Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 18:32

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: 16-11-2016 19:29 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Strona dobra, ale soboty jeszcze nie widać a prognozy się potrafią zmieniać. Za wcześnie by wyrokować.
Ja patrzę na yr.no. Chyba dostosowali prognozę do pogody już tradycyjnej na spotkania - piątek ładny, sobota z niewielkim deszczem, a od niedzieli - pełne słońce.
Więc też tradycyjnie - spotkania powinny odbywać się w październiku :twisted:


Na górę
Post: 16-11-2016 21:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Dlugi pisze:
spotkania powinny odbywać się w październiku :twisted:
Zwłaszcza w okolicach 8 października - jak w tym roku. :wink:

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 16-11-2016 21:23 
Offline

Rejestracja: 20-11-2013 21:50
Posty: 53
yr.no jest dobre, z tym, że dla naszego terenu nie prognozuje pogody tak dobrze jak np. dla Pomorza i Bałtyku. Powód? Jest to serwis specjalizujący w prognozowaniu pogody dla Norwegii i najbliższych "okolic". Dlatego świetnie się sprawdza w Skandynawii, północnych Niemczech, północnej Polsce itp. Im dalej na Południe tym gorzej. Dlatego nie sugerowałbym się tą prognozą. Mogą trafić, a mogą i nie.

meteo.pl mogę polecić z czystym sumieniem, korzystam z tego serwisu od blisko roku i jeszcze mnie nie zawiódł.


Na górę
Post: 16-11-2016 21:44 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Szukam w aucie dla siebie jednego miejsca + duży plecak na wydostanie się niedzielę rano ze Zdyni.
Chciałbym dojechać do dworca autobusowego:
- do Jasła do godz. 9.40,
- lub Gorlic do godz. 8.50,
albo dw. kolejowego:
- do Tarnowa do 11.00
- lub Krakowa do 13.00
Dziękuję


Na górę
Post: 17-11-2016 11:02 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Ja jadę dzisiaj z Gliwic przez Katowice, Kraków i dalej do Gorlic.
Wyjazd około 20-tej - auto wolne.

Prośba do tych co jeszcze przeczytają ta wiadomość.
Przygotujcie sobie jeśli możecie "koncert życzeń" pieśni łemkowskich. Będzie duża, duża niespodzianka muzyczna i będzie to recital a potem będzie można poprosić o konkretne pieśni łemkowskie.
Będzie ciekawie a głos zaniesie się aż na Rotundę

Bartek Wadas

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 17-11-2016 15:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Chętnie posłucham przeglądu, takiego "The Best Of" pieśni łemkowskich.
Słabo znam te klimaty muzyczne. :(

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 17-11-2016 15:37 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Po tygodniowej włóczędze szlakami i bezścieżem BN melduję swoje przybycie do Zdyni. Piętro pokój nr 5.
Wszystkie drogi przejezdne, niektóre po ubitym śniegu. W górach 15-30 cm śniegu. W niekórych miejscach ponad półmetrowe zaspy. Np. przedwczoraj z Mazgalicy do Ożennej, a dziś okolice cm.w. 58, 59 i górek na południe od Nowicy i Przysłupia.
Piękny jest Beskid Niski w listopadzie.


Na górę
Post: 17-11-2016 21:56 
Offline

Rejestracja: 11-10-2015 20:13
Posty: 18
Szkoda, że administrator nie odpowiada na maile... Tym, którzy mają więcej wiary w tę imprezę, życzę pięknego weekendu :)


Na górę
Post: 18-11-2016 11:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
krzysztof73 pisze:
Szkoda, że administrator nie odpowiada na maile.../17-11-2016 21:56/
Bartek Wadas pisze:
Wyjazd około 20-tej /17-11-2016 11:02/


Do zobaczenia w bazie. :)

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 20-11-2016 16:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
Pierwszy post po spotkaniu :)
Jak dla mnie było super :mrgreen: Za rok bardzo bym chciał przyjechać (już zacząłem odliczanie :D ).

PS Prosimy "przeglądających" o pisanie na forum :wink:

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 20-11-2016 17:30 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Leuthen pisze:
Jak dla mnie było super :mrgreen: Za rok bardzo bym chciał przyjechać ...PS Prosimy "przeglądających" o pisanie na forum
Na razie tylko potwierdzam, to co napisał przedmóca, gdy ochłonę z wrażeń po SUPUR SPOTKANIU, to więcej napiszę.
Leuthen, byłeś super przygotowany, nie dałeś się zaskoczyć dodatkowymi pytaniami. Twoje wystąpienie mi zaimponowało.


Na górę
Post: 21-11-2016 10:30 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Bardzo wszystkim dziękuję za obecność i dobrą zabawę.
Cieszę się, że obyło się bez niespodzianek i nic nie wymknęło się spod kontroli.
Prelekcje jak co roku na wysokim poziomie i mam nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie.
Jedynie za co mogę przeprosić, to za to, iż jako organizator nie poświęciłem każdemu czasu ale tak to już jest jak jest grupa 70-80 osób a jeszcze na dodatek są jakieś obowiązki.
W przyszłym roku zapraszam na XIII-te spotkanie, które tym razem już nie odbędzie się w Zdyni ale bardziej na wschód.

Niestety muszę przyznać, że nie udało się zrealizować jednego punktu programu, który był szczególnie ważny dla mnie.
Sobotnie spotkanie miało zacząć się od puszczenia klasycznego kawałka zespołu "Perfect" pod tytułem "Jeszcze nie umarłem", podczas którego wybrana "sierotka" miała nacisnąć "enter" włączając całkiem nową stronę www.beskid-niski.pl Niestety informatyk, który pracuje nad stroną i obiecał, że będzie gotowa na 19-go, ma opóźnienie kilka dni i nie zdążył. :( Mam nadzieję że już wkrótce, wkrótce wszystko zacznie się od nowa
Chciałbym by pierwszy materiał to była relacja ze spotkania a w kwestii następnych, będę uśmiechać się do prelegentów o ewentualny "materiał pokonferencyjny" na stronę (kolej beskidzka już załatwiona a następna prośba oficjalna i publiczna do Pawła "Leuthena")

Z pozdrowieniami
Bartek Wadas

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 21-11-2016 11:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Ja też dziękuję za gościnę.
Miło było poznać.
Taska często pytałem "A ten to kto?"
Szacun dla niego, bo znał z forum prawie wszystkich. :)
W piątek w nocy ktoś wpadł do pokoju i zapytał "Wino truskawkowe?".
Wycieczka sobotnia bardzo fajna, choć pod koniec doszło do merytorycznej wymiany zdań na temat dalszej drogi do granicy. Lubię takie rozmowy. ;)
Podziękowania dla prelegentów, choć tematyka nieszczególnie przypadła mi do gustu (za wyjątkiem tematów Leuthena i Tomka). Ktoś ponoć przed samym wyjazdem w niedzielę szukał mnie w sprawie albumu?
Niestety nie dotarł Michał z nowymi mapami BN. :(
Co warte podkreślenia, jedzenie "u Zosi" wyśmienite.
W niedzielę ok. 9:30 natknęliśmy się na świetną mgłę na Rotundzie.
Poczułem (i nie ściemniam) obecność skradających się nieopodal w krzakach żołnierzy 1. Pułku Cesarskich Strzelców Tyrolskich...

Leuthen pisze:
PS Prosimy "przeglądających" o pisanie na forum :wink:

Przyłączam się do tego apelu. Mnóstwo osób, których pytałem, biorących udział w spotkaniu w Zdyni, stwierdziło bowiem "Ja tylko czytam forum" lub "Od dawna już nie piszę"...

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 21-11-2016 18:14 
Offline

Rejestracja: 20-11-2013 21:50
Posty: 53
Witajcie po Spotkaniu :)

"Najsampierw" trochę cukru: Spotkanie bardzo udane, zarówno pod względem wycieczkowym, jak i prelekcyjnym oraz towarzyskim. Organizacja po raz kolejny bardzo dobra. Bartek fajnie "zgęszczał" prelekcje, dzięki czemu udało się uniknąć niepotrzebnych przerw, a co za tym idzie - wszystko poszło sprawnie i bez zbędnego przeciągania. Z tematów prelekcyjnych najbardziej spodobał mi się ten dotyczący kolei Jasło-Bardejov. Jakoś ciężko jest mi wyobrazić sobie linię kolejową biegnącą przez Krempną i Nieznajową, a nie było to takie całkiem niemożliwe.. Super prelekcja, bardzo fajnie się słuchało. Prelekcja "Leuthena" też ciekawa. Pozostałe nieco mniej mi podeszły, ale pochwalę się, że inaczej niż w poprzednich latach, nie opuściłem żadnej ;) Recital Julii Doszny świetny, bardzo fajne urozmaicenie i wzbogacenie sobotniego planu.

Co do lokalizacji: trochę szkoda rozstawać się ze Zdynią i atmosferą Ośrodka, ale chociażby ze względu na wycieczkową część Spotkań, decyzja słuszna. W trakcie weekendu dochodziły mnie też słuchy o innych powodach rezygnacji z gościny u Pani Zosi, ale wypowiadać się nie zamierzam, bo nie wiem ile w nich prawdy, a ile zwykłego gadania po kątach...

Sobotnia wycieczka - ciekawa trasa, wcześniej mi nieznana :) Szkoda jedynie, że trochę krótka. Na szczęście czas i pogoda pozwoliły mi uzupełnić ten aspekt o kolejne wyjścia na Rotundę (piątek) i Kozie Żebro (niedziela). W tym drugim przypadku w towarzystwie Bartka P., dzięki :)

Towarzysko - jak zawsze na wysokim poziomie. Mnóstwo ciekawych i inspirujących dyskusji, a także tych mniej lub całkiem niepoważnych. A wszystko w super atmosferze :)

A na koniec trochę dziegciu: To co zostało napisane powyżej, czyli kompletne ignorowanie forum przez niektórych, co się później kończy chociażby takimi sytuacjami, że parę osób z tego samego miejsca jedzie osobno, zamiast się skrzyknąć w jedno auto i wesołą podróż. Wiem, że to w sumie mało ważna rzecz, ale w pewien sposób obrazuje nastawienie użytkowników. Nie wiem czym to jest spowodowane, może długo oczekiwana nowa odsłona portalu tchnie w forum nowe życie.. Dobrze by było :)

I na "drugi koniec" klasyk nad klasykami, czyli kolejna "bomba" od jednej z osób uczestniczących w Spotkaniu: "A czemu w listopadzie, a nie w październiku?" Temat wałkowany wielokrotnie, sam miałem mieszane uczucia co do terminu, ale już mi przeszło... Listopadowy termin wcale nie jest zły, można się przyzwyczaić, a tegoroczne warunki były wymarzone i raczej nikt z tego powodu nie wyjeżdżał ze Zdyni niezadowolony :)

Wielkie dzięki wszystkim i do następnego roku :)

FB: Góry dla ludzi gór


Na górę
Post: 21-11-2016 22:07 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Dotarłem, dotarłem. Ale kiermasz książkowy - a tam się umiejscowiłem - nie cieszył się zainteresowaniem uczestników spotkania i w czasie kolacji "zwinąłem interes".


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl