Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 16-04-2024 11:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 58 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 06-03-2005 15:55 
Cytuj:
Racja...to będzie kolejna wojna o Rotundę.


A była już jakaś!? Ja osobiście nie pamiętam żadnych walk tylko ludzi robiących to co zamierzyli. Psy trochę szczekały ale karawana szła dalej...

Cytuj:
będzie potrzeba...to nagłośnimy ten projekt


Okej Bartek, no to wychodzimy z konspiracji :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

W moim odczuciu nie ma jakiejś specjalnej potrzeby dodatkowego nagłaśniania w tzw. szerokim społeczeństwie a w internecie w szczególności. I tak ci co będą o tym decydować raczej to medium mają głęboko gdzieś. Natomiast pomoc w "przepchnięciu" pomysłu i realizacji jak najbardziej mile widziana - masz jakiejś znajomości lub koneksje z wójtem gminy Uście lub w Nadleśnictwie ? Jeśli tak to mógłbyś "lobbować" (to takie modne słowo ostatnio).

Dla mnie osobiście najważniejsze jest odbudowanie cmentarza na Rotundzie w całości i w takim kształcie oraz z takimi detalami jakie miał po oddaniu obiektu (czyt. po skończonej budowie). Choć oczywiście wiedząc jakie było zamierzenie autora projektu - Jurkowicza mam świadomość że pozostawienie odbudownych wież w lesie takim jak teraz jest bezsensowne. Obiekt miał być widoczny i podziwany głównie z daleka i po odbudowie powinno być możliwie podobnie.

Jak kiedyś uda się zgromadzić na tyle środków i obudować obiekt to myślę że wtedy "wkład" pracy i środków będzie miał taką wagę że ciężko będzie decydentom nie zgodzić się że wycinka "odkrywająca" cmentarz jest niezbędna.


Na górę
   
Post: 18-08-2005 22:17 
Tęsknota sprawiła, że musiałem odwiedzić "uśpiony" cmentarz na Rotundzie.
Deszczowa pogoda, a przez to podlana Rotunda tworzy niezapomniany klimat.
Wstrzymanie prac spowodowało, że cmentarz powoli zarasta.

Na szczęście zapewniono mnie, że to nie koniec i ma nastąpić zdynamizowanie prac formalno- prawnych, co ma spowodowodować wznowienie prac.

Eh nawet znam harmonogram poszczególnych etapów....a nawet szacunek potrzebnego czasu do momentu zakończenia prac.

Warszawiacy "ponad podziałami" - tylko pozazdrościć wiary w sukces.
Inna perspektywa, nowa jakośc, tyle stolica budzi nadzieji.

Gdy słyszę o kwestii użycia helikoptera ( byle by nie był to live motyw ) to ogarnia mnie malkontenctwo.

W zamian proponował bym skupić się na ogontowaniu.
Zastosowany przez Rosjan gont "szczypany" był świetny.
Gdy tak chodzę po cmentarzach i widzę ten współczesny " cięty" to mam mieszane uczucia co do jakości i trwałości.

Ale mimo wszystko życzę powodzenia w ratowaniu tego pięknego cmentarza.

pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 19-08-2005 06:57 
Przedstaw Waść ten harmonogram publicznie jeśli go znasz... Jesteś, bowiem jak wynika z twojego postu jedną z najlepiej poinformowanych osób...
P.S. Z kim ze Stowarzyszenia rozmawiałeś, ciekawość ?


Na górę
   
Post: 20-08-2005 22:46 
Karol pisze:
zdynamizowanie prac formalno- prawnych,


to byly dotychczas jakies?? :lol: dobry zart :evil:

Karol pisze:
Warszawiacy "ponad podziałami"


jezeli tylko beda to warszawiacy tego samego pokroju co spotkani przeze mnie dzisiaj w Regetowie, ktorzy niemal w srodku lasu przywitali mnie tesktem "przepraszam, gdzie tu rosna grzyby??" to faktycznie jest czego zazdroscic

z tego co sie dowiedzialem, chca namowic gmine, zeby dala polowe srodkow na jakis etap, a oni napisza wniosek, zeby pozyskac skads druga polowe...podobno prezio ma byc za tydzien w regetowie. wszystko PODOBNO

aha, co do nr 48 Regetow Wyzni, nie sadzisz Uru ze nadlesnictwo samo na siebie bicz kreci i ulatwia wykoszenie lasu przed cmentarzem, aby byl widoczny z drogi i z Rotundy?? :twisted:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 20-08-2005 22:50 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 20:55 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 21-08-2005 14:08 
Ja pisałem o ...nadziei.
Użytkownicy "base 7" wyłączyli mi funkcję "dziecięcej ufności". :?
Przytoczenie terminarza staje się więc bezprzedmiotowe. :cry:
Nie ulega jednak wątpliwości, że w Stowarzyszeniu są osoby dla których cmentarz na Rotundzie jest czymś ważnym.
Nie szczędzili oni bezinteresownie czasu, zapału oraz pracy dla dobra sprawy.
Nie wszystko stracone... może za jakieś 2 lata zjemy sobie kiełbaski u stóp odremontowanego cmentarza. 8)

pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-08-2005 16:24 
Cytuj:
Nie ulega jednak wątpliwości, że w Stowarzyszeniu są osoby dla których cmentarz na Rotundzie jest czymś ważnym.


Nie ulega także wątpliwości że mają różne priorytety jeśli chodzi o realizację celów statutowych.

Za dwa lata powiadasz, spotkamy się pod odbudownanym cmentarzem ? To, własciwie patrząc na postęp tego przedsięwzięcia, mgnienie oka, tak więc i ja bym sobie tego życzył.

Niełatwo jest zajmować się jakimś obiektem mając do niego odległość z domu przez pół Polski - nieprawdaż ? Radzę dogłębnie zastanowić się nad tym pytaniem właśnie w kontekście Rotundy.

Cytuj:
Ja pisałem o ...nadziei.
Użytkownicy "base 7" wyłączyli mi funkcję "dziecięcej ufności".


No... trudno. Skomentuję to tylko dwoma przysłowiami:
"Nadzieja matką głupich" i " Pieczone gołąbki nie wpadają same do gąbki".


Na górę
   
Post: 21-08-2005 17:04 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 20:55 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 22-08-2005 20:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
pazuzu pisze:
Z mojej znajomosci Stowarzyszenia i osob w nim dzialajacych jasno wynika, ze wszyscy ktorym naprawde zalezalo juz dali sobie spokoj z Rotunda i calym warszawskim stowarzyszeniem. strata czasu.Aha, Karolku, jak bede mial czas to ci dokladnie wypisze co stowarzyszenie robi, czego nie robi i w jaki sposob obchodzi statut tudziez zasady uczciwosci i dobrego wychowania. Radze Ci poczytac sobie statut.


no właśnie, jaka jest prawda o tym remoncie i działalności stowarzyszenia? Dwie osoby z którymi rozmawiałem, pojechały popracować tam dwa lata temu. Jeden gość wziął nawet dzieci ze sobą i zamierzał tam być kilkanaście dni. Chciał żeby cała rodzina pomagała przy pracach. Zwinął się po kilku dniach uznając, że prace nie mają żadnego sensu i że jest to po prostu, jak powiedział "amatorszczyzna". Druga osoba również nie miała pozytywnego zdania o organizacji pracy. Więc jak to w końcu jest, istnieją szanse na prawdziwy, profesjonalny remont cmentarza?


Na górę
Post: 22-08-2005 21:49 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Cytuj:

no właśnie, jaka jest prawda o tym remoncie


W zeszlym tygodniu mialem okazje spotkac sie z p. Knapikiem i Drogomirem (z kazdym z osobna) w Regetowie... uchylili troche "prawdy" o remoncie cmentarzy min. na Rotundzie i w Regetowie oraz zaangazowaniu osob i instytucji.
Szkoda, ze wlasnie oni nie moga sie wypowiedziec na tym forum.

Oczywiscie ich opinii nie traktuje bezkrytycznie a jedynie jako obraz problemu opisany z innej perspektywy

Bartek


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-08-2005 23:02 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 20:54 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 23-08-2005 06:06 
Cytuj:
uchylili troche "prawdy"


Ciekawym której prawdy ? Może obiektywnej prawdy czy wręcz OKRUTNEJ prawdy ?

A propos Drogomira, to miał swój wkład w nowe krzyże na Rotundzie ponieważ wykonał projekt pola grobowego i projekt tabliczek nagrobnych za darmo. Tadka wielki wkład był wielokrotnie przeze mnie opisywany, więc nie będę się powtarzał - co do reszty osób, to poza pojedynczymi przypadkami nie ma o czym pisać, zaś z instytucji można wymienić tylko Austriacki Czarny Krzyż. Reszta to NADINTERPRETACJA (co najmniej), lub pobożne życzenia.

Kto ma jakiekolwiek wątpliwości jak to z Rotundą było może przecież napisać do Anety Załugi - Prezesa Stowarzyszenia z prośbą o wyjaśnienie tego lub owego, nie ? [/quote]


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 23-08-2005 17:43 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 20:54 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 23-08-2005 19:07 
Zaciekawia mnie milczenie B.Wadasa - nie ma zamiaru uchylić rąbka "tajemnicy" :wink: jaką wyjawili mu Tadek i p. Jerzy ? Ciekawe dlaczego - czyżby było to całkowicie rozbieżne z naszymi opiniami ? A może AŻ TAK zbieżne, że nie warto komentować ?

A może ktoś (partyzant renowator :wink: ) obiecał mu, że bedzie powidamiał go o swoich performensach :wink: i zastrzegł sobie dyskrecję :wink:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 23-08-2005 20:41 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
uruloki pisze:
Zaciekawia mnie milczenie B.Wadasa


Nie interesuja mnie przepychanki o splendor i odpowiedzialnosc.
Zalatwcie to we Wlasnym gronie

Bartek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 58 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl