Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: 12-09-2016 13:47 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Jak w temacie.

XII Spotkanie miłośników BN i b-n odbędzie się w Żdynii w dniach 18-20.11 roku bieżącego.

Szczegóły wkrótce, program ciekawy... Jak będzie wiadomo coś więcej będziemy informować.

Póki co zapraszam do dyskusji.
Czekamy na pomysły, wnioski, sugestie...

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 12-09-2016 19:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Może w końcu uda mi się zaglądnąć. ;)
Jaka wycieczka w planie?

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 13-09-2016 13:23 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Nie ma jeszcze konkretnych planów.
Czekamy na jakieś propozycje, może trafi się jakaś okazja i ktoś zaproponuje coś tematycznego jak w tamtym roku Zenek.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 13-09-2016 18:34 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Pisałeś, że program ciekawy.
Jakie tematy prelekcji? Tak coby móc coś kombinować o tematycznej wycieczce :-)


Na górę
Post: 14-09-2016 00:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
HM pisze:
Nie ma jeszcze konkretnych planów.
Czekamy na jakieś propozycje, może trafi się jakaś okazja i ktoś zaproponuje coś tematycznego jak w tamtym roku Zenek.

Ja się nieśmiało zgłaszam z propozycjami militarnymi :)
2 propozycje, no a w zasadzie 3:
- I wojna światowa w Beskidzie Niskim (temat bardzo szeroki, w zasadzie na wielką książkę :wink: ' może np. konkretny rejon BN: np. Przełęcz Dukielska :?: ; a może bitwa pod Gorlicami w maju 1915 r. na terenie BN? )
- II wojna światowa w Beskidzie Niskim (i tutaj 2 propozycje:
a) IX '39 w Beskidzie Niskim (tutaj można zrobić to na 2 sposoby - np. szlak bojowy niemieckiej 1 Dywizji Górskiej w Beskidzie Niskim - jedna z kolumn dywizji wkraczała do Polski via Konieczna-Zdynia-Gładyszów albo: wybrane ogniska walk na terenie BN: np. okolice Krynica-Grybów-Szymbark albo Ożenna-Krempna-Dukla-Rymanów)
b) operacja dukielsko-preszowska (walki we IX i X 1944 r.)
Można też pokazać bardzo wąski wycinek - np. historię 2 polskich samolotów z 1586 Eskadry, zestrzelonych nad BN i Pogórzem: Liberator z Olszyn i Halifax z Banicy. Ekspertem w temacie jest pan Aleksander Gucwa z Sękowej - można go zaprosić :wink:

Pomysł w każdym razie rzucony :wink:

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 14-09-2016 08:33 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Dzięki Leuten.
Będziemy w kontakcie.

Dlugi - pierwszy punkt ciekawego programu masz powyżej.
Jak będą kolejne, będziemy informować - na pewno będą ciekawe.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 20-09-2016 13:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Leuthen pisze:
Ożenna-Krempna
Dobry pomysł.
Może coś w Magurskiem Parku Narodowym?
Z dyskusją w tym temacie?

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 20-09-2016 18:53 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Ponawiana lokalizacja spotkania (wiem, wiem o co chodzi - już się nie czepiam :-) ) sprawia, że bez samochodu wycieczkę trudno będzie zorganizować.
Proponuję, by w odwecie za '39 "zaatakować" naszych południowych sąsiadów: Konieczna - granicznym do słupka 211 - przez łąki na Pleskankę - Becherov (cerkiew, cmentarz) - asfaltem w kierunku Koniecznej aż do skrętu w drogę biegnącą wzdłuż rzeczki Riečka (może uda nam się odnaleźć źródło mineralne, by pokosztować "jajochy" ;) ) - za drugim mostkiem na przełaj mniej więcej na cm 46 Beskidek - zejście do Koniecznej.
Całość ok. 15km.

Tylko pogodę załatwcie (musiałem :-) ), by spływu nie trzeba było organizować...


Na górę
Post: 20-09-2016 19:17 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Źródła wcale nie trzeba szukać, jest przy drodze, zabudowane, obok stoi duża wiata.


Na górę
Post: 21-09-2016 05:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
Alan pisze:
Leuthen pisze:
Ożenna-Krempna
Dobry pomysł.
Może coś w Magurskiem Parku Narodowym?
Z dyskusją w tym temacie?

Sprawa mojego wystąpienia (i jego tematu) już się rozstrzygnęła, ale to chyba nie ja powinienem o tym napisać, tylko w stosownym czasie zrobi to Bartek Wadas :wink:

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 28-09-2016 17:50 
Offline

Rejestracja: 20-11-2013 21:50
Posty: 53
Czołem wszystkim :)

Co do sobotniej wycieczki, to faktycznie ciężko zorganizować coś bez korzystania z samochodu. Moja propozycja brzmi następująco: Wymarsz ze Zdyni, przez Popowe Wierchy do Krzywej, później asfaltem do Banicy (po drodze cerkiew i pomnik lotników), krótki odpoczynek w Gościńcu Banica, cmentarz nr 62 i ruiny czasowni, a następnie niebieskim szlakiem na Przełęcz Małastowską. Tylko stamtąd już jakiś transport kołowy do Zdyni. Ewentualnie start wycieczki na Przełęczy Małastowskiej i spacer grzbietem Magury do Leszczyn, później asfaltem do Nowicy i dalej zielonym szlakiem przez Smerekowiec do Zdyni. Trzecia opcja - propozycja Długiego odnośnie wypadu na słowacką stronę też fajna i do rozważenia. Ewentualnie jeszcze pętla przez Rotundę do Regietowa, cmentarz nr 48 i później wspinaczka na Jaworzynę i zejście do Koniecznej, cmentarze nr 46 i 47 i z buta do Zdyni, ewentualnie transport kołowy ;)
Co do prelekcji: wiem, że pewnie moja sugestia nie zostanie wzięta pod uwagę, chociaż wiem, że sporo osób myśli podobnie, ale dobrze by było nie przeładowywać programu i nie proponować zbyt dużej ilości prelekcji. Dobrze byłoby skończyć je około 20, max 21, tak żeby można było jeszcze na spokojnie posiedzieć (kto będzie mógł to przy szkle, bo w niedzielę poworoty ;) ) i pogadać. Niestety czasami bywa tak, że prelekcje zwyczajnie męczą, bo za długo trwają. Sporo osób zaczyna po jakimś czasie chodzić w tę i z powrotem, zaczynają się "pielgrzymki", dyskusje, itp. Przeszkadza to zarówno prelegentom, jak i słuchającym. Proponuję zatem nieco skrócić i "zgęścić" tę część programu, co będzie z korzyścią dla wszystkich.

To tyle ode mnie. Do rychłego zobaczenia w Zdyni :)
FB: Góry dla ludzi gór


Na górę
Post: 29-09-2016 09:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
borntobewild pisze:
Ewentualnie jeszcze pętla przez Rotundę do Regietowa, cmentarz nr 48 i później wspinaczka na Jaworzynę i zejście do Koniecznej, cmentarze nr 46 i 47 i z buta do Zdyni, ewentualnie transport kołowy ;)
Dla mnie rewelacja!

Jak z noclegami?
Mamy rezerwować "U Zosi" we własnym zakresie, czy organizator rezerwuje dla większej grupy?
Pytam, bom nowy. ;)

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 29-09-2016 12:20 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Rezerwacje tylko u nas. Pani Zosia nie przyjmuje.
Bedzie dokładne info - co, jak i za ile.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 29-09-2016 13:15 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
HM pisze:
Rezerwacje tylko u nas. Pani Zosia nie przyjmuje.
Bedzie dokładne info - co, jak i za ile.


Po weekendzie pełne info - prelekcje już prawie dopięte na ostatni guzik
Będzie historycznie w tym roku.

Bartek

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 13-10-2016 22:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2009 09:22
Posty: 262
Lokalizacja: Uście Gorlickie
Witajcie,
Czy program spotkania jest już dopięty?
Pozdrawiam Lukasz

_________________
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu- Antoine de Saint-Exupéry Dębowy Jar


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl