Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-12-2015 09:36 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
Witam wszystkich.
Mam pewien problem: pierwszy raz od dobrych 20 lat mam się wybrać w góry samochodem (a nie pieszo lub rowerem). Będę wieść pasażera, który jest osobą niepełnosprawną, a chciałaby trochę „poczuć” Beskid Niski. W związku z tym, interesują mnie drogi ziemne lub z bardzo zniszczoną nawierzchnią, brody, błota, itp. przeszkody. Im gorzej tym lepiej.
Najchętniej we wschodniej i centralnej części Beskidu Niskiego.

Proszę o propozycje trasy, lub odcinków do samodzielnego połączenia, o których wiecie Państwo, że przejazd po nich jest legalny.
Nie mogą to być trasy z wyłączonym ruchem, drogi leśne z zakazem jazdy, tereny chronione lub za ładne, żeby po nich jeździć :wink:


Na górę
Post: 13-01-2016 14:44 
Offline

Rejestracja: 08-04-2015 14:37
Posty: 3
Jeśli temat jeszcze aktualny , to trasa od Jaślisk przez Biskupi Łan, Polany Surowiczne, Surowice, Moszczaniec . Ewentualnie po przejechaniu chyba 5 strumieni jadąc od Polan Surowicznych skręt w lewo w stronę Wernejówki . Trasa dość ciekawa i co najważniejsze legalna. Oczywiście jadąc w strone Moszczańca trzeba skręcić przed wisłokiem w prawo pod górke . i dalej na asfalt. Jeśli chodzi o szczegóły to wal na priv.


Na górę
Post: 13-01-2016 23:11 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Ale chodzi o to żeby się sponiewierać na bezdrożach gdzie nikogo nie ma, czy żeby pokazać trochę tzw. "kultowych miejsc" tej osobie? Asfalt w lepszym czy gorszym stanie tak czy inaczej nie będzie do uniknięcia.

Parę "oczywistych" propozycji tak na luźno:

1.Grab-Wyszowatka-Długie - Radocyna, z opcją na dojazd/wyjazd przez Zdynię i Lipną (tu droga Lasów Państwowych, ale dojazd do Radocyny dozwolony.

2. Ożenna i wyjazd w stronę Żydowskiego, ot tak dla widoków, by sobie wysiąść i posłuchać ciszy z widokiem na dolinę Ciechani. Samo Żydowskie to już od strony Krempnej (przejazdu Ożenna - Żydowskie już od kilku lat jak wiadomo nie ma, droga przegrodzona w połowie), tu asfalt rzeczywiście jak za "dawnych czasów".

3. Jaśliska - przełęcz nad Czeremchą

4. Zawadka Rymanowska - Lubatowa (przez przełęcz między Popową a Kaniowym Działem) - Przymiarki - Bałucianka, potem może być Królik i przełęcz Szklarska.

Udanej wyprawy.


Na górę
Post: 14-01-2016 21:31 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)
Raczej sponiewierać.
Ciekawe miejsca też naturalnie pokazywane będą. Pytałem o te trasy, bo jestem w temacie B.Niskiego autem kompletnie zielony, a z powodu problemów z ruchomością towarzysza pokazanie mu "dzikich ostępów" chociaż z auta, uważam za coś ciekawego.
Siadam do mapy, łączyć te propozycje :D
Super!


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl