Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:20

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 02-09-2005 16:35 
Offline

Rejestracja: 20-09-2004 07:59
Posty: 36
Lokalizacja: wawka
Pudło ! Nikt z obecnych na tym forum nie brał udziału w ustawieniu nowych krzyży. Jeśli chcesz przekazać swoje ukłony, a jesteś przecież z Centrali to zapytaj Anety Załugi kto uczynił remont - będzie wiedzieć.

Żeby nie było - nie upublicznię kto to zrobił, ponieważ osoba/osoby, które to zdziałały najprawdopodobniej tego sobie nie życzą, choć nie popieram takiej "konspiry".


Tak się sklada, że wiem,kto to ustawiał, bo byłam przy planach, ale myślałam, że jednek ktoś z forum maczał swe palce :-) w każdym razie chwała im za to.


Cytuj:
Może to jest zadanie na nastepny rok dla mieszkańców bazy w Regetowie. Takie prace porządkowe - jak na Rotundzie.


Może. Inicjatywa szlachetna. Szkoda jednak że w te wakacje nie odchwaszczono samej Rotundy. Sam nie jestem bez winy :(

Nie odchwaszczono - to prawda. Aż wsytd, ale ja sama w tym roku nie byłam na Rotundzie. Wpływ na to ma niestety fakt, żem kobita pracująca, buuu.


Cytuj:
I jeszcze jedno - uroku cmentarzowi nie dodaje pozostawiony materiał po odbudowie. Nie żebym się czepiała,a le jak się coś robi, to się robi łacznie z porządkami. ..


O to, to, to !!! Racja - a jeszcze lepiej by było dokończyć to co się zaczęło. Np. Rotundę. Być może materiały pozostawiono z nadzieją na dalszy remont, po co taszczyć je drugi raz :idea: :?:[/quote]

A to jest możliwe...

madziaba


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-09-2005 08:58 
Offline

Rejestracja: 31-08-2005 20:34
Posty: 277
A ja dotarłem do cmentarza od strony szlaku rowerowego i łąki idąc z kierunku Wysoty i Blechnarki.
Jak sie później okazało, uskrzydlony, zupełnie niepotrzebnie forsowałem szkółkę leśną.
Po wycince drzew cmentarz powoli odzyskuje swój urok, całość staje się bardziej przejrzysta.
Mogłem spokojnie przyjrzeć się elementom zabytkowym "od środka"
To chyba była ostatnia taka szansa.
Nowe krzyże rzeczywiście robią wrażenie, co może cieszyć.
Ale nierozumiem do końca ( jak wspomniał Pazuzu) w jakim celu zamiast deseczek zastosowano gont.
Do tej pory myślałem, że istnieje trend do minimalizacji i uproszczeń, a tu współczesna forma przerasta orginał.
Czyżby pan specjalista od ubiegłorocznych ustawień krzyży tego nie zauważył?
No , ale to szczegół, cieszmy sie z tego, że coś się dzieje.
Mnie osobiscie przypadły do gustu nowe tabliczki z tłem bardzo przypominającym te z Muzeum Regionalnego.
Zapewne od tego samego wykonawcy pochodzą te które umieszcza się na nowo remontowanym cmentarzu w Osobnicy.

Mam pytanie, czy remont w obecnej fazie ograniczył sie do wymiany krzyży?

Szkoda, że u podnóża cmentarza powstała ta szkółka maskując go.
Projektanci napewno z tego faktu byli by niezadowoleni.
A wystarczyło na spokojnie logicznie pomyśleć...

Pozdrawiam
Karol

P.S.

Dziabko z wawki z tym ostatnim postem nieźle namieszałaś :lol:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl