Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 19:24

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: liczba mogił
Post: 14-04-2007 06:52 
Offline

Rejestracja: 04-02-2007 21:41
Posty: 34
Prosze o pomoc. Przegladalem akta w archiwum i zdziwila mnie zmieniająca sie liczba mogil na cmentarzu I w. Otóż, pierwotnie istniało ponad 100 grobów. Ale w okresie miedzywojennym, jeden dokument podaję liczbę - 14, natomiast kolejny 120 (!). Oba dokumenty sa z miedzywojnia (tyle, ze z innych lat). Jakim cudem wedlug was tak rozbieżna liczba mogił? Moze to pomyłka twórcy dokumentu, sam juz nie wiem. Skoro na poczatku byla setka to po co zmniejszyli ją do 14, a potem znowu wieksza liczba? Bardzo dziwne.

Dodam, ze nie chodzi o zaden cmentarz z BN.


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-04-2007 07:08 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Pisząc jakieś opracowanie musisz przeprowadzać bardziej konkretne badania - w tym terenowe. Przy tak niewielkiej ilości danych wyjściowych które podałeś każda hipoteza będzie tylko czystą spekulacją.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-04-2007 19:43 
Offline

Rejestracja: 04-02-2007 21:41
Posty: 34
Jestem w kropce, bo nijak nie mogę tego rozgryźć. Przejrzalem jednostki archiwalne po raz dziewiąty, strona po stronie i jest dokladnie napisane tak jak przedstawilem to w pierwszym poście. Po co w miedzywojniu miano by zmniejszac iczbe mogił z ponad 100 do 14 ?
- byc moze ekhumowano czesc szczatków i przeniesiono na wiekszy cmentarz (miejski). Z tym że dlaczego? przeciez pierwotna nekropola znajduje sie na skraju lasu i chyba nikomu ni epowinny zawadzać mogiły tam sie znajdujace
-a moze szczatki zostaly na tym cmentzru tylko , ze sie tak brzydko wyraze "poupychano" je w tych 14 mogilach i zrobiły sie one "megamasowe". I bylo wiecej miejsca. Tylko po co miano by to robić?

Teraz przejdzmy do dokumnetu rowniez z 20 lecia, który wspomina juz nie o 14 mogilach, a znowu o ponad setce (120). Co spowodowalo tak nagły wzrost grobów?

-jestem w 100% pewien, ze nadal byli pochowani zolnierze austro-weg. i rosyjscy. nie dokoptowano poleglych z wojny polsko-bolszewickiej, czy z powstan nardodowych np. 1863 roku. Wiec dlaczego taka liczba?


Przepraszam, ze was zamęczam, ale moze akurat ktos znajdzie jakas możliwosc, jakiś ślad i odpowie. Z góry dzieki za ewentualne zainteresowanie :wink:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl