony i zadbany, pochowanych jest 23 Austriaków , 3 Niemców, 7 Rosjan i 1 Serb. INDEX 365
Opracował: Zbigniew Szybka


Dużo można powiedzieć o tym cmentarzu ale nie że jest ODNOWIONY. Autor jak widać pisze o czymś o czym nie ma bladego pojęcia. To co dzisiaj można oglądać jak „cmentarz nr 365” nie ma niemalże nic wspólnego z cmentarzem z nr 365 z okresu I wojny światowej. Nie miejsce tutaj na szczegółowy wykład ale wystarczy wiedzieć że cmentarz ten jest być może przykładem najbardziej skandalicznego remontu jakiego dokonano na zachodniogalicyjskich cmentarzach. Nie zgadza się całkowite położenie dzisiejszego „cmentarza 365” z rzeczywistym położeniem grobów, a wedle mojego stanu wiedzy ekshumacji nigdy nie dokonano. Nie zgadza się układ grobów – nawet nie próbowano pierwotnego naśladować – mimo że istnieje niemalże pełna dokumentacja archiwalna dla tego obiektu. Nie zgadza się wygląd krzyży nagrobnych. Właściwie można śmiało stwierdzić iż jest to nowo wybudowana nieudana makieta cmentarza nr 365. Nie ma nic – czysty Kononowicz. Przy tym nie sugeruję że aby zdobyć ta wiedzę trzeba zaglądać do archiwum – wystarczy lektura ogólnodostępnego wydawnictwa – „Polegli w Galicji Zachodniej „ J. Drogomira.

Ogólnie na przykładzie podanym przez ciebie jak i przykładzie Tymbarku można wyrobić sobie pojęcie o wiedzy jaką mają o cmentarzach autorzy tej stronki. Jeśli tak samo przykładają się do spisywania danych z nagrobków jak do opisów cmentarzy to doprawdy nie rozumiem po co dezorientują poubliczność.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 25-11-2008 21:39 
Offline

Rejestracja: 03-10-2008 19:27
Posty: 58
Airacobra pisze:
Jak z może i szlachetnej inicjatywy zrobić pośmiewisko ? Pomijając fakt wykonania przez J. Drogomira spisów poległych - inicjatywa może i ciekawa, ale żeby cmentarze przenosić ?
Oto dowód :
http://www.mtg-malopolska.org.pl/images ... nepod.html

Polecam poczytać opis do cmentarza 313 - ja szczerze się ubawiłem.
Ofiary epidemii cholery uważa się za żołnierzy - do tego jescze wyznania mojżeszowego. :)
Dodatkowo pomylono Zonię 340 z Wichrasem 341. Liczba poległych się nie zgadza.
Ktoś zauważył jeszcze może inne przekłamania - to może wyprowadzimy kolegów "genealogów" z błędu ?

Jeśli tak działają genealodzy to ja nie będę chyba więcej miał do nich zaufania, ale cóż nie myli się ten co nic nie robi.
Pzdr

Mam pytanie odnośnie czegoś, co określono cmentarzem wojennym nr 313 na wyżej wspomnianym zdjęciu - kwatera wojenna na cmentarzu komunalnym. W jej obrębie znajduje się chyba mogiła Mikołaja Mroza. Czy wiadomo coś więcej na temat tej kwatery?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl