Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:36

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość
Post: 11-03-2011 12:39 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
@Lucyna
Stary materiał w nowym opakowaniu. Data druku nieistotna, istotna jest data opracowania.


Na górę
Post: 11-03-2011 12:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
To prawda, ale zwróć uwagę na coś innego. Nasze wspólne pieniądze zostały wydane na ów druk materiałów cokolwiek leciwych.


Na górę
Post: 17-03-2011 07:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Wspominałam wcześniej o szlakach rowerowych wytyczonych przez Sądecką Organizację Turystyczną i o mapach, które otrzymałam. Wśród nich były dwie mapy: "Królewski Szlak Rowerowy", "Karpacki Szlak Rowerowego i szlaki łącznikowe w Małopolsce " znajdujące się we wspólnej plastikowej okładce.
Karpacki Szlak Rowerowy uchodzi za jeden z najdłuższych w naszym kraju. Docelowo ma być jeszcze rozbudowywany i połączony ze słowacką siecią szlaków rowerowych i włączony sieci do transeuropejskiego Euro Velo. Projekt miał być zakończony w 2010 roku, nie wiem czy tak stało się. Przy tak rozbudowanej sieci musiały powstać łączniki, ma je przedstawiać ta mapa. Czy przedstawia? Trudno mi powiedzieć. Gapię się w mapę jak sroka w gnat i ich nie widzę. Są tylko zaznaczone: oba warianty Karpackiego Szlaku Rowerowego o łącznej długości 133 km, Winny Szlak Rowerowy, Wielokulturowy Szlak Rowerowy, Transgraniczny Szlak Rowerowy, Sądecki Szlak Rowerowy, Królewski Szlak Rowerowy.
Mapa nie posiada części opisowej. Nie mogę przedstawić informacji zawartych w legendzie, gdyż na okładce umieszczono informację o zastrzeżeniu sobie wszelkich praw.

Tytuł: "Karpacki Szlak Rowerowego i szlaki łącznikowe w Małopolsce ".
Skala: Mapa turystyczna 1:130 000
Autor: Sądecka Organizacja Turystyczna
Wydanie: I
ISBN: 978-83-927480-5-2
Wydawnictwo: DINARD
Gorlice


Na górę
Post: 24-03-2011 10:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Jedna z ciekawszych publikacji wydanych przez słowackie rozwojowe agentury. Na mapę turystyczną w skali 1:75 000 n - podkład "Mapa Slovakia s.r.o. 1998 naniesiono szlaki rowerowe oraz małe rysunki przedstawiające drewniane cerkwie. Nigdy nie korzystałam z tej mapy więc nie jestem w stanie jej ocenić. Część informacyjna zawiera podstawowe informacje o powiecie, świątyniach, szlakach oznakowanych rowerowych i pieszych, dane teleadresowe bazy noclegowej, muzeów, instytucji służby publicznej. Szlaki rowerowe są wytyczane przez tę agenturę więc nie podejrzewam, żeby były jakieś pomyłki w oznakowaniu. Jest to mapa trójjęzyczna słowacko-angielko-polska.

Tytuł: "Drevene kostoliky v okoli Svidnika"
Mapa turystyczna w skali 1:75 000
Autor: Kolektyw pracownicy RRA Svidnik
Wydanie: I
Wydawnictwo: Regionalna rozvojova agentura Svidnik
Svidnik

Powiat Svidnik znajduje się w północnej części Preszowskiego Kraja na obszarze 550 km2 w północno-wschodniej części Słowacji. Graniczy z powiatami Bardejov, Presov i Stropkov. Północną granicą o długości 42 km jest granica państwowa z Polską. Przebiega się w Bieszczadach Niskich, gdzie są szerokie możliwości uprawiania turystyki i sportu. Powiat ma dużo zabytków kulturalno-historycznych. w pobliżu znajduje się zbiornik Domasa i Kurorty Bardejowskie. Powiat oferuje mnóstwo bogactw naturalnych. Na jego terytorium znajduje się park krajobrazowy Wschodnie Karpaty, 4 rezerwaty przyrodnicze, zabytki naturalne i chronione terytoria. Charakter górzysty dostarcza możliwości dla turystyki pieszej z różnym stopniem wymagania w naturalnym środowisku. Tutaj jest raj dla grzybiarzy i świetne możliwości do polowania."

"Prikra
Cerkiew drewniana pod wezwaniem świętego Michała Archanioła wybudowana w 1777 roku. samonośna wieża oraz trzystopniowe czterokątne kopuły nad świątynią i nad nawą zakończone są w kształcie cebuli z kutymi krzyżami. Ikonostas i ołtarz to drewniane, polichromowane konstrukcje z czterema rzędami ikon i carskimi wrotami. Pochodzą one z II połowy XVIII."

"Trasy rowerowe i dla turystów

Szlak zielony
Svidnik-Kapisova-Dobroslava-Niźna Pisana-Medvedie-Korejovice-Hunkovce-Krajne Cierno-Ladomirova-Svidnik
Długość trasy 37 km

Szlak niebieski
Svidnik-Strocin-Potoky-Duplin-Tisinec-Stropkov-Chotca-Vislava-Semetkovce-Vagrinec-Ladomirova-Svidnik
Długość trasy 45 km

Szlak żółty
Svidnik-Ladomirova-Hunkovce-Krajna Polana-Nizny Komarnik-Vysny Komarnik-Nizny Komarnik-Bodrużal-Prikra-Bodrużal-Mirola-Kożuchovce-Krajne Cierno-Ladomirova-Svidnik
Długość trasy 54 km

Szlak czerwony
Svidnik-Kapisova-Dobroslava-Niżna Pisana-Medvedie-Korejovce-Hunkovce-Krajna Polana-Niżny Komarnik-Vyżny Komarnik-Niżny Komarnik-Bodruzal-Prikra-Bodrużal-Mirola-Pstrina-Staskovce-Bukovce-Chotca-Vyskovce-Vislava-Semetkovce-Vagrinec-Ladomirova-Svidnik
Długość trasy 81 km"


Na górę
Post: 24-03-2011 21:17 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Po co te wszystkie szlaki, często nieczytelne na trasie. Nie lepiej nabyć dobrą mapę i poruszać się według niej ?


Na górę
Post: 25-03-2011 07:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Michał pisze:
Po co te wszystkie szlaki, często nieczytelne na trasie. Nie lepiej nabyć dobrą mapę i poruszać się według niej ?

W większości są to szlaki tematyczne kulturowe, na trasie ich znajdują połączone atrakcje związane z tematem szlaku. Dzięki powstaniu i wypromowaniu kilku tras nawet sami miejscowi dowiedzieli się, że posiadają na swoim terenie coś interesującego. Tu dobrym przykładem jest szlak Szwejka czy umocnień nadsańskich. Szlaki kulturowe to magnes przyciągający turystów, nawet zagranicznych, najlepszym na to przykładem są szlaki ikon. Biuro Promocji Sanoka odwaliło kawał dobrej roboty, na szlaku ikon jest coraz więcej turystów np. francuskojęzycznych, nawet w skansenie, gdy czekam w sezonie na grupę przez te 2,5 godz. przewija się kilkudziesięciu obcokrajowców. Podobna sytuacja jest obok Przemyśla z tamtejszym szlakiem wiodącym po fortach. Są i szlaki, które powstały nie wiadomo po co, ktoś zdobył pieniądze, coś tam zrobił lub nie zrobił i mamy to co mamy. Poza tym goście muszą mieć infrastrukturę, muszą wiedzieć co interesującego znajduje się w danej okolicy, muszą łatwo, miło i bezpiecznie poruszać się po terenie. Moim zdaniem nam najbardziej brakuje prawdziwych ścieżek rowerowych. Poza tym diabli mnie biorą, gdy widzę turystów w sezonie przy bardzo dużym ruchu jadących głównymi drogami. Sama jestem po wypadku, ciężarówka mnie dosłownie musnęła, miałam do wyboru rów albo wypadek. Wybrałam wypadek w rowie, przeleciałam przez kierownicę, skutki upadku złagodziły chwaściory i kask. Z tym coś należałoby zrobić.
Przez przypadek znalazłam ten wątek, mam trochę postów na ten temat więc je tu wrzucam. Może kogoś one zainteresują, może ktoś skorzysta z tych szlaków. Poza tym nawiązują się tu fajne dyskusje więc z przyjemnością sobie pogadam, a przede wszystkim dowiem się czegoś interesującego.


Na górę
Post: 30-04-2016 21:38 
Offline

Rejestracja: 30-04-2016 21:36
Posty: 1
Dobrze wiedzieć bo planuję zakupić :) pozdrawiam.

_________________
"Rzeczywistości naga,
wynagródź marzenie!"
penisverlängerung penis vergroten


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl