Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:40

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-10-2006 17:58 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Dla tych dla których Gazeta Gorlicka jest niedostępna prezentuję artykuł p. Agnieszki Nigbor dotyczący prac jakie wykonało Stowarzyszenie Aktywnej Ochrony Cmentarzy z I Wojny Światowej w Galicji na cmentarzu nr 64 w Bartnem w sobotę 28.10.2006 r . :

http://www.cmentarze.gorlice.net.pl/stowarzyszenie/Gazeta_Krakowska_Gazeta_Gorlicka_31_10_2006.jpg

Pozdrawiam - Mirosław Łopata

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł: nekropolia....
Post: 01-11-2006 13:30 
Offline

Rejestracja: 12-08-2006 16:37
Posty: 347
Lokalizacja: Jasło
nie widzę durniejszego pomysłu jak nazywanie ich "nekropoliami". Takie z nich "nekropolie" jak z malucha limuzyna. Radzę zapoznać się z definicją słownikową wyrazu "nekropolia" czy też bardziej prawidłowo "nekropola". Używanie tego słowa było już dostatecznie skompromitowane w literaturze tematu i w zasadzie nikt kto nie ma megalomańskich zapędów nie upiera sie przy jego używaniu. Nekropolia to np. Cmentarz Rakowicki ale nie cmentarz wojskowy nr. 1 w Galicji Zachodniej - chyba że ktoś sobie życzy zakpić z tego skromnego miejsca pochówku.

a tu dyskusja na temat nekropolii
http://beskid-niski.pl/forum/viewtopic. ... sc&start=0
a wszystko to nie żeby jątrzyć ale poszerzyć temat prawd i pomyłek, stałości i zmienności przekonań, upartego dążenia do uwielbienia i ... :shock: wyborów samorządowych


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-11-2006 14:19 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
I słusznie, i słusznie...


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-11-2006 18:12 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Nie chce mi się komentować twojej Bożena załadowanej lepkimi aluzjami wypowiedzi (wbrew układnej formie). Ręce po prostu opadają :? Weź i prosto napisz o co ci chodzi, albo jeszcze lepiej - uważnie przeczytaj artykuł z Krakowskiej-Gorlickiej. Jak myślisz - jaki wpływ mam na to jak będzie brzmiał tytuł artykułu w tej gazecie ? Taki jak na zeszłoroczny śnieg. Niestety mam wpływ tylko na to co sam powiedziałem. Reszta to komentarz autorki. Co do używania określenia "nekropolia" w stosunku do małych cmentarzy żołnierskich nie zmieniłem zdania i sam tego wyrazu nie nadużywam (a właściwie staram się nie używać wcale). Warto też zwrócić uwagę że autorka tej notatki prasowej która tak zakłuła cię w oczy nie jest "fachowcem" w dziedzinie cmentarzy wojennych, a nawet nie leżą one, jak mniemam, w kręgu jej zainteresowań. Ot, wydarzenie miało miejsce - dziennikarz je na podstawie wywiadu opisał jak chciał.
Osobiście bardzo cieszę się że prasa lokalna nie interesuje się tylko "gadającymi głowami" ale pokazuje także różne działania społeczne. Na pewno artykuł ten , pomimo tytułu który mi nie odpowiada przysporzy naszemu Stowarzyszeniu nowych sympatyków a może i nawet członków.

Nawiasem mówiąc sama pisałaś swego czasu u siebie o działanich naszego Stowarzyszenia, skąd więc takie rozdwojenie jaźni :shock: Twoja notatka była cacy a ta z Gazety Gorlickiej jest gorsza :?: :lol: Czy to dlatego że cmentarz nie był w jasielskiem ? Jeśli tak, to postaramy się poprawić to w przyszłym roku :wink:

Cytuj:
...upartego dążenia do uwielbienia i ...


:idea: Weź i załóż na tym forum ankietę na mój temat to się przekonasz jak z tym "uwielbieniem" jest... :wink: :lol:

Cytuj:
...wyborów samorządowych


Nie skomentuję tej uwagi ponieważ :
a) zobowiązałem się na tym forum nie prowadzić kampanii wyborczej ani agitacji politycznej,
b) działalność w naszym Stowarzyszeniu nie ma nic wspólnego z poglądami politycznymi naszych członków - zasadniczo na ten temat staramy się nie dyskutować wcale.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl