Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 01:43

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-03-2007 21:50 
Offline

Rejestracja: 24-11-2006 19:28
Posty: 138
Ten wątek ma mi posłużyć w celu ustalenia „kolejności dziobania” na forum „Cmentarze” :wink:

Poniżej zamieszczam zdjęcie, które przedstawia baaaardzo młodego Lisa /czyli raczej Liska/ ze swoim osobistym Tatą, na cmentarzu wojennym w Zasowie.

Lisek został na cmentarz przetransportowany przez Tatę motocyklem marki Jawa 250 :lol: /odpowiedni strój oczywiście na zdjęciu, proszę zwrócić szczególną uwagę na okulary/, a zdjęcie robiła Mama, oczywiście również pasażerka motocykla Jawa 250.
Lisek był wożony „pomiędzy” przy czym plusem było ,że było mu ciepło, a minusem ,że mało widział ,w zasadzie to głównie szerokie plecy Taty.... :shock:
Ale za to zwiedzał od młodości, między innymi ten cmentarz i nie tylko.

/ wszelkie skojarzenia z Hrabalem dozwolone../

Teraz data zdjęcia no?....... tratatatam ........ 1964 :!: :!: :!:

No niestety.... :oops:

I tu będzie dalej o „dziobaniu”....
Czy ktoś na forum może się pochwalić dłuższą praktyką?
Dziękuję, nie widzę....
W każdym razie proszę zapamiętać...


Zdjęcie świeżo zeskanowane z rodzinnego albumu i jeszcze nigdzie nie publikowane

Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-03-2007 22:19 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
:lol: Rozwaliłeś mnie :lol:
Wielkie Yo dla ciebie :!: :lol:
Jak widać nie tylko mnie i pazuzu prowadzano na spacery na cmentarz :lol: :lol:
Pochwalić się dłuższym stażem nie mogę bo w 1964 mnie jeszcze nie było na świecie (a może nawet i w planach) :oops:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-03-2007 22:33 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Ale Okulary, zwłaszcza na Lisku małym miodzio 8) Zresztą na Tacie też fajne :)


Na górę
Post: 05-03-2007 22:55 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
A co z tą Jawą?
Masz fotki? :lol: :lol: :lol:

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-03-2007 23:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 18:22
Posty: 265
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Cytuj:
Jak widać nie tylko mnie i pazuzu prowadzano na spacery na cmentarz Laughing Laughing


Ze mną było podobnie :)
Ojciec ma do dziś sentyment, bo jego dziadek zginął na froncie w I wojnie i został pochowany w miejscowości na terenie dzisiejszej Ukrainy (miejscowość już nie istnieje) i uważał za słuszne zapalić lampkę na każdym cmentarzu, więc od małego byłem bywalcem :wink:

_________________
::: www.beskidgorlicki.pl ::: Beskid Niski w pigułce :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-03-2007 00:21 
Offline

Rejestracja: 03-03-2007 00:28
Posty: 16
Mój pierwszy spacer na cmentarz w Lichwinie zaliczyłem gdzieś u schyłku PRLu. Zostało do dziś jak i wam. Nie ma to jak babcie/dziadki/ojcowie - potrafią nas wiele nauczyć dobrego.
A co do motocyklu to ja niestety jeździłem Simsonem, a potem Rometem (ale dokładnie w ten sam sposób, po środku).

Mimo podobieństw to w pecking order raczej jestem w tyle :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-03-2007 17:29 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 20:54
Posty: 78
Zwiedzać, oglądać każdy może. Ale niewielu jest takich którzy zamieniają tą '"turystykę" na coś więcej. Myśle , że przy najblizszych pracach zaplanowanych przez prezesa , będziesz razem z nami .8)


Ostatnio zmieniony 08-03-2007 05:51 przez Wacław Sobol, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
 Tytuł:
Post: 06-03-2007 18:44 
Offline

Rejestracja: 24-11-2006 19:28
Posty: 138
Wacław

Nie mówię nie, ale prawdę mówiąc jestem trochę zagoniony i poza zimą właściwie wolne mam tylko niedziele.
Bardzo proszę nie traktujcie tego jako prymitywnej wymówki. Naprawdę pracy fizycznej się nie boję.
Jest oczywiście jeszcze urlop, i mam nadzieję, że uda mi się Wam pomóc.
Czas pokaże.

Marek,
Jawa zaginęła w pomroce dziejów :).
Zdjęcia oczywiscie mam, ale one już mało wiążą się z tematem.


Ale powiem Wam jeszcze jeden numer :lol: :


Poniższe zdjęcie przedstawia znak-drogowskaz cmentarza wojennego w Jastrząbce Starej.
W dzieciństwie mieszkałem w niedalekiej okolicy i raz w roku chodziłem do kościoła w Jastrząbce na odpust /na Piotra i Pawła :) /, przechodząc właśnie obok tego znaku.

Jeszcze do niedawna byłem święcie przekonany ,że jest to kapliczka :roll: .
Jako dziecko, wraz z babcią przechodząc obok czyniliśmy nabożnie znak krzyża :shock: :oops: .
W tej miejscowości gdzie mieszkaliśmy cmentarzy ani drogowskazów do nich nie było... :oops:


Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-03-2007 19:04 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Mistrzostwo świata :lol: :lol: - obśmiałem się jak kot :lol: :lol: Jak napiszesz że jeszcze klękaliście - to wymiękam :lol:

Jak jeszcze masz takie historie to wrzucaj :!: :!: :lol:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl