Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 19:52

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30-08-2005 20:50 
Offline

Rejestracja: 14-03-2005 21:31
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
Kilkanaście dni temu przechodziłem szlakiem granicznym z Jasiela przez Kamień, za "odrestaurowanym" cmentarzem zobaczyliśmy kilka ogrodzonych świeżo odchwaszczonych miejsc (lub w trakcie wyrównywania) z quasi-mogiłkami ziemnymi. Na jednej z nich ktoś utworzył pomniczek z żelastwa wojskowego pewno wykopanego w trakcie owych prac (mam zdjęcie tej "kompozycji" - zainteresowanym mogę je przesłać kontakt pod sowazul@interia.pl). Chyba chodzi o utworzenie kolejnych "cmentarzy"-intryguje mnie ta inwestycja-czy te kilka miejsc rzeczywiscie odpowiada miejscom pochówku po zakończeniu walk w tym rejonie- czy też ktoś (kto?) przypadkowo natrafił na zbiorowe mogiły żołnierzy z I wojny? Może wiecie coś więcej na ten temat?[/img]


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-08-2005 21:50 
http://www.beskid-niski.pl/forum/viewtopic.php?t=85
było już na forum o Kamieniu, jeśli nie czytałeś podaję adres. A może ktoś coś jeszcze dopisze?


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 31-08-2005 08:47 
Offline

Rejestracja: 14-03-2005 21:31
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
Dzięki za odnośnik, poczytałem. To pewnie jakieś nowe działania tej grupy, bo nowe 'cmentarzyki' sprawiają wrażenie urządzanych bardzo niedawno.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-09-2005 05:55 
Wielu autorów, także Słowacy podają że w masywie Kamienia ma znajdować się 3 cmentarze wojenne z I wojny światowej. 1 po stronie polskiej i 2 po słowackiej. Ten jeden jest odnowiony, natomiast jeśli chodzi o pozostałe 2 słowackie to na dobrą sprawę nic o nich szerzej nie wiadomo. Mogiły zaś mogli odkryć "poszukiwacze zabytków" czyli prościej mówiąc ludzie z wykrywaczami metalu - nie znam sprawy ale świadczyłoby o tym usypanie na jednej z mogił kopczyka z militarnego żelastwa.
Szkoda że osoby prawdopodobnie biorące w tym udział, a obecne na tym forum nie uchylają rąbka tajemnicy...
A może chciałbyś skontaktować się w tej sprawie z Romanem Frodymą który jak wynika z artykułów do których podano linki powyżej zna sprawę ? Jeśli tak to zapodaj tutaj mejla, a ja wyślę ci dane kontaktowe.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 01-09-2005 20:35 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 21:01 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 01-09-2005 22:20 
Offline

Rejestracja: 14-03-2005 21:31
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
Dziękuję za informacje, mój mail to sowazul@interia.pl


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl