Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 16:26

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 06-09-2019 06:59 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Transalp 650. Na biciu rekordów prędkości mi nie zależy, moto ma mnie tylko dowieźć do miejsc, które chcę odwiedzić i do tego nadaje się doskonale. Trochę brakuje 6 biegu, czasami przydała by się większa prędkość przelotowa, ale jego uniwersalność to wynagradza :-)


Na górę
Post: 10-09-2019 20:25 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Dlugi pisze:
Transalp 650. Na biciu rekordów prędkości mi nie zależy, moto ma mnie tylko dowieźć do miejsc, które chcę odwiedzić i do tego nadaje się doskonale. Trochę brakuje 6 biegu, czasami przydała by się większa prędkość przelotowa, ale jego uniwersalność to wynagradza :-)



...żesz w mordę jeża!!!

toż ja na Transalpie przejechałem Europę od Krakowa po Carlisle, i też ku dołowi, choć nie dalej, jak Bazylea.
Srebrny był, czy raczej srebrno-szary, z kuframi Givi. Jedno solidne puknięcie.
Wjechał we mnie Podleśniczy, skręcałem wonczas do Tyków, w Hańczowej, w prawo. Podleśniczy siedział mi na d...pie od co najmniej tych Dziur Hańczowskich (pamięta jeszcze kto to osuwisko?), skodą jakąś, czy czym, no i pod Tykami zdecydował się na manewr wyprzedzania.

I puknął mnie w kufer, lewy. Dwieście+ Transalpa kilo dynamicznie du...ęło na moją lewą nogę.

Pozbierali mnie tam, u Tyków. Przyjaciel ze Straży Granicznej fachowo rzeczy się przyznał. Poprosiłem o niewszczynanie interwencji. {Podleśniczy był w stanie beskidzkim. Ja też, trochę tak jakby.

Dwa dni później, po stosownym zagipsowaniu, kontempluję mą niedolę we Wysowej. Ktoś zajeżdża. Ta sama Skoda. Podleśniczy z Małżonką.
Przepraszają. Dziękują. Tłumaczą, że teraz w nadleśnictwie redukcje, i za taką sprawę Podleśniczy byłby do redukcji pierwszym kandydatem.
A tu rodzina na utrzymaniu...

Podleśniczy rozgląda się niepewnie po pokoju, książki tam leżą i czasopisma, w tym jakiś Łowiec Polski (czy inna swołocz, nie pamiętam)

- Strzela Pan co? (pyta Podleśniczy, starając się nawiązać nić porozumienia)
- nie, nie strzelam; przepisy na dziczyznę tylko zbieram...

No i dobrze się skończyło. Nigdy potem wypity nie wsiadłem na motur. Noga się galante zrosła, choć chirurg w Gorlicach twierdził, że 'nigdy już pan nie będzie biegać (gram w squasha i trenuję szpadę po dziś dzień, a gorlicki gips wyp...iłem w igramenty sam dwa tygodnie później). I wisadłem u Staszka Tyki na konia.

Ciekawe, co tam z Podleśniczym?
Czy też - tak jak ja - nie zapuści już silnika po pijaku?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl