Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 10:47

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-01-2005 10:17 
Była niedawno dyskusja na tym forum na temat twórczości A. Stasiuka. Teraz kto jest zainteresowany może się z nim spotkać w Krośnie w ramach Śród Literackich.
Spotkanie odbędzie się 26 stycznia o godz. 17:00 w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wojska Polskiego 41, Krosno), które poprowadzi Jan Tulik. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Źródło: http://epodkarpacie.com/index.php?&acti ... ews_id=380

Pozdr Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 25-01-2005 09:58 
Offline

Rejestracja: 13-01-2005 19:11
Posty: 30
Lokalizacja: Zagórz
dzięki... z pewnością zaglądne.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-01-2005 12:41 
Będę, będę. W końcu zobaczę go na żywca :D


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-01-2005 23:35 
Offline

Rejestracja: 13-01-2005 19:11
Posty: 30
Lokalizacja: Zagórz
No cóż... spotkanie w miare udane. Pojawiło się mnóstwo ludzi (około 100). Świetny człowiek, ale odniosłem wrażenie że ludzie zadający pytania chcieli podchwycić go na słowie jak faryzeusze Jezusa...
Dobra wiadomość: jest w planie film na podstawie "Opowieści Galicyjskich" miejsce akcji oczywiście nie gdzie indziej jak w Jaśliskach...


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-01-2005 10:27 
Cytuj:
Świetny człowiek, ale odniosłem wrażenie że ludzie zadający pytania chcieli podchwycić go na słowie jak faryzeusze Jezusa...


Nie popadaj w euforię - jest to człowiek kontrowersyjny tak jak kontrowersyjna jest jego twórczość. Nie głaska swoim językiem społeczeństwa w związku z tym może od społeczeństwa spodziewać tego samego

Cytuj:
PS. „Mnie interesuje rozpad” – mówił Stasiuk jak po zakończeniu oficjalnej rozmowy jechaliśmy sobie z nim i Wojtkiem Wilczykiem na obiad do Bardejova, po drodze spoglądając na słowackich Cyganów zbierających złom.
Oryginalny zapis rozmowy zawierał przed autoryzacją 46 słów „***”.


To cytat z zakończenia wywiadu ze Stasiukiem w "Lampie" nr 2/2004 zaś dużą część tego artykułu można przeczytać w sieci pod adresem:
http://muzyka.onet.pl/lampa/1176576,2008,1,artykul.html
Szczególnie radzę zwrócić uwagę na komentarze pod artykułem - nietypowe jak na Onet - niektóre nawet inteligentne.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 27-01-2005 12:31 
Offline

Rejestracja: 13-01-2005 19:11
Posty: 30
Lokalizacja: Zagórz
Cytuj:
Nie popadaj w euforię - jest to człowiek kontrowersyjny tak jak kontrowersyjna jest jego twórczość.

Kto tu popada w cokolwiek...? Przecież można być "świetnym człowiekiem" i jednocześnie być "kontrowersyjny"... Jakby to powiedział Szogun z Sanoka: "Ty się stary nie wkur..aj." :)

Cytuj:
Nie głaska swoim językiem społeczeństwa w związku z tym może od społeczeństwa spodziewać tego samego

czy pisarz jest coś winny "społeczeństwu"? Tak się składa że pisarz nie musi być wieszczem, nie musi dążyć do jakiegoś celu, może kręcić sie w kółko, nie stowarzyszać się, (i jak to stwierdził Świetlicki) być w nastroju "nieprzysiadalnym"... Z drugiej strony społeczeństwo również nie musi kupować jego książek, społeczeństwo nie musi chodzić na jego spotkania autorskie itd.
W Polsce ciągle pokutuje mit o roli pisarza... Twórca wcale nie musi spełniać czyiś oczekiwań.

Cytuj:
Szczególnie radzę zwrócić uwagę na komentarze pod artykułem - nietypowe jak na Onet - niektóre nawet inteligentne.

czy mógłbyś przytoczyć chociaż jeden "inteligentny" komentarz?
Pomazańcy brulionu zawsze będą mieli anarchizujący styl... Stało sie to nawet pewną klasyką... Zgodzę sie jednak że ze Stasiukiem należy rozmawiać "na tych samych falach"... W przeciwnym razie patos trudnych pytań rozmienia na drobne.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-01-2005 14:55 
Cytuj:
Kto tu popada w cokolwiek...? Przecież można być "świetnym człowiekiem" i jednocześnie być "kontrowersyjny"... Jakby to powiedział Szogun z Sanoka: "Ty się stary nie wkur..aj."


Nic z tych rzeczy. Chodziło mi o patos kiedy porownałeś bluźniącego równo Stasiuka do Jezusa.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 27-01-2005 15:41 
Offline

Rejestracja: 13-01-2005 19:11
Posty: 30
Lokalizacja: Zagórz
Cytuj:
Nic z tych rzeczy. Chodziło mi o patos kiedy porownałeś bluźniącego równo Stasiuka do Jezusa.

chodziło mi tylko o ukazanie stosunku między uczestnikami wieczorku a samym autorem... Broń Boże Stasiuka nie chciałem porównać do Jezusa...


Na górę
Post: 11-06-2016 16:16 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
Oferta nie do odrzucenia:
Obrazek


Na górę
Post: 07-07-2016 13:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-07-2016 12:59
Posty: 1
Zawsze miał poczucie humoru :)

_________________
W Jaśle mieszkam od 7 miesięcy. Prowadzę tutaj własne biuro rachunkowe pracując jako księgowa. Jastrzębie-Zdrój - to stąd pochodzę.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl