Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-04-2024 13:28

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 14-04-2007 10:22 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Witam,
Stowarzyszenie Aktywnej Ochrony Cmentarzy z I Wojny Światowej w Galicji dzisiaj na godz. 15.00 zmobilizowane dyskusją która toczyła sie tutaj :
http://forum.beskid-niski.pl/viewtopic.php?t=2192, planuje akcję posprzątania cmentarza nr 266 w Borzęcinie (a może i jakiegoś innego jak starczy czasu). Wszystkich chętnych zapraszamy - będzie także jak zwykle okazja do wymiany materiałów źródłowych, recenzji przeczytanej literatury tematu itp., jak to zwykle u nas przy robocie 8)

Pozdrawiam - Mirosław Łopata

P.S. Niestety daję znać tak w ostatniej chwili ale za to w ramach "zadośćuczynienia" mam dwa miejsca w aucie z Gorlic, jakby ktoś był chętny - proszę zadzwonić do godz. 12.00 - istnieje możliwość podjechania po chętnych w granicach Gorlic i najbliższej okolicy. Oczywiście po drodze do Borzęcina zajrzymy na kilka cmentarzy.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-04-2007 09:03 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Sezon 2007 został tej soboty zainaugurowany! O godzinie 15 w sile pięciu facetów (Uruloki, Rosako, Kamil, Wojtek (moja krew) i ja) uzbrojeni w grabie sztuk 2 tudzież naręcze plastikowych worów ruszyliśmy do pracy. Stan cmentarza przed sprzątaniem na pierwszym zdjęciu. Uruloki iskrzył dowcipem, Rosako przytaczał anegdotki z lat studenckich, więc praca nie dłużyła się, mimo że do cholernego śmietnika było ładnych kilkaset metrów :evil: Wzbudziliśmy też zainteresowanie miejscowych ludzi, którzy zaintrygowani dopytywali się: kto wam za to płaci??? Z niejaką dumą, muszę przyznać, odpowiadałem - Nikt! Wręcz, proszę pani, przeciwnie :lol: W przerwach Uru i Rosako próbowali odcyfrować tablicę na obelisku (zdj. 3, zwraca uwagę instalacja o treści religijnej sanctus multiplicatus na licu obelisku), twierdzą nawet, że zrozumieli co tam jest napisane! Z innych ekscesów: Uruloki wspinał się na pomnik centralny w celu usunięcia wypalonych zniczy, ale charakterystyczny napis który nosił dumnie na koszulce: "Madness" wiele tłumaczy (dla nieznających języka Shakespeare'a cytat za słownikiem translate.pl: Tłumaczenie: MADNESS
M OBŁĘD; N SZALEŃSTWO; M SZAŁ; F WŚCIEKŁOŚĆ; F WŚCIEKLIZNA; N WARIACTWO; N FIKSOWANIE) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Po usunięciu ok. 30 pełnych worów plastikowych kwiatów, suchej jedliny oraz szklanych zniczy o godz. 17.30 zakończyliśmy pracę. Zrobiliśmy jeszcze zdjęcie potwornego strażnika cmentarza (zdj. ostatnie) i po zwykłej wymianie uprzejmości udaliśmy się do miejsc zakwaterowania. 8)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-04-2007 11:58 
Offline

Rejestracja: 26-02-2006 15:14
Posty: 46
Lokalizacja: Jasło
Ech, gdybym wiedział wcześniej... :-(

_________________
Pzdr,
TM


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-04-2007 15:03 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
tmach:
Ja też do piątku wieczorem nie wiedziałem :wink: Tak jakoś wyszło - zresztą gdyby nas był 10-ciu a nie pięciu to byśmy się non stop potrącali przechodząc. Tłok by był :wink: Będą następne "poważniejsze" akcje to będziemy dawać znać z odpowiednim wyprzedzeniem, co najmniej takim jak w zeszłym roku.

Griton: No , panie tego - ale aparat to ci robi fajne zdjęcia. Mi nie za bardzo powychodziły :(

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-04-2007 20:22 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Wstąpiłem tam dzisiaj i oto już się zaczęło znowu. Qrva, niepojęte to jest dla mnie. Oczywiście "bukiecik" wylądował w koszu.
Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-04-2007 21:52 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
No cóż, ta kobieta z którą rozmawialiśmy podczas sprzątania najwyraźniej nie kłamała. Tyle że możemy przyjechać nie za rok jak mówiła ale z tego widać, że za jakie 3 miesiące :lol:

Recycling taki :idea: :!:

:!: Może by w ogóle w powiecie brzeskim ogłosić akcję pod hasłem: "Obywatelu ! Uczcij bohaterów ! Masz stare wiązanki sztucznych kwiatów lub donice z przekwitłymi chryzantemami - nie wyrzucaj - przywieź je do Borzęcina na cmentarz wojenny nr 266 - przyjmiemy wszystko - wygląd i stopień rozpadu nieistotny !"

Wtedy "wiązanek" by było jeszcze więcej :wink: :lol:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-04-2007 15:12 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Dzięki uprzejmości Roberta:

Obrazek

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-04-2007 23:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-02-2007 20:44
Posty: 38
Lokalizacja: Desznica/Nieznajowa czasem jeszcze W-wa
kurczę zdaje się że mam rodzinę w Borzęcinie i na dodatek w okolicach Szczepanowa......
ale wiocha normalnie aż mi głupio bo może niedajboże sie przyczynili
chyba pomyśle nad odnowieniem kontaktów i jakąś akcją uświadamiającą

_________________
Czy mój bocian jest ze mnie zadowolony?


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-04-2007 07:44 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Nie przejmuj się tak bardzo, cechy tych ludzi absolutnie nie różnią się od cech wszystkich pozostałych Polaków. Akcji uświadamiającej potrzebują wszyscy. Zaryzykuję twierdzenie, że zaczęło się od jednego człowieka, któremu nie chciało się iść do śmietnika. I jak sądzę od tych cholernych plastikowych bukietów. Że troszkę przyblakły to nic, dla biednych żołnierzyków będzie w sam raz. :evil: Jak już był stos, dołożenie przekwitłej chryzantemy było logicznym następstwem. Przecież gdy ktoś zobaczy to pomyśli, że kiedyś była świeża. :roll: Brakuje tam kogoś, kto miałby oko na całość na co dzień, sprzątnął, zwrócił uwagę. Kiedyś narzekałem na Bielczę, że kwiaty suche itp. Przedwczoraj tam zajrzałem i wszystko OK, wysprzątane super. Grabarza musimy przekupić butelką :idea: :lol:

Obrazek Nieaktualne bo jesienne zdjęcie z Bielczy. Zamieszczam, żeby udowodnić, że Borzęcin to jednak pierwsza liga :mrgreen:


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-04-2007 16:39 
Offline

Rejestracja: 12-10-2005 18:58
Posty: 63
Lokalizacja: Tarnów
Cytuj:
Przedwczoraj tam zajrzałem i wszystko OK, wysprzątane super. Grabarza musimy przekupić butelką


Pewnie, że wysprzątane, bo byliśmy tam z Urulokim i Kamilem przed Borzęcinem :D
A co do przekupstwa, możesz spróbować, choć z nami będzie trudniej niż z grabarzem z Bielczy :wink:

_________________
"Łatwiej kijek obcieńkować, niż go później pogrubasić"


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-04-2007 19:21 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
A jeszcze wcześniej odwiedziliśmy z Kamilem cmentarz w Biadolinach. Piszę na wszelki wypadek - gdyby kogoś miał "zaskoczyć" porządek :idea:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-04-2007 19:38 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
A tak, zgadza się :) jeden wór śmieci z Biadolin i jeden z Bielczy :D
Pozdr


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-04-2007 20:56 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Ot mróweczki. :oops: Nic się nie pochwalą :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-04-2007 18:04 
Offline

Rejestracja: 12-10-2005 18:58
Posty: 63
Lokalizacja: Tarnów
W dzisiejszym Dzienniku Polskim w cyklu "Sladem naszych publikacji" ukazało się wyjaśnienie dotyczące cm. w Borzęcinie.

Ciekawsze fragmenty:

"..... nie jest prawdą , że miejscowa ludność robi sobie składowisko odpadów, lecz wg zwyczaju ubierając groby bliskich- pozostawia wiązanki i sztuczne kwiaty na grobach żołnierzy.
Przypuszczalnie dużą ilość wiązanek sztucznych kwiatów mogła zostać naniesiona przez ostatnio szalejące wichury z sąsiednich grobów"
"....Wicedyrektor Zespołu Szkół mgr Danuta Oleksa"

:mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Tak , z pewnością tak było - wiatr między innymi powbijał kwiaty i doniczki w ziemię :wink:

_________________
"Łatwiej kijek obcieńkować, niż go później pogrubasić"


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-04-2007 19:15 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Z pewnością nie jest też prawdą że wiatr nie może przenosić donic z uschniętymi chryzantemami i umiejscawiać ich z dokładnością do 10 cm na grobach żołnierzy. Z pewnością jest to możliwe :lol: . Fizyka zna nie takie przypadki. Zdarzało się bowiem że tornada przenosiły na przykład żywe krowy i samochody. Dlaczegóż by więc nie mogło tak być w przypadku kilkuset wiązanek sztucznych kwiatów ? Niestety jednakowoż przy przyjęciu takiego scenariusza należy zapytać: dlaczego z "nawianych" donic z uschniętymi chryzantemami wysprzątano uprzednio cały teren wokół cmentarza wojskowego z pominięciem mogił żołnierzy?

"Są na ziemi rzeczy które nie śniły się fizjologom" - F.Kiepski

:lol: :lol: :lol:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl