Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 18:27

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17-10-2007 20:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007 11:03
Posty: 283
Lokalizacja: Rzeszów
uruloki pisze:
Może za kilka lat na Rotundę podciągną nitkę asfaltu :wink:


Może lepiej nie? :-)

_________________
Pozdrawiam

Arjano


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007 13:16 
Offline

Rejestracja: 20-09-2004 07:59
Posty: 36
Lokalizacja: wawka
Dlaczego z uporem maniaka stosujecie nazwę Regietów? Jest to nazwa nienaturalna - spolszczona, chociaż oficjalna. Z tego, co słyszałam, to mieszkańcy starają się o powrót oficjalnej nazwy Regetów. Zresztą wszyscy oni takiej używają. Regietów brzmi okropnie.


A wieża jest zacna, bardzo rażąco się kłóci z otoczeniem, przynajmniej chwilowo. Mam nadzieję, że stanie reszta.

madzia-ba


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007 14:41 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Ciekawe, czy wszyscy mieszkańcy Reg(i)etowa będą chętni pokryć koszty wymiany wszystkich dokumentów: dowodów osobistych, praw jazdy, dowodów rejestracyjnych, jeśli nastąpi rzeczywiście powrót do pierwotnej nazwy. I skoro to nazwa poprawna administracyjnie, to skąd to pytanie?


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007 15:48 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
No już nie przesadzaj... !!
O jakim ty koszcie mówisz? Przecież w Regetowie jest kilkanaście dymów a za wymianę dokumentów mieszkańcy z chęcią zapłacą... bo to w końcu zmiana na ich wniosek.

Zresztą...każdy kto zna "cyrylkę" doczyta jak powinna brzmieć nazwa.

http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... &picture=4

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007 16:41 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Za wymianę części(np. dowodu osobistego) nie trzerba płacić jak jest zmieniana nazwa administracyjna.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007 19:18 
Offline

Rejestracja: 18-10-2007 19:11
Posty: 2
Pеґєтув z tej tabliczki to ukraińska transliteracja obecnej polskiej nazwy, swoją drogą niekonsekwentna, bo drugi człon nazwy został przetłumaczony.
Po ukraińsku i łemkowsku w oryginalnym brzmieniu powinno być: Регетів (czyli Rehetiv).
Po polsku powinno być też "Regetów" z wariantem wymowy "Regietów".
Tak samo jak mówi się "Gienek" a powinno się pisać "Genek" lub niektórzy wymawiają inteligientny, choć ortoggraficznie jest "inteligentny".


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007 19:24 
Offline

Rejestracja: 18-10-2007 19:11
Posty: 2
Sorry, za szybko odpowiedziałem. To znaczy całość podtrzymuję, poza początkiem. Ten zapis to jest transliteracja po współczesnemu łemkowsku i zupełnie nie wiem dlaczego użyto w nim takich a nie innych literek :roll:


Na górę
Post: 26-01-2008 14:03 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Na stronie SKPB Warszawa znalazłem następujący tekst:

Cytuj:
"Rok 2007
W 2007 roku przełomowa okazała się pomoc Konsula Generlanego Republiki Czeskiej w Katowicach Pana Jozefa Byrtusa, który przekazał gminie na remont cmentarza 76.497 zł. Wojewoda małopolski dołożył 10 tys. złotych na renowację. Dzięki tym pieniądzom wójt gminy Uście Gorlickie Dymitr Rydzanicz w kwietniu 2007 roku ogłosił przetarg na remont cmentarza i wyłonił wykonawcę prac. W ten sposób firma ”Ostium” z Grolic odbudowała pierwszą z pięciu gontyn. W październiku tego roku nastąpił odbiór prac budowalnych.
Na razie nie ma jednak środków na kontunuowanie rekonstrukcji nekropolii.
Mamy zamiar w miarę możliwości kontynuować pomoc w pracach remontowych, ponieważ tego wymaga stan cmentarza.
Przy pomocy sił społecznych możemy wykonać jednak tylko drobne czynnosci porządkowe. Do poważniejszych prac remontowych potrzebna jest wykwalifikowana kadra oraz spore fundusze. W związku z tym będziemy kontunuować zbiórkę pieniędzy na ten cel, nadal będziemy też zabiegać od dotacje i dofinansowania."

(Pogrubienia moje)

W związku z tym że na strona z której pochodzi powyższy cytat nie jest moim zdaniem przyjazna dla internautów (aby dokonać jekiegokolwiek komentarza należy przejść jakieś dziwne korowody z wysyłaniem mejli aby się zarejestrować a potem przejść swoistą "cenzurę") pozwolę sobie w kontekście pogrubionych fragmentów cytatu zadać publicznie kilka pytań które zapewne nurtują nie tylko mnie:
1. Jakie akcje i działania podjął Społeczny Komitet Odbudowy Cmentarza od czasu zakończenia akcji stawiania nowych krzyży ? Dokładniej : jakie prace zostały wykonane fizycznie i jakie działania zostały podjęte w celu pozyskania środków na remont ?
2. Jaką kwotę środków ze zbiórki publicznej pozyskano od czasu zapłaty środkami pozyskanymi od Austriackiego Czarnego Krzyża faktur za krzyże i inne roboty związane z ich montażem ?
3. Jaką kwotę z zebranych pieniędzy przekazano Gminie Uście Gorlickie na odbudowę wieży na Rotundzie w 2007 roku ? Jeśli żadną, to na co konkretnie wobec tej okoliczności jest prowadzona zbiórka publiczna pod hasłem „Ratujmy cmentarz na Rotundzie ” ?
4. Dlaczego na stronie SKPB jest publikowany nieaktualny projekt odbudowy cmentarza (tzn. z przed korekt z 2007 roku) ?

Ufam że na forum BN znajdzie się osoba która może udzielić kompetentnych odpowiedzi na te kwestie.

Mirosław Łopata

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 25-04-2011 19:37 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
Kilka zdjęć z wtorkowego sprzątania góry.
Prace tylko poza murem cmentarza.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


W piątek 29.04 kolejne sprzątanie i oprysk.
W sobotę 30.04 uczestniczymy w konferencji w Gorlicach.
14 maja ostateczne plewienie, grabienie sianie trawy.
Czy coś będzie budowane - powiem za dwa tygodnie.
W piątek wyjazd z Poręby Radlnej - 7:00
Gorlice - wylotowa na Konieczną - 8:00
Regietów baza SKPB - 8:30
Rotunda - 8:40
Biało-żółty Nissan Patrol KTA 4RJ3
Wolnych miejsc 4-5. Na samą górę 8-10
Narzędzia pracy w blaszaku na górze.

Ponieważ w sobotę jestem na konferencji w Gorlicach nie zapewniam transportu powrotnego w piątek.
Nocleg w Gładyszowie - stara cegielnia u Karia. 30 zł z pościelą ale będziemy się targować.
W sobotę powrót z Gorlic o 15:00.
Ponieważ jest jakaś awaria sieci telefonicznej podaję wszystkie środki łączności:
14 6795 454
604 95 10 70


Na górę
Post: 26-05-2011 17:19 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
Pragnę wszystkich poinformować że w dniu 5.05.2011r. pod nr. KRS 000385380 zostało zarejestrowane :

"Stowarzyszenie Opieki nad Cmentarzami z I i II Wojny Światowej oraz miejscami Pamięci Narodowej w Małopolsce"

Celem Stowarzyszenia jest:/skrótowo/
- Pomoc w pozyskiwaniu dokumentacji archiwalnych cmentarzy, pomoc finansowa na rzecz remontów a szczególnie bieżącego utrzymania tych budowli w celu edukacji historycznej i promocji turystycznej regionu.

Pismo informujące o rejestracji otrzymaliśmy w dniu 17.05.2011r a już 18.05 gościliśmy na umówionym wcześniej spotkaniu w Siedzibie Stowarzyszenia - Urzędzie Gminy Tarnów - przedstawicieli ACK, Panów Friedricha Schustera, Erwina Fitza, oraz kolegę Krzysztofa Gardułę.
Nasi goście z zadowoleniem przyjęli naszą inicjatywę oraz to że priorytetem działania będzie "bieżące utrzymanie i konserwacja cmentarzy i miejsc pamięci".

Obrazek
Obrazek


Po spotkaniu z grupa członków Stowarzyszenia goście zostali zaproszeni na krótką rozmowę do gabinetu wójta Gminy, gdzie pozowali do zdjęcia na tle mapy Gorlic.

Obrazek

W sobotę 21.05 zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w siedmioosobowym składzie pojechaliśmy na Rotundę wykonać zaplanowane prace.

Uczestnicy wyjazdu:
Jolanta Kałuża
Zofia Starzyk
Teresa Kołodziej
Adam Ryba
Jan Skórka
Wojciech Hońdo
Tadeusz Knapik

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na miejscu dołączyli do nas koledzy plecakowi:
Tomasz Radliński z Myszkowa koło Częstochowy oraz Paweł Klikowicz z Kielc.
Dali piękną trzygodzinną zmianę.
Dziękujemy.

Obrazek
Obrazek

Popołudnie poświęciliśmy na zwiedzenie kilku cmentarzy.
Nr. 46

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nr. 48

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nr 55

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nr.58

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nr.60

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następnie kościół w Sękowej i Łużna Pustki.

Obrazek
Obrazek

Wypada jeszcze pokazać zdradliwe bajorko na Magurze które nabiera sławy międzynarodowej.
W listopadzie 2009 ratowaliście tam mnie a w ubiegły czwartek osiedlili się w nim goście z ACK.
Z relacji Krzysztofa wiem że uwalniali się za pomocą tego samego sprzętu jaki był użyty w moim przypadku.
Jak Krzysiek będzie chciał to sam opowie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz dalsze zadania Stowarzyszenia.
Załatwiony Regon.
Jutro konto a następnie NIP.

Mam pytanie:
Czy założyć osobne konto lub jak to się mówi – subkonto / nie znam się na tym / dla Beskidników i internautów na kontynuowanie odbudowy Rotundy. To już dziewiąty rok remontu a końca nie widać.
Przeglądnijcie stare posty. Była o tym mowa.


Prośba do Bartka, Wojtka i Jarka:
Jeśli to możliwe - zbierzcie jakoś do kupy temat Rotundy rozrzucony w kilkunastu wątkach i zróbcie to łatwe i czytelne.
Jeszcze apel o internetową akcję na wzór tej dla „Gopróweczki”.

Za treść opisu wyprawy na stronie internetowej Gminy nie ponoszę żadnej odpowiedzialności.

To takie wstępne harce ale mam nadzieję że wszystko się dotrze. Proszę się nie pastwić.

Jeszcze do tematu zbiórki kasy na remont:
Wiemy ile kosztowała pierwsza wieża, wiem ile trzeba na kolejne lecz nie będę tego rozgłaszał żeby nie wręczać atutów wykonawcy.
Wypowiedzcie się na co mamy się rzucać a ja zapewniam że w wydaniu pieniędzy będziemy bardzo oszczędni.

Tadeusz Knapik


Na górę
Post: 26-05-2011 18:05 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
Przepraszam za błąd:

Zdjęcie oczywiście na tle mapy Galicji.


Na górę
Post: 30-05-2011 08:42 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
TadeuszKnapik pisze:
Jeśli to możliwe - zbierzcie jakoś do kupy temat Rotundy rozrzucony w kilkunastu wątkach i zróbcie to łatwe i czytelne.

Co znalazłem, to połączyłem. Jak bym coś przegapił, to dajcie znać.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 30-05-2011 19:41 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
:wink:
A po co subkonto kiedy można wpłacać tutaj:

Cytuj:
Tak więc apelujemy nadal: RATUJMY CMENTARZ NA ROTUNDZIE!
Oto numer konta Stowarzyszenia, na które wciąż można wpłacać pieniądze:

Kredyt Bank, III Oddział w Warszawie
Nr rachunku 54 1500 1126 1211 2007 3621 0000

źródło: http://www.skpb.waw.pl/o-nas/rotunda/137-alias.html

:lol:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Post: 31-05-2011 04:48 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 20:54
Posty: 78
Cytuj:
A po co subkonto kiedy można wpłacać tutaj:
Dobrze wiesz dlaczego stąd te uszmieszki.


Na górę
Post: 31-05-2011 06:06 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Tak naprawdę to Wacek nie wiem na co poszły pieniądze z tej zbiórki...
Z informacji uzyskanej od pracownika UG Uście wynika, że nie zostały wpłacone na dofinansowanie dotychczasowych etapów remontu. Forum to czytają osoby które mogą z łatwością odpowiedzieć ile zebrano i na co przekazano (ewentualnie), tylko czy zechcą. Jak się sprawa nie wyjaśni to wygląda, że będą dwie konkurencyjne zbiórki na ratowanie Rotundy...
Generalnie po moich byłych doświadczeniach "składkowych" nie wierzę, że ze zbiórki da się zrobić na Rotundzie coś większego niż bramka z daszkiem. Jak na razie historia odnowy Rotundy pokazuje, że mam rację - krzyże stanęły li tylko dzięki środkom od Austr. Czarnego Krzyża a reszta elementów ze środków pozyskanych przez gminę.
Natomiast wolontariat przy pracach na Rotundzie o ile jest zorganizowany odpowiednio się sprawdzał/sprawdza.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl