Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 15:54

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23-09-2004 16:06 
Wacław Sobol pisze:
Sprawdzałem dzisiaj w Tarnowskim Okręgowym Muzeum na Rynku w podcieniach są dostępne oba tomy "Polegli w Galicji Zachodniej 1914-15" Cena jednego tomu 70zł.

naprawde jeste dostepna :shock: cholera, czas jechac do tarnowa :D


Na górę
   
Post: 23-09-2004 16:46 
Bartek Wadas pisze:
A książka Oktawiana Dudy jest też dostępna...zakupiłem ją za 45 zł...


A gdzie ją zakupiłeś :?: W antykwariacie czy w "pierwszym obiegu" :?:

Bardzo mnie cieszy że właściwa literatura jest w tym gronie znana i czytana, być może pomoże to zrozumieć co się w sprawie cmentarzy (najbardziej w BN właśnie) wyprawia. 8)


Na górę
   
Post: 23-09-2004 16:54 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
uruloki pisze:

A gdzie ją zakupiłeś :?: W antykwariacie czy w "pierwszym obiegu" :?:



W pierwszym obiegu


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-09-2004 21:05 
Do Tajemniczego don Pedra (B.Wadasa) i innych zainteresowanych:

Duda do nabycia w : http://www.kobidz.home.pl/index.php?pageid=81

A jeszcze w zeszłym roku bodajże nie było ani książki Dudy ani 1 tomu książki Drogomira w sprzedaży. Dodrukowali albo wyciągnęli z piwnic :lol:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 23-09-2004 21:39 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
antyk pisze:
Do Tajemniczego don Pedra (B.Wadasa) i innych zainteresowanych:

Duda do nabycia w : http://www.kobidz.home.pl/index.php?pageid=81



Dziękuje Mirku... ja już mam


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-09-2004 05:47 
Bartek Wadas pisze:
... ja już mam


Ale może inni też chcieliby mieć 8)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-09-2004 11:54 
tak, jeszcze jakis czas temu na stronach Kobidz-u nie mozna bylo zamowic tej ksiazki. z serii cmentarze wojenne byla dostepna tylko publikacja Knercera o cmentarzach na Mazurach, dlatego przyznam sie ze zostalem zaskoczony. ale nie ma tego zlego coby na dobre nie wyszlo... :twisted: po prostu kupie sobie ta ksiazke (choc nie wiem po co mi ona)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-09-2004 12:01 
qrde ja to mam pecha. potwierdzam, ze I tom Drogomira jest w Tarnowie do kupienia za 70 zl...ale w ta niedziele muzeum jest zamkniete z powodu jakiegos turnieju w Debnie :evil: i nie kupie sobie Drogomira jadac do krakowa :evil: :evil: :evil:


Na górę
   
 Tytuł: protest
Post: 24-09-2004 12:46 
motke pisze:
:twisted: po prostu kupie sobie ta ksiazke (choc nie wiem po co mi ona)


:x Protesuję ! Jest to najlepsza pozycja na rynku z zakresu architektury zachodniogalicyjskich cmentarzy. Pozwala ona na przykład na wyrobienie sobie pojęcia czym jest obelisk, czym postument, czym ściana pomnikowa czym pomnik, a czym np. mensa ołtarzowa. 8)

Wspominam o tym tylko dlatego że z innych (bardziej poularno - naukowych) pozycji możnaby wynieść wrażenie iż na wszystkich cmentarzach w Galicji Zachodniej stoją "obeliski". :lol:

Można też się dowiedzieć z tej pozycji (jeśli dobrze sie wczytać) czym różni się cmentarz wojenny czy żołnierski od nekropoli (odmiana od słowa nekropola - nieprawidłowo u nas używa sie terminu nekropolia) i dlaczego nie powinno się tak "tytułować" tych obiektów. :evil:

:mrgreen: Buszmen - protestant :mrgreen:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-09-2004 14:27 
Mirku, bo to pewnie Ty piszesz, po historii sztuki u dra Beiersdorfa jako takie pojecie mam na ten temat i juz na pewno odroznie obelisk od sciany oltarzowej ;)
Czy widziales (slyszales itp.) kiedykolwiek, zebym tytulowal cmentarz wojenny nekropola (nekropolia??)?? ja sobie nie przypominam.
a ksiazke i tak sobie kupie - kolejna cegla o cmentarzach na polce 8)


Na górę
   
 Tytuł: takie tam
Post: 24-09-2004 14:56 
motke pisze:
Czy widziales (slyszales itp.) kiedykolwiek, zebym tytulowal cmentarz wojenny nekropola (nekropolia??)?? ja sobie nie przypominam


O kurka wodna, królicza noga :mrgreen: . A czy ty piszesz jakieś ksiązki popularno - naukowe w temacie cmentarzy wojennych z I wojny światowej :?:

Jak wiesz jaka jest różnica pomiędzy nekropolą a cmentarzykiem wojennym to chwała :wink: . Dużo ludzi nie wie i uporczywie nie chce się dowiedzieć... :lol:


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl