Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-04-2024 22:12

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-02-2007 21:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
robiąc porządki i skany dla Marka Widurka znalazłem coś takiego:
Pro Memoria - biuletyn informacyjno - edukacyjny nr 1 z listopada 1997r wydany przez Bractwo Opiekunów Cmentarzy Wojskowych w Dukli (nakład 6 egzemplarzy kolorowych i 50 czarno-białych - ja mam xero). 8 stron, zdjęcia cmentarzy w Dukli i Łysej Górze. Z informacji wynika, że 5 lutego 1997r stowarzyszenie zostało zarejestrowane przez Sąd w Krośnie. Pamietam, że jesienią 1997r znalazłem się (troche przypadkowo) na zebaniu członków w Dukli, chyba w Muzeum i był to mój jedyny kontakt z tym stowarzyszeniem. Był tam obecny Sławek Błażewicz (pracownik muzeum, chyba w 1998r wyjechał na stałe z Beskidu), który był działaczem i chyba organizatorem stowarzyszenia. Ciekawa postać, robił makietę Beskidu Niskiego z zaznaczonymi cmentarzami, ponadto miał w Rzeszowie w siedzibie WKU wystawę zdjęć i rysunków cmentarzy z I wojny.
Mam pytanko czy ktoś słyszał o tym stowarzyszeniu i czy coś zdziałało w temacie cmentarzy, czy też inicjatywa umarła śmiercią naturalną?


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-02-2007 02:28 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Może Sławomir Błażewicz coś będzie wiedział?
Pewnie Mirek Łopata ma z nim kontakt (jest artykuł Blażewicza na Jego stronie).

No i dziękuję za skany Wojtku! Właśnie doszły i czytam, jak widzisz, do rana...
:lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-02-2007 10:43 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Mam kontakt do Sławka, przy najbliższej okazji zapytam. Jednakże muszę wspomnieć że w rozmowach o cmentarzach nigdy od niego nie słyszałem o tym Bractwie i jego działaniach. Zresztą tak czy owak, z innych źródeł także o nich nie słyszałem :shock:

Bajdełej biuletyn informacyjny to bardzo dobry pomysł - zamiast "wpraszać się" z artykułami do życzliwych czasopism można by na bieżąco publikować różne ciekawe rzeczy.

P.S. Mogę i ja dostać owe skany ?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-02-2007 11:36 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Biuletyn na pewno nie dotrze do tylu ludzi, do ilu docierają życzliwe czasopisma - nawet przypadkowo. Więc może zamiast "zamiast" - to równocześnie?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl