Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 16-04-2024 19:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 638 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08-04-2007 18:21 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Notatka na temat cm. 284 Zakrzów z piątkowej (6.04) Gazety Krakowskiej w kontekście odkrycia szczątków ludzkich w trakcie budowy obwodnicy Wojnicza oraz zdjęcia z mojej "wizji lokalnej" Jak widać (pisał już o tym Lis, zdaje się) wejście na cmentarz dosłownie z rowu przydrożnego.
ObrazekObrazekObrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-04-2007 19:51 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim forum-owiczom radości i pokoju a prezent świąteczny dla Beskidu zostawiłem na cmentarzu nr56.
Przy okazji uprzątnołem około 80 zniczy które "zdobiły" cmentarz od Wszystkich Świętych. Proponuje uprzątnięcie pozostałych cmentarzy upamiętnionych w ramach akcji "400 świec". Niech z nadchodzącą wiosną na cmentarzach króluje zieleń a nie szkło.
Na cmentarzu nr55 w Gładyszowie była drobna awaria. Jedna z sosen rosnących poza ogrodzeniem złamała się i rozwaliła około 3m zadaszenia ogrodzenia. Na dzień dzisiejszy powinno to być naprawione - tak obiecano mi w gminie.
Nie załatwi to problemu na dłuższy czas bo wokół ogrodzenia jest jeszcze wiele sosen które mogą zrobic to samo. Wewnątrz cmentarza jest pięć "kandydatek" oraz jedna zgniła dzika czereśnia.

Na Przełęczy Małastowskiej dopełania kresu żywota brzoza z tyłu po lewej stronie pomnika-kaplicy. Jako drzewo tego gatunku ma tyle lat co człowiek 140-letni.
Będę w tej okolicy 16.04 to spróbuję coś wymusić na gospodarzach i leśnikach.
Niestety nie udało mi się zamieścić zdjęć. Proszę o szczegółową instrukcję dla początkujących w dziale "Moje galerie" lub innym.

Pozdrawiam !!


Ostatnio zmieniony 09-04-2007 08:08 przez TadeuszKnapik, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 08-04-2007 20:46 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Post na temat umieszczania zdjęć na forum-> http://www.beskid-niski.pl/forum/viewtopic.php?t=2255


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-04-2007 11:32 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
ObrazekObrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-04-2007 12:49 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Na dzień dzisiejszy powinno to być naprawione - tak obiecano mi w gminie.


Obrazek

Tak na marginesie - pozostawianie na terenie cmentarzy chwastu leśnego w postaci sosen może powodować o wiele większe straty. Swego czasu jedna z "sosenek" przechyliła się i oparła o wieńczący "beczkę" krzyż - stała blisko ale gdyby padła z większym impetem być może trzeba by stawiać wieżę od nowa (co samo w sobie, oprócz użycia dwukrotnie publicznych pieniędzy nie byłoby takie złe - może uzyskała by wreszcie pierwotny wygląd :wink: ). Tę sosnę usunięto po mojej interwencji w gminie. Szkoda że przy okazji nie wyciągnięto z tego żadnej nauki...

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-04-2007 21:00 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Ostatnio odwiedzone:
W Grabie na cm. 5 naprawiono pochylony krzyż. Śruby wyglądają solidnie, może jeszcze postoi.
Obrazek
Za namową Pana Tadeusza Knapika zbierałem trochę wypalonych zniczy. Ale usunięcie tych na zdjęciu (Krempna), przeszło moje możliwości. Skubany alpinista jakiś :)
Obrazek

A w Żmigrodzie jak w ogrodzie... Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-04-2007 21:36 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
A w Żmigrodzie jak w ogrodzie


No proszę - jak się chce to można...
Kolejny przykład pełnego remontu cmentarza w Beskidzie Niskim - i podobnie jak w przypadku cmentarza nr 56 w Smerekowcu nie ma się niemalże do czego przyczepić :cry: ( :wink: )

Ale jak oglądam takie zdjęcie to wiem że warto się było "czepiać" onegdaj, na przekór tym z "autorytetów" którzy twierdzili że w BN tabliczek imiennych na krzyżach nie wieszano...

Podążając za przykładem T.K. i Gritona proponuję nową akcję na cmentarzach pt." Niech każdy ze zwiedzajćych usunie 4 wypalone znicze z któregoś z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy" a jako że nazwa jest za długa i mało "chwytliwa" proponuję kryptonim " -4Z/400C" 8) :wink: :lol:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-04-2007 22:15 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
uruloki pisze:
Kolejny przykład pełnego remontu cmentarza w Beskidzie Niskim - i podobnie jak w przypadku cmentarza nr 56 w Smerekowcu nie ma się niemalże do czego przyczepić :cry: ( :wink: )



jasne, a ogrodzenie zupelnie niezgodne z pierwotnym wygladem?? :evil: :evil: :evil: :evil:


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-04-2007 22:34 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Starczy grubo otynkować na gładko 8) :!: :idea:

O tym właśnie było moje wysoce asekuranckie i lejące wodę na młyn psujom zdanie: "nie ma się niemalże do czego przyczepić" :wink: Uznając w pełni twoją rację niniejszym dokonuję aktu samokrytyki z powodu braku należycie ostrej krytyki z mej strony co do tego remontu. Czapka hańby na głowę :idea: :oops: :wink: :lol:
Jutro postaram się w jakiś sposób zrehabilitować podejmując Słuszny Trud i mając nadzieję że Organizacja wybaczy brak kręgosłupa moralnego w mej poprzedniej wypowiedzi :lol: :wink:

Dobranoc !

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-04-2007 20:18 
Offline

Rejestracja: 07-11-2006 21:54
Posty: 80
Lokalizacja: Tarnów
Raz, dwa, trzy :roll:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

kilka dni temu


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-04-2007 21:20 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Nu... blacha na krzyżach z trójki - mistrzostwo świata ! Wyglądają prawie tak wspaniale oryginalnie jak krzyże z Pustek.


Ciekawość - kiedy krzyże nagrobne zacznie się wykonywać z tworzywa sztucznego na wtryskarce ?! Przecież ktoś prędzej czy później musi na to wpaść 8) :lol:

P.S. Wrzuć Griton coś aktualnego do tematu: http://forum.beskid-niski.pl/viewtopic.php?t=2263 bo mnie się jakoś nie udaje...

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-04-2007 21:29 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
uruloki pisze:
Nu... blacha na krzyżach z trójki - mistrzostwo świata ! Wyglądają prawie tak wspaniale oryginalnie jak krzyże z Pustek.




Przypatrzyłem się "trójce"
- Murek na całej długości skruszony, wierzchnia, gładka warstwa odchodzi płatami
- część krzyży chwieje się i jest zamontowana na słowo honoru,
- blacha błysk..
- no i najważniejsze... drewno na krzyże chyba brano prosto z lasu. 90 % krzyży gustownie popękało a "szparki" dochodzą do 2 cm

bw

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-04-2007 21:58 
Offline

Rejestracja: 12-02-2007 15:13
Posty: 52
zapraszam do mojej skromnej, aczkolwiek szybko powiększającej się galerii cmentarzy wojennych. Mam nadzieje, że do końca wakacji uda mi się dobrze sfotografować większość cmentarzy Beskidu Niskiego

http://rower.beskidy.pl/galeria/cmentarze.html


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-04-2007 15:07 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
no i najważniejsze... drewno na krzyże chyba brano prosto z lasu. 90 % krzyży gustownie popękało a "szparki" dochodzą do 2 cm


Czasu mało było... Trza było zdążyć na zapowiedzianą uroczystość. Rozdanie medali, orkiestry, delegacje zacnych zagranicznych gości... Trza było zdążyć. :evil:

Poza tym 2 cm „szparki” jeśli chodzi o cmentarze wojenne to wcale nie rekord i nie ma się czym chwalić. Krzyż na cmentarzu nr 65 przed zasilikonowaniem miał „szparkę” szerokości prawie 4 cm. :evil:

No i „last but not least” – to wszystko w znacznej części z publicznych pieniędzy (dla mniej kumatych i nie wiedzących co to gorzka ironia: z twoich podatków obywatelu!)

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-04-2007 17:50 
Offline

Rejestracja: 15-02-2007 19:40
Posty: 116
Lokalizacja: Poręba Radlna
.


Ostatnio zmieniony 23-04-2007 07:29 przez TadeuszKnapik, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 638 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl