Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 15:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 31-10-2007 20:46 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Ale jak jesteś krakusem to może warto byłoby poryć trochę w AP na Grodzkiej. Może znajdzie się cokolwiek na temat pierwotnego wyglądu tej mogiły ? Może w aktach z okresu międzywojennego ? Warto spróbować !

I gdzie tu choć krztyna nakierunkowania gościa na złe tory ? Może akurat znalazłby to czego nie udalo się znaleźć tobie ani innym ? Może nie w aktach miedzywojennych a w innej części ?

Trudne natomiast do zrozumienia jest dla mnie to że gasisz dyskusję tak jak byś to ty coś wiedział. A tymczasem z tego co piszesz wiesz na temat tej renowacji niewiele więcej niż reszta. Po co się więc tak unosić ? tls1 wykazał w sprawie Wróblowic więcej inicjatywy niż my wszyscy razem wzięci - może i w archiwum by mu się poszczęściło. Nie należy kolegi zniechęcać.

Cytuj:
no wiadomo, nawet wiem na czyjego "czuja" Ty bys chcial zeby to zostalo zrobione.
- żeby uniknąć niedomówień - na czuja Hansa Mayra. Ale to już i tak bezprzedmiotowe bo mogiła została zabezpieczona.

Nie mylisz się. Próbowałem. Pierwszy raz jak onegdaj byłem u burmistrza Grzesiaka z Austriakami z OSK. Zapytałem. I jakoś tak potem usunięto schodki wykonane z nagrobków a prowadzące do bramki (choć pozostawiono wtedy jeszcze dwa - chyba na pamiątkę). Potem zaś temat tego cmentarza był także poruszany u p. konserwator. Komu więc by tu jeszcze zadać jakieś pytania - co proponujesz ?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-10-2007 20:51 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Schodki of korz do 106 -tki. Co do 109-tki to rozmawiałem z panią konserwator, projektantem i wykonawcą. Też już za bardzo nie widzę z kim by tu jeszcze pogadać.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-10-2007 22:45 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
uruloki pisze:
Trudne natomiast do zrozumienia jest dla mnie to że gasisz dyskusję tak jak byś to ty coś wiedział. A tymczasem z tego co piszesz wiesz na temat tej renowacji niewiele więcej niż reszta.


w sprawie rekonstrukcji wiem tyle co w tej chwili mozna wiedziec, bo projektu nie ma. odbylo sie dopiero spotkanie przedstawicieli MUW z radnymi dzielnicy i przedstawicielami ZCK-u. i radni zostali zainteresowani problemem stanu tego cmentarza i mial on zostac "przywrocony" do istnienia. co do kwestii jego wygladu to jeszcze nic nie bylo ustalone - pracownik, ktory odpowiada za cmentarze mowil mi, ze cmentarz powinien w jakis sposob nawiazywac do innych obiektow zrealizowanych przez Austriakow (sam, z wlasnej nieprzymuszonej woli to zaproponowal - jak widzisz, jednak w MUW cos sie zmienia, przyszli mlodzi ludzie, ktorzy maja glowe na karku; anyway, po tym co zrobil tls1 [i chwala mu za to] prawdopodobnie cmentarz pozostanie w takiej formie, jak tls1 zrobil)

Cytuj:
Po co się więc tak unosić ? tls1 wykazał w sprawie Wróblowic więcej inicjatywy niż my wszyscy razem wzięci - może i w archiwum by mu się poszczęściło. Nie należy kolegi zniechęcać.


jak juz mowilem, chwala tls1 za to co zrobil. w kazdym razie uwazam, ze mozna komus oszczedzic daremnego przeszukiwania akt (to, co sie czlowiek dowie "przy okazji" to juz jest zysk tego czlowieka) i rozczarowania zwiazanego z nieodnalezieniem tego, czego sie szuka.


Cytuj:
Nie mylisz się. Próbowałem. Pierwszy raz jak onegdaj byłem u burmistrza Grzesiaka z Austriakami z OSK. Zapytałem. I jakoś tak potem usunięto schodki wykonane z nagrobków a prowadzące do bramki (choć pozostawiono wtedy jeszcze dwa - chyba na pamiątkę). Potem zaś temat tego cmentarza był także poruszany u p. konserwator. Komu więc by tu jeszcze zadać jakieś pytania - co proponujesz ?

nie wiem, jedyne co mi przychodzi do glowy to albo prasa, albo tzw. autorytety w dziedzine ochrony zabytkow (tylko najwiekszym problemem w tym wypadku jest fakt, ze cmentarz nie jest wpisany do rejestru) w kazdym razie chcialem Ci powiedziec, ze niezle nam d*** obrabiaja "wszystkowiedzący" pracownicy gminy, zreszta nie oni pierwsi i nie ostatni :twisted: [/quote]


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-10-2007 22:46 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
uruloki pisze:
Trudne natomiast do zrozumienia jest dla mnie to że gasisz dyskusję tak jak byś to ty coś wiedział. A tymczasem z tego co piszesz wiesz na temat tej renowacji niewiele więcej niż reszta.


w sprawie rekonstrukcji wiem tyle co w tej chwili mozna wiedziec, bo projektu nie ma. odbylo sie dopiero spotkanie przedstawicieli MUW z radnymi dzielnicy i przedstawicielami ZCK-u. i radni zostali zainteresowani problemem stanu tego cmentarza i mial on zostac "przywrocony" do istnienia. co do kwestii jego wygladu to jeszcze nic nie bylo ustalone - pracownik, ktory odpowiada za cmentarze mowil mi, ze cmentarz powinien w jakis sposob nawiazywac do innych obiektow zrealizowanych przez Austriakow (sam, z wlasnej nieprzymuszonej woli to zaproponowal - jak widzisz, jednak w MUW cos sie zmienia, przyszli mlodzi ludzie, ktorzy maja glowe na karku; anyway, po tym co zrobil tls1 [i chwala mu za to] prawdopodobnie cmentarz pozostanie w takiej formie, jak tls1 zrobil)

Cytuj:
Po co się więc tak unosić ? tls1 wykazał w sprawie Wróblowic więcej inicjatywy niż my wszyscy razem wzięci - może i w archiwum by mu się poszczęściło. Nie należy kolegi zniechęcać.


jak juz mowilem, chwala tls1 za to co zrobil. w kazdym razie uwazam, ze mozna komus oszczedzic daremnego przeszukiwania akt (to, co sie czlowiek dowie "przy okazji" to juz jest zysk tego czlowieka) i rozczarowania zwiazanego z nieodnalezieniem tego, czego sie szuka.


Cytuj:
Nie mylisz się. Próbowałem. Pierwszy raz jak onegdaj byłem u burmistrza Grzesiaka z Austriakami z OSK. Zapytałem. I jakoś tak potem usunięto schodki wykonane z nagrobków a prowadzące do bramki (choć pozostawiono wtedy jeszcze dwa - chyba na pamiątkę). Potem zaś temat tego cmentarza był także poruszany u p. konserwator. Komu więc by tu jeszcze zadać jakieś pytania - co proponujesz ?

nie wiem, jedyne co mi przychodzi do glowy to albo prasa, albo tzw. autorytety w dziedzine ochrony zabytkow (tylko najwiekszym problemem w tym wypadku jest fakt, ze cmentarz nie jest wpisany do rejestru) w kazdym razie chcialem Ci powiedziec, ze niezle nam d*** obrabiaja "wszystkowiedzący" pracownicy gminy, zreszta nie oni pierwsi i nie ostatni :twisted: [/quote]


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-11-2007 07:42 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
w kazdym razie chcialem Ci powiedziec, ze niezle nam d*** obrabiaja "wszystkowiedzący" pracownicy gminy, zreszta nie oni pierwsi i nie ostatni

Ciekawe co negatywnego mogą o nas powiedzieć ? Na pewno do naszych najgorszych cech należą wg. nich :
a) za duża wiedza
b) za duża dociekliwość
c) za duża znajomość materiałów archiwalnych
d) za duża bezinteresowność

No bo przecież nieźle aspołeczny musi być , jeden z drugim, typ który nie dosyć że posprząta cmentarz w Rożnowicach to jeszcze interesuje się stanem innych obiektów . Piwko takie typy powinny pić i nie odchodzić z przed telewizora po pracy - oto ideał przykładnego mieszkańca gminy. A juz wadza dobrze wie co robi - wadza o wszystko zadba.

Tyle żartów. Swoją drogą jeśli robią to publicznie to niech lepiej uważają. Zapewne nie tylko ja ale i dziennikarze takie wypowiedzi mogą uznać za skandaliczne.

P.S. Daj mi znać który to taki "aktywny" na priva.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-11-2008 21:58 
Offline

Rejestracja: 31-08-2005 20:34
Posty: 277
Trochę prywaty:

Ostatnio dowiedziałem się, że cmentarz w Wróblowicach został pięknie odrestaurowany.
Czy w ogóle nawiązuje do wyglądu ze starej fotografii?
Może ktoś podesłać mi na maila jego teraźniejszy widok:?:


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-11-2008 06:52 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Dwa tygodnie temu wyglądal praktycznie tak jak na zdjęciach prezentowanych na poprzedniej stronie tego wątku. Dodano u dołu krzyża tabliczkę z wierszem hauptmanna Hauptmanna i informacją o pochowanych. Czyżby przez ten czas dokonano jakiejś przebudowy :shock:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-11-2008 23:07 
Offline

Rejestracja: 31-08-2005 20:34
Posty: 277
Ostatnio gdy rozmawiałem o cmentarzach rozmówca powiedział: "wspaniale odrestaurowany".
Te słowa stanowiły, że napisałem ten post.
Na stole wala mi się stare zdjęcie pokazujące tę mogiłe z przeszłości.
Ciekawy byłem porównania obecnego wyglądu.
Jesteś bardzo na bieżąco, odbudowa miała miejsce w ubiegłym roku, a wygląd teraźniejszy nie odbiega od tego pokazanego wcześniej w tym temacie.
Wykonawca zadbał, o to, aby wyjaśnić, że mogiła ma charakter "prowizoryczny" nie mogąc odnaleźć archiwaliów ukazujący jakiś porównawczy kanon architektoniczny.
Zapewne kiedyś się tam wybiorę, ostatni pobyt nie wspominam zbyt dobrze ponieważ jakiś kundel potargał mi spodnie :x
No i w końcu obok tego obiektu znajdują się fascynacje prof. Olejki :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-11-2008 23:16 
Offline

Rejestracja: 31-08-2005 20:34
Posty: 277
K woli ścisłości zamiast "odrestaurowany" powinno być "wyremontowany"

pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-11-2008 10:44 
Offline

Rejestracja: 29-10-2007 12:48
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Drogi Karolu otóż już wyjaśniam. Nie wiem o jakiej fotografii myślisz, jeśli o tej gdzie mogiła otoczona jest betonową formą z metalowym kryzem (chyba że sie mylę to proszę o fotkę na priva) to wygląd obecny odbiega od tego z fotografii (wygląda tak jak na pierwszej str tego wątku). Niestety nie znalazłem nigdzie danych dotyczących pierwotnego wyglądu tego cmentarza więc postanowiłem odbudować go po swojemu, tak by zasygnalizować wszystkim że taka mogiła istniała-je w tym miejscu.
Jeśli masz jakieś informacje dotyczące pierwotnego wyglądu tego cmentarza to z przyjemnością się z nimi zapoznam...
pozdrawiam tls1


Na górę
Post: 25-12-2014 11:50 
Offline

Rejestracja: 29-10-2007 12:48
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Kilkanaście dni temu cmentarz został zdewastowany. Zostało ukradzione ogrodzenie, krzyż oraz tabliczka informacyjna...
Smutne.... cóż są tacy ludzie , choć słowo "ludzie " to mocno nad wyraz powiedziane...
W przyszłym tygodniu zamierzam przywrócić go znów, tym razem jako betonowy...


Na górę
Post: 23-01-2015 17:04 
Offline

Rejestracja: 29-10-2007 12:48
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Witajcie ponownie.
Dzisiaj cmentarz ponownie stanął. Tym razem osadziłem w ziemi betonowy krzyż. Mały drewniany płotek dookoła mogiły również będzie ale dopiero na wiosnę- jak sezon grzewczy się skończy bo szkoda by go było..
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e9e ... b4a74.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f1 ... e343e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/397 ... cb8a4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/840 ... c6209.html


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl